Jump to content

Jeňa

Member_50
 • Content Count

  261
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Jeňa

 • Rank
  Kandidát závislosti

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Morava
 1. Jistě, kopírování designu je téměř nevyčerpatelné téma. Rozšířenější je však patrně dvojí přístup, kdy se kopírování německého výrobce německým výrobcem toleruje (Nomos od Lange), zato německého čínským netoleruje (Sea-Gull od Nomosu). Tisell po mém soudu kopíruje německou předlohu zcela, jak je zřejmé z tvaru pouzdra. Navíc centrální vteřinovku, datumovku a automat právě nechci. Nomos Orion považuji za úžasné hodinky, ale jsou příliš drahé. Vraťme se tedy k původní otázce, má někdo zmiňované hodinky Sea-Gull?
 2. Které hodinky přesně kopírují? Myslím, že žádné. Ciferník napodobuje ciferníky od Nomosu, ale pouzdro je jiné.
 3. Nejdříve jsem položil dotaz v sekci věnované výběru a koupi hodinek, ale zůstal bez odpovědi. Proto se chci zeptat tady, jestli máte někdo osobní zkušenost s hodinkami Sea-Gull 819.612 Bauhaus. Co si o nich myslíte?
 4. A co má na zápěstí? Pravděpodobně to nebudou primky jako u jeho žáka Miroslava Bárty.
 5. Mohl by se strojek s ciferníkem z modelu 50 093 3 zabudovat do traktorového pouzdra z nerezu?
 6. Má někdo na fóru tyto hodinky? Zajímalo by mě, jaké s nimi má zkušenosti.
 7. Já bych řekl, že logo je posunuté snad až příliš nahoru. Jinak se mi ciferník moc líbí. Korunka je pravda poněkud zvláštní.
 8. Tissot Everytime jsem myslel v quartzu, aby byl dodržen rozpočet. Jsou např. zde: https://www.helveti.cz/tissot-everytime-quartz-t1094101603200 Možný by byl i ciferník bez číslic. Jinak Nomos, Junghans a Stowa dělají úžasné hodinky, ale ani starší se do rozpočtu nevejdou. A pokud se jedná o výběr prvních hodinek s otázkou, zdali budou v budoucnu vůbec nošeny, nemá smysl kupovat něco opravdu drahého. Všiml jsem si, že výše zmiňované hodinky Sea-Gull D819.612 jsou docela zajímavé. Jsou sice čínské, ale přiznávají to. Jaké hodinky se snaží napodobit, je jasné, ovšem není to tak okaté jako u Sea-Gull/Rodina M00. Problém je nutnost nákupu v zahraničí a patrně velmi obtížná dostupnost náhradních dílů.
 9. Od Tissotu by uvedeným požadavkům mohl odpovídat model Everytime (38 mm).
 10. Uvedenou tabulku považuji za docela odpovídající. Rozhodně není příliš přísná, protože k fraku (White tie) nejsou vhodné ani společenské náramkové hodinky.
 11. Za společenské hodinky považuji takové, které mají průměr do 40 mm spolu s odpovídajícím tradičním a jednoduchým vzhledem. Myslím, že koupě starých primek uspokojí toho, kdo si ve starších hodinkách libuje. Pro běžné používání není přeci jen to chromované pouzdro (navíc bez jakékoliv odolnosti vodě) příliš vhodné. Výše uvedené hodinky Junghans jsou pěkné, opravdu společenské. Limitky Orient byly také výborné. Snad by se dal sehnat i Orient Monarch, a to i v jiném barevném provedení: http://orientwatchusa.com/product-category/mens-watches/classic/monarch/ Nakonec mě napadá Atlantic: http://www.atlantic-watches.ch/product-detail/product/worldmaster-art-deco-mechanical-516514125g.html
 12. Co se týká přesnosti, tak moje Candino Sportive se strojkem ETA F03.111 dělají za půlrok (mezi změnami času) - 1 s.
 13. Pokud se ti líbí styl vintage, tak můžeš vybrat pěkné i z hodinek Tissot. Chtělo by to ovšem zásadněji navýšit rozpočet: http://www.tissotwatches.com/products/tissot-heritage-visodate-automatic/T0194301603101.html
×
×
 • Create New...