Jump to content

Tomáš Olomouc

Member_50
 • Posts

  71
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Tomáš Olomouc's Achievements

Pokročilejší začátečník

Pokročilejší začátečník (3/8)

 1. Jo, to mě taky napadlo, ale nikdy se mi to natočit nepodařilo. Třeba proto, že jsem měl mobil pod těma hodinkama, a když jsem ho chtěl vytáhnout, tak se rozešly. Nebo jsem se jich nějak lehce dotknul dřív, než jsem to stihl natočit...
 2. Hodinky dnes dorazily... Firmě Chrono AG musím ke cti připsat, že daň i clo zaplatili sami (z vlastní iniciativy). Švýcaři u mě zabodovali.
 3. Mimochodem, ten můj problém s hodinkami Hanowa (viz výše) se stále nepodařilo vyřešit. Během uplynulého roku jsem je už třikrát dával k reklamaci, protože se OBČAS (obvykle večer, poté, co jsem je sundal), na nějaký čas zastavily (někdy se zase samy rozešly, někdy jsem s nimi musel trošku pohnout - což jim úplně stačilo). Mezitím vždy normálně šly (a přesně), třeba několik týdnů. Problém je v tom, že když jsem je dával k reklamaci, u hodináře vždycky ležely několik týdnů a NIKDY se mu nezastavily. Prostě odmítaly v "laboratorním prostředí" zopakovat, co mi dělají v běžném provozu. Dokonce mi (při druhé reklamaci) hodinář vyměnil strojek za nový (asi čistě proto, aby se mě už zbavil ) - nebo aspoň tvrdil, že ho vyměnil - poté to bylo pár týdnů OK, ale pak se to zase několikrát zopakovalo. Teď už mu tam zase nějakou dobu leží a tváří se, že jsou úplně OK... Absolutně netuším, čím to může být, je to pitomá patová situace. Koupil jsem hodinky, a nemám je...
 4. Díky za odpovědi. To mě tedy celkem zaskočilo. Pokud jde o to zastupování, někde jsem zaznamenal, že si to člověk může nějak zařídit přes datovou schránku nebo bankovní identitu a ušetřit tím. Má s tím někdo zkušenost, prosím?
 5. Ahoj, vyhrál jsem před Vánocemi na Instagramu v soutěži automaty Swiss Military by Chrono (SMA34077.01) v ceně cca 10 tisíc Kč. Poslali mi je přes FedEx. Dnes mi přišel od FedExu e-mail s fakturou od Chrono AG (cca 400 Euro cena hodinek, 10 euro doprava) a s výzvou, ať jim mj. podepíšu plnou moc k zastupování v celním řízení. Musím v případě, že jsem hodinky nekupoval, ale posílají mi je "zdarma", doplácet DPH a clo? Jak mi doporučujete postupovat? Přikládám náhled faktury. Předem děkuju za rady.
 6. Máte prosím někdo zkušenost s obchodem wiwatchs.com? Mají tam švýcarské hodinky za až podezřele nízké ceny... Zaujaly mě např. tyhle: https://www.wiwatchs.com/products/fieldforce-chrono ... ale jsou tam třeba i Certiny a jiné. Myslíte, že je to důvěryhodné? A na co si při případném nákupu dát pozor? Díky!
 7. Díky moc všem za rady. Uvidíme, jestli se to bude opakovat, nebo ne. Jestli teď bude PES 5, nevím nevím, jak to bude s reklamacemi vypadat. Ale jestli se to v příštím řekněme měsíci stane znovu, tak mi asi nic jiného nezbude...
 8. Přátelé, jsem tu zas. Mám asi trochu problém: Za těch pár týdnů, co ty Hanowy mám, většinu času bez problémů jdou, ale asi 3x se mi stalo, že se mi (zřejmě během noci, kdy je nemám na ruce) zastavily. Prostě jsem si je rádo dal na ruku a po čase jsem zjistil, že ukazují špatný čas, třeba o hodinu, o dvě... Když je pak srovnám, tak zase bez problémů jdou. Nepodařilo se mi zjistit příčinu, nedokážu to zopakovat, nevím, co s tím. Tušíte někdo, čím to může být? Může to být baterkou? Nebo vadný strojek? Nebo dělám něco špatně? (Třeba že bych je večer nějak méně opatrně položil na noční stolek?) Je to na reklamaci? Těžko ale budu dokazovat, že jim něco je, protože většinu času jdou - a přesně. Budu vděčný za radu.
 9. Stejně díky. :-) Design zajímavý, nicméně za s WR pouze 30 metrů a minerálním sklíčkem tak jako tak zdají poněkud drahé.
 10. To je dost vtipné. Podobnou hru hraje můj kolega pro změnu s knihami z antikvariátu. Domů už se mu další nevejdou, tak si některé vzácné úlovky nechává v práci v kanceláři... Taky už nás to začíná vytlačovat... Výhoda hodinek je, že nezaberou tolik místa.
 11. Úplně chápu, ale asi mu nepropadnu, máme s manželkou společný rozpočet...
×
×
 • Create New...