Přejít na obsah

Dedičné hodinky - hľadanie


Doporučené příspěvky

Dobrý deň, kolegovia. Takéto vlákno som tu už dlho nezakladal. Akosi ma prepadla túžba hľadania dedičných hodiniek. Pôjde o dlhšiu cestu, nikam sa neponáhľam, myslím, že kúpa by sa mohla odohrať tak o 4-5 mesiacov. 


 


Požiadavky - veľkosť púzdra od 36 do 42 mm v závislosti na jeho tvare.


Vodotesnosť 10 BAR a viac.


Matné púzdro (aspoň jeho väčšia časť).


Ciferník dizajnovo vyvážený - toto je dosť pocitová záležitosť.


Suma ? povedzme, že oficiálna maloobchodná cena by mala byť v 4 miestnych číslach (v EUR). 


Štýl - casual


 


Kupovať chcem nové hodinky a chcem si užiť celý ten proces nákupu v obchode (butiku) :). Tieto hodinky chcem vyberať naozaj poctivo a rád by som ich raz odovzdal ďalšej generácii :).


 


Okrem nich budem nosiť Schaumburg Watch Purist, ArtyA (kto vie akú jedinečnosť si tu zvolím) a jedny hodinky, ktoré tvorím (o tom niekedy nabudúce). Tie, ktoré teraz vyberám nechcem šetriť, budem do nich vpisovať svoju životnú cestu.


 


Aktuálny subjektívny výber:


 


-Omega Speedmaster Professional ?Moonwatch? s hesalitom 311.30.42.30.01.005. 


Hneď prvý model popiera jednu z požiadaviek. Majú ?len? 5 BAR. A práve toto sú jediné hodinky, pri ktorých by mi to asi nevadilo. Mal som ich keď som ešte pracoval vo WDL a boli úžasné. Nemal som im vtedy čo vytknúť. Jediná aktuálna otázka (ale dosť podstatná) sa týka tej vodotesnosti. Veľmi rád plávam a aktuálne to cítim tak, že by som tieto ?večné? hodinky chcel brávať i na túto aktivitu. Čo sa samozrejme môže (ale i nemusí) zmeniť.


post-461-0-34549300-1476611617_thumb.jpg


 


-Rolex Submariner No-Date 114060


V podstate ideálne hodinky, spĺňajúce všetko čo chcem. 


post-461-0-56887700-1476611968_thumb.jpg


 


-Rolex Explorer 214270


Svojho času sa mi veľmi páčili 36 mm Oyster Perpetual. 39 mm púzdro som ešte neskúšal. Neviem, ako na mňa bude pôsobiť lesklá luneta.


post-461-0-59463500-1476612088_thumb.jpg


 


-Panerai PAM00392 - značka je mi sympatická, 42 mm púzdro som u nich ešte neskúšal, neviem ako by sa mi páčila lesklá luneta.


post-461-0-29630800-1476612357_thumb.png


 


Som otvorený akýmkoľvek návrhom a vďačný za každú radu. Hlavne zmyslupnú :).


 


Ďakujem.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš tedy hodně vyvážený výběr. Osobně bych vzal expy 36, přijdou mi nejuniverzálnější (což se u hodinky na dlouho cení). Moony jsou super, ale jestli rád plaveš, tak to asi nebudu ono. Suby a Pamy jsou prostě potápky, sice je taky hodně lidí nosí jako univerzály, ale třeba mě vadí, když se mi hodinky špatně vejdou pod manžetu nebo těsnější bundu.

 

Navíc, ty exp36 by mohla podědit a nosit i slečna (což by u Pam nebylo moc estetické).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš tedy hodně vyvážený výběr. Osobně bych vzal expy 36, přijdou mi nejuniverzálnější (což se u hodinky na dlouho cení). Moony jsou super, ale jestli rád plaveš, tak to asi nebudu ono. Suby a Pamy jsou prostě potápky, sice je taky hodně lidí nosí jako univerzály, ale třeba mě vadí, když se mi hodinky špatně vejdou pod manžetu nebo těsnější bundu.

 

Navíc, ty exp36 by mohla podědit a nosit i slečna (což by u Pam nebylo moc estetické).

Expy 36 jsou super, ale ty se budou těžko shánět nové. Jinak za mě Expy s novým ciferníkem, momentálně je taky zvažuju ve stejném rozpoložení. :)

Upraveno uživatelem ensi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem všechny hodinky z Tvého výběru. Jediné, které mi zůstaly, jsou keramické 114060.

 

U Moonu by mi vadil nizsi WR a trochu i Ruční nátah ( pokud bych měl jen dvoje hodinky tak automaty) , a taky hesalit ( psychologicky mi tak drahých hodinek vadí plast)

 

Expy jsou super hodinky a jako volba skvělé. Suby mi přijdou praktičtější, hlavně kvůli lunetě, a taky glide Lock je super, nicméně s Expy vedle neslapnes. :)

 

Já si jako dědičné vybral Suby :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 ?You never actually own a Patek Philippe, you merely look after it for the next generation.?  :cool02:

PS: potom co za sračky kolem dědictví se na mě vyvalilo poslední týden ale tvrdím, že pro "dědice" bude hodnotnější když si s nimi peníze a dárky užiješ ještě během života. Do penálu si "dobrý pocit" nevezmeš - a kvůli pozůstalosti budou mít dotyční ve finále ještě zle...  -_-

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš tedy hodně vyvážený výběr. Osobně bych vzal expy 36, přijdou mi nejuniverzálnější (což se u hodinky na dlouho cení). Moony jsou super, ale jestli rád plaveš, tak to asi nebudu ono. Suby a Pamy jsou prostě potápky, sice je taky hodně lidí nosí jako univerzály, ale třeba mě vadí, když se mi hodinky špatně vejdou pod manžetu nebo těsnější bundu.

 

Navíc, ty exp36 by mohla podědit a nosit i slečna (což by u Pam nebylo moc estetické).

 

Explorer 36 sa už žiaľ nové v obchode asi zohnať dať nebudú, inak by boli veľkým favoritom.

 

Měl jsem všechny hodinky z Tvého výběru. Jediné, které mi zůstaly, jsou keramické 114060.

 

U Moonu by mi vadil nizsi WR a trochu i Ruční nátah ( pokud bych měl jen dvoje hodinky tak automaty) , a taky hesalit ( psychologicky mi tak drahých hodinek vadí plast)

 

Expy jsou super hodinky a jako volba skvělé. Suby mi přijdou praktičtější, hlavně kvůli lunetě, a taky glide Lock je super, nicméně s Expy vedle neslapnes. :)

 

Já si jako dědičné vybral Suby :)

 

U Moon ja naopak kaliber i sklíčko považujem za to, čo k tomu modelu patrí :)

Expy chcem určite vyskúšať, čo sa Subov týka, tam viem, čo môžem očakávať :).

 

Jako Panerista volím Rolex 114060 :-) Už jen kvůli tahu jsou to mnohem univerzálnější hodinky než PAM. Moony bych se bál nějak víc namáčet, i když to podle ostatních prý jde. Expy jsou asi ještě univerzálnější, ale Suby jsou hezčí.

 

Rád mením remene, až tak mi nezáleží na tom, či bude na začiatku kov, koža, nato ... Moonwatch + voda ? To ma zaujíma :). Máš viac info ?

 

 ?You never actually own a Patek Philippe, you merely look after it for the next generation.?  :cool02:

 

PS: potom co za sračky kolem dědictví se na mě vyvalilo poslední týden ale tvrdím, že pro "dědice" bude hodnotnější když si s nimi peníze a dárky užiješ ještě během života. Do penálu si "dobrý pocit" nevezmeš - a kvůli pozůstalosti budou mít dotyční ve finále ještě zle...  -_-

 

Ja to tak nejak beriem pocitovo a nie pragmaticky. Preto sa mi vízia dedičných hodiniek veľmi páči a chcem ju zrealizovať :).

 

Vyhnul bych se rolex explorer, jsou to ohavy.

 

Naopak bych koukl na JLC reverso

 

 

 

anebo grand seiko ;-)

 

Reverso je samozrejme super, ale WR ...

Som veľký Seiko fanda, ale na Grand Seiko som asi nedorástol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A uz sa vie kto ich bude dedit? To by mohlo dost obmedzit vyber ak je napriklad nejaka sanca, ze to bude dievca. Expami urcite nic nepokazis a aj moony v tomto zmysle este ujdu. Zbytok moc nie.

 

To, kto ich dostane ešte nie je dané :). Áno, Explorer i Moon by boli vhodné pre obe pohlavia :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád mením remene, až tak mi nezáleží na tom, či bude na začiatku kov, koža, nato ... Moonwatch + voda ? To ma zaujíma :). Máš viac info ?.

Na PAMech se ti bude měnit řemen nejlíp, ale na kovu nevypadají moc dobře a ani nevím, jestli se pro 42 mm model vůbec dělá tah.

 

Tlakovku u Moonů si nechával dělat Financ, a prý je od té doby nosí pravidelně do bazénu.

 

Ad Moony a plast: Já to taky vnímám jako historicky správnou volbu. Na PAMech mám plastové sklo a sice ho obvykle chválím jako super jednodušše udržovatelné, tak je pravda, že mě někdy pěkně sere :-) V nejnevhodnější chvíli ho drbneš a pak tě to sere po zbytek dne, než dojdeš domů a rozleštíš to. Safírová verze Moonů má zas výhodu pohledu na krásný strojek, i když to není historicky správně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na PAMech se ti bude měnit řemen nejlíp, ale na kovu nevypadají moc dobře a ani nevím, jestli se pro 42 mm model vůbec dělá tah.

 

Tlakovku u Moonů si nechával dělat Financ, a prý je od té doby nosí pravidelně do bazénu.

 

Ad Moony a plast: Já to taky vnímám jako historicky správnou volbu. Na PAMech mám plastové sklo a sice ho obvykle chválím jako super jednodušše udržovatelné, tak je pravda, že mě někdy pěkně sere :-) V nejnevhodnější chvíli ho drbneš a pak tě to sere po zbytek dne, než dojdeš domů a rozleštíš to. Safírová verze Moonů má zas výhodu pohledu na krásný strojek, i když to není historicky správně.

 

Pri PAM by mi oceľový náramok nechýbal. Zase Rolex by som nosil hlavne na ťahu. Je to o modeloch.

Moonwatch - správa o plávaní znie zaujímavo, napíšem Davidovi pre viac info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mario vybiral jsem nedavno hodinky s podobnym zadanim (hlavni hodinky na noseni, prakticke k veskeremu typu obleceni, ktere jednou dam synovi, u ktereho jsme v ocekavani a jeste k tomu jsem mel pozadavek na ciste dynko, kam si necham zapsat vyznamna zivotni jubilea) a finalni rozhodnuti padlo na Expy 214270. Puvodne jsem se take rozmyslel mezi 36 a 39 a nakonec to jako praktictejsi vyhraly prave 39 a jsem maximalne spokojeny. Jeste jsem mel v uvaze Calibre de od Cartiera 38mm, ktere asi do budoucna take prikoupim a jedny predam a druhe si necham :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...