Přejít na obsah

Daemonovo Time is Life


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

Památky celosvětově významného hodinářského průmyslu v Glashütte ? sídlo společnosti A. Lange & Söhne a Německá hodinářská škola v Glashütte ? jsou výborným příkladem státem podporovaného průmyslového odvětví vzniklého po útlumu hornictví v 19. století. Saská vláda tehdy podpořila v Glashütte zakládání nových řemesel a podniků soukromými subjekty. Ve vybudování hodinářského průmyslu v Glashütte se významně angažoval zvláště Ferdinand Adolph Lange (1815?1875). Hodinky z Glashütte získaly během krátké doby celosvětové uznání a hodinářství se stalo odvětvím, které ovlivňuje hospodářství města a jeho vzhled. Sídlo společnosti A, Lange & Söhne funguje i nadále jako místo hodinářské výroby. Budova Německé hodinářské školy slouží mimo jiné jako muzeum, v němž je umístěna cenná sbírka hodin. (montanregion.cz)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,8tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To Glashütte je vyborny, zavidim !!

Uvnitr jsi byl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Glashütte je vyborny, zavidim !!

Uvnitr jsi byl?

Stačí si něco přečíst, mrknout na film a ušetří Ti to úplně zbytečnou cestu. Muzeum zavřený, nevadí, stejně bych asi dovnitř nešel, víc mě zajímalo městečko a místní lidé. Nepotkali jsme vůbec nikoho, jen jeden chlápek jel k bankomatu a všechno zavřený, kavárna zrušená a hospoda co má otvíračku po-pa 11-14 hod. Cože? Jo, tři hodiny denně. No prdel světa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí si něco přečíst, mrknout na film a ušetří Ti to úplně zbytečnou cestu. Muzeum zavřený, nevadí, stejně bych asi dovnitř nešel, víc mě zajímalo městečko a místní lidé. Nepotkali jsme vůbec nikoho, jen jeden chlápek jel k bankomatu a všechno zavřený, kavárna zrušená a hospoda co má otvíračku po-pa 11-14 hod. Cože? Jo, tři hodiny denně. No prdel světa.

No, nechci rýpat kolego, ale kdyby sis přečetl místní vlákno o návštěvě Glashütte, věděl bys že:

- je lepší tam jet přes týden

- muzeum za to stojí

- si ve specifický dny můžeš domluvit prohlídku jedné z místních firem (Glashütte original, Nomos, Tutima)

 

To je pak úplně jinej zážitek.

Upraveno uživatelem ragu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, 

To je pak úplně jinej zážitek.

 

Jen na dovysvětlenou. V týdnu musim makat a nemám čas skoro na nic, dovolenou mám pár dní a tam má moře své místo. Na výlety mám jen víkendy, takže nechápu, jak mrtvý město to o víkendu je. Ani v dobách NDR nebylo úplně mrtvo. Obchody dopoledne otevřeny, muzea normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen na dovysvětlenou. V týdnu musim makat a nemám čas skoro na nic, dovolenou mám pár dní a tam má moře své místo. Na výlety mám jen víkendy, takže nechápu, jak mrtvý město to o víkendu je. Ani v dobách NDR nebylo úplně mrtvo. Obchody dopoledne otevřeny, muzea normálně.

Chápu. Já ta byl myslím přes nějakej státní svátek co byl jen v Česku)) Tak třeba příště.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimave, koukam ze u nas je lepe, alespon, co se tyce hospod. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pise kolega vyse, nadhera!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádní mašina, teď již něco o místě, kde jsem ji vyblejsknul.

Drážďany

Možná ani nevíte, že Drážďany mají vlastně lužickosrbský název. Jaký národ se za ním skrývá? Ve východním Sasku a v jihovýchodním Braniborsku žili v minulosti Polabští Slované, kteří se také nazývají Lužickými Srby.

Národ však byl po staletí asimilován a místní tradice prakticky zanikly. Ačkoli se v posledních letech jejich postavení zlepšilo, můžeme tento slovanský jazyk slyšet jen velmi zřídka. V Drážďanech se s kulturou Lužických Srbů můžete setkat při speciálních kulturních akcích

 

Osídlení v těchto místech bylo už v období před naším letopočtem. První zmínky o slovanské osadě jsou z 13. století, ale důležitý je až rok 1485, kdy se město stalo rezidencí saských vévodů. Později bylo Sasko prohlášeno královstvím, čímž význam města ještě zesílil.

V 16. století, po přechodu k reformaci, se Drážďany staly hlavním městem zmíněného Saska, které bylo nejdůležitější protestantskou zemí tehdejší Svaté říše římské národa německého.

Později se Sasko účastnilo mnohých válek a obyvatelstvo trpělo. Drážďany byly několikrát obsazeny Pruskem a zajímavé je, že v době napoleonských válek stálo Sasko na straně Francie.

Velmi zásadní roli v historii města sehrálo masivní bombardování na konci 2. světové války. V únoru 1945 bylo město z 60 % zničeno,centrum bylo prakticky srovnáno se zemí.

Přesný počet obětí není znám, ale jedná se o desetitisíce lidí. Po válce byly Drážďany přiřazeny k východnímu Německu, které existovalo do roku 1990. V tomto roce došlo k opětovnému sjednocení země. V současné době mají Drážďany cca 530 000 obyvatel. (rady na cestu.cz)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...