Jump to content

sodekcz

Member_50
 • Content Count

  573
 • Joined

 • Last visited

About sodekcz

 • Rank
  Závislák

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Fanoušek značky
  Wenger, Citizen, Victorinox

Recent Profile Visitors

1,022 profile views
 1. A je nějaký problém pořídit rovnou favorita? Nebo hledáš alternativu?
 2. Gratuluji:) Měl bych k nim jen takovou drobnost, znáte to. Uvítal byl větší plochu lumi na hodinové ručičce. Jak se mi kazí oči na blízko, tak v noci, nebo k ránu se mi lumi na hodinovce rozplývá a hůř se hodinovka hledá. Ale beru to jako prkotinu, v noci má člověk spát. Jsou bezva. (A vlastně se přiznám, já nemám doma v noci běžně u postele kromě budíku žádné hodinky, to asi dostanu od chronohlídky po pérkách. Kochám se spíš třeba na chatě, kde zase nemám ten budík.)
 3. @5etter to máš těžký. Čím dýl tady člověk hledá, tím víc najde těch "neideálností". Sto lidí, sto chutí. Třeba Fortisky mi přijdou jako "moc výrazných čárek, horší přehlednost". To bych spíš omrknul Sinny.
 4. @Hodm Citizenky úplně v pohodě. Ecodrive mají zmáknutý. Spíš zvaž, jestli je koupit u nás, nebo někde jinde s přihlédnutím k případné reklamaci, nebo jakékoliv jiné možné komplikaci. Tolik opět z osobních zkušeností (jedny mám od nás, jedny z Anglie, žádné jsem nemusel reklamovat).
 5. sodekcz

  SEIKO 5

  nooski to umí ukázat , až je člověku líto si je nepořídit (kurňa chlapi, proč mi to vždycky děláte?). Stejně tak mě dřív dostal lub fotkami bottlecapů, které jsem prostě musel zkusit a za ty prachy mně z nich tenkrát spadla brada.
 6. Omrknul bych někde Nomosy, abys neřekl, že jsou moc barevné (GS mě nějak neberou). Nevypadají špatně FC, co postoval DaveSty. A taky mě dlouho lákaly Mühle-Glashütte 29er s bílým ciferníkem. Ale chce to je vidět na živo, nevím, jestli by pro tebe nebyly do sportovna.
 7. @Hodm drž se toho, co píše Harwey a porozhlídni se. A jestli to nechceš moc řešit a smíříš se s ne úplně akurátní přesností (se stylem automatů), klidně ber kterékoliv z těch, co sis vybral hned v prvním postu. Osobně bych volil spíš ty Tissoty. Pokud bych vycházel ze svých zkušeností, spíš bych si hledal nějaké quartzky které neurazí a budou se líbit a následně se věnoval dalšímu rozhlížení a přemýšlel o automatech nebo manuálním nátahu.
 8. Ohledně jednání s OWG - upřesnění ohledně velikosti : mezi stěžejkami je 42mm Lug to lug od kraje prvního článku na druhou stranu pouzdra opět ke kraji prvního článku, zkrátka tam kde se láme tah dolů je 52 mm.
 9. Ahoj, prodám lehké titanové bezúdržbové ecodrive s do modra laděným ciferníkem, imitujícím včelí plástve. Jsem první a jediný majitel. Pořízeny 11/2013. Stav odpovídá stáří, byly nošeny na střídačku s dalšími hodinkami. Sklo (safír) je čisté. Nic proti nim nemám, jen jsem přešel na nové Promastery. Osobka Brno, nebo přeprava po dohodě. Balení je kompletní - originál dvě krabice, štítek tah je nastaven na cca 18,5 cm, zbývající volné tři dílky i osičky k dispozici safír průměr 43 mm WR 100 1900,- Kč
 10. @tano díky, mám dva problémy. Jednak nosím hodinky většinou na pravé, pak musím fotit levou, což je kaskadérský kousek s nejistým a zpravidla pohnutým výsledkem . Ale to je můj problém a můžu přehodit i na levou. Musím se pocvičit v clonách, časech, hloubce ostrosti, trpělivosti (ke kompozici nevím, jestli chytnu nějaký cit) a tak. Zkrátka zatím se s tím peru. Teď bych měl takový praktický dotaz - když něco cvaknu (foťákem), většinou mírně zmenším velikost obrázku v XnView, někdy k tomu trošku oříznu. Pak mi příjde, že tady na fóru náhled v postu má trošku horší kvalitu, než po rozkliku obrázku a spousta z vás, co tady máte velmi dobré fotky, tak jsou ostré hned v tom postu. Můžu s tím něco, byť se svým šlumpáckým přístupem a obyčejnější technikou udělat?
 11. sodekcz

  SEIKO 5

  @papun - Je to entry level u SEIKO, přezbrojili v řadě pětek, dali nový design. Na oťukání s automatem v pohodě, pokud ti vyhovuje aktuální design. O strojcích SEIKO v nižší třídě se tady něco psalo. Když budeš počítat, že na vteřinu přesně ti nepůjdou a mohou mít každý den trošku jinou odchylku, můžeš s nimi nadělat hodně parády.
×
×
 • Create New...