Jump to content

Jeňa

Member_50
 • Content Count

  277
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Jeňa

 • Rank
  Kandidát závislosti

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Morava
 • Fanoušek značky
  Prim, Tissot

Recent Profile Visitors

6,613 profile views
 1. Děkuji za reakci. A nějaký rychlý kontakt na něj je?
 2. Pánové, nevíte, zda ještě opravuje pan Stoppok hodinky Glashütte? Znáte případně e-mailový kontakt pro pohotovější komunikaci?
 3. Jeňa

  GUB Glashütte

  Stále sháním uvedené hodinky.
 4. Ano, ale primky se na webu antik-hodinky také prodávají, tak jsem to vnímal jako charakterizování tohoto zdroje obecně.
 5. Mně diskuse o původnosti hodinek, která se tady rozproudila, připadá užitečná.
 6. Jeňa

  GUB Glashütte

  Nabídněte, prosím.
 7. Já jsem se na antik-hodinky díval na Glashutte, které hledám. Zdálo se mi, že jsou v pořádku, měněna byla očividně korunka (ale to je pochopitelné). Pak mě ale zarazilo, že prodejce odmítl možnost osobního předání...
 8. Moje hodinky Candino s Etou dělaly od novoty odchylku 2 až 3 sekundy za půl roku (konkrétně od začátku k ukončení letního času). Ale před rokem se vyměnila baterie a poslední půlrok je odchylka kolem 20 sekund za měsíc. Čím to může být?
 9. Takže jsou to skládačky, nejde o tovární unikát natolik neobvyklý, že "není v knize Hodinky Prim od Libora Hovorky vůbec publikovaný"? Jak se to píše zde: https://www.antik-hodinky.cz/naramkove-hodinky-prim-c-2654 A na tom webu antik-hodinky.cz se často objevují skládačky (nejen primek)? Nebo jak je to s původností tam nabízených hodinek?
 10. Jeňa

  GUB Glashütte

  Koupím pánské hodinky Glashütte s kal. 70.1 o velikosti 36 mm s číselníky, které jsou na přiložených snímcích. Nejlépe v nenošeném nebo mírně nošeném stavu.
 11. Jistě, kopírování designu je téměř nevyčerpatelné téma. Rozšířenější je však patrně dvojí přístup, kdy se kopírování německého výrobce německým výrobcem toleruje (Nomos od Lange), zato německého čínským netoleruje (Sea-Gull od Nomosu). Tisell po mém soudu kopíruje německou předlohu zcela, jak je zřejmé z tvaru pouzdra. Navíc centrální vteřinovku, datumovku a automat právě nechci. Nomos Orion považuji za úžasné hodinky, ale jsou příliš drahé. Vraťme se tedy k původní otázce, má někdo zmiňované hodinky Sea-Gull?
 12. Které hodinky přesně kopírují? Myslím, že žádné. Ciferník napodobuje ciferníky od Nomosu, ale pouzdro je jiné.
 13. Nejdříve jsem položil dotaz v sekci věnované výběru a koupi hodinek, ale zůstal bez odpovědi. Proto se chci zeptat tady, jestli máte někdo osobní zkušenost s hodinkami Sea-Gull 819.612 Bauhaus. Co si o nich myslíte?
×
×
 • Create New...