Jump to content

Kotlick

Member_50
 • Content Count

  553
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Kotlick

 1. Beemane, je to super pecka. Ač hodinky nejsou úplně můj šálek kávy, ale nejsou ani daleko od toho co bych nosil, tak musím smeknout před nasazením, krásným výsledkem strojařiny a hodinařiny. Prostě super. Čtu to od začátku a ten vývoj je bomba a líbí se mi jak jsi schopný spojovat různé materiály, bronz, stříbro, nerez, keramika.....

   

 2. V 24. 4. 2021 v 11:10, Koumes napsal:

  Kabel tam nemáme, ale táhnu po dřevě Vistárii, použil jsem akát co zbyl z terasy. Kluzně jsem to pojistil do terasy a podbití, ale jen pro sichr. 

  10928A05-7ACA-4E64-99BC-3152546239D7.jpeg

  Vistárie je mrcha, to budeš muset hodně udržovat, jinak ti to vleze i kam nechceš. Naši to měli na pergole a ty několikametrové přírůstky ročně lezly celkem agresivně všude. Nakonec ty původní kmínky tak zesílily, že polámaly dřevěnou mříž, na které byly napletené... Nezbylo než uřezat u země i s dřevěnou mříží..

 3. před 1 hodinou, Thomas napsal:

  To z toho vyvázli ještě dobře. 😆 V Pákistánu je 80 ran holí za pití alkoholu. Když jsem tam byl naposledy, tak když jsem pil na hotelu slivovici s kolegou, měl jsem v podstatě větší strach, než v 15ti letech z rodičů, když jsem se vracel ožralý z první diskotéky.😁

 4. před 12 hodinami, Koumes napsal:

  Takže akát.

  Je to evropská dřevina, takže cena není tak mexická jako u exotických dřev. I tak je min. dvakrát dražší než modřín. Líbí se mi jeho barva, je světlá. Životnost je uváděna 40let, bez údržby... no, uvidíme.

  @Kotlickakátové prkno, i hranol je napojovaný z kratších kusů, protože akát je dřevina nízkého vzrůstu. Napojovaný spoj má ale skvělou pevnost, což mi potvrdilo několik truhlářů nezávisle na sobě. Natřel jsem to Lazurolem, uvažoval jsem i Remmers, nebo Osmo, ale zkusil jsem vzorek na kus prkna, a nejlíp na omak mi přišel ten Lazurol. Hranoly vespod jsem ošetřil nějakým fungicidním nátěrem, už nevím.

  Akát nepotřebuje žádné nátěry, ale chtěl jsem to a natřel to, no a ten nátěr vykreslí krásně strukturu dřeva, i ty spoje...mě se to líbilo. Problém je, že to nevydrželo moc dlouho, akát je tvrdý, hustý, a má v sobě spoustu silic, nátěry na tom nedrží...

  To ale kosmetika. Netřískuje to, děti jezdí na kole i odstrkovadle od jara do podzima bosky, a žádný problém.

   

  Materiál je počesané terasové prkno 23x118mm, hranoly jsou 40x60mm na betonovém podkladním roštu, podloženo asfaltovým pásem, vruty nerez s čočkovou hlavou.

   

  Otázku nátěru stále řeším, vypadá to líp, ale déle schne po dešti, navíc většina profíků mi radí, ať se na to vykašlu a ušetřím si námahu, že to není třeba, a držet to stejně nebude.

   

  @shewczaděkuju, byla to piplačka, ale vypadá to fakt super

  @dan83podívám se, ale myslím, že lehce pod 2 000,- práce, komplet mat., příprava, nátěry, vruty,      sakumprásk

   

  Super díky z info. Ty napojované desky vypadají cajk, už jsem koukal na netu. Takže ty rozdíly v barevnosti jsou dané napojováním a různou tvrdostí/savostí dřeva. 

  Kotvil jsi to přes prkno napřímo, nebo jsi měl prkna s drážkou ?

 5. před 2 hodinami, Koumes napsal:

  Máme akát, a je super. Dřevo je v zimě teplé, a jde jít ven naboso v pohodě, a v létě se tak nerozpálí jako kámen, nebo dlažba.

  Prověřeno dětmi, na dlažbě v létě nevydrží, že to pálí, a terasa v poho.

  K plastu nemám důvěru. Viděl jsem u kolegy, jak dokáže plastový plot utrhat vruty protože pracuje při změně teplot, a v létě pálí jako beton. Navíc vím, jak jakýkoliv plast vypadá po pár letech na sluníčku, UV záření dokáže divy.

  Takže za mě dřevo. Bohužel ten modřín třískuje, a je to zlo... Chce to došetřit.

  IMG_7230.jpg

  Máš to super, jen proč je to jakoby flekaté? Dej sem prosím nějaké info, co to je za rozměr desek, jak jsi to kotvil a čím jsi natíral a čím ošetřuješ. Na něco takového se chystám.

 6. před 2 hodinami, Kotlick napsal:

  Jo, morál je důležitej. 🤪 Už jsem to 2 x dělal, tak vím jak to čmoudí. Dneska jsem pod to dal brambory, tak snad to nebude tak čmudit. Jen jsem chtěl zkusit to delší pečení, ale jebat. Jede to na 220°.

  Tak povedlo se to perfektně. Kuře asi 2 kila, do láku jsem vrazil 40g soli/1 litr, tymián, pepř, česnek a zázvor, lehce prohnal varem. Koupalo se to 36 hodin. Pak trouba na 220°C + vrtule, na hodinu a 10 min. Potíral jsem olejem se sušeným česnekem.

  Jako proti dýmové opatření jsem dal do pekáče pod mřížku brambory. Byly hotové dřív než kuře, tak na posledních 15 minut jsem tam vrazil pekáč s vodou.

  Ještě poznatek, brambory pod kuře už bych dopředu nesolil, ten okap je slaný dost.

  Možná je to jenom moje domněnka, ale tentokráte jsem dával kuře prdelí k větráku a asi se to líp propíká. No fotky jsem nestihl, neb zde bylo mnoho hladových krků. 

 7. před 17 minutami, shewcza napsal:

  Tak už jsem měl domluvený tuzemský modřín za skvělou cenu na terasu a žena přišla, že někdo chytrej na FB psal, že děti z toho mají třísky v nohách po dvou letech od realizace, tak jsem ji vrátil zpátky na zem s tím, že na FB nikdo chytrej nepíše, ale už si jede jen tu svou... Takže jsem zpátky na začátku. Uvažuji o nějaké velkoformátové dlažbě co bych položil jen na štěrk, ale bojím se, že se to bude hýbat nebo zvedat. Jo a taky mi přišla nabídka na stínění terasy (screenová roleta) za 80 tis. Se posrali ne? Stínící plachta bude taky hezká :D Z toho mi vyplývá, abych se už nikdy neptal na názor ženy, už to mohlo být hotový.

  Dlažba bude studená na bosou nohu. A co akát?

 8. V 6. 4. 2021 v 18:37, Tom4 napsal:

  Půjde, udělej to tak, že sůl s cukrem dáš naspod, na to kopr, na ten polož lososa, zase kopr a pak sůl s cukrem. Tedy losos bude jako obalen v kopru. Skoro. Chápeš :)

  Alkohol, pokud se dává by tam měl jít bílý, nejlíp akvavit (taková severská kmínka) nebo vodka. Ale severní národy jsou kreativní (když jsem poprvé viděl jak se připravuje Gløgg, tak to je co dům dal), takže koňaku bych se nebál vůbec. Co jsem dával naposled pár kapek Cointreau tak to nebylo vůbec cítit. 

  Tak uvidíme. Ještě sehnat kopr a jdu na to.

 9. před 33 minutami, Bert napsal:

  Náhodou, takový leder hosen na píču nejsou vůbec špatný .... 🙂

   

  ledr 1.jpg

  Pravdu má předseda... 👍 A ještě k tomu mi přijde, líp oblečená než ty paka ve jmenované reklamě

 10. před 3 hodinami, Tom4 napsal:

  Hele, oni na to přijdou. Ženský u ženy v práci tenhle shop hodně využívaly, ale po masáži touhle reklamou se minulý týden kolektivně shodly že obchod nebudou podporovat a nakupují jinde. Některým vadí uprostřed Evropy tlustá černoška, některé nevydýchávají pusinkující se 4% chlapíky na konci spotu, a všeobecně je sere nucení jim "trendů" který tady existují již dlouho, ale nikdo je neokřikne když se takhle hlasitě hlásí. O práva která jim nikdo nebere :)

  I z okolí zaznamenávám odklon od produktů kde v reklamě vystupují ne zcela tradiční herci. Colgate, AEG a další. 

  No a do toho jsou teď všichni strašně eko, udržitelní apod. Zrovna to řeším ve worku pro španělské klienty. Nejvíc mě na tom s..e, že to nejvíc řeší firmy, které vyrostly na výrobě a dovozu sraček, které tady roky prodávaly, totální rychloobrátkové šmejdy, vyrobené kdoví jak a kým. Dneska se tváří jako největší ekologové a bojovníci za udržitelnost, práva dělníků ve třetím světě a bůhví co ještě....

 11. No je to super hyper korektní reklama, jakože my opravdu myslíme na všechny a všichni se u nás můžou oblíct jak KRETÉNI. Mají to tak dlouhodobě, teď teda ještě přidali s tou černoškou a klukem bez ruky.

  I když dělám v hadrách a rozumím použití zajímavých resp. netuctových osob (NE ta jejich tlustá černoška, ale spíše zajímavé obličeje, pihy, zrzky, holohlavý holky, dredy apod), tak asi úplně nerozumím tomu, proč jsou ve všech jejich reklamách lidi oblečení jako kreténi. Jako fakt nevím, no. Sice to jsou Němci, takže reklama je buď tradiční (leder hosse) nebo na piču, ale i tak....

×
×
 • Create New...