Přejít na obsah

Na čem máte své Speedmastery?


martar

Doporučené příspěvky

Pánové znalci, nositelé těchto skvělých hodinek, moc rád bych se zeptal, jaké musí splňovat podmínky řemen, abych na něj mohl nasadit Omega překlápěcí sponu?  Sponu jsem sehnal a teď ještě sehnat ten správný řemen. Moc děkuji za odpovědi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nikdo neodpoví během večera, zítra ráno přeměřím několik řemenů, co mám k překlápěčce, jak délku obou částí, tak šířku a tloušťku partie vkládané do spony.

 

Bavíme se o origo sponě s tlačítky, předpokládám? Mám ještě origo trhací bez tlačítek a do té se vejdou jen tenké oblekové řemeny, tlustší tam narvat nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povedená kombinace :)

Jj, už jsem na to koukal na TZ.UK foru, ono je tam té inspirace víc :) Ale tahle kombinace je fakt libov?.

 

http://forum.tz-uk.com/showthread.php?387326-(Another)-New-Limited-Edition-Speedmaster/page21 ... odkaz blbne, je to str. 21 :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nikdo neodpoví během večera, zítra ráno přeměřím několik řemenů, co mám k překlápěčce, jak délku obou částí, tak šířku a tloušťku partie vkládané do spony.

 

Bavíme se o origo sponě s tlačítky, předpokládám? Mám ještě origo trhací bez tlačítek a do té se vejdou jen tenké oblekové řemeny, tlustší tam narvat nejde.

 

Děkuji. Ano mám na mysli překlápěcí sponu s tlačítky. 

post-19853-0-97034900-1507397412_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové znalci, nositelé těchto skvělých hodinek, moc rád bych se zeptal, jaké musí splňovat podmínky řemen, abych na něj mohl nasadit Omega překlápěcí sponu?  Sponu jsem sehnal a teď ještě sehnat ten správný řemen. Moc děkuji za odpovědi. 

... ja mam tento je to co chces?

 

post-10746-0-94521900-1507397510_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial sa bavime o 16mm spone tak dierkovana cast musi mat hrubku max 2mm aby si ju vopchal do spony.

Druha cast ma pri spone cca 2,3mm. Staci takto?

Nejsem teď doma, tak se nemohu podívat. Malinko si mě znejistil, ale tuším, že spona je 18mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nikdo neodpoví během večera, zítra ráno přeměřím několik řemenů, co mám k překlápěčce, jak délku obou částí, tak šířku a tloušťku partie vkládané do spony.

 

Bavíme se o origo sponě s tlačítky, předpokládám? Mám ještě origo trhací bez tlačítek a do té se vejdou jen tenké oblekové řemeny, tlustší tam narvat nejde.

Martare, ta spona, kterou máš u racingového řemenu je 16 nebo 18mm široká? Děkuji.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na ruce Seamastery, povidám, že to přeměřím ráno :D

 

Edit (doma mám vždycky jen jedny hodinky, od ledna, kdy vykradli jednoho zdejšího člena...)

 

Edit2: ale skoro bych se vsadil, že je to 18 mm. Kdyby to bylo 16mm, bylo by to zúžení vidět i na fotce...

 

post-30813-0-77618400-1507404891.jpg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to proměřil šuplérou. Spona, na kterou se ptal Chozef, je 18mm origo Omega, je na ní značení 94521813, 54, HAG a patří k origo děrovanému racing řemeni 20/18 guma/kůže ref. 98000024 IJG.

 

post-30813-0-46516800-1507449556.jpg

 

post-30813-0-83278100-1507449572.jpg

 

Šířka řemene u spony (konců obou dílů) je skutečně 18 mm, resp prostor pro rovný konec se stěžejkou je 18,2 mm a prostor pro děrovaný konec určený pro provléknutí a trn je 17,9 mm. Tato část řemenu se po provlečení a napíchnutí na trn ještě "parkuje" do takových bočních paciček, jejichž výška určuje maximální tloušťku řemenu v části s dírkami: 2,1 mm. Origo řemen má oba díly téměř stejně dlouhé - rovný díl 100 mm a díl s dírkami 105 mm. Mám 19 cm zápěstí a nastaveno na mne to vypadá tak, že provlečená část řemenu končí těsně před vniřním pantíkem překlápěčky. Rovný konec řemenu se stěžejkou upevněný ve sponě by měl být silný max 3 mm. Pokud by člověk použil klasický řemen, bude u spony v pohledově exponované části vidět vyseknutý otvor pro jazýček trnovky, pozor na to!

 

Když to shrnu, oba díly řemenu by měly být cca stejně dlouhé, pro tebe tipuju tak 8,8 + 9cm (radši si to ale vyzkoušej), děrovaný konec by měl být max. 2,1 mm tlustý, rovný konec se stěžejkou by neměl překročit tloušťku 3 mm. Oba konce můžou být široké 18 mm (ve sponě se trochu zmáčkne, u origo je to taky tak). U stěžejky rovného konce řemenu nesmí být vyseknutá díra pro jazýček (tj. nedoporučuji sériové řemeny s trnovými sponami, stejně by měly blbou délku...)

 

No a když už jsem měl tu šupléru v ruce...

 

post-30813-0-95168200-1507449594.jpg

 

Zprava doleva:

- výše popsaná origo překlápěčka 18 mm

- asi origo trhací beztlačítková překlápěčka od Kida (ref.č.jsem nenašel, jen Omega a Swiss made) pro řemeny 20/16 (sám ji používám na Omega krokouše).

- ebay Omega vintage spona, netuším zda origo, s plastickým logem, prodávaná jako 16 mm, ve skutečnosti má vnitřní rozměr 15,8 mm.

- origo jazýčková spona Omega ref.94511802 (32 GJG) prodávaná u AD jako 18 mm, ve skutečnosti má vnitřní rozměr 17,9 mm.

- origo jazýčková spona Omega ref.94512002 (32 HJG) prodávaná u AD jako 20 mm, ve skutečnosti má vnitřní rozměr pouze 19,1 mm !!!

 

Na rozdíl od překlápěcích spon, kde se řemen jednou provleče a pak už se s ním nešíbuje, jsou trnovky Omega docela průser, protože nepasují na standardní šíře řemenů. Nejde o část řemenu se stěžejkou, tam se kdyžtak materiál zmáčkne, ale neustále provlékaný díl řemenu s otvory hrozně trpí. Dochází k odírání lakovaných boků. Navíc omega spony mají vnitřní hranu horní spojovací části poměrně ostrou a lehce klenutou, takže pokud v nich není kožený řemen s odpovídajícím mírným bombírováním, ničí se časem i svršek řemenu. U plochého řemenu krajní partie, u hodně vycpaného řemenu s výrazným profilem zase střed... sám spony používám jen na řemeny šité na míru a na silikonové strapy. O ceně jazýčkových origo spon je zbytečné mluvit... :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc děkuji za skvělé shrnutí. Jsou tedy 2 možnosti, buď koupím Omega racingový řemen ( cenu ani snad nebudu psát) , nebo si budu muset nechat udělat řemen na míru s tím, že mistr kožedělník bude mít k dispozici Omega překlápěčku, aby vše sedlo tak jak má. Vzhledem k tomu, že mám na moony asi 20 řemenů, tak je to velká rozmařilost. Každopádně ta překlápěčka je skvělá, tak ladem ležet nebude. Ještě jednou díky všem za informace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pratele, poopravim/doplnim Martina, trhaci spona 16mm je originalni Omega spona z produkce priblizne konec 90. let. Signovana "Swiss" "B" a "Acier Inox". Reference udajne 94521603025. Nekdy oznacovana také jako "big logo". Kombinace lesteneho a piskovaneho povrchu (tim poskovanim se da primarne odlisit od fejků)

post-248-0-45558400-1507581727_thumb.jpg

post-248-0-98701700-1507581727_thumb.jpg

post-248-0-46243800-1507581728_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky za doplnění. Každopádně tenhle typ spony snese jen řemeny, které mají v děrované části procházející "ústím" spony max 2,2 mm (paradoxně o fous víc než u větší tlačítkové). Jakmile je řemen v tomto místě silnější, spona jde už špatně zaklapnout a hrozí její samovolné otevření.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...