Jump to content

Cyber

Member_50
 • Content Count

  4,089
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

About Cyber

 • Rank
  Megazávislák
 • Birthday 05/26/2005

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  tak nějak všude

Recent Profile Visitors

41,015 profile views
 1. A pak si řekneš, koupím to radši v Německu, než v Itálii... Alespoň mohli napsat, lehce nošené a sundat tah a hodit ho do ultrazvuku. Tohle je fakt ekelhaft
 2. Je absolutně jedno, jestli je obchod v nákupáku nebo na ulici mezi dalšími luxusními značkami. Jen v KaDeWe vykradli Rolex minimálně třikrát. Nonstop ochranka je ochrana asi jako když si dáš při nechráněným sexu prezervativ pod jazyk.
 3. Přesně tak. Vzdálenost vchodů od čehokoli, nebo ochota ochranky položit či nepoložit život za kus tikající oceli či zlata, či kvalita samotné bezpečnosti je úplně bezpředmětná. Kdo by chtěl vidět jak vypadá taková loupež v butiku Rolex, tak zde se může podívat. V hlavní roli z filmu z roku 2014 je 5 bezmozků, několik mačet, tři sekery, hasičák, několik pistolí ( naštěstí nepoužitých ), a další krycí oddíl bezmozků v autě, mimo záběry kamer. Po čase chytili někoho chytili ( člen arabskýho gangu, drban, dostal, sedm let ) hodinky se nikdy nenašly. Celková škoda cca 210.000.000 Kč. Kdyby tam byla ochranka která " není na houby", tak by ke škodě 210 milionů za hodinky a poničení obchodu, mohlo přibýt ještě pár desítek tisíc za jeden nebo dva pohřby. " ochranky co není na houby". A to nebylo poprve co byl Rolex v KaDeWe vykraden. Mnohem větší lup, prý v hodnotě několika milionů eur, se stal v roce 2009. Další velkou akcí lapků, bylo vykradení Berlínského butiku Rolex v roce 2016. S hodinkami si odnesli i hotovost. Podle vyšetřovatelů byla škoda přes deset milionů Eur. Pojištovna nabídla za tip k odhalení pachatelů 800.000,- Eur. Je tu ještě někdo, kdo si myslí, že ochranka je v obchodˇácích pro to, aby zabránila vykradení, nebo přepadení?
 4. Katalog z velkolepé aukce Guida: https://www.ebay.com/itm/VERY-RARE-ANTIQUORUM-Mondani-ROLEX-Wristwatches-Coll-Auction-Catalog-2006/392875605017?hash=item5b7935fc19:g:JkEAAOxyakdREyAa neobjevuje se moc často a je to vlastně první Mondaniho souborná Rolex kniha, jestli se nemýlím.
 5. Jojo, trefils to přesně. Jsem ta husa, důchodce a tak trochu individuum a hlídám v Arkádách, protože na mě Čechystán kašle, tak se ploužím 12h po pasáži. Máš odhad, klobouk dolu.
 6. Ty víš jakej systém alarmu mají v Arkádách, že je to zabezpečení jak stehno? Že kamerový systém není napojený na PCO, ( což ale vietnamské večerky obvykle mají )? Víš jaká je ve skleněných výplních vstupních dvěří bezpečnostní třída folií a jaké hrubé síle odolá? Víš kolik měsíců pracovníkům co mají na starost noční ostrahu, do penze zbývá ? Máš pocit, že denní ostraha kterou vidíš ve veřejných částech, je ta samá co noční? Víš jaký je plat pracovníků bezpečnostní agentury na výjezdech? Jaký by podle Tebe měl být systém aby nebyl postavený na hlavu, ale třeba na břicho? Třeba jako v Drážďanech, kde v Grünes Gewölbe vykradli čtyři lidi během několika desítek vteřin, velmi dobře zabezpečenou klenotnici, vzdálenou 400 metrů od policejní stanice Dresden Mitte. Tam prosím mají co? Německystán? Sorry za moje blbý otázky, ale nazvat někoho " vysloužilým důchodcem před předčasným penálem, co šlape za almužnu" mě donutilo Ti tyhle otázky položit. Jednou budeme všichni před penálem ( teda všichni ne, jen Ti šťastnější co se toho dožijou ) a buďme rádi, že tahle skupina lidí má chuť, energii a zdraví něco dělat, protože takhle jsou to plátci daní a ne příjemci. Navíc jejich starost není hlídat balkánský drbany po nocích, ale zatoulaný dítě mezi Sephorou a Mc Donaldem.
 7. Přes dvě kila? Koupím jich valník, jestli je umíš přes dvě kila A nebudu sám ....
 8. Jistý si člověk může být jen smrtí. Vintage R jsou vyšší dívčí. Ale nejdřív je potřeba absolvovat obecnou ( a tam už se dozví o bodovém navařování oceli na pouzdra ). NOS nedělá jen pouzdro hodinek, ale i uvěřitelná patina ciferníku, doklady, obal v intaktním stavu, a nákupní dokumentace. Cena takovýhle NOS nebude ale o něco vyšší než u hezkého nošeného kousku bez papírů, ale podle žádanosti modelu tak 3x až třeba 10x vyšší. Obvykle se neprodávají přes Ch24 nebo eB, ale končí v aukčních domech nebo na burzách ( zajeď do Mnichova a tam pár NOS uvidíš, ale z ceny se Ti protočí panenky ). Když se teď podíváš na Ch24 nebo na eB, tak tam žádný koloběh NOS SS Sport R není. Takže zase není důvod k velkým obavám, že by nějaká manufaktura vyráběla dobové krabičky, tiskla dobové certifikáty k nerozeznání od originálu, a do toho by bodově navařovala ocel na poničené pouzdra hodinek s jinak dokonalým tahem, cifrem, ručkama a datovým věncem. . Ano u vintage R se můžeš dočkat různé divočiny, ale kompletní NOS vyrábět na běžícím pásu není jen tak.
 9. Zajímalo by mě, co je to za přesnej model, ale podle serie F, by to mohly být i Kermity Mark II, kde to rozhodně smysl má.
 10. Investicí nejsou myšleny jedny poslušně vyčekané hodinky od tuzemského AD, ale něco v tomhle smyslu. To jen pro upřesnění. ( zdroj: watchtradingco.com)
 11. Ono Ti to nepřipadá jako dobrý kauf za 80k, protože o tom, a neber si to prosím zle, nic moc nevíš. Prostým součtem cen dílu, tedy strojek, tah, pouzdro, ručky, korunka, cifr, pouzdro, luneta, spona, jseš nad hodnotou 80k s velkou, ale velkou rezervou. Skládačkou se nemyslí obsah strojku, protože skládačka už ze své podstaty každý strojek je, ale hodinky jako takové. Tedy různé roky výroby, různé aftermarket díly, atd. Každopádně za 80k to dobrej kauf je, a to Ti říkám, jako že o R něco vím Jinak pouzdro samozřejmě lze dostat do stavu před zásahem leštila domácího, ale ekonomicky se to u běžných GMTček nevyplatí. Něco jinýho by bylo, kdyby šlo o Paul Newman po pádu na motorce.
 12. Moje zkušenost je s 116613LB stejná, v trezoru vždycky nějaký mají.
 13. Dojde k nějakému posunu, ne všechny Rolex mají hodnotu za kterou se nabízejí. 250 za obyčejný suby 2009 nedává smysl, když za 350 jsou Kermity, s papírama, který jsou mnohem likvidnější, vzácnější.
 14. Vsadil bych se o pivo, že nikam nic nespadne, maximálně bude lehká korekce u nesmyslných nabídek typu oleštěný Datejusty z osmdesátek, s vytahanym tahem, plexi z Parexa za kilo . Investiční kusy zůstanou tam, kde jsou a nikam se nedostanou. Natisknout peníze trvá podstatně méně času, než vyrobit něco, po čem je sháňka. Peníze na účtu budou mít zhodnocení v řádu jednotek desetin kolem nuly, inflace letí nahoru a jediný co Ti podrží hodnotu jsou věci co hodnotu drží stabilně. A mezi kvalitními nemovitostmi, kvalitním uměním, jsou to i kvalitní hodinky. Trh nadšenců je obrovskej, není to jen stopadesát sběratelů R tady na forů. Navíc v posledních třech čtyřech letech už R kupujou i lidi, co o hodinky nikdy zájem neměli, jen protože slyšeli že je to zajímavá investice.
×
×
 • Create New...