Jump to content

klobadysek

Member_50
 • Posts

  1,674
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by klobadysek

 1. Zrovna Vanguard bych jako etalon kvality nebral. Ale vím co myslíš, tohle lze těžko předvídat. Mám od devadesátek malý skoro částečně pogumovaný dalekohled od Nikonu - v přihrádce auta. Guma jak nová. Na Opticronu co mám 17 let to samý.
 2. Já ti nevím, já bych poradil právě tu gumu na dalekohledu mít - tím spíš, že to chceš na dýl. Ta guma bude absorbovat právě ty menší ťukance které by ti u takového levného dalekohledu (co si budeme nalhávat, cena max 6000 tisíc je economy line) mohly snadno způsobit špatnou kolimaci. A věř mi, že levných dalekohledů se špatnou kolimací jsem viděl mraky. Zato "vytahaných gum" o kterých píšeš, minimum, jestli vůbec nějakou. Bavím se tedy o těch běžných značkách typu Pentax, Nikon, Buschnell atd. Pokud tenhle požadavek nebude, tak máš slušných dalekohledů na výběr docela dost.
 3. Tak může to mít vliv i na dostupnost nových. Nicméně pokud by byl kart aještě v záruce, tak bych se asi z druhé ruky nebál. Chci dát něco dohromady pro kluka ty ceny byly do teď šílený, tak čekám.
 4. Tohle neí dotaz ohledně konzolí. Vzhledem k tomu zmatku ohledně cen energií, lze očekávat snížení cen herních GPU na S/H trhu? Vidím na Bazoši docela dost mining rigů v nabídce, tak si říkám jestli to na to bude mít vliv.
 5. Jsem zvědavý jak to bude tentokrát s tím vozíkem... " Bude muset počkat, protože to je poněkud důstojnější záležitost, kterou nemohu řešit z invalidního vozíku,"
 6. Vidím to podobně. Jenže jak z toho ven. Lidé aby peníze uchránili peníze před inflací, tak je rvali do nemovitostí což následně vyšponovalo ceny nesmyslně vysoko... začarovaný kruh.
 7. Oba jsou stejné - na šedém jsem odmontoval velké plexi (dceři se to nelíbilo) a zadní kufr. Objem oproti názvu je 175 ccm ale dělalo si to i s objemem 50 (nebrat) a 125 ccm. Paradoxně ta 125 je nejtěžší sehnat. Pokud máš ŘP aspoň A2 a ne jenom B tak bych radil ten větší objem. Koupit se dá v pohodě do 20K. Ten šedý je ročník 2008 a bílý je 2011 a nevidím žádné rozdíly ani v kvalitě ani v technické specifikaci. Jezdí to za 3,2 l stylem brzda plyn (jezdím až 110 km h) a jezdím pouze ve městě. Mimo město jezdím moto. Startuje na cvrknutí v létě zimě (je to stříkařka). Dva to uveze bez problémů. Pod sedadlo se vejde 1 a půl helmy. Nevýhoda? Menší kola 13" a 12" - ucítíš každou nerovnost. Kdyby měly o palec víc, nezlobil bych se. Nejsou to krasavci - (ala designové stylovky z Itálie) - proto to myslím nepřitahuje chmatáky. Já to navíc radši ani nemeju, je to dělník. Díly - nic jsem nepotřeboval, ale Kymco má centrální sklad v Německu a co jsem u nás poptával tak do týdne dostupně prakticky vše.
 8. Přesně mě napadl ten dřevěnej klínek jak píše americkej. Nevím jak jsi na tom s rozpočtem (zda nový nebo ojetý stroj. Já jsem šetřílek ale na druhou stranu pro mě stroj musel splňovat některý zásadní požadavky - například rovná podlaha. Pokud novej tak bych šel do některé z uvedených Hond - Vision nebo SH. Ojeté stojí podobně co nové. Pokud bys kupoval ojetinu tak takovým černým koněm je Kymco - kvalita nedaleko Hondy, ale ztrácí na hodnotě mnohem víc. My máme 2x Kymco Yager 200GT (Dink 200i) který se prodává za úplně směšné peníze na to, že jde o skútr střední velikosti, s kapalinou chlazeným motorem, kotoučovou brzdou vpředu a vzadu a opravdu velmi slušnou kvalitou. Jezdím to již 3 sezóny a nemohu říci křivý slovo. Ten druhý skútr má dcera.
 9. Trochu jsi mě zmátl tím dvoustopým, ale tuším, že chceš něco s dvěma koly asi. Jak je velký ten schůdek? Znamená to že to budeš zvedat? Skútr je do města nejpraktičtější záležitost. Jakou potřebuješ aby to mělo maximálku? Ptám se proto, že pokud bys jezdil denně na rychlostce probíhající městem kde se jezdí 100 km/h jako já, tak elektrický skútr, nebo nějaký slabý malý objem by nebyly to pravé ořechové.
 10. Proč máš vytažený oba stojánky? To jako pro sichr?
 11. To je pech. a to není vidět kudy to uniká? A je to fakt tak výrazný úbytek, abys to jen nedolil a dojezdil sezónu? Jinak jak se o Guzzinách říká, že se počurávaj, tak já tuhle zkušenost neměl, tedy z těch dvou kusů.
 12. Co jsem to tak zkoumal přidat baterii do stávající 4KWp FVE, tak to ekonomicky nedává smysl. Spotřebu mám teda nižší než ty (do 5MWh za rok), ale i tak.
 13. Moc pěkné příspěvky tady. Mám to podobně jako Tomak. Můj grál hesalitový Moony beru pro sebe jako nej hodinky i s jejich limity a po 10 letech už vím, že je nepustím. Ale mít je jako jediné, nemám to koule, (servisování motorky, krumpáč na zahradě či kácení v lese...). Právě jsem objevil kouzlo levných plastových digitálek a řeknu Vám hoši, je to procitnutí...Takže po letech myslím bych mohl být happy TWG.
 14. Ahoj, tak moje odpověď Tě na rozdíl od ostatních asi nepobaví. Nakupuji přes obchodníky (např. Alfun, Alumeco, Alupa...) kteří rizika s kvalitou i termíny berou na sebe. Ale vzhledem k tomu, že to berou roky z tebou uvedených zemí, tak bych se o kvalitu asi nebál. Nicméně kontrétní jména hutí nebo extrudoven neznám. Jinak co se děje s cenami materiálu poslední měsíce je na hlavu. A to už nemluvím o oceli.
 15. Sraz v Mandellu nám letos zrušili (Guzzináři vědí) tak aspoň ty Dolomity na otočku...
 16. LS2 jsou Číňani co se vydávají za španělskou firmu . Jejich velikosti z mé zkušenosti odpovídají o jedno číslo menším. Tudíž jsi se nasoukal do reálné velikosti M. Něco jako ekvivalent španělské boty ale je to na hlavu...
 17. Víte někdo, kde to je? edit - beru zpět. Již jsem dohledal.
 18. Vysvětlovat někomu vtip je zbytečné. Buď smysl pro humor máš, nebo ...
 19. Já ten obituář nevnímám tak že by zpochybňoval Pauchariho autoritu a práci v ISPCC. Ale to je asi úhel pohledu. K tvému dotazu: https://theconversation.com/four-graphs-that-suggest-we-cant-blame-climate-change-on-solar-activity-130154
 20. Opět, prosím, můžeš doložit nějakým odkazem prosím?
 21. Hoď prosím odkaz odkud čerpáš data pro své tvrzení v posledním odstavci. Doporučil bych ti přečíst toto... https://www.ipcc.ch/sr15/chapter/spm/
×
×
 • Create New...