Jump to content

Klokan

Member_50
 • Posts

  441
 • Joined

 • Last visited

Status Updates posted by Klokan

 1. Prosím radu. Dřív se mi u obálky Messenger ukazoval počet nepřečtených SZ. Teď tam není nic, i když mám došlé nepřečtené SZ. Dá se to někde nastavit? Díky.

 2. Je tu, prosím, nějaký odborník přes daň z příjmu fyzických osob? Potřeboval bych konzultovat jednu drobnost, týká se daně z příjmu při prodeji nemovitosti. Děkuji.

  1. Show previous comments  2 more
  2. Dr.Gaga

   Dr.Gaga

   Hádám: 5 let, abys nemusel platit daň z příjmu...

  3. shewcza

   shewcza

   Stačí jestli jsi tam dva roky prokazatelně bydlel, nebo když peníze hodláš investovat do nového bydlení. Nebo jak píše kolega výše. 5 let vlastník. Potom jsi této daně zproštěn. Aspoň teda doufám =D

  4. Klokan

   Klokan

   Díky všem. Podmínky 5/2 roky, investice do bydlení atd. samozřejmě znám. Šlo mi o přesnou definici toho "bydlení", zákon a hlavne prováděcí pokyn GFŘ jsou dost zmatečné. Půjdu s prosíkem na FÚ, snad mi poradí.

 3. Prosím místní odborníky na elektro o radu. Chystám se koupit http://www.dzd.cz/ohrivace-a-zasobniky-teple-vody/elektricke/zavesne/okhe-smart a můj dotaz zní, zda boiler rozezná noční proud i při zapojení do běžné zásuvky, nebo musí mít samostatné vedení. Díky

  1. Show previous comments  5 more
  2. sodekcz

   sodekcz

   ještě jednou pro všechny, co tady spekulují s časovými zásuvkami a s využíváním jen ve stanovenou dobu. Píšou tam: "nesmí žádné předřazené přepínání dle HDO předcházet a musí být pod proudem 24 hodin denně"

  3. xvoloda

   xvoloda

   To ano, ale taky to odběrné místo musí mít dvojtarif sjedanný u dodavatele :)

  4. Klokan

   Klokan

   Děkuji všem, hlavně Diablo1st, který nastudoval manuál, na rozdíl ode mě jej i pochopil a vše jsme vyjasnili přes SZ. Bojler by měl fungovat na levný proud po zadání kódu, který je uvedený na hodinách bez ohledu na to, že nemá přímý vodič z rozvaděče. Pozná to, protože je SMART. Ještě jednou díky.

 4. Ahoj cestovatelé. Nezbyly někomu nějaké AED? Potřeboval bych asi 1000-1500. Nebo radu kde koupit. Díky.

 5. Koupím e-cig. - funkční grip na začátečnické experimentování. Pokud se někomu doma válí, neváhejte a nabídněte. Něco obyč. abych zjistil jestli je to pro mě. Díky.

  1. Show previous comments  5 more
  2. Klokan

   Klokan

   A co třeba jejjich liquidy, nejsou to fejky?

  3. beeman

   beeman

   liquidy jsem tam nekupoval a ani nedoporucuji, ani vlastne nevim, jestli vubec zasilaj

   kup si tady v cz bazi a prichute jake chces, namichej a budes to mit za banbku

  4. Klokan

   Klokan

   Jasné, to už dělám. Teď používám eGo AIO Pro a chtěl bych upgradovat na nějaký grip, ale ztrácím se v nabídce.

   Tak sháním něco na experimentování, než se rozhodnu definitivně.

 6. Je tady fůra lidí co fandí horolezectví. O téhle expedici byl natočený celovečerní film, za boha nemůžu dohledat jak se jmenoval. Pomůže někdo? http://www.expedition.sk/horolezectvo/item/342-ceskoslovenska-expedicia-himalaje-1981-kancendzonga

 7. Po beznadějném shánění to zkusím i tady - nemáte někdo na prodej tuto kolekci 20 DVD filmů Woodyho Allena - podmínkou originální balení, stav NOS. Potřebuji jako dárek. Anebo typ kde koupit. Děkuji.

 8. Není tu někdo z CZC.CZ nebo nemá někdo kontakt? Chci u nich objednat, potřebuji konzultaci a s jejich zákaznickou linkou není domluva. Nechci žádnou slevu, jen radu. Díky

 9. Prosím, jaký vystěžejkovač je třeba na Br. Colt chrono? Chtěl jsem nechat vyměnit tah za gumu, ale v hodinářství mi po deseti minutách slečna sdělila, že na to nemá nástroje. Tak jsem se rozhodl nástroj pořídit a do budoucna řešit výměnu svépomocí. Díky.

  1. Show previous comments  8 more
  2. Klokan

   Klokan

   Tak jsem to znovu studoval pod lupou a stěžejka je tam fakt na fest a přímo volá po poškrábání pouzdra. Asi to fakt nechám odborníkům. Ještě jednou díky.

  3. martar

   martar

   No jestli jde trubička stežejky od nožky k nožce a nejsou vidět ty pružící vnitřní piny, tak máš drobný problém.. a ten, kdo je tam dal, by zasloužil nafackovat.

  4. Klokan

   Klokan

   Nene, to zúžení je vidět, i když jen kousek. Tah je na hodinkách z výroby, jedná se o první výměnu.

 10. Není mezi námi exekutor? Měl bych dlužníka na J. Moravě, vykonatelný rozsudek je na cestě.

  1. Show previous comments  3 more
  2. malda

   malda

   Tak ono je asi rozdíl mezi exekutorem a "soukromým detektivem" jak se pozice vymahače eufemisticky nazývá...

  3. Zlý Jabko

   Zlý Jabko

   Jestli se nepletu, těmhle věcem se tu věnuje Ace Rimmer

  4. tombed
 11. Prosím místní právníky - dá se na webu zjistit stav platebního rozkazu? Myslím zda byl proti němu podán odpor nebo zda nabyl právní moci. Děkuji.

  1. malda

   malda

   Na internetu určitě ne. Musíš zavolat na kancelář (asi občanskoprávní) příslušného soudu. Podle spisové značky ti to zjistí.

  2. Klokan

   Klokan

   Díky, jedná se o platební rozkaz vydaný proti s.r.o. To fakt soudy poskytnou informaci po telefonu?

  3. Klokan

   Klokan

   Tak jsem zavolal na soud a takovou vstřícnost a ochotu jsem opravdu nečekal. Během minuty mám info o vývoji i očekávaných krocích ve sporu. Naprostá spokojenost. Díky a lock.

 12. Ahoj,

  1. Show previous comments  3 more
  2. Klokan

   Klokan

   Jedná se mi o kompletní výměnu oken v rod. domku v Praze. Tak pokud se tady někdo něčím podobným živí, uvítám SZ než to rozhodím jinde.

  3. Murphy97

   Murphy97

   kontaktuj také člena Skargard

  4. Klokan

   Klokan

   Jj, díky, má to i v profilu. Já věděl, že tady někdo takový byl.

×
×
 • Create New...