Jump to content

Klokan

Member_50
 • Posts

  436
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Klokan

 1. Pražská plynárenská:

  Vytápění domu bez ohřevu TUV. Vloni spotřeba 2153 m3 za 30600 Kč vč. DPH. Zálohy jsem platil 2800 Kč měsíčně, vraceli přeplatek 3000.

  Od 1.7.3022 nové zálohy 7510 měsíčně, dnes přišel nový předpis záloh od 1.9. 10060 Kč. 

  Už to fakt přehánějí.

   

 2. Odstavit Putina je samozřejmě žádoucí, ale důležitější bude, kdo to vezme po něm. Jestli si někdo myslí, že skutečná ruská opozice je připravená a schopná převzít moc, bude asi těžce zklamán. Aby to nebylo z bláta do louže ... aby se nakonec nedostal do Kremlu někdo, kdo považuje současný postup Putina vůči Ukrajině a Západu vůbec za příliš měkký a že je třeba přitvrdit a "ukázat Západu kdo je ve východní Evropě pánem". Obávám se, že takový jestřáb by ani neměl problém získat velkou podporu mezi obyvatelstvem. Už se takové hlasy objevují, např. ten kokot, který chtěl pro výstrahu zlikvidovat jeden ostrov a navrhoval Island. Nechce se mi hledat kdo přesně to byl, ale nebyl to žádný nýmand.

 3. @Radek124 - můj problém je, že nevím, jak vytvořit nové Apple ID v telefonu manželky, aniž bych ohrozil svoje AppleID.

  Nikde jsem nenašel návod jak vytvořit nové ID, aniž bych zrušil staré a bojím se, že přemažu ID i ve svém telefonu. Mohl bys mě, prosím, nasměrovat? Díky

 4. Jsou to telefony manželky a můj. Ne, že by s tím byly problémy, ale otravuje to. Taky mě napadlo zřídit ženě vlastní AppleID, ale bojím se na jejím telefonu zrušit ID, aby se nezrušilo i moje. Tady by asi pomohlo jen uvést manželčin telefon do továrního nastavení a začít od nuly. Nebo je i jiná možnost? Díky.

 5. V 26. 2. 2022 v 14:40, Radek124 napsal:

  @CoolidgeMrkni do nastavení, kam všude máš nastavené předávání hovorů přes FaceTime. Ona je to mimochodem fajn fíčura třeba když nechceš lovit mobil a zrovna sedíš u tabletu/maca, ale předávat hovory mobil-mobil (třeba když seš se "soukromým kouskem" na dovolené nebo v hospodě a chceš mít klid) už nemusí být úplně žádoucí. 

  Mám podobný problém - dva IP s různými čísly, ale na jedno Apple ID. Pokud se volá z čísla 1, objeví se hovor v historii volání v čísle 2, a naopak.  Dá se s tím něco dělat? Díky.

 6. Prosím radu - nemám žádné příznaky/potíže, mám v sobě 3 dávky vakcíny - poslední v prosinci, nikdy jsem nebyl testovaný. Teď potřebuji PCR test kvůli cestě do ciziny. Jestli tomu dobře rozumím, mám nárok na 5 testů měsíčně. Jak to funguje? Mohu přijít na jakékoliv odběrné místo a tam oznámit, že chci test a oni si zjistí vše potřebné v systému? Nebo musím mít doporučení/registraci od lékaře? 

 7. @Radek124 Ten výřez je fakt hnusnej. Mně by ale např. stačilo zobrazení času na hlavní obrazovce jednou - v ikoně, 

  a namísto času v levém horním rohu si zobrazit operátora. Ale to bych asi chtěl moc ... 

 8. Tady to sice mám, ale dřív jsem nemusel nic dělat a operátor byl vidět vždy na horní liště. To už nejde?

  Edit: Pro odchozí hovory si to ohlídám, problém je s příchozím hovorem, kde nevidím, přes jakého operátora hovor přichází, Turci si účtují raketu i za příchozí hovory ... 

 9. Pánové, poradíte někdo jak přinutit IP 11 aby ukazoval na hlavní obrazovce ke kterému operátoru jsem připojený? Je to pro mě důležité, protože se občas pohybuji blízko řecko-tureckých hranic, kde řecký operátor má slabý signál a telefon se připojuje k tureckému operátoru, který si účtuje nesmyslné poplatky. Před každým voláním musím pracně hledat v nastavení ke komu jsem připojený. Díky.

 10. Jj, takhle jsem posledně přišel o láhev skotský a karton cigaret. Víc než finanční škoda mě ale štve pocit, že se mi v kufru přehrabuje nějaký obejda. Dobrý bude, až někoho napadne dát cestujícímu třeba do Dubaje do kufru z legrace pár vláken trávy ... Jediná ochrana je kufry balit a při každém podezření na poškozený obal volat místní celníky.

 11. před 1 hodinou, African napsal:

  Ty se máš, já chcu taky žihadýlko :D Tedy mimo číňana a sputnika, kvůli té Zemanově šarádě....

  Tý A-Z je snad dost - včera mi volal můj praktický doktor, jestli chci A-Z, že se mám odpoledne stavit. A to u něj nejsem na očkování registrovaný. Podle hlasu to vypadlo, že jestli nepřijdu, vylejou to do kanálu. 

×
×
 • Create New...