Jump to content

tomato

Members
 • Posts

  38
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Sandanski
 • Fanoušek značky
  Omega, Grand Seiko, Ressence, MB&F, Czapek

Recent Profile Visitors

251 profile views

tomato's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

 1. Co je toto zač?? To mně zajímá, máš někde více fotos?
 2. Dlouho nebyly na ruce…
 3. Taky jsis neodpustil to “prostě”. :))) Jasně, je to subjektivní… jak jsem psal výše - datum na hodinkách vítám, ale osobně mi bílá datumovka na těch barevných a strukturovaných cifernících nesedí. Na mých SBGV245 to tak moc nerazí - ale tam vizuálně dominují indexy, ke kterým to okýnko data sedí.
 4. To není vůbec špatný nápad... dostat do sebe trochu toho Zenu
 5. Právě si myslím, že estetické experimenty jsou teď viditelné na všech těch limitovaných edicí... Omalovánky ještě ne, ale třeba příští rok. Ty strukturované ciferníky prostě vypadají lépe bez data, jakkoliv mám přítomnost data na ciferníku rád. Dokud GS nepřišlo se Spring Drive, tak taky nikdo netušil že to jde... je potřeba jenom chtít a nebýt spokojen se status quo.
 6. Nějak podobně tuším reagovali šéfové Nokie v roce 2007.
 7. Tak zase možná nastane čas dělat věci trochu jinak…
 8. Haha, no dobře tak subdial ne… ale uznej že na modrém texturovaném cifru mít “obyč” datum není to pravé vořechové.
 9. Mohli by začít dodávat aftermarket průhledné dýnka na ostatní 9F modely... Tyhle SBGP017 působí trochu neukázněně... modré GS sice hezky ladí s vteřinovkou, ale ten černý text mohli komplet vypustit. Hvězda mohla být taky modrá - nebo vteřinovka a GS zlaté. Poslední problém je ale typický pro tyhlety strukturované ciferníky... ta datumovka je tam jak pěst na oko. Datum jako komplikace je fajn, ale když se to nedá barevně sladit, nebo naopak nějak zvýšit kontrast - tak by mohli popřemýšlet nad jinou formou zobrazení data (subdial, variace na pointerdate, periferní ukazatel...) která by nebyl takovým "nedodělkem".
 10. Jo takhle, no je kolem nich humbuk a díky rodokmenu a (ne)dostupnosti se cena na Chrono24 dost vyšroubovala... té ceny fakt nedosahují a pak už i diskuze o Miyotě dává smysl (stejně jako diskuze o sekundárních cenách rolexů za ceny vysoké hodinařiny). Já si o ně napsal přimo do MAD Gallery témeř před rokem - když se Max Büsser vyjadřoval k humbuku k první modré verzi (kterou nabízel stávajícím MB&F zákazníkům a partnerům). Tak mně zařadili na seznam lidí, kterým pak nabídli možnost přímé koupě. Ostatním zájemcům nabídli možnost koupě skrz loterii - kamžto se jim přihlásilo přes 25000 lidí. Celkem jich udělají asi 1000 - a budou je dodávat postupně do konce roku. Takže za cenu 2900CHF to pro mně byla jasná volba.
 11. Miyotu protože má jednostranný nátah a rotor se může volně točit, a taky aby udržel cenu “nízko”. Není to sice technika a zpracování MB&F, ale zase nesdílím názor že by za Büsserovu kreaci bylo 2900CHF moc… Viděls kolik stojí opravdové MB&F lahůdky? To je panečku mrda!
 12. Jo, ta vrtule je rotor. Strojek je Miyota s jednostranným nátahem - takže vrtule se volně točí jako fidget spinner. Strojek je tedy vzhůru nohama a čas se indikuje pomocí dvou cylindrů na straně pouzdra. Na pouzdře není patrný ani jeden šroubek, nebo závit nebo nic co by indikovalo jak to drží pohromadě. na korunce (bullhead = na 12hod) je vyobrazená želva, což je de fakto tvar hodinek. Nožky jsou nohy, pouzdro je krunýř, indikátor času je ocas a korunka je hlava. Kovová konstrukce pod skleněným válcem pouzdra to jenom podtrhuje. Max Büsser se vyřádil!
 13. Tuším tu ještě nejsou. Už o nich bylo napsáno spoustu, dorazily mi včera. Dostal jsem příležitost je přímo koupit a rozhodoval jsem se tak minutu. Na slunku se krásně blýskají. Odečítání času z boku je pozoruhodně snadné a hodně diskrétní - nikdo nepozná že se dívám na čas. hodinky jako takové zase vůbec diskrétní nejsou, nedá se s nimi prakticky soustředit na nic jiného než na ně samotné!
 14. Ani v kontextu ceny s tím osobně nemám problém, spíš bych ocenil že ETA Pelagosy jsou tenčí - pro každodenní požitek z nošení to osobně beru jako důležitější parametr než jestli uvnitř tiká ETA. Třeba MAD1, se strojkem Miyota - za 3000CHF jsou asi pořádně předražené, že? “To si vsak uz musi zhodnotit kazdy chronopacient sam. ” - podepisuji!
 15. Máš pravdu, že v téhle cenové kategorii opravdu nebude cenovka za servis hodná bankrotu - navíc když má dlouhou záruku. "Že tě to může příjít draho" jsem myslel tak, že se na novém in-house strojku objeví vada (viz Tudor GMT, TAG Autavia Isograph) a hodinky pak třeba delší dobu neuvidíš... nebo budeš problém řešit opakovaně. Ale jestli je miluješ, tak není co řešit
×
×
 • Create New...