Jump to content

Ivan Lelák

Member_50
 • Content Count

  3,129
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Ivan Lelák

 1. Po 4 měsících jsou doma z částečné renovace v Eltonu. Pouzdro, dýnko, ciferník a strojek zachovány, jinak uděláno co bylo třeba. Nové sklíčko, ručičky, korunka s hřídelí, rámeček sklíčka, armovací kroužek, těsnění, setrvačka atd., zbytek rozebrán, vyčištěn, seřízen. Původní díly jsem dostal zpět a navíc jako kompenzaci za zpoždění dodávky pár dárečků.
 2. Jsou krásné. Ten horní kryt vychází z nějakého originálu nebo je to Tvůj výmysl? Mám jen jedny Hamiltony, Murph a tyhle Tvoje Murphu propůjčily ciferník - ručičky a indexy. Ale třeba je totožné i pouzdro (jen s přidanou lunetou) a korunka - mohu se zeptat na průměr? Kalibr bude nejspíš také stejný (H10). Musím před Hamiltonem opět smeknout, bral jsem je jako lowend a Murphy jsem si koupil jen kvůli vazbě na film Interstellar. Ale jsou bezchybně udělané, jsou to mé nepřesnější hodinky, pohodlné a opravdu pěkné, i kvůli tomuhle ciferníku. Překvapivě to jsou jedny z mých nejoblíbenějších hod
 3. Nevíte, jaké hodinky měla na ruce Barbora Krejčíková v semifinále French Open?
 4. Ve čtvrtek jsem vyrazil na služebku na Moravu, záměrně Důrou, protože po skončení práce jsem se přesunul do Jizbic pod Blaníkem, rekreačního střediska, hostícího každoročně na jaře fanoušky amerických aut. Přijel i kamarád Míra se svým 4x4 Fordem, ze kterého udělal téměř expediční bydlík, sjelo se cca 300 krásných amerik, skvělá atmosféra, výborní přátelé, dobré jídlo a pití, prostě prima víkend.
 5. V neděli jsem náhodou zjistil, že ve Sněžném u Žďáru n. S. pořádá brněnský Renocar předváděčku motorek BMW, které se tam dají i půjčit. Tak jsem se zaregistroval, naházel do Důry výbavu (mj. úplně nové motorifle, které jsem potřeboval vyzkoušet) a vyrazil. Výborně organizovaná akce, spousta prima lidí, za 250,- jsem se nejen skvěle svezl (asi 50 km) ale dostal i drobné dárky a kafe. A na čem jsem jel? Na tomhle a jede to fakt parádně. Jediná věc, kterou bych tomu vytknul je klasický systém zapínání a vypínání blinkrů. Netuším co vedlo BMW ke změně od jejich originálního a geniálního systému, n
 6. Dovolíte mi dotaz? Co jsou vlastně "pilotky", které sem dáváte? Pilotky a letectví miluji a u mnohých vím o jejich letecké minulosti nebo že je s letectvím spojená značka. U některých to ale netuším. Myslíte, že bychom zde mohli u hodinek uvádět i jejich souvislost s letectvím, historii, příběh? A pokud hodinky nemají s letectvím nic společného, tak to napišme také, prostě hodinky co vypadají jako pilotky. Mimochodem, co vlastně dělá "pilotkový" design - jednoduchost, přehlednost, tvar ručiček, trojúhelník na pozici 12, tvar korunky? A není to málo, Antone Pavloviči? Co by podle vás měly splňo
 7. Dvě tváře Marsu... Valí se na nás masivní reklama na nové "marsovské" Amadee 20, což jsou mimochodem pěkné hodinky, ale pokud se nepletu, první byly právě tyhle - Mars 500. A dnes je mám na ruce.
 8. Na relativně aktuální téma - Fortis B-42 Mars 500.
 9. Rozdíl je jen v barvě, dělají se myslím 3, Orange, Red a Earth. Já zvolil Red, protože Orange má skoro každý a Earth bych na zemi v šeru nenašel..:-). Podrobnosti na stránkách výrobce nebo dovozce.
 10. I když mám Leathermanů hodně a pro různé příležitosti jich střídám cca 10, možná o něco víc, verze Charge Plus G10 mi ze současné produkce přijde jako nejuniverzálnější. Mám červenou verzi a nosím ji teď nejvíc. Čímž neříkám, že nejsou i jiné skvělé modely.
 11. Osvědčilo se mi navléknutí o-kroužků na drážky adaptéru, ručně se s ním šroubuje ještě snáze než za tu rádlovanou plochu, která je pochopitelně také bezva.
 12. Díky za rady, už jsem se spojil s váženým místním odborníkem a nechám dýmky zrestaurovat, resp. jeho slovy, uvést do "kouřitelného" stavu. Co se týká tabáku, zkusil bych pro začátek nějaký lehčí neochucený. Nějaký tip už tu proběhl, ale dokážete mi prosím dát odkaz na český zdroj (eshop) konkrétního tabáku, který mi doporučíte? Poprosím i o doporučení dalšího příslušenství, nářadí, čištění, pěchování, stojánky a co já vím ještě? Co se týká filtrů, 2 z mých dýmek mají takový ten kovový trn s labyrintem a do dvou lze dát filtr, filtry buď ještě doma někde najdu nebo koupím. A posledn
 13. Tak ještě jednu na - pro někoho - lehce kontroverzní téma..
 14. Mám jediné Hamiltony a protože je nosím často, nechci sem dávat pokaždé foto. Dnešní kanclofka - americký motor a americké hodinky.
 15. Tak co, už jste oživili obytné krasavce?
 16. Tabák jsem kdysi dávno kouřil nějaký lehce ochucený ale teď upřímně netuším s čím bych začal, asi bych zkusil jeden lehce ochucený (třeba višeň) a jeden nějaký jemný, lehčí přírodní.. Jinak všem díky za rady. Bohužel, zrovna ta Stanwellka mi během focení upadla do záhonu a asi 3 mm kousek se uštípnul, nic co by mělo vliv na funkci ale je mi to líto. No, stalo se.. Bert - máš pravdu, jak jsi to napsal tak jsem si vzpomněl, že ta dýmka byla kdysi někde zveřejněna jako dýmka roku a protože se mi navíc moc líbila, koupil jsem ji. Byla asi má nejoblíbenější.
 17. Díky za tahle slova, souhlasím s každým z nich.
 18. Už jsem to psal jinde, mé Murphy se předběhly o necelou sekundu za 3 dny!! A to byly v jedné poloze na stojánku. Je to jistě náhoda a vlastnost konkrétního kusu, ale vynikající výsledek u značky, která je do jisté míry lowendem..
 19. Tohle jsme nedávno koupili rodinnému příslušníkovi k výročí. Jeho firma se zabývá výrobou linek na výrobu sýrů a proto mne zaujalo pero z kaseinu. Kontaktoval jsem výrobce, dohodli jsme se na kovových částech z nerezu (tj. materiálu, ze kterého vyrábíme naše zařízení), ujasnili si pár dalších detailů a výsledkem je toto. Víčko není kasein ale akrylát, protože výrobce používá starý kasein, který má drobné strukturální vady a víčko, které má tenkou stěnu, by mohlo prasknout. Ale kombinace kaseinu a akrylátu v hluboké černi je moc pěkná..
 20. Toto jsou mé dýmky. Dvě bez označení jsou nejstarší, z 80. let, kupoval jsem je asi v trafice, druhé dvě jsou tuším z 90. let a byly na tehdejší dobu dražší, ale třeba mi to místní znalci upřesní. Troubele jsou vybledlé a nevím, jestli se nezměnily i jejich vlastnosti a zda se dají oživit, myslím tím jestli třeba nejsou křehké a mohly by prasknout, to bych nechtěl. Ale chtěl bych to znovu zkusit, doporučíte pro znovuzačátečníka vhodný tabák a další příslušenství? Tuším, že jsme tehdy používali i nějaké filtry, ale nevím jestli vždycky.. Díky.
 21. Souhlasím a také jsem psal, že pokud jen nasypu do hrnce všechny v mých očích dokonalé detaily a uvařím z toho hodinky, může vzniknout hrozný blaf. I zdánlivá nedokonalost může být v celkovém kontextu ideálním řešením.
 22. Prosím Tě, můžeš zmínit těch Tvých 7 bodů:-)? Termín "poslední hodinky" může být samozřejmě chápán různě - hodinky, které jsem si kupoval naposledy, hodinky, které si budu kupovat příště nebo hodinky, které si koupím jako úplně poslední a už nikdy žádné jiné. Uvědomuji si tenký led pod nohama ale myslím právě tu poslední možnost. Proto jsem to myslel jako hypotetický, i když vážně myšlený dotaz, který ani není úplně aktuální, chci si na tenhle výběr nechat opravdu dost času a mezitím třeba koupím nějaké jiné. I já mám svá kritéria, za kterých si hodinky mohu koupit, to už jsem psal. Ale není m
 23. Díky za prozatímní odpovědi. Prohlédl jsem i tipy, které jste dávali a zatím nic. Z mých fotek vedou jednoznačně první, líbí se mi ale i druhé, menší výhrada je k tlačítkům a nevím jestli by byly super pro uvedené příležitosti, určitě bych si je ale uměl představit jako "předposlední" hodinky. Bezva je klasický Navitimer a nevylučuji ani poslední Carrery. K těm prvním mám obecně jedinou výhradu, nemám moc rád neúplné číslice u subcifrů, ale u některých hodinek mi to paradoxně nevadí a tohle jsou jedny z nich, vůbec to nevnímám. Hodinky musí mít ukazatel data a protože nosím brýle na dálku, se
 24. Rozpočet v tuto chvíli neřeším, ale vím kolik stojí hodinky, jejichž fotky jsem sem dával, takže asi tak...
 25. snusmumrik - děkuji za vysvětlení. bohus76 - no, tenkrát se to tak dělalo, jak si vzpomínám... Fotku dýmek udělám.
×
×
 • Create New...