Jump to content

Jeremy

Member_50
 • Posts

  5,201
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Jeremy

 1. Ahoj,

  přítelkyně dělá canisterapii a shání fonendoskop, kterým by mohla klientům (důchodci) nechat poslouchat srdce a dech psa.

  Samo se jí nechce dávat 5000,- za nějakej Rolls Royce. 

  Poradíte něco, co funguje a nestojí to majlant? je značka fuk, nebo fakt za trojnásobný peníze je to třeba 3x líp slyšet?

  Našla něco od výrobce Gima - nejsou to jen hračky na nic?

 2. V 6. 5. 2023 v 16:07, LovecK napsal:

  Pro kolegy se Škodovkou co jsou rukojmími hlášky Travel Assist je nedostupný: soudruzi v MB to snad již vyřešili a svolávačka má číslo 48S5, pořešte se. Já zatím 1000km od úterní instalace SW a jede to konečně jak má...

  PS: kdyby nepřivřeli červený kábl při realizaci do tapecírunku volantu, tak svět mohl být skoro ideální místo :)

  Me to stvalo u Arteona a menili kvuli tomu volant 😂

 3. Hoši, odešlo mi pravý sluchátko Airpod Pro 2019. Šumí při zapnutým potlačování hluku. Když se to vypne, hraje normálně. Je to známá a popsaná HW chyba.

  Kolečko Apple - servis - Apple jsem absolvoval, mám smůlu. Koupil jsem je 3,5 roku zpátky a neuznaj mi to.

  Takže co teď: klaním se ke koupi pravého sluchátka někde na inzerát (nové v iStyle stojí 2500, to se mi nechce). Jde to nějak nomrálně při koupi spárovat a vyzkoušet? Nehrozí problémy při přihlášení k iCloudu?

  Nenapadá vás někoho lepší řešení? 

  Dík

   

 4. před 14 hodinami, safi napsal:

  no ... .dobře že už je tvá ex.... 

  Přesně tak. Nicméně nebrání jí to v tom, aby mě furt tahala po soudech (zatím 4 roky se taháme o SJM, příští týden snad bude poprvé prvoinstančně rozhodnuto). No a loni na mě poslala exekutora (samozřejmě neoprávněně, nedostala ani kačku, ale mě to stálo majlant na právnících).

 5. Nejdřív mě naštvala ex-, která sedla za volant nalitá a způsobila nehodu. Naměřili jí 2,3 promile.

  A pak mě naštvaly český soudy, který jí napařily 30k pokutu a 20 měsíců zkušebku, kterou si může po polovině ukončit a zůstane bez zápisu. Takže hoši, od října 2023 se můžete těšit, že takovýho člověka zase budete potkávat na silnicích.

 6. Funglovka VW Arteon, reklamace po 2M:

  - zapomenutej šroubek ve dveřích kufru

  - nenabíjí bezdrátová nabíječka (už 2x měněno, furt to nejde. tel. samozřejmě všude jinde všechno ostatni nabíjí)

  - neseřízená světla (svítí 10m před auto)

  - neustálé pípání parkovacích čidel

  - nově nevypnutelné hlasité bimbání "travel assistant není dostupný", i když ho mám vypnutý a nepoužívám

  Jako myslel jsem, že nový auto by tak nějak mělo fungovat. A to pominu, že se na něj čekalo rok.

 7. před 15 hodinami, Kapo napsal:

   


  Na hlavu kulich až po bradu, takže si při výdechu prohřeje obličej a zároveň vdechne trošku vydechnutého vzduchu. Zároveň ale musíte mít čerstvý vzduch. Je to tím, že se v noci dusí chladem oteklých nosních skořep a měkkého patra. Podložit hlavu vyšším polštářem. 

   

  Takže takovej malej domácí EGR ventil 😄

  Jinak podložení vyšším polštářem je zase smrt pro krční páteř, to nikdy!

 8. My byli před týdnem v Maďarsku - nějakej apartmán na bookingu a tejden jsme tam cestovali, kam se nám chtělo. nejlepší dovča v životě - fajn lidi, dokonalý jídlo, všechno moc hezký, památky skvělý, akce pro děti.. super. Na podzim tam pojedu na pár dní zas, bez dětí. 

  Až si říkám, že bych si klidně představil tam někde žít... Jen teda bych jim rozuměl jen Langos a Parkoló.

 9. před 12 hodinami, Conrad napsal:

  Berte, jak se tak dívám, budu tady v prosinci 17 let, zkus tedy jako od skoro  nestora víz v potaz můj názor. Rozdej bany, ale nebal to , byla by to  škoda pro nás hned a myslím si, že i pro tebe časem, až tě přejde zcela pochopitelné nasrání.

  Po svých 17 letech tady bych se za to taky přimlouval. Nešetřil bych banánama a čistil a čistil. Když chce někdo mlít nesmysly, může jít na "chronomag" na FB nebo podobných nesmyslných skupin.

 10. Tak mám 7x a jsem teda nadšenej.:

  • Oproti staršímu modelu o dost rychlejší chycení GPS signálu před aktivitou.
  • Obří displej je parádní na mapy, dotykáč z map konečně dělá použitelnou věc.
  • Dotykáč sám o sobě je super
  • Baterka je neuvěřitelně praktická blbůstka
 11. V 3. 6. 2022 v 7:15, Zlý Jabko napsal:

  Pokud stojí otázka tak, jak stojí, kupte si kuše a luky. Střelné zbraně, žádný ZP. A nepotřebujou tlumič :)

  Akorát se to blbě nosí v kapse a má to směšnou kapacitu (proti hnusnýmu nekvalitnímu revolveříku před 1890) a směšnou energii (proti Gewehr 88 s téměř 4000 J)

 12. před 5 hodinami, dykmore napsal:

  Ne, myslel jsem to tak, že ty ceny jsou šíleně nadstřelené jen proto, že se to nemusí registrovat. Nemá to nic společného s tím, jestli střílí nebo je znehodnocená. Stačí v zákoně změnit 1890 na 1880 a z tvé super investice může zůstat kus železa s desetinovou cenou.

  Přesně tak - stačí mávnutí legislativním proutkem a peníze jsou v čoudu. 

 13. před 30 minutami, Josef01 napsal:

  Tohle nehrozí, protože by se tisíce zbraní musely registrovat a to by byl velký problém pro zbraně i lidi. Tohle platí celosvětově, to není jen o nás nebo EU.

  No, to hrozí úplně v pohodě. Kdysi "D" perkusní revolvery s tehdy novou povinností registrace a zbrojáku totálně ztratily na hodnotě. Investice 100->0, člověku zbyla doma nelegální věc. Mávnutím kouzelného proutku se může změnit i cokoli na dnešních "D"čkách

 14. před 4 hodinami, dykmore napsal:

  Já bych do toho nevrtal. Jestli ti to chodí na 10m jednou dírou, buď spokojený, to byl plus mínus záměr výrobce. 50m je už docela dost, je to pořád jen pružinová vzduchovka. Opatrně se odvážím zeptat (i podle původního dotazu), jestli od toho možná nečekáš víc, než je ti schopno poskytnout...

  Chtěl bych něco "destruktivnějšího" na mírně delší vzdálenost, no.. 

 15. před 2 hodinami, bohus76 napsal:

  Do 5,5 bych nešel ,myslím,že třeba Weihrauch má dost bytelné zpracování a přece jenom 4,5mm je klasika.  Už jsem viděl jednu zničenou vzduchovku za cílem co největšího výkonu. Jinak  jen silnější pružina není řešení ,pak je "tvrdá" spoušť chce to mít vyladěné a to ten HW77 /97 má . Pokud větší výkon jak 16J ,tak malorážka a na pohodu.

  Já mám doma pušku s 4000 J, ale s tím můžu střílet jen na střelnici - stejně jako s maloprdkou. Proto jsem chtěl vzduchovku. Je ale pravda, že se silnější pružinou se může změnit i chování spouště, safra...

   

 16. před 9 hodinami, dykmore napsal:

  Pokud máš TX200, tak jsi došel na konec cesty a odpověď najdeš ve své otázce-jediná možnost je TX200 16j 5,5mm, případně verze HC s ořechovou pažbou :)Teoreticky ještě ProSport, ale TX je mechanicky lepší - co si pamatuju, tak natahovací mechanismus je odolnější. 

  ...

  Mám TX200 MK3 4,5, v ořechu. Střílí s optikou na 10m masařky a zpracování je lepší než u většiny ostrých zbraní. Asi jsem zmlsanej, no. Chtěl jsem něco na občasnou plechovkovou střelbu nebo na "dál" - 50m. Možná by byla cesta tam dát jen silnější pružinu a vykašlat se na 5,5

×
×
 • Create New...