Jump to content

tomina666

Member_50
 • Posts

  402
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by tomina666

 1. Tak se taky přidám s názorem. Teď jsem byl o víkendu v Praze, nějaký ňuňání, nechyběl Koscom. Hrozně jsem chtěl Bohematic vidět live. Až tam jsem se dozvěděl, že se přejmenovali. Za mě je to brutální fail.. eeeh! Bohematic znělo super, Robot je creepy. Jinak hodinky krásný, pěkně udělané, líbily se mi fakt dost! Jen ne cena. Tu si nějak nedokážu úplně obhájit vzhledem k tomu, co můžu mít za ty prachy jinde. Ale líbily se mi! To zas jo.
 2. Za mě nový SO taky fajn. A to nejsem žádný zarytý fanda Breitlingu. + Co se mi hrozně líbilo - kompaktnost, výška, spona s mikro regulací. Celkově se mi ten nový design líbí – ta minutový ručička.. no, nevím! Na druhou stranu pro mě snesitelnější než “lopatička” u SOH. Absence data mi nevadí. Pro mě jedno velké plus. Než, aby bylo datum hnusně udělané, ať tam není vůbec! - co se mi líbilo méně..Cena za Sellitu a rezervu nátahu. Kdyby stály 70-90czk na tahu, 42mm, asi bych neváhal.
 3. jo jo...taky mě připsali 3500,- zálohy samože snížily, hodil jsem zpět + jsem koukal, jak to zhruba bude. Jsem u ČEZu, neurčito bez fixace... Ve vyučtování v roce 2020 jsem platil 4,82 za kWh za rok předešlý 2021 - 4,90 za rok předešlý 2022 - 5,49 za rok předešlý Aktuálně mám 6,30 (už za vše).... jestli bude zastropování 6,0x + poplatky, moc si nepomůžu.. zálohy mám raději vyšší - 4000,- - el i vaříme, topení ústřední.. Takže v tom lepším případě bude na dovču, hodinky.. Ten horší scenář nechci ani vidět. Otázkou taky je, na jak dlouho to zastropování bude.
 4. Kucííí, tak už nyní vím, že to tentokrát nedám... Víkend do Phy + navíc nějaké řešení sraček - uspávali jsme včera kocoura... Tak snad jindy a užijte si to! Sraz Olomouc 23.9. 17:00 Restaurace Drápal .... po vstupu se dáte hned vlevo po schodech nahoru, je tam cca 12 míst, kde již nikdo další nebude procházet. Nejlepší Plzeň v Olomouci, dost možná ještě dál ! Rezervace na jméno "Hodinář" ! 1. Kostra 2. Jarett 3. Dokusan 4. Juraj11 5. LovecK 6. Flipik 7. shewcza 8. kulix 70/50 9. nizkotucnytvaroh 50/50 10. bluman 11. Stuclik
 5. Jardo Jardo, spoléhal jsem na tvoje bicáky! Tak nic… Ne, vážně. Spíš to teď nevidím – máme jet do Prahy a asi to nedám. Takže to klidně nech tak. Kdyby náhodou něco, ozval bych se a nějak to vymyslíme.
 6. Olomouc 23.9. 1) Kostra 2) Jarett 3) Dokusan 4) Juraj11 5) LovecK 6) Flipik 7) shewcza 8)tomina666 50/50 ten Moric https://www.umorice.cz by šel - centrum, Plzeň, bezb. Salonek nevím jestli mají. Je tam zadní prostor, tak snad. nebo ta Stodola co minule - akorát nic moc pivo a vzduchotechnika. Světlo klasika.
 7. Mořic je to na náměstí místo Husy nebo na Tržnici u Plan B? jinak já můžu 50 na 50.
 8. neee na BB36 se vykašli. Za mě zbytečně utracené peníze. Než jsem koupil BB58, zvažoval jsem ty nejnovější (2021) světlé. Líbili se mi ze všech nejvíce. Ale jsem rád, že to nedopadlo. přijdou mi disproporční, vysoké, nevím. Když si přimyslíš Sellitu, nic moc mikroreg., tak zas tak wow nejsou. to bych raději šel do Rangerů, ale ty mě taky neoslovily. takže BB58, BB PRO, nové 39 Pelagosy…? A vůbec - nevymýšlej kkktiny!
 9. 23. já spíše ne… @Jarett Konvikt nevaří, jen obědy. Jinak max parky. Je to spíš bistro a zavírají tuším v 22…
 10. jsem pro!!! Jo a připojuji se k @shewcza - Karel má vroubek! @LovecK
 11. Souhlas...mají boží look!! Ne, další "moony" nepotřebuji. :D
 12. Dnes zas vlnky. Neskutečně dobrý hodinky prostě!
 13. @Vorel vůbec se nedivím, že je máš jako EDC!
 14. No kámo, je to tak! Jako vůbec bych si to nemyslel, že to tak to dopadne. Prvotní plán byly ty IWC… když vyšly ven XX, byl jsem si víc než jistý. A pak přišlo to to a nedalo se, ale absolutně nedalo se odolat. Dokonce se mi víc líbí než nové keramické Suby.
 15. no dyť...už se dorýsovalo!:D
 16. Ty jo… Vlastně vůbec nevím, jak začít! Bylo to strašně rychlý… Plány byly úplně jiné a jak tomu tak bývá, člověk něco potká, zamiluje se, do toho se mu něco připlete do cesty a je to. Neskutečně skvělý, krásný hodinky a na svojí velikost brutálně pohodlný!! Nechápu, že mi trvalo tak dlouho se SMP zamilovat. navíc hrozně sexy na fotkách, takže se těšte! Navíc, manželce se taky líbí, takže si je možná budeme půjčovat. Možná!
 17. Tak jo, přidám se do party! Byla to docela rychlá akce… o to větší radost je nyní.
 18. Super domluva, příjemné setkání, pokec a velmi rychlý, čistý obchod! Diiik
 19. Coax cal.8800 od Omegy - jo, ne? Spolehlivý, drahý servis?? Trochu se mi rozcházejí názory.

  1. Show previous comments  2 more
  2. McMac

   McMac

   Cau, dost jsem to zkoumal, kdyz jsem kupoval ted moje 8900 (takze jsem koukal i na 8500, 8800 atd) a vypada to dobre. Co jsem nacetl a navnimal - moderni kalibr, presny a nenarocny na udrzbu (velky po dlouhe dobe). Servis omegacka klasika, ale nic hroznyho. 

  3. Seamaster

   Seamaster

   Servis stoji u AD stejne jako kterykoliv jiny co-axialni non chronograf strojek. Doporucena cena je tabulkova a AD se ji zhusta drzi. Neco se usetri v Onyxu, pokud se nemeni moc veci.
   Co se tyce spolehlivosti, tak 8806 mam a asi neni moc co rict, dela cca +2 sec do plusu tak nejak uz 5 let a dobry.

  4. tomina666

   tomina666

   Takže (pro mě) úplně nejvíc relevantní a příjemné info z Onyxu - díky!

   “Začnu u intervalu servisu. Samotní výrobci doporučují provádět servis jednou za cca 8 let. Ale výrazně se to odvíjí od toho, jak majitel hodinky nosí a jak se k nim chová. Nosí-li je jen zřídka doba může být i delší, ale činnosti jako jízda na kole/motorce, střelba, golf, obecně aktivity, kde je hodně otřesů a nárazů tu životnost snižují. Velkým "zkracovačem" doby mezi servisy je i nadměrné používání natahovače. Ale pro majitele všech mechanických hodinek bych doporučil po 6-8 letech navštívit servis, kde by se zhodnotil stav hodinek a mohlo se předejít případnému zničení dílů.
   Cena kompletního servisu (Celková oprava stroje, kompletní přetěsnění, renovace pouzdra a tahu) v tuto chvíli u nás stojí 12240,-.”

   jinak prý nějaké problémy byly u těch první coaxů před 20 lety… Ty aktuální jsou velmi dobře odladěné.  Ale to už někde psal dříve Ruda.

   I když samozřejmě, stát se může cokoliv.

    

    

 20. Nebyl tam nějaký problém? Magnetizace? Já jsem to jednou musel řešit a bylo to tím.
 21. Stále neomrzely! A přesnost do 2s/d je prostě geniální..
×
×
 • Create New...