Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Pocit fejkonoše díky fóru tady je, to, že je zblblej bych netvrdil. Míra inspirace Rolexem se pohybuje napříč hodinkovými značkami od mírné (třeba jen ručky), silné (Steinhart dle mého) až po úplnou kopii do puntíku, akorát s nápisem Tissell, což je asi nejhorší varianta. Pocit nošení takových hodinek, což má jistě každý jinak, není u mě osobně dobrý, mám doma PVD štajny se silnou inspirací Rolexem, ale přeci jen, 42 mm, jiná vložka lunety, inverzní datumka, vypouklé sklo, nerámované indexy, absence kyklopa a koneckonců i PVD z nich nedělá úplnou kopírku čehokoliv, co dnes Rolex nabízí. Stejně ale z nich nemůžu mít plnohodnotnou radost, chronomag mě trochu vzdělal, už bych si další podobné nekoupil. Pokud někomu nevadí, že je to do puntíku kopie, ať je nosí, vohrnovat nos nad tím bude část chronomagorů, kterým se však nelze divit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 345
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Já si spíš kladu otázku, proč vlastně vyrábí ostatní výrobci hodinky, když už je dělá Rolex? :)

nojo nojo, proč ostatní výrobci dělají hodinky, když Prim vyrábí radost a skoro gratis.  :photo:  :photo: 

***

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....dobre čítam poradník? No tak tomu vravim homáž RLX jak sa patrí! :D

 

 

Len pockaj, ked predstavia uplne novy Tisell Chrono s keramickou lunetou a panda dialom... to este len budu poradovniky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Blues - v Orient Ray ty Rolexy uplne nevidim, ba naopak to jsou jedny z mala diveru s opravdu svebytnym designem. Zvlast jeste prvni verze s typickou druhou korunkou. A proc bys dal prednost Davose? Jen se ptam. Ta znacka mi neprijde uplne sympaticka, takze nevidim duvod utracet za ni trojnasobek ceny korejce. To kdyz tak uz radsi Squale.

Uz jsem to psal nekolikrat, ale jen to zopaknu. Kdyz uz chci kupovat kopirku Subu, tak nevidim duvod za to davat horentni sumy. Zvlast, kdyz Tisell nabizi verzi s datem i bez data, tri barevne varianty ciferniku plus kombinaci lunet, vyborny strojek od Miyoty a co se tyka vzhledu, tak je tem subum asi nejbliz. Navic za pakatel. Takze z meho pohledu je to presny opak "marny" ;)

 

P.S. Nejsem majitel ani jednech vyse uvedenych hodinek, nekopu za zadnou staj, jen proste diskutuju :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blues: a měl jsi ty Davosy v ruce? Já měl Ternosy dvoje a např. u obou kusů v podstatě nešlo a nebo velice ztuha a nerovnoměrně otáčet lunetou. Na proti tomu, Tissely za třetinu ceny se mi zdály min. na stejné, spíše vyšší úrovni zpracování ...

 

Každopádně u obou kusů jsem zjistil, že bych je ve výsledku asi ani nenosil. Takže jsem pro originalitu, viz např. zmiňované Squale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je tedy, panove, smutne, ze v tom nevidite rozdil.. Obzvlast u clena s nekolika tisici prispevky bych predpokladal trochu vyzralejsi nazory. Ty vase fantasticke Tissely se vyrabi v CINE. Chapete ten rozdil? Vyrabi to male deti v cinskych tovarnach, kde se razi fejky.. Tissely jsou na 100% jedna z poslednich verzi fejku Subu (V7 nebo kolik uz), akorat tam neni dokonceny ten posledni krok a misto Rolex na cifr razi Tissel. 

Uz se konecne brobudte a nalijte si cisteho vina...  

Davosa je SWISS MADE, hodinky jsou vyrabeny v Nemecku..Je to podobny pripad jako Steinhart a jine.  Tudiz samozrejme ze nebudou stat 6000kc.. Pac ackoliv i v pripade Steinu/Davosy budou nektere dily z Ciny (coz se tyka i vehlasnych znacek), vyrabi se v Evrope, firma sidli v Evrope a evropske platy jsou ponekud jine nez ty cinske..

Krome toho Davosy nejsou 100%tni kopirka jako Tiselly, a proto bych se osobne z vyse zminenych duvodu stydel tyto dve firmy srovnavat, pripadne jako nekteri mezi nimi klast rovnitko.

Do jiste miry je to filozoficka diskuse, co vlastne svym nakupem chci/nechci podporovat. Rozumim tomu, ze nekdo nema penize a jde do cinskych kopirek typu Geckota, Tissel, Parnis, ale uz prilis nerozumim tomu neustalemu porovnavani cen. Jen naivka si muze myslet, ze v Jizni Korei vyrobi za 6 tisic Suby a pritom se ziskem.. Ne, opravdu nevyrobi, to jen pan podnikatel ma "outsourcovanou" vyrobu a dodavetele v nedaleke Cine.  

Nechtel jsem se k tomu puvodne vyjadrovat a rozdmychavat flame, ale uz me trosku sere to protezovani CINSKYCH HODINEK na hodinkovem foru :eek:

Omlouvam se vsem, kterych se muj prispevek dotknul, ve sve podstate nemam vubec nic proti lidem s cinskyma kopirkama, uplne v pohode, at si je lide kupuji. Ja nikoho nesoudim a jsem si vedom stoupajici kvality. Ale co me opravdu vadi, je snaha nekterych radit tyhle firmy po bok tech evropskych. To opravdu neni fer..

Peace :cheers:

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak fair to rozhodně je. V Číně již dávno nic nevyrábí děti. Jejich továrny mají mnohem vyšší stupeň automatizace než evropské (což v případě hodinek není vyhodou). A srovnání na místě je. Také raději kupuji mléko z Olmy Olomouc než z polské, ale je to jen o pocitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtel jsem se k tomu puvodne vyjadrovat a rozdmychavat flame, ale uz me trosku sere to protezovani CINSKYCH HODINEK na hodinkovem foru :eek:

Omlouvam se vsem, kterych se muj prispevek dotknul, ve sve podstate nemam vubec nic proti lidem s cinskyma kopirkama, uplne v pohode, at si je lide kupuji. Ja nikoho nesoudim a jsem si vedom stoupajici kvality. Ale co me opravdu vadi, je snaha nekterych radit tyhle firmy po bok tech evropskych. To opravdu neni fer..

Peace :cheers:

A co budeme dělat s Casii a Citizeny, původně japonskými, smontovanými v Číně z dílů i tam vyrobených?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tos měl nějaký fejkový Davosy kamaráde. Nebo byla luneta zas*raná bordelem jako jetel. Na mých běhá jedna radost.

Fejkový Davosy, tak to je hlína :D :D :D

Takže vlastně fejk fejku (v případě Ternosů)? Jestli je to jako zloděj co okrade zloděje... tak vlastně cajk.

 

To je tedy, panove, smutne, ze v tom nevidite rozdil..

Zato ten tvůj názor, ten je vyzrálej jak včera založenej hermelín. Takže vlastně summary tvého postu je to, že Tisell je čína a tak sichr 100% fejk, Davosa je german swiss made (?), kopíruje jen "trošku", a tak je v cajku? Hmmm... velmi vyzrálý názor. A divit se ve vlákně nazvanym Tisell diver, že někdo obhajuje značku Tisell, taky dobrý. Sem nelez a máš klid.

 

Vidíš voe, a flejm je na světě. Pís!

 

P.S.: mam jak rolády tak tiselly, ani jedny mě neurážej ;) (teda až na tragickou tisell sponu, ta je děsná!)

 

//edit: doplněna citace

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...