Jump to content

Datel

Member_50
 • Content Count

  869
 • Joined

 • Last visited

About Datel

 • Rank
  Závislák
 • Birthday 01/02/1966

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Otrokovice
 • Fanoušek značky
  Dycky Japan

Recent Profile Visitors

887 profile views
 1. Za mne taky kov, určitě. Ale bohužel, tenhle ještě není ideální. Plné endlinky to zvednou o třídu výš, ty hodinky jsou už tak super, krásně vyvážená kompozice.
 2. Zase jste měli pravdu. LIDLáky jsou sesazeny z trůnu, Daniel Wellington chválabohu vůbec nenastoupil a z prodejní sekce jsme získali vintážky, kterým mladá úplně propadla. (i ta fotka je z prodejní sekce, děkuji autorovi, na to nemám dost dobré vybavení, zkušenosti ani talent)
 3. Mimochodem, na polském fóru jsem se dočetl, že před lety DISCU-SAFE označovalo odolnost proti otřesům a dalo se s nimi tančit disko - ale jestli je to fejk, nebo pravda, si netroufnu tvrdit...
 4. Zdar, koupil jsem tu dcerce hodinky A.Reynolds, bez historie, bez papírů jsou to quartzky, které patrně moc nedělali, v 70 letech je to smetlo z trhu (ještě pod značkou ARSA) a z mrtvých byli vzkříšeni v letech devadesátých pod jménem zakladatele. Přikládám fotky (ne moje, snad se místní fotograf nebude zlobit) a k tomu jedinou fotku čehosi podobného co jsem na internetu našel i s fotkou strojku (to jsou první tři fotky, další jsou ty moje nádhery. Až budu měnit baterku, tak nafotím i strojek, ale dýnko se mi nepodařilo otevřít, nechám to na šikovnějších... Tak jen někdo něco víte, budu vděčný za jakoukoli informaci. Díky předem
 5. O tom není sporu, člověk se zde učí pozorováním, a že je na co koukat. Než jsem objevil Chronomag, tak jsem nejlepší hodinky viděl v krámkách v supermarketech. Takže MPM byl vrchol ;o)
 6. Datel

  GA-2100-1A1ER

  Tak kdyby šlo o ojnice na parní lokomotivě, tam tomu rozumím ;o) - mnoho Casio to má, ale mnoho to i nemá, a kór u elektronického pohonu nevidím takovou potřebu. jistě, když do hodinek klepnu zboku, tak ta ocasní plocha svou protiváhou snižuje moment, který zatěžuje ozubení hnacích kol. Ale zase zvyšuje zatížení ložiska, protože ručka je těžší. Ideální řešení by bylo, kdyby ta vyvažující část ruček byla průsvitná... No, po pravdě, stejně takové hodinky nepotřebuju, ale jsou to krasavice, a krasavice může mít i obě ruky levé a může udělat štěstí ;o)
 7. Deset let mlčel - deset let neměl důvod ke stížnostem ;o)
 8. Datel

  GA-2100-1A1ER

  Taky bych si nevšiml, kdyby nebylo foto zrovna z té kritické chvíle. Kdyby ten ocásek minutovky měl nějakou funkci, tak držím hubu. Ale mám Chrona Seiko a ty to mají podobně. Tam je to ocas té stopkové centrální vteřinovky. Nechal bych ji u hodináře odstranit, ale dám je sestře a bude to z krku... ;o)
 9. Datel

  GA-2100-1A1ER

  Krásný strojařský design. Škoda že ta minutová ručka má takový přesah "dozadu", ve tmě pak někdy zastiňuje tu hodinovou a pro mne osobně je to chyba. Protože jinak je to skvěle dotažené.
 10. úplně mám cukání vzít nějaké otloukánky ke svěráku ;o) Ty ZRC jsou perfektní, i když asi víc na fotce než na ruce
 11. Zatím si ho můžeš jen tak ve své fantazii představovat. Fantastický lis. Vědecko-fantastický lis. Sci-fi lis ;o)
 12. S plechovou koncovkou taky svádím boje. U pětek mám pořešeno. SNZG13 na tahu (ale transplantát Edifiče) a patnáctky na silikonu ;o). omlouvámse za plevelení nádherného ateliéru
 13. Doktor Pomahač v chronosvětě. My méně zruční tak akorát transplantujeme tahy ;o)
 14. ale jo, chlapi, nejsem ani zdaleka tak blbý jak by se mohlo zdát na pohled ;o) však nehlásám to, že by se měly ručky ulamovat, jen říkám, že pro mé účely sledování času jsou dostačující ručky základní a každá navíc je holt navíc. Daydate samozřejmě v okénku. Ale tady mi jeden říká, že Am/Pm poznám z GMT ručky, druhý, že na to ta ručka primárně není ;o) A já říkám jen to, že by se v podstatě hodilo, mít indikátor, jestli hodinová ručka opisuje první, nebo druhé kolo dne a kdy můžu očekávat překlopení data. Obejdu se bez toho, to jistě. Ani opačným směrem jít nehodlám, jednoručky taky nejsou můj kýbl piva ;o)
 15. No po pravdě na h0vn0, pokud jde o mé potřeby - stačilo by mi něco jednoduššího, nesoupeřícího o pozornost při pokusu o odečtení časového údaje na ciferníku ;o)
×
×
 • Create New...