Jump to content

listerdave

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by listerdave

 1. před 2 hodinami, mmattonni napsal:

  A ten tvůj byl označený jako dárek?

   

  Nebyl. Vše přiznané. Prodejce to označil jako ¨measuring instrument¨, takže v podstatě nekecal - měří to čas :) A jak píše Gustaf, ono by to bylo stejně asi jedno...

  Zde detail mé platby z 26.08.2020, kdyby někdo chtěl porovnat aktuální nabídky (koukal jsem dnes, že už se tam zrovna SKXsa zdražily):

  Order for:    1 x SKX007J1
  Shipping method:    DHL Express Priority Shipping with Insurance and Duties / Taxes pre-paid (2-4 days)
  Price:    USD 372.49 (287 zboží + zbytek clo a daně předplacené)
  Shipping Cost:    USD 0
  Package Cost:    USD 0
  Discount Applied: USD 22 (MANONTIME)

   

  Na účtu (AirBank) se mi odečetlo těch 8500 CZK...

   

 2. Podelim se o me aktualni zkusenosti. Shanel jsem SKX007J1. Na Chrono24 aktualne dva prodejci, ktere jsem oslovil, posilaji pouze pres DHL, jelikoz airmail je dle jejich slov skoro nefunkcni kvuli covidu. Tedy je prakticky nemozne dostat hodinky bez celniho rizeni. Jeden prodejce byl ochoten oznacit to jako gift, ale oba se zdrahali deklarovat nizsi cenu. Vzhledem k velkemu cenovemu rozdilu jsem nakonec zvolil CreationWatches. SKXsa me vysly na 8500 CZK vc. DHL dopravy a predplaceneho cla a dani. Konkurencni nabidka na Chrono24 byla za 8200 bez dani a cla (risk vetsiho doplatku, i kdyz ten prodejce by to oznacil jako darek). Doprava z CW extremne rychla (5 dni). Cena byla opravdu konecna, tim, ze vse bylo predplaceno. Zadne dalsi vypalne od DHL apod. Na CW lze navic vygooglit slevove kody. Ja nasel jeden funkcni na 7 %, coz potesi. Snad to nekomu pomuze. 

 3. Zdravím. Chtěl bych SKX007J a rozhoduji se mezi Chrono24 (prodejce Singapur) / Skywatches / CreationWatches a vypadá to, že je to z bláta pod okap. Po přečtení několika vláken jsem pochopil, že je lepší volit Airmail, než DHL, kvůli poplatku...

  Někdo nějaké tipy, kde je největší šance vyhnout se celnímu řízení? A pokud by mě to postihlo, jak se prosím aktuálně pohybují poplatky? DPH je jasné (21 %), ale co CLO? Někde jsem četl, že cca dalších 15 %. Sedí to? Předem díky za rady!

  Omlouvám se za případné hloupé otázky. Hodinky jsem ze zahraničí ještě nekupoval...

 4.  

  V 8. 7. 2020 v 21:51, karel hb napsal:

  Tak po velikých peripetiích je balíček uvolněn z celního řízení a snad konečně dorazí. Objednával jsem mockrát, vždy bez komplikací a výpalného, teď asi kvůli koroně neskutečně dlouhá doba doručení do republiky. Potom anabáze tady, dva dny dokládání spousty věcí (nesmyslných a nelogických) na celní řízení, takže pro mne asi poslední nákup hodinek ze zahraničí tímto způsobem. Já vím, že za to nemůže obchod, tak jen takový povzdech.

  Zdravím, to mě tedy moc nepotěšilo. Chtěl bych SKX007J a rozhoduji se mezi Chrono24 (Singapur) / Skywatches / CreationWatches a vypadá to, že je to z bláta pod okap. Někdo nějaké tipy, kde je největší šance vyhnout se celnímu řízení? A pokud by mě to postihlo, jak se prosím aktuálně pohybují poplatky? DPH je jasné (21 %), ale co CLO? Někde jsem četl, že cca dalších 15 %. Sedí to? Předem díky za rady!

×
×
 • Create New...