Přejít na obsah

Daemonovo Time is Life


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

V 3. 10. 2021 v 21:14, JR_2010 napsal:

Já taky nosím v podstatě jen jedny, ale mám rád Tvoje toulky, fotky a reportáže...rád jsem chodil i k tanovi, ale nějak se vytratil.

 

V 3. 10. 2021 v 21:37, Daemonultimate napsal:

Mne také.

Tano má jen kluci momentálně úplně jiné priority a hodinky ho už neba :-)))- zkráceně řečeno.

Jinak sem lezu hodně rád a jen se kochám ( a občas načerpám inspiraci na výlet ), za což Démone díky a pokračuj v tom :-))), prosím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,8tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 1 hodinou, Irwinek napsal:

Tyhle industrial zbytky mají své kouzlo 😄 ještě by jsi si k tomu mohl pořídit nějaké steampunkové hodinky , pak by to bylo dokonalé 😄

V tom s Tebou plně souhlasím a baví mě je prolejzat. Sen je najít něco, kde dlouhá léta nikdo nebyl, to ale moc nehrozí.

Se steampunkem na mě nechoď 😀 Ze svejch zkušeností vim, že ty hodinky co mám, se pro moje účely hodí velmi dobře. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Daemonultimate napsal:

V tom s Tebou plně souhlasím a baví mě je prolejzat. Sen je najít něco, kde dlouhá léta nikdo nebyl, to ale moc nehrozí.

Se steampunkem na mě nechoď 😀 Ze svejch zkušeností vim, že ty hodinky co mám, se pro moje účely hodí velmi dobře. 

Nevěš hlavu, ještě se něco najde 😄 

O tom žádná, ale k tomu industry by se hodily

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Irwinek napsal:

Nevěš hlavu, ještě se něco najde 😄 

O tom žádná, ale k tomu industry by se hodily

Kde je ten pověšenej smajlík 😀 nějak mi blbnou.

Jo to jo, na fotkách by to bylo hodně dobrý. No jo, ale to bych na zámek potřeboval porculánovej 😀 dial...hele, dobrej námět na sbírku situovanou podle prostředí, kvůli fotkám na fórum 😀 Tak na to nemám. Ostatní výbava stojí dost a to nemluvim o litru benzínu. To bych seděl doma na hodinkách a jezdil prstem po mapě. Na všechno prostě nemám. A i kdyby, já jsem spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Daemonultimate napsal:

Kde je ten pověšenej smajlík 😀 nějak mi blbnou.

Jo to jo, na fotkách by to bylo hodně dobrý. No jo, ale to bych na zámek potřeboval porculánovej 😀 dial...hele, dobrej námět na sbírku situovanou podle prostředí, kvůli fotkám na fórum 😀 Tak na to nemám. Ostatní výbava stojí dost a to nemluvim o litru benzínu. To bych seděl doma na hodinkách a jezdil prstem po mapě. Na všechno prostě nemám. A i kdyby, já jsem spokojenej.

Jasně, a do lesa dřevěný 😄 

o benálu mi snad ani nemluv, připravuju auto do servisu a chtěj ho s minimem benzínu v nádrži, až jí budu chtít pak naplnit, tak si budu muset vzít půjčku :giljotiini:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po náročných tůrách v lesích Rolavy a okolí se dnes vydáme na klidnou procházku Prahou. Zaměříme se na Žižkov a konkrétně Vítkov. A aby to nebyla jen tak ledajaká procházka, necháme se unést historií. 

Bitva na Vítkově se odehrála jihovýchodně od tehdejších pražských hradeb, na hřebenu vrchu Vítkova roku 1420. Husitská posádka dvou opevněných srubů, později posílená padesáti střelci a oddílem cepníků, zde odrazila útok rakouských a míšeňských křižáků, kterým připadl úkol tuto strategicky významnou pozici ovládnout.

Střetnutí bylo součástí taktických operací probíhajících v rámci obléhání Prahy křižáckým vojskem Zikmunda Lucemburského, římskoněmeckého a uherského krále. Král Zikmund a velitelé jeho vojska, mezi nimiž měl nejlepší pověst italský vojevůdce Filippo Scollari, si dobře uvědomovali, že přímý útok na hradby české metropole by pro ně velmi pravděpodobně skončil fiaskem, rozhodli se proto sevřít město do kleští. K úspěšnému provedení tohoto taktického manévru však bylo důležité obsadit Vítkov, neboť kdo ovládal toto návrší, ten byl i pánem východního prostoru před Prahou. Do bojových operací se zapojilo celé křižácké vojsko, na Vítkov však útočil pouze vyčleněný oddíl míšeňských a rakouských jezdců pod velením míšeňského hejtmana Heinricha z Isenburgu. 

Účelem nasazení kompletní vojenské síly bylo ochromení husitů a odvrácení pozornosti od skutečného cíle útoku. Pražská posádka měla podle předpokladu zůstat za hradbami, čímž by ponechala nepočetné osazenstvo srubů svému osudu. Mezitím, co ozbrojenci z Pražského hradu podnikali klamný útok na Karlův most, vyšehradská posádka na Nové Město a ze Špitálského pole dotírali křižáci na východní hradbu, vyrazili míšenští do svahu. Časově se akce odehrála asi hodinu před západem slunce.

vitkov-bitva-1.jpg.c697aff3cd3ffdc146257d3d38a3ad4d.jpg

vitkov_img_big_03.jpg.c956db011e945f3884d8604f09ea0de9.jpg

bitva_na_vitkove_1420.thumb.jpg.89b3a35e4933c2e5e5f3d34beb00ff0f.jpg

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Známá bitva měla pravděpodobně tento průběh (zdroj Wikipedie): Nástupištěm k útoku oblehatelů se stala několik metrů široká šíje, kde se vedle sebe vtěsnalo pouze několik jezdců. Právě zde byly patrně vybudovány příkopy a zídka, které měly křižáky před nájezdem na sruby zpomalit. I přes tato opatření však útočníci brzy ovládli blízkou viniční věž a začali se k hlavnímu opevnění probojovávat. Podle jediné dochované informace proti míšeňským stálo 29 husitů, včetně tří žen, které začala přesila zakrátko udolávat. Z výše citovaných pramenů je patrné, že hrozila smrt i jednookému hejtmanovi Janu Žižkovi, avšak jeho lidé mu dokázali přijít na pomoc ještě včas.

Husité v Praze boj na Vítkově nepřehlédli a dobře chápali, jaké by pro ně měla porážka důsledky. Když zpozorovali nezadržitelný křižácký postup, shromáždili na padesát střelců a oddíl cepníků, kteří v čele s knězem, držícím svátost oltářní, vyrazili Horskou branou do vítkovského protisvahu. Jejich útok z jižní strany, násobený bojovým pokřikem, křižáky patrně naprosto překvapil. Řady, které protiútok zachytily, byly tlačeny ke strmému severnímu svahu a rozhodly se raději ustoupit. Stejně se zachovali i křižáci v přední linii, v jejichž čele byl smrtelně zraněn Heinrich z Isenburgu. Nenadálý ústup jednotek prvního sledu vyvolal v zadních řadách zmatek. Většina křižáků se vzápětí snažila spasit útěkem, přičemž někteří z vojáků se zřítili ze skalnatého úbočí. Jednotky prchající z Vítkova sebou strhly i oddíly na Špitálském poli, které se začaly přes Vltavu urychleně stahovat do hlavního ležení. To vše se odehrálo před zraky krále Zikmunda, jenž na začátku střetnutí zaujal postavení na Letné. 

2021-09-18-19-39-06.jpg

2021-09-18-19-41-01.jpg

2021-10-08-19-14-142021-10-08-19-14-14-079.jpg

2021-10-08-19-47-592021-10-08-19-47-59-125.jpg

2021-10-08-19-50-562021-10-08-19-50-56-658.jpg

2021-10-08-19-49-112021-10-08-19-49-11-013.jpg

2021-09-18-19-37-14.jpg

2021-10-08-19-38-532021-10-08-19-38-53-174.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praha přivítala vítězství s velkou úlevou a slávou, nicméně každý z obránců si uvědomoval, že stav obležení nadále trvá. Hned druhého dne začal Jan Žižka s obyvateli Prahy na Vítkově prohlubovat příkopy a zdokonalovat opevnění. Husité každou chvíli očekávali generální útok, ten však nepřišel. Podle dochovaných zpráv se říšská knížata odmítala s porážkou na východním vltavském břehu smířit a od krále Zikmunda úder proti metropoli požadovala, ten se však rozhodl naslouchat naléhání českých a moravských katolických velmožů, kteří jej nabádali k jednání a slibovali mu odevzdat celé Čechy i s Prahou po dobrém. Král nakonec křížovou výpravu rozpustil. 

Bitva na Vítkově sehrála při obléhání Prahy poměrně důležitou roli. Ukázala křižákům, že husité jsou ochotni bojovat do krajnosti. Jediná hodina boje a hrdinství hrstky husitských bojovníků rozhodlo o osudu první křížové výpravy a možná i o budoucnosti celého husitského hnutí. Bitva na Vítkově byla jen kratičkým prologem příštích událostí, světu však ukázala sílu českých husitských vojsk. Dnes se na Vítkově nachází Národní památník. (unob.cz)

 

2021-09-18-19-35-45.jpg

2021-09-18-19-42-45.jpg

2021-10-08-19-20-352021-10-08-19-20-35-645.jpg

2021-10-08-19-33-222021-10-08-19-33-22-329.jpg

2021-10-08-19-23-562021-10-08-19-23-56-332.jpg

2021-10-08-19-35-242021-10-08-19-35-24-965.jpg

2021-10-08-19-30-542021-10-08-19-30-54-266.jpg

2021-10-08-19-42-132021-10-08-19-42-13-238.jpg

2021-10-08-19-18-222021-10-08-19-18-22-587.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A fotky z vnitřku nebudou 😞  přípravna i zázemí mají své kouzlo, navzdory tomu, že část techniky je už v pryč. chodba do žižkovského tunelu je taky moc pěkná ( končí skoro u hospody U jezevce 😄 třeba bys tam narazil na Ozzáka 😄 )

Díky za přiblížení historie, on je ten průběh občas popisován všelijak - holt lidová tvořivost 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

škoda, od Tebe by určitě stály za to 😄 čas na hodinkách nenaznačuje, zda jsi fotil na začátku nebo na konci " výletu " . Pokud jsi tam v tuhle dobu dorazil, není co řešit, pokud už jsi v tuto dobu byl na odchodu, klidně jsi to mohl stihnout 😄 Já šel tím " zaměstnaneckým " tunelem jen jednou, asi před 5 -ti lety, a byl jsem tedy notně překvapen tím, že končí za nenápadnými dveřmi tunelu mezi Žižkovem a Karlínem. Už jsi prošel cestou zrušené železniční spojky, skrz tunel rovnoběžně s Koněvkou, přes most  a koncem u Křenovky, stočit se na zrušenou spojku mezi hlavákem a Libní okolo bývalého nádraží pod křenovkou a schůdky Žižkov HighLine se vrátit k Vile Rosa?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes bych vás rád pozval na prohlídku kdysi vyhledávané kavárny s restaurací Hubertusburg, která se nachází nedaleko kolonády v Karlových Varech.

Jediné informace, které se mi podařilo o tomto dříve vyhlášeném místě získat, jsou návrhy na jeho záchranu.

      Bývalá kavárna Hubertusburg, později Panorama, byla postavena ve druhé polovině 19. století ve stylu romantické neogotické architektury s prvky windsorské gotiky. Hmota pročleněna převýšeným středním rizalitem, původně s cimbuřím a fiálami. Po 2. světové válce uzavřena a chátrala. Dnes je zde ubytovna. Objekt leží již mimo dnešní hranice MPZ Karlovy Vary, nachází se ovšem již na ploše připravovaného rozšíření MPZ. Patří k ikonickým výletním restauracím Karlových Varů, z jehož terasy se otevíraly panoramatické pohledy na město. Objekt zachránit před totálním rozpadem a zkázou. Upravit vyhlídkovou terasu a znovu otevřít pohledy na lázeňské město. Využití: výletní restaurace s ubytováním na cestě k vrchu Tři kříže. 

Dnešní aktuální stav vidíte na fotkách.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes se podíváme do podzemí.

Historické jihočeské město Tábor se může pochlubit rozsáhlým podzemím, které se nachází pod náměstím Jana Žižky. Mnoho zdejších domů se pyšní až třípatrovým sklepením, ve kterém to občas žilo nečekaným ruchem.

Jedna pověst popisuje olízanou zeď pod hospodou, kam prý protékalo pivo škvírou v podlaze. Jiná připomíná tradici zavírání hubatých dam do studeného a temného radničního sklípku. Až na čtyřiadvacet hodin mohl manžel zavřít svou nezkrotnou choť, aniž by potřeboval rozhodnutí soudu.

Unikátní rozsáhlé táborské podzemí ovšem sloužilo daleko praktičtějším účelům. Skladovaly se tu potraviny, chovala domácí zvířata, přechodně také ubytovávala chudina. Zkrátka všechno, co se nevešlo do rozlohou malých domů, našlo své místo ve sklepě.

 

IMG_20211002_160805.jpg

IMG_20211002_160250.jpg

IMG_20211002_160152.jpg

IMG_20211002_160200.jpg

IMG_20211002_160924.jpg

IMG_20211002_161038.jpg

IMG_20211002_160954.jpg

IMG_20211002_161248.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...