Jump to content

Martin Koňařík

Member_50
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About Martin Koňařík

 • Rank
  Pokročilejší začátečník
 • Birthday 10/30/1978

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.hodinky-365.cz

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Ostrava
 • Fanoušek značky
  Seiko, G-Shock, Tissot, Hamilton

Recent Profile Visitors

1,208 profile views
 1. Je pravda, že čitelnost toho negativu je mizerná
 2. Pokud bude mít zájem o více informací o GA-2100, pokorně nabízím recenzi z našeho magazínu: https://www.hodinky-365.cz/blog/recenze-g-shock-ga-2100
 3. Casio na Baselworldu představilo nové Mudmastery GG-B100. Mají Quad Sensor (Tripple + Krokoměr místo Hloubkoměru), Bluetooth, nové karbonem vyzkužené pouzdro, dvojité dno a čelní tlačítko pro světlo. Proti GWG-1000 chybí Tough solar, Multi Band 6, Safír. Předpokládám tedy, že nejde o High-End Mudmaster model, který ještě určitě příjde. Cenovka 350USD, release srpen 2019. Sepsal jsem o nich co se mi podařilo najít: https://www.hodinky-365.cz/blog/g-shock-mudmaster-gg-b100-predstaveni
 4. Z hlediska odolnosti budou G-Shocky samozřejmě nejvodnější volbou. Všechny mají odolnosti proti nárazu (shock-resist), mudmastery GWG-100 mají navíc odolnost proti blátu a prachu (mud-resist), což se na kolo určitě hodí. Pokud potřebuješ zvýšenou odolnost proti vibracím, doporučil bych GWG-1000 (+ vibration-resist), využívají k tomu patentovanou technologii alphaGEL, což je silikonová "vložka", která absorbuje otřesy. GWG-1000 už jsou bohužel za vyšší cenu, ptž mají mimo jiné také senzory (barometr, výškoměr, kompas, teploměr) a safírové sklo. Bohužel zatím nemám praktickou zkušenost s extrémní jízdou na kole s G-Shocky na ruce, tak nedokážu odolnost zaručit. Zvažoval si ještě čistě digitální g-shocky, bez analogových ruček? Domnívám se totiž, že ručky budou při silných otřesech nejslabším článkem.
 5. Celokovové už bohužel nejsou, ale na pryskyřicovém řemínku (GMW-B5000-1ER) nyní skladem za 10.990 Kč.
 6. Pokud chceš originál, tak mi pošli referenci těch Seastaru a můžu zajistit. Cenu odhaduji tak na 3t. Ale předpokládám, že za ty 4 měsíce už sis ho sehnal :-)
 7. Tohle byly moje první mechanické hodinky. Strašně se mi líbilo právě to skeleton provedení. Na začátku jsem z nich byl opravdu nadšený. Používal jsem je taky při vysvětlování funkčnosti mechanických hodinek svým kolegům v práci. Musím ale dát za pravdu názorům ostatních: na tu cenu se mi dost rychle okoukaly. Čas se z nich odečítá ne úplně snadno (při horším osvětlení vůbec snadno). Zajímavostí možná je jejich hlučnost (tikání), která je daná právě "absencí" pevného pouzdra. Mně tikání vyhovovalo, ale kolega, který si je koupil taky, si na "hluk" stěžoval. Teď když jsem si je vzal, abych je vyfotil, tak mě ale trochu obměkčila nostalgie a po půl roce si je asi zítra vezmu do práce :-)
 8. Ta luneta, to je mazec. Fakt dobrá práce s renovací. PCIZA: ty Visodate ti věřím, že tě štvou. U mě patří mezi tissoty k nejoblíbenější. Letos tissot vydal několik nových quartzových modelů. Přidali dokonce logo VISODATE na číselník, ale na druhou stranu už nejsou day-date a jak říkám... baterkáče.
 9. Pár dní poté, co šéf Swatch Group Nick Hayek oznámil konec své firmy na veletrhu, rezignoval Rene Kamm, šéf společnosti MCH Group, která veletrh Baselworld organizuje. MCH Group to v pátek oznámila v tiskové zprávě >> https://www.hodinky-365.cz/blog/sef-poradatele-baselworldu-rezignoval
 10. Swatch Group a jeho 18 značek (Omega, Longines, Tissot, Certina, Rado, Breguet, Swatch nebo Hamilton) se v roce 2019 nebudou účastnit výstavy hodinek Baselworld. Více Vojta Pospíšil: Swatchgroup opouští Baselworld.
 11. Poslal jsem dotaz na distributora (ten se s tím nesetkal) a přeposlal na výrobce, tak uvidíme.
 12. Dostaly se mi do rukou tyto Zeppeliny 7640-1. Dost mě překvapil text na číselníku: "SWISS MADE" (je uvedeno i na dýnku). Už se s tím někdo setkal?
 13. Jestliže to budou tvé první lepší hodinky, tak je určitě rozumné, aby to byly tradiční/společenské hodinky, právě kvůli jejich univerzálnosti. Kromě aktivního sportu je můžeš mít k jakékoliv příležitosti, casual i dress. Tzn analogové s jednoduchým číselníkem, bez zbytečných funkcí/čudlíků/komplikací/sčítačů. Kovové pouzdro. Kožený řemínek (bílý, černý, hnědý) je více formální, než kovový tah. Římské číslice (nebo úplně bez číslic) jsou více formální, než arabské. Barva číselníku bílá, černá, nebo metalická. Ručičky jednoduché, nejlépe bez luminiscence. Průměr odpovídající ruce, ale hodinky by neměly být nápadné, takže asi ne více než 42mm. Tloušťka odpovídající průměru a ať snadno zajedou pod košili/sako - tohle nejsou podmínky, je něco co je dobré vzít v úvahu. Tady něco z naší nabídky 7-15t / safír / wr100+ / společenské http://www.hodinky-365.cz/index.php?filtr=typ:hodinky|cenaod:7000|cenado:15000|urceni:P%C3%A1nsk%C3%A9%7Cstyl:spole%C4%8Densk%C3%A9%7Cvodotesnost:100M|sklo:saf%C3%ADrov%C3%A9 Jestli chceš více formální (což bych ve tvé situaci bral), tak stačí změnit styl ze společenských na formální a zmizne vše na kov.tahu: http://www.hodinky-365.cz/index.php?filtr=typ:hodinky|cenaod:7000|cenado:15000|urceni:P%C3%A1nsk%C3%A9%7Cstyl:form%C3%A1ln%C3%AD%7Cvodotesnost:100M|sklo:saf%C3%ADrov%C3%A9 Citizeny bych pro tvůj účel nedoporučil, stejně tak PRC 200 (které jsou jinak perfektní), obojí není dostatečně classy a nejsou ideální k obleku a tvé profesi. PRC 200 jsou pořád ještě sportovní (i když s elegantním duchem) a s tím chronografem tuplovaně. To už spíše Presage, ale jednodušší, než jsi vybral. Třeba: http://www.hodinky-365.cz/seiko-srpb05j1-x1120569 ? Když budeš chtít něco objednat jen na nezávazné vyzkoušení a podívání, není problém.
 14. Skoda na fotce nejde videt dokonalost zpracovani Sent from my iPhone using Tapatalk
 15. Kolegové, zvažujeme rozšíření sortimentu o jednu ze značek: Frederique Constant nebo Oris. Máme informace, že v prodeji jsou na tom podobně. Někdo nějaké argumenty pro jednu, nebo druhou značku, které by nám pomohly se rozhodnout? Moc díky, za jakýkoliv tip.
×
×
 • Create New...