Jump to content

tolja

Member_50
 • Content Count

  4,764
 • Joined

About tolja

 • Rank
  chronoser
 • Birthday January 1

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Pohlaví
  Neuvedeno
 • Bydlí
  Záběhlice
 • Fanoušek značky
  UNIVERSAL GENÉVÉ protože dělali skvělé hodinky a HUNDAJ protože produkují "báječná" auta a ještě "báječnější" reklamy.

Recent Profile Visitors

20,264 profile views
 1. Já to mám tak, že cokoliv přes hodinovou a minutovou ručku je navíc a v podstatě zbytečné, vteřinovku a chronograf akceptuji bez výhrad, ale pokud mohu, datumu se vyhýbám (bohužel neúspěšně). Z dvojitého datumu mám noční můry již z dob krátkého vlastnictví Seiko 5. Dokážu pochopit fičury typu big date, moon phase, triple date, power reserve atp. tam, kde to dává smysl. Ukazatel rezervy nátahu mám na GS, a smířil jsem se s ním, a vlastně i s datumovkou na nich. Bavily by mne Radiomiry s California dialem, bohužel to pouzdro je pro mne nepohodlné, jinak je to hodinka bez zbytečných nesmyslů.
 2. to je jednoduchý, protože jsem to nechtěl zaplatit, stálo by to další peníze mimo plán
 3. je pravda, že na této stránce ukázkovou citaci předvedl malymarek, ale uznej, že kdybys citoval, tak jsem nemusel bádat, kde mám na Movado technologickou nekázeň..
 4. asi bych tě neměl poučovat, i když jsem starší, ale co takhle použít citaci? tenhle můj "sektorovej" číselník dá při renovaci pravděpodobně dost zabrat a cenově to bylo na hraně rentability, kdybych to střelil na kalibr, tak by byl profit větší poslal jsem mu poptávku na další Movado, a navrhnul mně cenu zhruba čtvrtinovou oproti těm černým, jen budu muset spočítat, jestli se mně to vyplatí
 5. tak dík tvl, zas tolik upřímnej bejt nemusíš
 6. jejda, tohle vlákno jsem minul, ale taky jedny mám, byly tu před lety na prodej, nikdo jste je nechtěl....
 7. Vloni před Vánoci jsem se po letech stavil v jednom antiku. Majitel mě vítal jak znovunalezeného syna, což mě mile překvapilo. Koupil jsem za rozumný peníz akceptovatelného Poljota de Luxe a jal se k odchodu. "Nechcete se pohrabat ve škatuli?" zeptal se ten příjemný pán. Taková výzva se neodmítá, takže jsem nejdřív vylovil Vostok chronometr - za kilíčko. Plácnul jsem na pult dvoustovku, a nonšalantně se ve škatuli hrabal dál, až mě zaujal jeden od oka vrak, ale v chodu. "Taky za kilíčko?" ptám se a slyším odpověď no jasně. Dlouho jsem váhal, jestli to střelit na kalibr a vydělat rychlou kačku na něco jiného, anebo to zkusit zrenovovat. Výzva nakonec zvítězila, i kamarádi říkali, ať si to jednou zkusím, ale že to není prdel. Tak jsem do toho šel, a i asi trochu naštval tictacktateho, kterému jsem to původně coby sběrateli zaměřenému na Movado nabídl, promiň Milane. Na prvních fotkách není nafocený rámeček sklíčka, ale byl přítomen, jen jsem ho nefotil, protože šlo o číselník. Mezi postnutými fotkami je časový rozdíl půl roku, pachatelem povedené renovace je zde dobře známý Kuba Chrzan. Řekl bych, že odvedl velice dobrou práci, ale pokud je co, klidně to poplivejte. Před Kubou jsem ještě s poptávkou oslovil španělské Danafi, reagovali promptně, ale byli na mě moc přísní, za renovaci cifru chtěli 600ojro a za ručky 180, což je dost. Cenu renovace si nechám pro sebe, protože se domnívám, že by její zveřejnění nebylo vůči Kubovi fér. Díky za přečtení.
 8. Nabízím dobře jdoucí vintážní seika, pouzdro má průměr 37mm, měřeno bez korunky. Hodinky mají původní dedikovaný tah. Hodinky jsou ve slušném stavu, ale lázně u Jeronima by určitě neodmítly. Stav podle reálných fotek. Nikde jsem žádné na prodej nenašel, tak jsem cenu nastavil tak, aby se vlk tolja nažral, a koza vintážního seikaře zůstala celá. Při osobním převzetí na Praze 4 požaduji 1400 CZK.
 9. za tak mrzký peníz si není nač stěžovat...
 10. tolja

  dutinky do Seiko tahu

  a to jsem si myslel, že jsem to napsal srozumitelně vážně vám připadá normální, že velmi podobný náhradní díl jedné značky je na základní model o 1/3 dražší než na GS?
 11. Před časem jsem si koupil potápky GS, a když jsem chtěl prodloužit tah, tak jsem zjistil, že nemám dutinku, která osičku v dílku tahu drží. Netuším, jestli v zakoupeném setu nebyla, nebo jsem ji ztratil při manipulaci já. Vykašlal jsem se na to, a nechal to být. Mezitím jsem zjistil, že samurajím, co mám doma, a co jsem chtěl prodat chybí dutinky dokonce tři. To už si žádalo řešení, a tak jsem vyrazil do Koscomu. Překvapili mě hned dvakrát, jednak tím, že jejich hodináři měli dutinky na samuraje v šupleti, a druhak cenou, protože za jednu si řekli 250 CZK. Bez plného tahu by se pro ně rachitistický kupec hledal blbě, tak jsem vyplázl sedmsetpadesát vočí. Pokec s mladejma prodavačema byl docela fajn, ale to asi víte sami, jsou ochotní a celkem tomu hoví. Ještě jsme dohodli objednání dutinky na géesa a poptání origo gumy na tytéž, sice je hnusná, ale ukrutně pohodlná. Byl jsem smířenej s tí, že jim pětikilo za dutinku na GS dám, když na obyčejný model stojí dvěstěpade. Po asi třech nedělích volali, že jim je líto, ale že Seiko náhradní gumu na tento model vůbec nedodává, když jsem se ptal na to proč, tak že prý je to taky zajímalo, a že jim ze Seika odpověděli, že ta guma je k hodinkám přidaná jako bonus, a že další kus nikomu neprodají, hodně divné. A včera esemeska, že objednaný řemen, nebo náhradní díl dorazil. Ne, nebyl to ten řemen, měli pro mě tu dutinku. Dostal jsem pytlíček s osičkou a dutinkou, a to celé za 170 CZK. Ptal jsem se, jak je možné, že díl na GS je o třetinu levnější, než na základní řadu Seiko, kroutili hlavou, že je to divné, ale odpověď jsem nedostal. Přestal jsem prudit, zaplatil a vypadl, než nějakého koumese napadne, že mně to zdraží... Co si o takové cenotvorbě myslíte?
 12. Hodinky jdou dobře, zachovalý stav, kalibr signován nápisem ORIS WATCH. Velikost pouzdra je 32mm, měřeno bez korunky. Stav je vidět na fotkách. Cena 800 CZK plus pošta, osobně Praha 4.
 13. tolja

  Kapesní hodinky

  tak abys to pochopil i ty, na základě toho, že nemáš ani tolik slušnosti, abys odpověděl někomu, kdo reagoval na tvoji poptávku, teď se ti další nabídky určitě jen pohrnou
 14. tolja

  Kapesní hodinky

  bývalo tu zvykem odpovědět na nabídku, časy se mění, stejně jako úroveň nových členů
×
×
 • Create New...