Jump to content

Prokop

Member_50
 • Content Count

  2,062
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About Prokop

 • Rank
  Megazávislák

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.prokop-broz.cz
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha

Recent Profile Visitors

7,810 profile views
 1. Asi to skutečně bylo zbytečné, to máte pravdu! Občas se nechám unést... Chtěl jsem jen poukázat na rozdíl mezi konstruktivní kritikou, ostrou ale poctivou kritikou, vyargumentovaným subjektivním názorem a bezobsažnými výlevy nešťastných lidí. Nejde ani tak o mě. Já už dokážu příspěvky filtrovat a části z nich se i zasměju. Když mě to tu otráví, tak se klidně zbalím a přestanu zde přispívat. A věřte, že kvůli tomu nebudu špatně spát. Jde mi spíš o ty lidi, kteří by tuto platformu rádi využili k věcné diskuzi a nemohou, protože se nechtějí prohrabávat zbytečným bahnem. S těmi bych si jako "megazávislák";-) rád pokecal. Na své existenci na Chronomagu nijak nelpím. Neberu Chronomag jako obchodní kanál! Abych byl upřímný, tak diskuze na Chronomagu pro mě mají největší přínos v tom, že pomáhají cizelovat mou argumentaci a vnitřní postoje k jakémukoliv typu kritiky. Z té věcné si umím vzít poučení i inspiraci! Mimochodem, tady skutečně nejde o to, kdo přinesl kůži na trh. Téma naší značky se tu objevilo spontáně. Zajímavé je, že než se objevila informace o ceně našich prvních hodinek, byly příspěvky buďto pochvalné nebo věcně kritické. To ve mě vzbudilo zájem a chuť s těmito lidmi komunikovat. Většina z nich si nikdy naše hodinky nekoupí, ale rozumí jim a milují je stejně jako my s Martinem! Takových lidí si vážím!
 2. Upřímně si vážím jakékoliv konstruktivní kritiky, ale i výtek, které mají subjektivní argumentaci! Takové příspěvky většinou píší lidé, kteří chtějí vést diskuzi. Těch si cením i když s nimi nemusím souhlasit. Některých pisatelů je mi však v pravdě líto!
 3. Vypadá to, že je to Vaše profese. Přiznám se bez mučení, že pojem ergonomická mapa, nota bene v kontextu marketingu, je pro mě úplně nový pojem. Na druhou stranu, rozhodl jsem se grafiku webu i návrh loga a corporátní identity svěřit do rukou jednoho člověka a věřím, že jeho rukopis bude přirozeným tmelícím prvkem. Tím spíš, že jsem přesvědčen, že jsem pro tuto práci zvolil toho nejlepšího grafika, kterého jsem kdy potkal!
 4. Ano, tak by to bylo v tom ideálním případě, ale my si uvědomujeme, že operujeme v poli mnoha neznámých. Sice máme jasnou koncepci a cíle, ale ještě nevíme jak budou vypadat všechny další modelové řady, které by měly používat shodnou grafiku loga. Ve hře byla i možnost používat 2 varianty loga - jednu pro hodinky moderní a sportovní a druhou pro klasické společenské. Zatím se s naším grafikem snažíme této schizofrenii vyhnout, seč to jen jde. Jeho úkolem je nyní nalézt takovu podobu loga a značky, které by byly použitelné na všech modelech bez rozdílu stylu. To je docela důležitá součást naší práce, protože se chystáme postavit naši kolekci na širším spektru modelových řad. V tuto chvíli pracujeme na: 1) čistě společenských tříručkových hodinkách klasického vzhledu 2) na moderně pojatém retrodesignu společenských hodinek 3) volnočasových hodinkách 4) sportovních hodinkách s otočným kroužkem To vše v drtivé většině jak s manuálem, tak s automatem. Známé také není, jaké technologie budeme mít k dispozici na výrobu některých detailů, na kterých hraje roli logotypová značka. Je hezké nějakou navrhnout, ale když by potom nešla 100% realizovat disponibilní technologií, celý efekt by byl v prachu. Už se to sice rýsuje, ale ještě není vše definitivní. Mě to vychází tak, že nám nezbývá nic jiného než postupovat systematicky a postupně kultivovat celou identitu. Některé aspekty webu také nešlo dopředu moc dobře předvídat. Snažíme se web průběžně dolaďovat a myslím, že už to začíná mít docela formu. Já sám tam zatím také vidím nějaké chybky, ale mám přislíbeno, že do pondělka budou ty nejpodstatnější odstraněné, takže již pracujeme na překladech do En, De, Fr, Ru.
 5. Člověk musí hlavně začít! Ze zkušenosti vím, že vydat se na cestu je to nejdůležitější a mnoho lidí leckdy nedokáže ani to. Překvapivě toto moudro ve mě zformoval můj dřívější kolega Jiří Helikar. Kdysi jsem se v mladickém idealismu snažil mít nejdřív všechno 100% připravené, ale pak jsem zjistil, že vývoj je proces, který se stejně nikdy nezastaví. Spousta věcí, které tu oprávněně kritizujete, hapruje právě proto, že chceme mít všechno hned na 100%. Jednodušší web by byl určitě dokončený dříve, ale nechtěli jsme mít tuctovou prezentaci! Také zbytek corporate identity čeká na definitivní dotvoření našeho logotypu. Ten na hodinkách je vyhrazen pro tuto sérii, i když bychom ho pro další hodinky mohli rovněž použít. Ale zkuste si ho představit na sportovních hodinkách... To je i důvod, proč korunka není v definitivní podobě - ta čeká na definitivní podobu značky "PB", kterou chceme následně signovat i další díly, jako je spona či řemínek.
 6. Nijak se netajíme tím, že vycházíme z Unitasu, ale míra přidané hodnoty (kterou se tu všichni snaží bagatelizovat) nás myslím opravňuje k tomu tento výsledný kalibr označit vlastním kódem, který dává smysl v celém spektru budoucí kolekce. Konec konců to, že jde o Unitas jsem tu dobrovolně přiznal hned v prvních příspěvcích tohoto vlákna. Odmítám ale výraz poladěný Unitas, protože vlastní "inhouse nástavbu" považuje za legitmní způsob tvorby vícero švýcarských producentů. Podstata je, že člověk má na to přidat nad "poladěný základ" nějakou legitimní přidanou hodnotu. Je to tedy trochu něco jiného, než bývalo v minulosti přebírání kalibrů ETA 2824-2 a jejich označování kalibrem 73 u hodinek PRIM. Ale i v tomto případě bych ELTON hájil! Dnes již vím, v kolika pseudo inhouse kalibrech dřímá práce specializované firmy, která se pak svou prací nemůže ani pochlubit! Bohužel musím konstatovat, že míra ovládnuté výrobní vertikály jednotlivými producenty hodinek je až na výjimky na daleko nižší úrovni, než bychom si jako milovníci hodinek dokázali připustit. To bychom totiž všichni museli připustit, že jsme se nechali opít šikovným marketingem! Rozhodně nemám pocit, že bychom se měli za cokoliv stydět! Suma toho, co jsme již ze 100% výrobní vertikály ovládli, je naopak tak vysoká, že můžeme být na sebe hrdí! Webová prezentace? Ano, uznám, že byla spíchnutá trošku narychlo, ale i ta se každým týdnem mění k lepšímu. Věřím, že brzy doceníte i grafické pojetí, které Vám dá smysl až po dokončení bezpočtu vtipných detailů a netradičních ovládacích prvků. Neexistence s.r.o.? Vyřešeno - ičo je 29414471! Notářský zápis byl sepsán 6.12.2012 a prostě to jen trvalo... Textová rozsáhlost webu? Ano se stručným vyjadřováním mám problém! Ale web je koncipován tak, aby to návštěvníka nenutilo konzumovat obsáhlé texty, pokud si sám neklikne, že ho zajímají. Jsem toho názoru, že chci-li si přečíst příběh vzniku série hodinek Kupka, budu počítat že se jedná o delší text... Můj profil? Chtěl jsem, aby každý věděl, že za firmou stojí lidé, kteří se nebojí odkrýt svou minulost! Tu svou makléřskou považuji za klíčovou i proto, že mezi makléři se neudrží nikdo, kdo není schopen držet ústně dané slovo i když se jedná o obchody v řádu desítek milionů korun. Můžete to samozřejmě chápat jako mou nadutost, ale pak Vám úsudek zastíní tu důležitou informaci o tom, že jsem člověk, který si svého slova váží! Můj kamarád říká "Hodnota člověka je taková, jaká je hodnota jeho slova!" S tímto výrokem se stotožňuji. Moje osobnost a kariérní minulost? Kdyby se vše odvíjelo od kritických příspěvků na chronomagu, pak by za mnou nemohlo být tolik práce, takže těch 15 let v oboru považuji za potvrzení toho, že se tu mnoho lidí mýlí.
 7. A podotýkám, že se prodalo všech 50ks z limitované série a nyní už ELTON vyrábí druhou generaci! Je možné to označit za neúspěch? Toto nepředvídal nikdo z matadorů Chronomagu. Všichni předvídali konec hned v zárodku! Pamatuji si komentáře toho typu, jako že jsme spadli z jahody na znak, a podobně. Na to, jak se tu spousta lidí tváří, že jsou ztělesněná moudrost, málokdo by se tu uživil jako prognostik!;-)
 8. Absolutně nechápu, odkud berete takové informace? Ověřil jste si, kdo platil ty zakázky, které vnímáte jako armádní? A co se týče zakázky pro MPO, která byla sice hodně mediálně probíraná a platilo jí skutečně ministerstvo, ale nebyla tam žádná levárna, ani skandálně vysoké ceny! Dokonce bych ty ceny označil za nestandardně nízké, na poměry ELTONu a fakt, že většina těch hodinek byla ze série s unikátním designem studia Olgoj Chorchoj... Fakt, že se MPO rozhodlo prezentovat český průmysl v zahraničí pomocí dárků, které mohou ukázat něco z technologické vyspělosti země a donekonečna nedávat zahraničním návštěvám broušené sklo, považuji za důvtipné řešení. Česká republika je jednou z mála zemí světa, která zvládla výrobu hodinek v kompletní výrobní vertikále, tak proč to našim zahraničním obchodním partnerům decentně nepřipomenout? Takže veškeré příspěvky odkazující na možnosti propojení prodeje hodinek se státní správou mohu s klidným svědomím označit za zavádějící a nesmyslné!
 9. Cena hodinek je pro nás neměnná konstanta! Pokud hodinky prodáváme do zahraničí, pak je to možné i bez DPH... Z Eltonu si přináším svou filozofii, že sleva je sprosté slovo! Jediný způsob jak hodinky zlevnit je nechat si vyrobit méně náročný solitér! V tomto ohledu ale chci ubezpěčit všechny potenciální zákazníky, že netrpíme nedostatkem invence a nebudeme vykrádat své vlastní modely, jakkoliv budou úspěšné! V praxi to znamená, že pro model Kupka zůstane vyhraženo rozvržení os retrográdních ruček i specifická grafika číselníku. Dle licenční smlouvy jí ani pro jiný model hodinek použít nemůžeme! To co budeme moci nabídnout zájemcům o solitér na bázi Kupky je design pouzdra hodinek, materiály a technologie. Pokud si tedy někdo objedná solitér v růžovém zlatě s retrográdním zobrazováním času, dostane možnost ovlivnit jiné umístění os ručiček, grafiku číselníku, design ručiček, způsoby dekorace či skeletonizace strojku a individualizace v rozsahu nám disponibilních technologií! Sami se chystáme na model se symetrickým retrogradem, který bychom rádi zařadili do standardní kolekce. Ten bude mít osy hlavních ruček umístěné na cca 5. a 7. hodině.
 10. Jak zde již bylo napsáno, značku jsme registrovali na společnost Creative Services, s.r.o., která jak se dá snadno ověřit patří mě, jako jednomu ze zakladatelů nového subjektu. Učinil jsem tak jen a jen z toho důvodu, aby nikdo nestihl reagovat na náš vznik tím, že by nám zablokoval značku a jméno domény na internetu dříve, než společnost jako budoucí vlastník těchto práv vůbec vznikne!
 11. Děkuji za věcné zastání! Nicméně s.r.o. bylo v procesu vzniku již od 6.12., kdy byl sepsán notářský zápis. Nyní má firma Prokop & Brož s.r.o. přidělené ičo: 29414474 a čeká na proběhnutí lhůty pro odvolání. Ta uplyne myslím v pondělí a rozhodnutí o zápisu nabude právní moci!
 12. Na fotkách je vidět první funkční prototyp! Je pravda, že korunku jsme již z časových důvodů nestihli udělat v masivním zlatě (tak jak jí nyní vyrábíme pro zákaznické hodinky), ale pouzdro hodinek i jejich víko (v celém jejich průřezu) je i na tomto kusu z bílého zlata! Korunka se nestihla mimo jiné i z toho důvodu, že se stále ještě kultivuje grafická podoba značky PB, která má na vrchlíku korunky být. K Martinovi - neustále mě ten kluk překvapuje tím, co všechno dokáže vyrobit! Není týden, kdyby mě neinformoval o nějakých pokrocích v technologických možnostech! V tomto směru má můj velký respekt a jak se zdá, tak i Váš, a to je vpořádku!
 13. Tak takovýmto způsobem jsem Vážně nikdy neuvažoval!;-) Odhlédnu-li od toho, že Martinova práce na strojku neskončila u povlakování originálního Unitasu, ale že je jeho dílem každičký dílek nástavby, divím se, že tu ještě nekolují podobné hodinky za 20.000,-Kč... Mimochodem, navštívili jsme se s Martinem několik švýcarských fachmanů z oboru konstrukce/výroby strojků a nezdálo se mi, že by sdíleli obavu z výše popsaného scénáře. Naopak podařilo se nám získat jejich respekt a ochotu ke spolupráci! To, že nás v jistém smyslu přijali mezi sebe považuji za obrovské vyznamenání a potvrzení správnosti našeho přístupu k věci!
 14. Věc subjektivního názoru a předmět k diskuzím o individualizacích a další solitérní výrobě. Nicméně mě i Martinovi se "standardizované" černé provedení strojků líbí. Bereme ho jako jistý znak corporátní identity, takže takto budou vypadat standardní verze všech našich kalibrů. Mimochodem, strojky neupravujeme metodou PVD, ale černé barvy je dosaženo pomocí galvanicky naneseného černého ruthenia!
 15. Jsem rád, že ve vašich očích (myšleno vícero příspěvků obdobného typu) je alespoň jeden z nás dvou ten dobrý!:-) Ale buďte v klidu, chystáme se i na levnější hodinky. Ale už teď je mi jasné, že ani na nich zdejší fórum nenechá nit suchou! Za sebe mohu říci, že jako měřítko určitého úspěchu vnímám i počet příspěvků v tomto fóru, který během dvou měsíců existence vlákna přesáhl všechna ostatní vlákna z této diskuzní místnosti - věnované českým hodinkám. Fakt, že Vám stojí za to věnovat svůj čas tomu, abyste nás chválili, podporovali, objektivně, ale i neobjektivně kritizovali, mě prostě naplňuje přesvědčením, že to děláme správně! Tím spíš, že z 12-ti kusové série nám zbývá najít budoucí majitele pro 3 kousky...
×
×
 • Create New...