Přejít na obsah

Seiko SRP789 vs Steinhart ocean 1


Doporučené příspěvky

Hmotnost chybí, váhu na to nemám, u Štajnů jsem ji našel a připadaj mi pocitově lehčí, protože líp seděj na ruce, u želv jsem ji hledal, ale nenašel. Můžeš doplnit, díky :)

 

S tím počtem chronomagorů nesouhlasím, emoce jsou jednoznačně na straně Seika, konstrukce, zpracování a matroš na straně Štajnů. Tak to prostě je.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmotnost chybí, váhu na to nemám, u Štajnů jsem ji našel a připadaj mi pocitově lehčí, protože líp seděj na ruce, u želv jsem ji hledal, ale nenašel. Můžeš doplnit, díky :)

 

S tím počtem chronomagorů nesouhlasím, emoce jsou jednoznačně na straně Seika, konstrukce, zpracování a matroš na straně Štajnů. Tak to prostě je.

Myslím, že emoce můžeš dát i na stranu štejnů, zvlášť tady na chmagu :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmotnost chybí, váhu na to nemám, u Štajnů jsem ji našel a připadaj mi pocitově lehčí, protože líp seděj na ruce, u želv jsem ji hledal, ale nenašel. Můžeš doplnit, díky :)

 

S tím počtem chronomagorů nesouhlasím, emoce jsou jednoznačně na straně Seika, konstrukce, zpracování a matroš na straně Štajnů. Tak to prostě je.

Chyby byla na me strane, jen jsem to prolitl a nezaznamenal par veci. Pak se z toho snazil vybruslit a propadl se se mnou led :-). Tak se omlouvam.

Jinak s tim poslednim ja nesouhlasim, u mne jsou kladne emoce jednoznacne na strane steinhartu, zkratka seiko proste nemusim.

Ale nechci to rozdmychavat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Nedá mě, abych se k této recenzi nevyjádřil. Želvy jsem si kdysi v roce 1985 koupil v tuzexu a nosím je dodnes. Asi před čtyřmi lety jsem je dal na vyčisťení a promazání k hodinářů Frídlovi. V ten čas jsem si koupil Steinharty Ocen1 protože se mě vždy líbily Rolexy submarinery a tyhle hodinky slibovaly podobnou kvalitu i vzhled. Steiharty mě nikdy pořádně neseděly na ruce. Mají ostré hrany a hlavně korunku na trojce která mě na hřbetu ruky škrábala a vytvořila docela slušný mozol. Hodinky mají hacking, co Seika ne, ale korunka nikdy nešla šroubovat a zasouvat tak lehce jako u Seik. Navíc při odšroubované korunce se oska mírně viklala jakoby neměla těsnění v plášti hodinek. A zlatý hřeb nakonec. Po koupání v bazénu se mě hodinky zarosily. ( nejsem si jistý, zda korunka byla dobře zatažena) Odnesl jsem je do Chronoshopu kde jsem je koupil, tam je otevřeli, zjistili vodu a nabídli mě opravu za asi šest tisíc. To jsem odmítl a hodinky letěly na dno šuplíku a tam jsou dodnes. Seika nosím od koupě poměrně pravidelně. Tvar jejich dna je geniální a kolikrát vůbec nevím že je mám na ruce. Párkrát jsem měl i jiné, hlavně v devadesátkach nějaký elektriky do té doby než se vybila baterka. O smyslu mechanických hodinek mě ale utvrdil zážitek za blokády Sarajeva, kde jsem byl několikrát jako novinář a s humanitárkou, kdy mě místní závistivě pokukovali po ruce protože všem došly po třech letech baterky v hodinkách a nešly v Sarajevu koupit. Seika jsou za ty léta už dost jetý a poškrábaný. Vlastně jsem se k nim nikdy nechával hezky. Vždy byly se mnou při plavání v moři i v bazénu. V sauně i při opravách auta nebo kopání krumpáčem a práce s pneumatickým kladivem. Dodnes mají originál tah. Steinharty mají možná masivní kov, safírové sklíčko a švýcarský strojek ale jinak je to navoněná bída a leštěnka pro chudý Němce a gastarbaitry. Takže sory jako, ale příští budou asi pepsiny PADI ale rozhodně ne jakorolexy od pana architekta Steinharta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...