Jump to content

Kalan

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

About Kalan

 • Rank
  Začátečník

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Fanoušek značky
  Tissot, Zenith, IWC, Frederique Constant, Edox, Vincero
 1. Myslel jsem, že hovězina/teletina se dává dospod kvůli tomu, aby pásek byl příjemný na nošení. Tedy je lepší krokodýl/aligátor nahoře i dole? Není to pak na zápěstí tvrdé? A jaký cca je cenový rozdíl oproti řemínku s hovězí dole?
 2. Fakt? To mě překvapuje. Tedy je lepší si nechat udělat řemínek na zakázku? Šíma, Tlustý...? Na kolik může vyjít krokodýl, když nebudu mít žádné zvláštní požadavky, leda možná přidat nějaký cm na délku, protože mám radši delší řemínky?
 3. Díky moc zatím za všechny rady, třeba ještě nějaké přibudou... No pánové, taky se kloním spíš k pravému krokodýlovi. Pomalu se taky učím rozpoznávat pravého od imitace a pro případ, že bych narazil na jiného znalce, je asi lepší mít na zápěstí krokodýla pravého . Ještěrka se mi nelíbí, z dalších zvířat mě časem láká kromě krokodýla a aligátora třeba pštros. Asi ne na běžné nošení, ale ta kůže je zajímavá. Cites, celníci... - škoda slov. "Ochrana zvířat" je takovou modlou dnešní doby,za mě dost absurdní. Takoví sloni nebo nosorožci se budou střílet cites necites, protože ti pytláci si stejně svá odbytiště vždycky nějak zařídí, zato buzerace běžného spotřebitele kvůli pouhému krokodýlímu pásku je snadná... Můj známý kožešník mi říkal, jak turisti se u něho kvůli celníkům bojí kupovat kožešiny z obyčejné lišky nebo divočáka... Chápu, že některé druhy zvířat jsou ohrožené, ale měly by se chránit rozumně a respektovat při tom, že na druhou stranu člověk má právo produkty ze zvířat využívat. Speciálně u krokodýlů ani nevím, proč jsou na Cites - ohrožení jsou asi těžko, chovají se normálně jako hospodářská zvířata na farmách na kůži a např. v mnoha amerických státech se loví kvůli regulaci populace. No přes net to radši objednávat nebudu, nezaplatím dřív, než si na tu kůži sáhnu
 4. Nedávno jsem dostal společenské hodinky, u kterých nejsem spokojen akorát s jedinou věcí: Mají krokokodýlí pásek, ale je to jen imitace z teletiny. Kůže je kvalitní a na ruce příjemná, ale i tak si myslím, že by si hodinky (i já) zasloužily pravého krokodýla. Přemýšlím o tom, že bych si nechal řemínek za pravého krokodýla vyměnit. Kůži nosím běžně a rád bych někdy už začal s těmi exotickými, ale zatím s nimi nemám zkušenost. Proto bych chtěl poprosit o radu: Doporučujete výměnu pásku, stojí to za to? Je kvalitní řemínek z krokodýlí kůže trvanlivý, vhodný na běžné denní nošení? Jak moc je pravý krokodýl zblízka rozeznatelný od kvalitní imitace? Je rozdíl v pohodlí na zápěstí? Trochu se bojím, aby krokodýl nebyl tvrdší a "nemstil" se mi tím, že by mě tlačil. Nemám problém s etickou stránkou - nerad bych se dotknul případných milovníků zvířat mezi vámi, ale za mě řemínek z jakéhokoli legálně usmrceného zvířete je OK a krokodýl k hodinkám rozhodně patří . Poradili byste mi v Praze hodinářství, kde mají dobrý výběr řemínků z těchto potvor? Případně, pokud ne krokodýl/aligátor, doporučili byste mi jinou exotickou kůži, se kterou jste spokojeni? Omlouvám se za tolik otázek najednou, budu vděčný za jakoukoli zkušenost!
 5. Ahoj všem! Jsem Lukáš, je mi 31 let. Hodinky jsem začal nosit až ve 12 letech, ale díky tomu jsem aspoň přeskočil fázi dětských hodinek a dostal jako puberťák rovnou poměrně luxusní společenské Citizeny s koženým páskem, která mi někteří spolužáci docela záviděli. Zvyknul jsem si rychle a brzy už jsem byl s hodinkami natolik srostlý, že jsem si připadal divně, když náhodou jsem měl zrovna levé zápěstí prázdné. Tím jsem při výměně baterie či pásku trpěl jako kluk, pak už jsem to samozřejmě odboural tím, že hodinek mám na střídání dost - takže dnes už je těžké mě potkat bez hodinek. Teď už nosím hodinky 19 let, takže mě provázejí už většinu života. Klasické společenské plus pár sportovnějších, vždy ručičkové, pásek u 90 % hodinek kožený. Kůži preferuju jak z hlediska elegance, tak pohodlí; nosím klasickou koženou aktovku, takže hodinky jsou k ní skvělý doplněk. Ostatně mi v okolí říkají, že kožené pásky u hodinek jdou ke mně nejlépe (a maso jím rád, vegani mi přijdou směšní, takže s kůží žádný problém:)). Jedinou nevýhodu má kůže v tom, že si pásek musím často nechat vyměňovat - i když jak se to vezme, je to spíš příjemná povinnost... Samozřejmě taky koukám lidem na zápěstí a vadí mi, že mnoho lidí dnes hodinky nenosí nebo nosí nevzhledné "chytré". Chápu to u puberťáka, který je celý den zabořený do mobilu, ale u muže nad 18 let prázdné zápěstí vypadá podle mě nedospěle! A přece je mnohem příjemnější mrknout na zápěstí než se hrabat v kapse pro mobil. S tím ale asi nic neuděláme, tak aspoň choďme příkladem
×
×
 • Create New...