Jump to content

Tom4

Member_50
 • Posts

  4,771
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Tom4

 1. před 11 hodinami, vraby napsal:

  To vzdávám ,nic si nepochopil. 

   

  před 11 hodinami, geometr napsal:

  Idealizuješ si to a vidíš to jen ze svého pohledu a postavení, řekněme odvahy. Tím nechci říct, že je to špatně, a že ty možnosti nejsou. Jenže mnoho lidí to takhle nevidí, nemají řekněme tu odvahu jít jinam, dál, zkusit to tam, kde by se jim líbilo... Není to tak jednoznačné a černobílé. Já bych si přál, aby to tak bylo, hodněkrát se dostanu do debaty, na kterou mám už pak jen jedinej dotaz: "A kdo nebo co ti brání?"

   

  Včera jsem neodepsal, začaly tady krásně "lítat židle" tak jsem je nechtěl rušit ;)

  Spíš než idealista tak realista, i když nejspíš snílek :) vím že to není tak černobílé. Ani z jedné strany. Pokud si stěžuju na život, ale zároveň s tím nic nedělám, to je přece něco jako chodit v botách co mě tlačí. Ne proto, že nemám druhé co mi padnou, ale proto, že se nechci ohnout a přezout. 

  V debatě kde se dostaneš do bodu "kdo ti brání" jsem někdy zkusil místo toho dotaz "proč jsi to neudělal?" a . . . dostal jsem odpověď skoro vždy.

  Většinou to bylo, nepřekvapivě; zakončeno "měl jsem to tenkrát udělat". 

 2. před 4 minutami, vraby napsal:

  Pěkná pohádka vy to byla jak píšeš,ale není to tak jednoduché. Vystrčte hlavu z bubliny a jeďte se podívat na sever,Ostravsko atd. 

  To není žádná pohádka. Myslíš že tam ty lidi někdo drží násilím nebo prostě nechtějí? (a za posledních 33 let případně neudělali nic proto, aby se někam posunuli?). Proč by to měla být pohádka? 

 3. před 5 minutami, vraby napsal:

  Tak ono to není jen o věku,ale o regionech kde lidé žijí a pracují.  
  Kdyby ta Fialova vláda trochu něco dělala pro lidi tak jsme měli prezidenta hotového v prvním kole - PP

  Jestli to PP prosere ve druhém kole tak může poděkovat Fialoví.

  Ty jsi pako vole. 😁

   

  Teď vážně, rozhodně to není o regionech, naštěstí má totiž každý z nás stejnou možnost jít tam kde se mu líbí,  tam kde se mu bude dobře žít a pracovat, tam kde je rád a tam kde se o něj nemusí "starat vláda". A nemusí se omezovat na ČR. Všude chleba o dvou kůrkách, všude se musí člověk snažit aby mohl slušně žít ve slušném prostředí. Sebrat hovno po psovi na chodníku se musí všude. Vláda, jakákoliv ho nesebere. 

  ;)

  Naštěstí, naštěstí už NIKDO neplánuje že se vyučíš v OKD, pak dostaneš byt, pak budeš na dílně až do důchodu a pak to je celý. Naštěstí.

  Můžeš si dělat co chceš. Nikdo tě neomezuje. A vláda už vůbec ne. A pečený holuby lítající přímo do pusy neumí ani Blbiš. Koblihy možná ano. Nicméně asi před půl rokem jsem si koupil koblihu v Kauflandu. Nedala se jíst. Ble. A stejně to někdo kupuje. 

 4. před 1 minutou, redd napsal:

  Muze mi nekdo nejak po lopate vysvetlit, proc nekteri voli AB? Jako pro jeho charakter? Ja to fakt nechapu…

  Z osobní zkušenosti ho volí nejstarší generace hlavně pro omezený přístup k informacím, často je jejich zdrojem síť médií opěvujících AB. Nějakých 40 tisíc hlasů je holding. 

 5. před 12 minutami, moco napsal:

  AB mluvil cca 45 min. a Pavla jsem snad ani mluvit neslyšel. Mám z toho špatný pocit, že PP vyhasl, kdežto AB do toho teď teprve začne šlapat. Média jsou na straně AB. 

  Mlčeti zlato? ;)

  Btw., sázkové kanceláře zvedly po projevu Blbiše kurz na něj o celou jednotku nahoru :D

 6. před 2 minutami, kuncák7 napsal:

  Osobně jsem zamackl slzu, můj favorit dopadl jak jsem předpokládal, i když cca 6,5% je docela ok. No a ve druhém kole menší zlo. Jen doufám, že se na to lidi ve druhém kole nevykaslou, jako minule.

  Tak minule dle Wikipedie volilo v prvním kole 61,92% voličů, kdežto v kole druhém se na to nevykašlali a volilo 66,6% voličů.

 7. Potřeba vytáhnout prachy. Není přece možné aby trh reagoval takto zcela bez důvodu, prostě jako už několikrát se někdo v pozadí rozhodl pohnout s cenou a vydělat na tom peníze. Teď už jsem přesvědčen že je hodnota nějak ovlivňována. Já jsem asi poslední kdo by konspiroval, to ne, ale pro tohle není moc jiných vysvětlení. A podezření že je to někým ovlivněno není konspitace, jen moje teorie.

  No nix, jsem se rozepsal, jinak mrkněte když šel btc z 20 na 16 jak toho byly všude plný noviny, krach burzy senzace č. 1 a teď skočí z 16 na 21 a? A prd. Pisálkové se asi vzbudí pozítří. Nebo tápou co k tomu jako napsat rozumnýjo aby ze sebe nedělali debily jak já tady 😆😆😆

 8. před 1 hodinou, Conrad napsal:

  Situace má jednu nespornou výhodu. Pořádná opice tě stojí stále stejně, protože dříve stál chlast málo a vydržel jsi moc, dnes stojí moc a vydržíš málo.:cheers:

  Geniální kamaráde, jak pojedu přes Prahu dáme si skleničku  ;)

 9. Jistě že v akci. ČR je úžasný trh kde se nakupuje zboží za normální cenu. V akci.

  Všechny ty nesmyslné akce jsou jedna velká píčovina, když jdu do obchodu tak by mě kleplo. 

  Je dost zajímavé vidět jak to funguje dál od ČR. Akce prakticky neexistují. A zboží stojí stejně jako u nás v akci.

  Edit - nemají náhodou poslední dva tři roky (covid a dál) v ČR nejlepší zisky právě obchody? 

  A co na to Mountfield? Vše pořád za půlku v akci, celoročně 🤣🤣🤣

 10. Takže ještě k tomu budeš mít dobrej pocit že jsi 300 ušetřil, to je náhodou úplně geniální 😁

   

  Samozřejmě že doma a sám, kde by měl jako pít na tenhle stres ? 🤣 Půlčík rumu stojí pořád stovku jestli se nepletu ;)

 11. Tvl, to je ale kravina. Za tři kila si se mohl hezky zlískat a ráno bys byl nasratý že máš kocovinu a výsledek voleb by pro tebe byl pod rozlišovací schopností. Navíc bys měl radost z toho, že máš celou neděli na to dát se do kupy ať můžeš v pondělí ráno do fachy. :)

 12. Díky 🙂 když je možnost, rád si zavařím. 

  Příprava byla kapku složitější, jednak to muselo být bez laktózy, a pak ještě není na foto hlavní chod že ano. To jsem pekl jehněčí kýtu na rozmarýnu, k tomu cukrový hrášek, bramborové pusinky a gel z černého česneku. Plus vege variantu místo jehněčího tofu a místo brambor a česneku rizoto s chřestem.

  Asi hodinku večer předem jsem dělal pomeranče, čoko pěnu a u toho vařil ředkvičky. Příprava druhý den asi 5 a půl hodiny, dělal jsem sám a hrozně dělám bordel v kuchyni, a musel jsem si sám odmývat svoje kuchyňský cajky tak to bylo dlouhý 😁

  Takže celkem půlden v trapu. Plus nějaká papírová příprava předem, vymyslet to, nakreslit si jak to bude na talíři, sepsat nákup, zajet nakoupit atd., ale je pravda že jsem dělal vše "from scratch", včetně vykostění masa atd., tedy bych řekl přiměřeně času. 

  Mimochodem kdo neznáte černý česnek, googlete a vyrazte do obchodu. Moc velká dobrota. Neznal jsem, vloni jsem okoukal ve Fieldu, tam byl k morku. 

  IMG_20230112_100448792_HDR_copy_450x1000.jpg.41ee50031b4ec74e2d05ad46528935a1.jpg

×
×
 • Create New...