Jump to content

KatkaB

Member_50
 • Content Count

  696
 • Joined

 • Last visited

About KatkaB

 • Rank
  Závislák

Profile Information

 • Pohlaví
  Žena
 • Fanoušek značky
  Orient, Omega, Swatch

Recent Profile Visitors

1,702 profile views
 1. Ty certiny, jak tu padlo - ty jsou krásný. Třeba tyhle: https://www.helveti.cz/certina-c0322511105109 , ale těch barevných variant už dnes existuje víc. Možná seženeš nějaké Wenger, řada Sea Force, ale vypadá to, že jenom starší, v aktuální nabídce jsou jenom velké. Hamilton připravuje quartzové potápky ve velikosti 37 mm, měly by být v červenci, např. tyto: https://www.hodinky-365.cz/hamilton-khaki-navy-quartz-h82201131-x1203154 nebo tyto https://www.hodinky-365.cz/hamilton-khaki-navy-quartz-h82211181-x1203152 . Existují i Khaki Scuba ve velikosti 40, ty jsou v automatu: https://www.hodinky-365.cz/hamilton-khaki-scuba-auto-h82305131-x1172110 Ještě Christopher Ward bych ti poradila - C60 Trident v quartzu - jenže ty už asi jenom z druhý ruky.
 2. ještě bych zvážila dvě věci: 1) jestli by náhodou neocenila něco z barevnějších, hravějších modelů Swatch. 2) a jestli spíš "seriózní", tak něco z řady Irony: https://www.chronoshop.cz/swatch-irony-yls453 Stojí 2200,- Kč, což je trochu víc než ty plastové, ale mají nerezové pouzdro. Plast křehne, zabarvuje se, odírá se a láme, zatímco nerezová ocel zkrátka drží. Chápu, že čekáš, že je asi ztratí, ale jsou to desáté narozeniny a pokud je neztratí, tak třeba bude ráda, když je bude mít ještě za 10-20 let. Jinak jsou veliké 33 mm, tlusté 9 mm a váha 38 g. O dost menší (25 mm, tloušťka 8 mm) pak např. tyhle: https://www.chronoshop.cz/swatch-irony-yss307 s wristhotem na uživatelce zde: https://www.goldeligius.cz/swatch-hodinky-yss307-cite-vibe.html nebo v černé, bohužel jenom indexy bez čísel na ciferníku: https://www.chronoshop.cz/swatch-irony-yss306
 3. Ta fialová je náročná na kombinaci, to je pravda. Vybíráš hodinky s dcerou? Na tom chronoshopu je nabídka široká, prošla jsem si ji. Co se týká barvy, tak by mohly ladit tmavě modré, ty mají textilní pásek. Mám doma jedny swatch s umělohmotným/silikonovým řemenem a s tím řemenem je problém, že se nechce vytvarovat podle ruky. Ale silikonový by mohl být poddajný, já nevím, z čeho přesně je ten můj. Každopádně u textilního by problém odpadl: https://www.chronoshop.cz/swatch-original-gw715 pak šedé, ty mají taky zajímavý efekt na ciferníku, no ale jsou šedé, ta bílá je opravdu hezčí: https://www.chronoshop.cz/swatch-original-gw211 Čistě bílé mají taky, ale ty už jsou takový hodně strohý https://www.chronoshop.cz/swatch-original-gw194 Jednoznačně pokud chceš bílou, tak jsi ty nejlepší z chronoshopu už našel.
 4. Zůstaň u těch posledních. Myslím, že dětem pomáhá, když tam mají čísla. Jen bych možná ještě zkusila zapátrat, jestli by se nedalo najít něco s tmavýma ručičkama proti světlému ciferníku. Ale děti asi vidí dobře Osobně se mi líbily i ty timexy, Timex mám ráda kvůli indiglu, ale swatch jsou švýcary:) Ty Festiny mi připadají opravdu už pro dospělou ženu, těm bych se vyhnula.
 5. Pánové, u těch Wardů, jak to máte s opravami a se servisem, zatím jsou pochopila, že to u nás v Čechách není možný?
 6. Zajímavé pouzdro. Nádherný ciferník. Pravé diamanty místo indexů. Automatický strojek 6R35. Safírové (!) sklo. A k tomu ty divné obrovité římské indexy. Ty divné čárky, které jdou z diamantových indexů. A to všechno zkombinované s tím zajímavým pouzdrem, nádherným ciferníkem a diamanty. Podle mého názoru je těch věcí moc v jednom kousku, možná že Japonky to ocení, asi i spousta žen tady, ale pro mě je toho moc, moc krásných věcí pohromadě, je to zkrátka splácanina. A je to škoda, kdyby jen trochu přibrzdili, mohl to být pěkný dámský, skutečně ženský kousek, krásné a elegantní mechanické hodinky.
 7. Jsou krásný, moc Ti seknou. Gratuluju a ať si je užiješ!
 8. Já jsem nabídku dámských hodinek vzdala už tak před půl rokem. Občas někde vidím nějaký zajímavý kousek, ale to je v počtu kusů na každou značku.
 9. Jasně. Je to věc vkusu, na hodinky se musíš podívat a musí Tě to zahřát Napadlo mě, že by se Ti mohly líbit Alpina Comtesse. Vyrábějí se v automatu i quarzu. Běžně stojí od dvacet tisíc, ale teď je na ně v helveti sleva, takže ty automatické se dají momentálně sehnat sehnat za 16,5 tis. Kč. Což by mělo výhodu, takový nákup, protože by tady byl zajištěný i servis. https://www.helveti.cz/alpina-comtesse-automatic-al-525sf2c6 Dají se sehnat i na ebay nebo chrono24 z Německa za cenu cca 11 tis. korun. Jednak verze v automatu, jednak v quartzu (ta má perleťový ciferník). Co Seiko Ladies Coctail Time? Ale myslím, že nejlepší výběr jsi provedla Ty s těmi Certinami. Jednak ta značka by měla zaručit, že jejich hodinky něco vydrží, jednak ten samotný model je pěkný. Já jsem je taky zvažovala, ale pak mi připadalo, že jsou na můj vkus moc malý a taky jsem chtěla automaty. Nicméně mimo to na nich nenacházím chybu. U Certin mě napadá ještě model C032.051.11.036.00: https://www.helveti.cz/certina-ds-action-lady-c0320511103600 nebo starší C004.210.11.036.00: https://www.helveti.cz/certina-c0042101103600 ale tuším, že to už jsi asi zvážila.
 10. Aha. No ale to v tom případě potřebuješ asi hlavně lehčí, ne? Tedy ono to spolu samozřejmě souvisí, ale konkrétně u těch rádiových citizen by dost pomohlo, kdybys z nich sundala tah a dala řemen. No ale zase psala jsi, že potřebuješ náramek/tah, tak nic. Ty druhé dvoje, co jsem na ně dala tip, jsou titanové, tzn. že pocitově nejsou na ruce tak chladné a jsou lehoučké.
 11. Takže jsi je asi měla na ruce. Mají 39 mm, to je skoro stejné, jako těch 38 mm, které jsi si stanovila jako horní hranici. Plus jsou poměrně nízké, jenom 10mm, budou se dobře nosit. Jak velký hodinky nosíš teď? Myslím, že jde hodně o zvyk. Já se přiznám, že pro ně mám slabost, asi si je nikdy nekoupím, ale fascinuje mě jejich krása, která se tady potkala s praktičností a moderním vzhledem. Nicméně se tím dostáváme k hodinkám Citizen, tam je dobrý eco-drive, díky kterému nebudeš muset nechávat otvírat hodinky každé dva roky. Možná by pro tebe byly zajímavý tyhle novinky (jestli by tedy nevadil modrý či hnědý ciferník, ale možná postupně vydají i stříbrný; jsou titanové, o průměru 34 mm, s pohonem eco-drive) https://www.helveti.cz/citizen-ladies-eco-drive-super-titanium-fe6150-85l https://www.helveti.cz/citizen-ladies-eco-drive-super-titanium-fe6150-85h
 12. A musí to být divery nebo jenom odolné hodinky, které nerozhodí, když si v nich umyješ ruce?
×
×
 • Create New...