Jump to content

tolja

Member_50
 • Posts

  4,766
 • Joined

About tolja

 • Birthday January 1

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Pohlaví
  Neuvedeno
 • Bydlí
  Záběhlice
 • Fanoušek značky
  UNIVERSAL GENÉVÉ protože dělali skvělé hodinky a HUNDAJ protože produkují "báječná" auta a ještě "báječnější" reklamy.

Recent Profile Visitors

20,881 profile views

tolja's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Nabízím nenošené sportovní hodinky Doxa, které jsem před lety získal v rámci zakoupení několika kusů hodinek. Průměr hodinek je 33mm, měřeno bez korunky. Hodinky potřebují zrenovovat číselník, doplnit lumi na ručkách, dát nové sklíčko a rozchodit strojek, ve kterém je zatuhlý olej, setrvačka není zlomená. Renovaci cifru jsem předjednal s Kubou Chrzaňem z Poznaně za 200 Eur plus dvacku za výplň ruček a nové sklíčko. Původně jsem to chtěl zrealizovat ve svojí režii, ale od záměru jsem ustoupil. Požadovaná cena je 3000 Czk a platí při osobním převzetí na Praze 4. Hodinky pravděpodobně dám večer i na aukro. Stav je snad zachycen na přiložených fotkách.
 2. Od včerejška mám doma svoje GS 4522-8000. Dlouhá léta se mně válely v šupleti, sice v chodu, ale s problémem s překlápěním datového věnce, datum překlápěl pouze quicksetem, chodem bohužel ne. Před lety měl hodinky na diagnostice mechano a resumé bylo, že chybí některé díly a další díl , že je poškozený, určený na výměnu. Oslovil jsem tehdy Altro coby dovozce značky Seiko a ti se mně bohužel sice ne vysmáli, ale poslali do háje, a ať si prý koupím nové hodinky, tvl. já a nová Seika mechano navrhnul běžný postup ve formě sehnání vraku s dobrým kalibrem za rozumné peníze. To se bohužel ukázalo jako nereálné. Až nedávno začal s Ph spolupracovat můj hodinář. Tak jsem vyrazil na Barrandov. Se zde zmiňovaným Lubošem jsme se dohodli, že potřebné díly sežene na japonských aukčních serverech, že to bude akce v řádu měsíců a odhadl cenovou hladinu, kterou dodržel. S opravenými hodinkami jsem spokojený a s prací a jednáním Pražského hodinářství mám pozitivní zkušenost.
 3. kdosi mně psal, že pro něj budou malé, takže přikládám srovnání na mojí ruce 35mm DX a 45mm GS
 4. prodej za méně než za 3500 CZK pro mě postrádá smysl
 5. Nabízím ze své sbírky dobře jdoucí vintážní seika, ocelové pouzdro 35 mm, měřeno bez korunky. Kalibr 6106 ma funkci hacking. Požadovaná cena je 5000 CZK a platí při osobním převzetí na Praze 4. Stav nabízených hodinek je vidět na přiložených fotkách.
 6. Já to mám tak, že cokoliv přes hodinovou a minutovou ručku je navíc a v podstatě zbytečné, vteřinovku a chronograf akceptuji bez výhrad, ale pokud mohu, datumu se vyhýbám (bohužel neúspěšně). Z dvojitého datumu mám noční můry již z dob krátkého vlastnictví Seiko 5. Dokážu pochopit fičury typu big date, moon phase, triple date, power reserve atp. tam, kde to dává smysl. Ukazatel rezervy nátahu mám na GS, a smířil jsem se s ním, a vlastně i s datumovkou na nich. Bavily by mne Radiomiry s California dialem, bohužel to pouzdro je pro mne nepohodlné, jinak je to hodinka bez zbytečných nesmyslů.
 7. to je jednoduchý, protože jsem to nechtěl zaplatit, stálo by to další peníze mimo plán
 8. je pravda, že na této stránce ukázkovou citaci předvedl malymarek, ale uznej, že kdybys citoval, tak jsem nemusel bádat, kde mám na Movado technologickou nekázeň..
 9. asi bych tě neměl poučovat, i když jsem starší, ale co takhle použít citaci? tenhle můj "sektorovej" číselník dá při renovaci pravděpodobně dost zabrat a cenově to bylo na hraně rentability, kdybych to střelil na kalibr, tak by byl profit větší poslal jsem mu poptávku na další Movado, a navrhnul mně cenu zhruba čtvrtinovou oproti těm černým, jen budu muset spočítat, jestli se mně to vyplatí
 10. tak dík tvl, zas tolik upřímnej bejt nemusíš
 11. jejda, tohle vlákno jsem minul, ale taky jedny mám, byly tu před lety na prodej, nikdo jste je nechtěl....
 12. Vloni před Vánoci jsem se po letech stavil v jednom antiku. Majitel mě vítal jak znovunalezeného syna, což mě mile překvapilo. Koupil jsem za rozumný peníz akceptovatelného Poljota de Luxe a jal se k odchodu. "Nechcete se pohrabat ve škatuli?" zeptal se ten příjemný pán. Taková výzva se neodmítá, takže jsem nejdřív vylovil Vostok chronometr - za kilíčko. Plácnul jsem na pult dvoustovku, a nonšalantně se ve škatuli hrabal dál, až mě zaujal jeden od oka vrak, ale v chodu. "Taky za kilíčko?" ptám se a slyším odpověď no jasně. Dlouho jsem váhal, jestli to střelit na kalibr a vydělat rychlou kačku na něco jiného, anebo to zkusit zrenovovat. Výzva nakonec zvítězila, i kamarádi říkali, ať si to jednou zkusím, ale že to není prdel. Tak jsem do toho šel, a i asi trochu naštval tictacktateho, kterému jsem to původně coby sběrateli zaměřenému na Movado nabídl, promiň Milane. Na prvních fotkách není nafocený rámeček sklíčka, ale byl přítomen, jen jsem ho nefotil, protože šlo o číselník. Mezi postnutými fotkami je časový rozdíl půl roku, pachatelem povedené renovace je zde dobře známý Kuba Chrzan. Řekl bych, že odvedl velice dobrou práci, ale pokud je co, klidně to poplivejte. Před Kubou jsem ještě s poptávkou oslovil španělské Danafi, reagovali promptně, ale byli na mě moc přísní, za renovaci cifru chtěli 600ojro a za ručky 180, což je dost. Cenu renovace si nechám pro sebe, protože se domnívám, že by její zveřejnění nebylo vůči Kubovi fér. Díky za přečtení.
×
×
 • Create New...