Jump to content

tolja

Member_50
 • Posts

  4,766
 • Joined

About tolja

 • Birthday January 1

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Pohlaví
  Neuvedeno
 • Bydlí
  Záběhlice
 • Fanoušek značky
  UNIVERSAL GENÉVÉ protože dělali skvělé hodinky a HUNDAJ protože produkují "báječná" auta a ještě "báječnější" reklamy.

Recent Profile Visitors

20,965 profile views

tolja's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Od včerejška mám doma svoje GS 4522-8000. Dlouhá léta se mně válely v šupleti, sice v chodu, ale s problémem s překlápěním datového věnce, datum překlápěl pouze quicksetem, chodem bohužel ne. Před lety měl hodinky na diagnostice mechano a resumé bylo, že chybí některé díly a další díl , že je poškozený, určený na výměnu. Oslovil jsem tehdy Altro coby dovozce značky Seiko a ti se mně bohužel sice ne vysmáli, ale poslali do háje, a ať si prý koupím nové hodinky, tvl. já a nová Seika mechano navrhnul běžný postup ve formě sehnání vraku s dobrým kalibrem za rozumné peníze. To se bohužel ukázalo jako nereálné. Až nedávno začal s Ph spolupracovat můj hodinář. Tak jsem vyrazil na Barrandov. Se zde zmiňovaným Lubošem jsme se dohodli, že potřebné díly sežene na japonských aukčních serverech, že to bude akce v řádu měsíců a odhadl cenovou hladinu, kterou dodržel. S opravenými hodinkami jsem spokojený a s prací a jednáním Pražského hodinářství mám pozitivní zkušenost.
 2. Já to mám tak, že cokoliv přes hodinovou a minutovou ručku je navíc a v podstatě zbytečné, vteřinovku a chronograf akceptuji bez výhrad, ale pokud mohu, datumu se vyhýbám (bohužel neúspěšně). Z dvojitého datumu mám noční můry již z dob krátkého vlastnictví Seiko 5. Dokážu pochopit fičury typu big date, moon phase, triple date, power reserve atp. tam, kde to dává smysl. Ukazatel rezervy nátahu mám na GS, a smířil jsem se s ním, a vlastně i s datumovkou na nich. Bavily by mne Radiomiry s California dialem, bohužel to pouzdro je pro mne nepohodlné, jinak je to hodinka bez zbytečných nesmyslů.
 3. to je jednoduchý, protože jsem to nechtěl zaplatit, stálo by to další peníze mimo plán
 4. je pravda, že na této stránce ukázkovou citaci předvedl malymarek, ale uznej, že kdybys citoval, tak jsem nemusel bádat, kde mám na Movado technologickou nekázeň..
 5. asi bych tě neměl poučovat, i když jsem starší, ale co takhle použít citaci? tenhle můj "sektorovej" číselník dá při renovaci pravděpodobně dost zabrat a cenově to bylo na hraně rentability, kdybych to střelil na kalibr, tak by byl profit větší poslal jsem mu poptávku na další Movado, a navrhnul mně cenu zhruba čtvrtinovou oproti těm černým, jen budu muset spočítat, jestli se mně to vyplatí
 6. tak dík tvl, zas tolik upřímnej bejt nemusíš
 7. jejda, tohle vlákno jsem minul, ale taky jedny mám, byly tu před lety na prodej, nikdo jste je nechtěl....
 8. Vloni před Vánoci jsem se po letech stavil v jednom antiku. Majitel mě vítal jak znovunalezeného syna, což mě mile překvapilo. Koupil jsem za rozumný peníz akceptovatelného Poljota de Luxe a jal se k odchodu. "Nechcete se pohrabat ve škatuli?" zeptal se ten příjemný pán. Taková výzva se neodmítá, takže jsem nejdřív vylovil Vostok chronometr - za kilíčko. Plácnul jsem na pult dvoustovku, a nonšalantně se ve škatuli hrabal dál, až mě zaujal jeden od oka vrak, ale v chodu. "Taky za kilíčko?" ptám se a slyším odpověď no jasně. Dlouho jsem váhal, jestli to střelit na kalibr a vydělat rychlou kačku na něco jiného, anebo to zkusit zrenovovat. Výzva nakonec zvítězila, i kamarádi říkali, ať si to jednou zkusím, ale že to není prdel. Tak jsem do toho šel, a i asi trochu naštval tictacktateho, kterému jsem to původně coby sběrateli zaměřenému na Movado nabídl, promiň Milane. Na prvních fotkách není nafocený rámeček sklíčka, ale byl přítomen, jen jsem ho nefotil, protože šlo o číselník. Mezi postnutými fotkami je časový rozdíl půl roku, pachatelem povedené renovace je zde dobře známý Kuba Chrzan. Řekl bych, že odvedl velice dobrou práci, ale pokud je co, klidně to poplivejte. Před Kubou jsem ještě s poptávkou oslovil španělské Danafi, reagovali promptně, ale byli na mě moc přísní, za renovaci cifru chtěli 600ojro a za ručky 180, což je dost. Cenu renovace si nechám pro sebe, protože se domnívám, že by její zveřejnění nebylo vůči Kubovi fér. Díky za přečtení.
 9. za tak mrzký peníz si není nač stěžovat...
 10. a to jsem si myslel, že jsem to napsal srozumitelně vážně vám připadá normální, že velmi podobný náhradní díl jedné značky je na základní model o 1/3 dražší než na GS?
 11. Před časem jsem si koupil potápky GS, a když jsem chtěl prodloužit tah, tak jsem zjistil, že nemám dutinku, která osičku v dílku tahu drží. Netuším, jestli v zakoupeném setu nebyla, nebo jsem ji ztratil při manipulaci já. Vykašlal jsem se na to, a nechal to být. Mezitím jsem zjistil, že samurajím, co mám doma, a co jsem chtěl prodat chybí dutinky dokonce tři. To už si žádalo řešení, a tak jsem vyrazil do Koscomu. Překvapili mě hned dvakrát, jednak tím, že jejich hodináři měli dutinky na samuraje v šupleti, a druhak cenou, protože za jednu si řekli 250 CZK. Bez plného tahu by se pro ně rachitistický kupec hledal blbě, tak jsem vyplázl sedmsetpadesát vočí. Pokec s mladejma prodavačema byl docela fajn, ale to asi víte sami, jsou ochotní a celkem tomu hoví. Ještě jsme dohodli objednání dutinky na géesa a poptání origo gumy na tytéž, sice je hnusná, ale ukrutně pohodlná. Byl jsem smířenej s tí, že jim pětikilo za dutinku na GS dám, když na obyčejný model stojí dvěstěpade. Po asi třech nedělích volali, že jim je líto, ale že Seiko náhradní gumu na tento model vůbec nedodává, když jsem se ptal na to proč, tak že prý je to taky zajímalo, a že jim ze Seika odpověděli, že ta guma je k hodinkám přidaná jako bonus, a že další kus nikomu neprodají, hodně divné. A včera esemeska, že objednaný řemen, nebo náhradní díl dorazil. Ne, nebyl to ten řemen, měli pro mě tu dutinku. Dostal jsem pytlíček s osičkou a dutinkou, a to celé za 170 CZK. Ptal jsem se, jak je možné, že díl na GS je o třetinu levnější, než na základní řadu Seiko, kroutili hlavou, že je to divné, ale odpověď jsem nedostal. Přestal jsem prudit, zaplatil a vypadl, než nějakého koumese napadne, že mně to zdraží... Co si o takové cenotvorbě myslíte?
 12. divný hodinky, divná "baťovská" cena cigi by nám to vysvětlil tak, že by na ně stála fronta
 13. Nejsou to hodinky, ale podle mého to sem patří. Bylo nebylo, po dlouhé době jsem před časem v neděli ráno vyrazil na Elektru. Kde nic, tu nic, všude samej kal a špína, planý neštovice. No kdybych u nás před domem obrátil popelnici vzůru dnem, tak bych pravděpodobně viděl lepší zboží než tam, na dekách a stolcích. Nasranej jak žumpa už jsem to chtěl otočit a vyrazit jinam, když vtom v poslední brázdě, pod nějakým hadrem jsem uviděl zablýskat něco. Ohnu se k tomu, odstraním hadr a vidím, že je to TO. Značka mně nic neříkala a zjevně nešly, ale líbilo se mně TO moc. S hraným nezájmem se zeptám na cenu, a když slyším sumu neváhám, a s odkazem na nemožnost zkontrolovat funkčnost to ukecám na půlku. V hodinách byla volně ložená jedna atypická knoflíková baterie. Rozebral jsem je a zjistil, že v hodinách je elektromechanický kalibr se setrvačkou, v kamenech a žádnej plast, vše poctivej kov bez oxidace. To bylo první milé překvapení. Druhé překvapení bylo, když jsem tuto pro mne neznámou značku nechal projet googlem. Vyběhly na mně jména Türler, Bucherer a Tiffany, tedy světové klenotnické firmy. Pro ně a pod jejich značkou vyráběli stolní hodiny. A nakonec to nejlepší, dnes jsem se dostal k tomu, že jsem do hodin dal nové baterie a...světe div se, hodiny začaly tikat. Snad se Vám budou líbit jako mně
×
×
 • Create New...