Jump to content

martar

Member_50
 • Posts

  9,346
 • Joined

Status Updates posted by martar

 1. Koukám na strojek Audemars Piguet cal. 7121 a zaujaly mne tři rubíny na můstku pérovniku. Nevíte někdo, k čemu slouží? Hřidelky nedrží a čistě pro parádu tam snad nejsou. Že by "něco" s mazivem?

  1. Show previous comments  9 more
  2. martar

   martar

   Jen jsem Tě zkoušel!

   (kecám, dík za korekci :) )

   Já se ale v nějakém článku fakt setkal s funkcí kamene jako špuntu a dost se nad tim podivoval - možná to byl ale blbej překlad.

  3. martar

   martar

   Tak jsem prolezl ten tady postovaný článek o Bulgari Octo Finissimo a všiml si tam kromě vymezovacích kamenů na můstcích i kamenů dole ve vybrání pro rotor. Kameny jsou mírně vypouklé a není vyloučeno, že mají stejnou funkci jako kameny na můstku pérovníku u AP. Napadá vás, o jakou fci by mohlo jít? Jediné, co zatím napadlo, je ochrana zdobení pod rotorem (u Bulgari perláže, u AP brusu na můstku a leštěných zkosených hran) před tělesem rotoru v případě jeho uvolnění nebo vyosení. Taková distanční funkce vůči pohyblivé součásti.

  4. martar

   martar

   Tady je dobře vidět, že u AP jsou ty tři kameny v můstku hluboko zapuštěné, takže s rotorem a ochranou čehokoli "nahoře" to taky nesouvisí.

   20230208_145717.jpg.5b60a53509c5bc39b9054ac1e2ad395a.jpg

    

 2. Zítra odpoledne Vulcain předvede, že umí být i hravej (což je vlastnost, kterou jsem si s touhle manufakturou zatím nespojoval...)  :)

  (The Vulcain × Seconde Seconde x Revolution Cricket Tradition "Vulcain Salute")  - čtyři barevné varianty, dva rozměry (36 a 39mm, á LE 25ks.

  1. Show previous comments  2 more
  2. safi

   safi

   Jdou ty tlapky odmontovat? 

  3. dr.sphinx

   dr.sphinx

   Wei Koh + koks

  4. martar

   martar

   @safi Proboha proč? Vulcain nabízí tyhle crickety i bez tlapky (za podstatně normálnější peníze :) )

   Tohle je holt edice pro sběratele typu Sheldona Coopera. Nebo jsem tě pochopil blbě a chceš jen tu "žij dlouho a blaze" vulkánskou packu?

 3. Otázka na znalce a pamětníky: Salmon dial... jak a kdy se tenhle odstín cifrů začal u nových hodinek dělat? Je to "historicky regulérní" odstín nebo jedna z forem fauxtiny (fake patiny) imitující zoxidované, původně stříbřené ciferníky vintage hodinek?

  1. Show previous comments  2 more
  2. martar

   martar

   Perfektní, díky!

  3. 01axel01

   01axel01

   https://t.me/pump_upp
  4. 01axel01

   01axel01

   https://t.me/pump_upp
 4. 38 mm, vypouklý safír, vintage lumi, keramická vložka lunety, no date... Vulcain má nové retro skindivery za rozumnou cenu.

   

 5. Nevíte, co je s wežurnálem Masterhorologer? Před covidem novinky denně, během covidu s výpadky, a teď poslední příspěvek z 24. září. Rád jsem tam chodil - nešel do hloubky jako jiné weby, ale byl to KOMPLET přehled všeho nového, takže si člověk udržoval přehled. Jestli se to na Chmagu už řešilo, tak se omlouvám a budu vděčný za nakopnutí správným směrem.

  1. martar

   martar

   ...webžurnálem :)

 6. Vulcain Cricket Classique a Tradition - návrat ke kořenům :)

  https://vulcain.ch/collections/cricket-1

  1. Show previous comments  3 more
  2. martar

   martar

   :) :) I když teď podle tlačítka koukám, že tam ti blbci ke cricketům vrzli fotku dýnka monopusher chronografu... to si jen externí grafik asi ušetřil práci. Takže dobrý.

  3. warann

   warann

   No, je v tom trochu chaos. Třeba rezerva nátahu ja na stránce výrobce a v tom článku taky jiná. Některý varianty jsou celkem pěkný.

  4. Lookyn

   Lookyn

   Ten čudlík je vážně neskutečně dlouhej :D

 7. Jenifer32 tu s náma asi dlouho nepobude :) Škoda no. Asi by stálo za to ji "uklidit" dřív, než tu nadělá moc velkej svinčík.

  1. Show previous comments  3 more
  2. Bert

   Bert

   Borci, co tak příště jednoduše nahlásit příspěvek, a nebo napsat: @Bert ..... V každém případě, budiž Jenifer32 země lehká.

  3. martar

   martar

   Já to tlačitko v mobilni verzi hledal, ale nenašel - netvrdím že tam není, spíš jsem slepej.

  4. Tichus

   Tichus

   Já ho teda neumím najít ani na kompu...

 8. Docela mi už několik dní straší v hlavě nová kolekce PO Ultra Deep. Oproti prototypu s WR 10.000m mají tyhle šestitisícovky o centimetr (!) nižší výšku (28mm vs. 18,2mm) a  tím se od PO GMT liší už jen necelým milimetrem výšky. Přitom to jsou ultimátní tooly, noudejty, bez bradavice, bez průhledu... podle mě se hodně povedly. Gumy a tah 22/18 taky fajn. Teď nosím mj. PO 45,5 a za tyhle bych je v  budoucnu klidně vyměnil. Je tu o nich někde vlákno?

   

   

   

  1. Show previous comments  11 more
  2. martar

   martar

   Kubo, souhlas. Není to teda tak strašný jako zubatej plech MM300, ale je to jiný než zbytek náramku a působí to rušivě. Na druhou stranu - u rlx zas u lidí, co často regulujou, jsou vidět otlaky spony na posledním článku tahu. I tak je mi ale sympatictější GlideLock.

  3. Dee

   Dee

   @martar preference chápu, co nechápu je, proč to právě neudělali s těmi Ploprofy, je to zavedený model, dávalo by to větší smysl.

  4. martar

   martar

   Tipnul bych si, že PéÓček (i v téhle velikosti) se prodá o řád víc než Ploprofů.

 9. Koukám na ukázky solitérů na stránkách Prokop & Brož (protože mě od SEWu dost berou jejich strojky PB24 HS a PB25 HS)... a narazil jsem na hodinky Paskov z cifrem z uhlí. Není to akce některého ze zdejších Ostravaků? :)

  http://www.prokop-broz.cz/solitery/hard-coal/hc/paskov.html

  1. Show previous comments  11 more
  2. JoyStick

   JoyStick

   To mas uplne jednoduchy.

   Postavis knihovnu, postavis barak se solarem, prodas to a posles vytezek klukum jako zalohu. Pak uz jen staci 15 let poctive makat, abys to zaplatil cely :D 

  3. Tomak

   Tomak

   Stačí vzít jen ten vysněný strojek, pouzdro, cifr, ručky atd můžeš pořešit u HONAMI 😉

  4. martar
 10. Símvás, kde najdu to vlákno s naší interní "chronokurýrní službou"? (Konkr. Brno - Praha - Brno nebo naopak).

 11. Kolekce Omega Speedmaster Chronoscope - tohle se v Bienne teda povedlo...

  https://monochrome-watches.com/2021-omega-speedmaster-chronoscope-collection-hands-on-review-price/

  :) jo a zamykám, kdo bude chtít diskutovat, může vytvořit vlákno.

 12. Úplně mi uniklo, kolik gum s koncem tvarovaným k pouzdru dělá Crafter Blue pro různý modely Rlx...

 13. Nemá tu někdo už nové Seamastery 300 (r. 2021 s lolipop vteřinovkou a strojkem 8912)? Nebudu je z vás lámat, jen se chci na něco zeptat. Kdyžtak SZ :)

  1. Show previous comments  1 more
  2. martar

   martar

   Děkuju. Ja taky ne, ale dost lidí se veřejně nechlubí. Ja měl v ruce ty zlatobronzovky na kůži a modrý ocelový (v butiku), ale chtěl bych udělat společně s majitelem nových dvojrecenzi s fotkama a videem, takovou komparaci starých a nových očima obou majitelů. Vím že už je jich pár na YT, ale tady by fakt chválili i haněli majitelé.

  3. jacob

   jacob

   Budu je mít příští týden v modré barvě pro zákazníka.

  4. martar

   martar

   Tak leda že by budoucí majitel byl odsud a měl zájem o spolupráci :) (před samotným prodejem s nima moc blbnout nelze - to je to samý jak v butiku).

 14. Co si myslíte o těch Doxa Sub 600T Pacific?

  https://timeandtidewatches.com/doxa-sub-600t-pacific-limited-edition-with-timetide/

  https://www.ablogtowatch.com/doxa-debuts-limited-edition-sub-600t-pacific-watch/

  Já nějak u řady SUB blbě nesu všechny počiny vybočující z klasickýho SUB designu. Líbí se mi na nich zatím jen dýnko...

   

  1. Show previous comments  14 more
  2. sashator

   sashator

   A Exiztence to vystihl naprosto skvěle a přirovnání k Ingům je víc než vhodný- většina miluje Gentovky, ale nejen ty k nim patří

   PS- a je škoda, že se diskutuje tady, kde to stejně zapadne

  3. martar

   martar

   Mně se Exiztenceho myšlenka taky líbí, ale určitý rozdíl v tom přirovnání přece jen vnímám. U Ingů, Seamasterů apod. pŕišel ikonický design (pŕíp. funkce) později a proslavil zpětně celou řadu, včetně předchozích modelů. Zatímco např. u Rlx Sub nebo Doxa Sub "to" trefili hned napoprvé (nějaká drobná evoluce pochopitelně proběhla) a všechny pozdější experimenty v řadě, která je ikonická od počátku, působí (na mne) trochu rušivě. Jako kdyby pŕišli s úplně novým designovým pojetím u AP Royal Oak... :)

  4. martar

   martar

   Přesunul jsem to do vlákna Doxa, pojďme diskutovat tam. Sashatore, díky.

 15. Tvl Junghans udělá pohledný sportovní GMT polárky a vono to má WR 30... 

  1. Show previous comments  23 more
  2. Kid_A

   Kid_A

   ale jo 45 case, to je macek, no...

  3. JoyStick

   JoyStick

   Bude to naprosto v pohodě, 45 s vnitřní lunetou, krátkejma nožičkama, kulatym relativně nízkym pouzdrem, podle mě to bude ok. Suby taky nemaj 40 na ruce ani smykem ;) 

  4. AndyAaron

   AndyAaron

   Bude to chtit vyzkouset. Pro kazdeho to rozhodne nebude...

 16. Zaznamenali jste 59ks no-date limitku Scafographů '59? Viz poslední příspěvek ve vlákně 

   

  1. martar

   martar

   Teda vrtají mi hlavou fest... Jasně, nejsou dokonalý, pouzdro je sice nizký a pohodlný, ale nemá uplně charakter, dýnko by mohlo byt lepší, zbytečnej nádorek kolem heliáku... ale stejně si myslim, že se hodně pivedly, je to posun od neslaný nemastný verze Scafograf 300 bez trojuhelníků.

   1606240470.jpg.53ec5738af259ac99182df47e9fd20fe.jpg

    

 17. Hmm, no date LLD ve zlatě jako limitka pro Poláky. Jestli se nemýlim, nejsou to první LLD ve zlatě. Libí se mi, ze je možný domluvit u Longines limitku... snad jednou vyrobí i nodate steel verzi s nižsíma zaoblenýma korunkama. Bylo to tak na původních.. a bylo to tak hezči i pohodlnější.

  1. Show previous comments  2 more
  2. VintageLover

   VintageLover

   Holt musíme počkat na Kilundrona, určitě se tu časem jedny objeví. :)

  3. martar

   martar

   Jsou pěkné, jen musím v obecné rovině říct, že limitky explicitně dedikované nějaké zemi na mne (v ČR) působí dojmem zatoulaných kusů, tak nějak lehce nepatřičně. Podobně jako mít třeba italskou či japonskou limitku Moonů... Mnohem radši mám limitky vztahující se k událostem, osobnostem nebo konkrétním místům, ke kterým mám nějaký vztah.

  4. miguel

   miguel

   No ak by to niekto silou-mocou chcel, viem kupit :) 

  1. Show previous comments  19 more
  2. martar

   martar

   Ja se asi nevyjadril presne, Jirko. Neco jineho jsou strelci, kteri rozjedou brand hned v nejvyssich patrech (F.P.Journe treba) a neco jineho, kdyz relativne mlada, ale uz zavedena znacka (řazena do urciteho patra) chce vylezt postupne do patra vyssiho. Dulezity v tom procesu je pak krome usili i cas. Proto jsem zminoval Panerai...

  3. martar

   martar

   Do haje, ja ten prispevek, na ktery reagoval Kid a Zeberdee, smazal... videl jsem ho totiz 2x. Sorry. V kostce - bylo tam, ze FC se klidne muze postupne posunout vyse - jedny jsem mel a byly fajn - a vtipek o tom, ze znak a logo maji cajk a nemusi ho menit ani v pripade nepravdepodobneho posunu do HH :)

  4. Kid_A
 18. Scafografy 300 mají další model, tentokrát s charakteristickým cifrem, co má koule a příběh... Eberhard & Co Scafograf 300 Edizione MCMLIX. https://www.eberhard-co-watches.ch/en/product/scafograf-300-41034v-07/

  1. Show previous comments  4 more
  2. Tomak

   Tomak

   Hezkej kousek, ale šířku řemínku 21 mm si mohli odpustit, zvlášť u hodinek v těchto cenových relacích 

  3. martar

   martar

   21 je na facku ve všech cenových kategoriích, ale tady aspoň výrobce nabízí možnost fajnové gumy,  náramku a vintage řemenu.

   Ten strojek mi ale dost vrtá hlavou.

  4. martar

   martar

   Inside reliable ETA 2824-2.... (už jsem čekal Sellitu, Soprod nebo tak něco).

   https://www.timeandwatches.com/2020/07/eberhard-scafograf-300-mcmlix-edition.html

 19. Tag Heuer konečně hodinkově zůročil svoje zkušenosti s výrobou brýlí a jiných doplňků :) a udělal dva modely Aquaracer, které mají v době keramických, safírových, tegimentových a wolframových lunet vložku z falešné želvoviny (probarvené pryskyřice). https://monochrome-watches.com/tag-heuer-aquaracer-43mm-calibre-5-tortoise-shell-effect-2020-introducing-price/

  1. Show previous comments  9 more
  2. Potkan

   Potkan

   To je jak vyriznuty z bowlingove koule :D

  3. martar

   martar

   Kolega na to koukal a ptal se, jestli je ten materiál "trsátkovina" :)

  4. 426kahemi

   426kahemi

   Mně se to líbí, modrá varianta 

 20. Constellation mě nikdy moc nebraly, i když se mi libily jejich cifry a strojovny. To pouzdro s double-double bazmekem jsem nikdy designově nechápal. Ovšem v aktuálně představený poslední generaci ten koncept začíná mit švih, přijde mi, ze se pouzdro fakt povedlo. Je to divný - obvykle Gentu není třeba vylepšovat.

  1. Show previous comments  6 more
  2. pepyczek

   pepyczek

   Pokud se nepletu, GG navrh Constellation c-shape :).

    

  3. AndyAaron

   AndyAaron

   Constellation rada je hodne fajn. Jen na tech novych modelech si nejsem uplne jisty tim tvarem raficek. Podobne jsem mel na DeVille a tam to sedelo dobre, tady na tenhle typ pouzdra se mi vic libily ty starsi, ktere byly robustnejsi. No a starsi verze me taky brala plastickyma rimskyma indexama na lunete, tady ta keramika mi prijde jako vzhledovy downgrade. Ale to uz jen tak pindam z hladu. Celkove jsou dobre a umel bych si predstavit je ponosit :)

  4. Potkan

   Potkan

   Andy, s tema rucickama to mam podobne. I indexy jsou hodne jemny. Prijde mi, ze to borci posunuli trosku smerem do obleku, i ty kozeny remeny a snizena vodotesnost z 10 na 5 ATM tomu nahrava. Ty predchozi se jeste daly nosit ke kratasum nebo na plaz. To uz si u te nove verze moc neumim predstavit.

 21. Teda ty nový bílo-modro-modro-modrý El Primera A386 jsou naprosto boží, normálně závidím všem lidem s normální velikostí ruky...

  1. Show previous comments  12 more
  2. martar

   martar

   Jako ten polykarbonát, kotvicí prvky a klepířskej materiál překvapivě dohromady jen za dvacet. Ale dřevo a sloupky 40x40x220 cm z litýho betonu stály dost. Ještě že jsem náklady rozložil v čase (začal jsem to stavět v r. 2010... neuvěřitelný!). Kide, nechme to na SZ. Radši mi pochval tu knihu o hodinkách s budíčkem, je fakt neuvěřitelná.

  3. Kid_A

   Kid_A

   Kde jak co...posli link (lidem ted musis vsechno strcit pod nos:)))

  4. martar
 22. Čtu si o quartzový krizi v prvni polovině sedmdesátek a překvapilo mě, že kromě Japonců (se známým výsledkem) na vývoji quartz strojků makalo i evropské konsorcium, ve kterém byla Omega (budiž), Piaget a Patek Phillippe. O PP jsem teda nevěděl... teď sjíždím jejich quartz modely. Člověk se furt učí.

  1. Show previous comments  6 more
  2. dr.sphinx

   dr.sphinx

   Jo, asi by to bylo na vlákno. Nikdo to pokud vím neshrnul líp než Joe Thompson, mimo jiné si člověk uvědomí, že za prvními fashion watches nestojí nikdo jiný než Hájek.

   https://www.hodinkee.com/articles/four-revolutions-quartz-revolution

  3. martar

   martar

   Kluci, klidně někdo to vlákno nastartujte a nechte tam možná překopirovat i posty odsud. Sorry, já dělám na pergole, strašně mi to nejde a bojuju s časem, klempíře mám na pevný termin :) Je to fakt zajimavé téma. 

  4. Kid_A

   Kid_A

   Ses demon, Martare:-))

 23. Byl jsem se podívat na ty sportovní Belisary se safírovou lunetou a gumovejma bočnicema. Jako nejsou vůbec špatný... na ruce vypadají docela nízký, bočnice chrání pouzdro před záseky a strojek při nárazu, jdou vyměnit a nestojí to moc. A gumovej strap je skvělej, měkkej a přitom robustní, s vymakanejma stěžejkama. Fakt dobrý.

  1. Show previous comments  2 more
  2. bandicoot

   bandicoot

   Krámek se slušnou nabídkou UG jsem očumoval v Drážďanech a ta značka je sympatická. Uhren Miquel mel ty Big Date Piloty tuším pod 40. Mmch Belisar GMT jsou taky takový pěkný dospělý hodinky.

  3. martar

   martar

   dr.sphinx: jj, Vojtův článek mě navnadil. Myslel jsem si, že budou vypadat vyšší (nasvědčovaly tomu papírová hodnota i absence fotek z profilu v WatchIt článku. Příjemně překvapily.

    

   Bandi: dospělý, to je správný slovo. V tomhle cenovým segmentu to není samozřejmost. Já jsem trochu v rozpacích jen z toho průhledu na vymazlenou a upravenou Etičku... a z absence náramku.

  4. martar

   martar

   Jinak teda při vší úctě k Union bych zkratku UG nechal rezervovanou pro Universal Geneve, i když zrovna nevyráběj. Je to přece jen jiná liga.

 24. Ty Delma Oceanmaster Antarctica nejsou vůbec špatný... podobnej pocit jsem měl naposledy z Edox North Pole. Jen moc nechápu, jak můžou mit hodinky s dýnkem na čtyři šroubečky WR 500m.

  1. Show previous comments  8 more
  2. prischera

   prischera

   Tak ono na pretlak sroubky nicemu nevadi ne?Pokud je to rozumne usazene a je tam slusne tesneni. Do vesmiru bych si je nebral... Nebo delam chybu v uvaze?

  3. martar

   martar

   Kubo, nejsem technik, mozna mas pravdu. Clovek je ale zvykly vidat u hodinek s vyssim WR konicka silnostenna kruhova dynka resena tak, aby po celem obvodu dolehala k tesnení (sroubovaci dynko; sroubovaci prstenec; 6-8 sroubku). A najednou nekdo prijde s plochym obdelnikovym dynkem uchycenym v rozich 4 sroubky a s WR500. Srovnej si to s monokok pouzdrem Marinemasterů, které mají WR 300...

  4. prischera

   prischera

   Spis bych rekl, ze vetsina pouzder ma ve skutecnosti WR mnohem vyssi. To bude i pripad tech Marinmasteru.

×
×
 • Create New...