Přejít na obsah

tomcat.mira

Členové
  • Příspěvky

    13
  • Registrace

  • Přítomen

1 sledující

tomcat.mira's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

  1. tak ještě jednou a lépe http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...mp;#entry337196
  2. Není něco tady? http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=29433&hl=
  3. Mám tyto: http://www.oris.ch/collections/collections...p;id_product=56 a co se týče mých potřeb, nevidím rozdíl v užitné hodnotě mezi těmi s průhledem a bez průhledu. S těmi svými maximálně plavu v bazénu, nebo se občas koupu. Z důvodů ne-příliš racionálních se mi víc líbí průhled, byť je tam "jen" ETA, či strojek z ní vycházející. Na opravdové potápění s přístrojem (pokud k tomu vůbec kdy dojde), bych si vzal asi hodinky bez průhledu, neboť bych se domníval, že bych jej mohl v nějaké situaci poškodit a tím zničit celé hodinky, popřípadě se zranit. Jak a jakým způsobem, to je otázka teoretická, prakticky si to představit nedovedu. Na "obyčejnější" nošení se rozhlížím ještě po jiných potápkách a tam mi bude nejspíš jedno jestli mají průhled nebo ne.
  4. Já je nosil a dal pryč, z důvodů shora uvedených a to ještě ani neměly odpočítávání, což mi někdy citelně chybělo. Designově se mi líbí... TISSOT T-TOUCH, považuji za hodinky pro outdoor nevhodné - u těch co jsem vlastnil nebylo po nějaké chvíli možno odečíst čas ve tmě, jsou bez možnosti umělého podsvícení; vodotěsnost 30m; ručičky se hezky točily, ale v rukavicích se roztočit nedaly..... ..... k tepové frekvenci a kaloriím využitelnost přístroje vzrůstá a zefektivňuje se, pokud se postoupí lékařské vyšetření umožňující určit v jakém tepovém pásmu dochází nejoptimálněji ke zvyšování fyzické kondice a v jakém se nejefektivněji spalují třeba tělesné tuky. Je to něco jako určení optimálních otáček u motoru, ne vždy platí, že nejvyšší otáčky=tepová frekvence jsou ty nejlepší O specializovaném pracovišti by mohl podat informace praktický lékař. Za vyšetření se platí, kolik je to dnes - nevím. V některé dostupné literatuře popularizují měření tepové frekvence se lze dočíst, že nejoptimálnější minimální doba aerobního výkonu je právě oněch cca 25 - 30 minut, záleží samozřejmě na dalších faktorech.
  5. S hrudním pásem dodávaným k T3 jsem plaval jenom jednou. Před tím to bylo hlavně s pásem od POLARu k Advizorum a ten neměl možnost výměny baterie. Jinak když dosportuji, vlezu s pásem a T3 do vany a omyju je houbou se sprchovým gelem v němž koupu také sebe. Odstraním tak výpotky a tím (přepokládám) oddaluji stárnutí materiálu. Z popruhu k pásu potom jemně vymačkám vodu. Neždímám jej abych v něm nezpřetrhal gumová vlákna a popruh se tak nevytahal a zachoval si pružnost (někteří ždímali - až doždímali a vytahali). Teď mě napadá, že jsem neřešil otázku kolik stojí náhradní popruh..... Samotný hrudní pás co nejdříve po použití otřu dosucha, to proto že když je vlhký neustále vysílá a tím se zkracuje živostnost baterie (alespoň u POLARu tomu tak určitě bylo). Jinak mám trochu neracionální obavu jestli se do pásu nedostane voda těsnícím víčkem baterie.
  6. Ještě bych doplnil postřeh k vodotěsnosti. S "Té trojkami" se normálně koupu a sprchuju nebo plavu. Totéž platí i o hrudním pásu. Ke dnu bazénu se však s nimi raději nepouštím. Výrobcem deklarované vodotěsnost je tuším 30 M
  7. Přidávám pár nestrukturovaných postřehů. Suunta používám již více jak pět let. Jako první jsem Advizory s outdoorovými funkcemi + měření tepové frekvence. Krátkou chvíli jsem měl Observery, ale tam mi nevyhovovala funkce zamykání módu buď na režim "nadmorská výška" nebo na režim "atmosférický tlak" zapomínal jsem to vždy přepnout..... Vlastním SUUNTO T3 které jsem upřednostil před T1 hlavně z důvodů: jdou připojit "pody" chystám se na GPS pod, ale především si pořídím software umožňující zpracovávat data v počítači (zatím na to mám tabulky v excelu), dále má oproti T1 kódovaný přenos signálu mezi hrudním pásem a přístrojem a T3 má trošku bohatší nabídku funkcí o nichž ze zkušenosti vím, že je využiji a využívám je. Popis funkcí obou přístrojů je na českých stránkách fy Suunto. Z vlastní zkušenosti vím, že není problém k hodinkám cokoli sehnat od řemínků až po krytku a těsnění uživatelsky vyměnitelné baterie (možnost vyměnit si baterii kdykoli a kdekoli považuji za velkou výhodu). Po dobu cca pěti let používání u Advizorů byl plastový řemínek jako nový, nejevil známky opotřebení. S řemínky u hodinek Casio mám daleko horší zkušenost. Díly lze objednat prostřednictvím prodejen Hudysport nebo to asi jde i přes ústředí firmy telefonicky. Pokud jste hodinky koupil nebo objednal v ČR neměl by být prostě problém se servisem, jak je to s případnou umezinárodní zárukou v ČR, nevím. Na uvedení hodinek na trh jsem se těšil. Když jsem je viděl poprvé naživo byl jsem trochu zklamán. Výrobu těchto modelů firma přesunula do číny. Oproti modelům vyráběným ve Finsku vypadají laciněji, plastověji. Na obrázcích dle mého soudu vypadají lépe naž ve skutečnosti. Hodinky požívám i při hardcore nordic walkingu, kdy jdu krajinou rovně napříč. Pokud prší a po goretexové bundě stéká voda nepřenáší se optimálně signál do hodinek. Jinak musím konstatovat, že takového tréninkového asistenta jsem si vždy přál.
×
×
  • Vytvořit...