Přejít na obsah

Rolex Submariner vs. Tudor Pelagos


krabicka3

Doporučené příspěvky

@wizard-ov: chapu tvoji logiku, ale nesouhlasim. Proc bych to nemohl srovnavat? Rolex je jedna z nejkvalitnejsich znacek na trhu, mam porovnani vim o cem mluvim. Kdyz jsi nacal ty mobily, Apple, Huawei nebo Samusng nikdy nevyrobi tak kvalitni a dlouho trvajici produkt, jako Rolex = nesrovnatelne,

ale Tudor ano = srovnatelne. Takze to jsme zase u brandu, tam si myslim, ze neni o cem a vsichni se shodneme, ale to je tak vsechno. ;)

 

@Frantik: ano, Pelagos je lepsi nez Sub, coz nijak (aktualne) nevylucuje ikonicnost a legendarnost Subu. Coz je zase o brandu. ;)

 

Zatim mi tu nikdo nerekl fakt typu: Submariner je lepsi v A, B, C, D...

 

Jinak opakuji, ze se shodneme... o tom, ze Suby jsou legendarni, ikonicke, ze z nich vychazeji v podstate vsechny potapky vsech vyrobcu, ze si daleko lepe udrzi cenu nez Pelagos, atd. o tom vubec nemusime spekulovat.

Pelagos neni lepsi a nikdy nebude. Smir se s tim. Ale klidne si je kup a udelej srovnavacku, drzim palce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 207
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Chlapci chlapci... jenom emoce a zadna racionalita. :)

 

@Frantik, slabsi argument jsem dlouho neslysel. Tak mi rekni PROC Pelagos neni lepsi. ;)

 

@Chosef76: Jasne... jeste jednou, jak jsem psal ve svem prvnim prispevku:

 

Submariner ma:

+ brand (je to Rolex)
+ je o neco hezci (subjektivni zalezitost)

 

No a co se tyce Paula Newmana (trosku OT)... garantuju ti, ze ten kdo ma doma steak si s velkou chuti jednou za cas da parek v rohliku, i Paul Newman ;)

Jak vime, parek je nejvetsi sh1t vyrobeny z kostni moucky, slach, kuzi, Ecek, atd., ale jednou za cas s plnotucnou horcici v cerstvem rohliku je to parada. Pak mi teda zase tak na pul roku, rok staci. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krabicko krabicko, jen kecy a zadnej skutek :-) Je to tvůj názor a je zbytečně ti ho vymlouvat. Ja to znám, můj je taky jedinej spravnej. Ale ta demagogie je zbytečná. Jak říkám, kup Pelagos a miluj je, jako jiní milujou Suby, protože jsou to Suby. Pro tebe slabej argument, ale tak to je.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

So subom budes v karcme vzdy vacsi frajer nez s pelagosmi, aj napriek He ventilu, titanu, kozmickej spone a ja neviem este comu. A este vacsi frajer budes napriklad s Nautilusmi aj ked featurami su to potapky uplne naprd ani blbu lunetu nemaju.  Drahsie hodinky = vacsi frajer, az tak jednoduche to je. Kto chce len dobre hodinky, tomu staci casio za liter.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ja se prece nebavim o emocionalni strance veci... rozbusi se mi srdce, kdyz si je dam na ruku...byla to laska na prvni pohled...po letech se na ne nemuzu prestat divat... stale me to bavi, atd. To je proboha samozrejme OK, tak to je, a tomu na 110% rozumim.

 

Slo mi ciste o funkcni stranku veci - parametrove porovnani, that's all. ;) Nevyhlasil jsem tu miss sympatie. :)

 

No a hodinky za liter ani za 50 litrov, kdyz uz dosahnou parametru Subu, se obavam, ze nebudou dosahovat kvalit Subu, ale prave Pelagos

se mi zdaji, jako prvni hodinky, ktere to davaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Simte a jak jso dosel k tomu, ze ten strojek Tudoru je lepsi nez 3135 v subech? Jenom ciste tou rezervou? Nejsem si jist, jestli ma Tudor treba -2/+2 presnost, vsechny ty parachromy.. Pominu-li historii, to, jak se za ty leta osvedcil atakdale, prijde mi to celkem silny tvrzeni, jakoze strojek v Tudorech je proste lepci.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nooo... konecne jeden racionalni validni argument, ktery jsem hledal. ;)

 

Rikal jsem si, ze je lepsi ciste tou rezervnou, u zbytku se domnivam, ze v ramci jedne firmy to bude stejne.

 

Nicmene mas pravdu, ze Pelagos ma "jenom" COSC, coz je nepletu-li se -4/+6s (detailneji na strankach presnost nerozepisuji)

 

Vidis to, to je pravda, to jsem prekouknul, diky ;)

Upraveno uživatelem krabicka3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci chlapci... jenom emoce a zadna racionalita. :)

Však u hodinek, a především u těch za 100+ litrů o žádnou racionalitu nejde. Ve většině měřitelnejch parametrů subům i pelagosům nakope p*del Casio F91 za pětikilo. Obrovskou část ceny hodinek v tomhle vyšším segmentu prostě tvoří brand, jeho historie, image, ikoničnost danýho modelu a veškerá marketingová omáčka, kterou je daná firma schopná uvařit. Někdo si na to připlatí, protože ho to oslovuje, někomu je to fuk. Nemá cenu to řešit, protože se k ničemu smysluplnýmu nedopracuješ.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Casio F91 je asi zamerne prehnany priklad, ale chapu kam miris, a z velke casti mas i pravdu, resp. ja osobne s tim souhlasim.

 

Nicmene ja osobne jsem pacient na kvalitu a presnost zpracovani, a musim rict, ze z moji zkusenosti jsem tak kvalitni hodinky, jako je Pelagos

(a asi Tudor obecne), za takove penize jeste nevidel. Mam Longines Master Collection, Frederique Constatnt Carree Heart Beat, a manzelka ma Louis Erard 1931. Zadne z nich nejsou vylozene levne hodinky, ale rozdil v kvalite mezi temito a Pelagosem je proste velmi patrny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to krabicka:

Jak dlouho jsi mel oboje na ruce? Jak ti sedi po pul dni noseni dlouha spona na keramickych subech? Jak se ti srovnala kuze s titanem na Pelagosech - nepoti se ti vic kuze, nelepi se ti vic? Co ocel 904 vs titan? Rozdil matny / leskly cifr? A mraky jinych rozdilu, ktery kazdy vnima subjektivne? Nevim no, ja mel oboje a u obou jsem zmenil nazor oproti 5 minutam v butiku ci fotkam a videiim na netu....Az neco koupis, ponosis tyden, napis sve dojmy, do ty doby poskakuj na ose - Breitling - Tudor - Rolex a treba neco jinyho nez vyberes :-)

Ty 3 znacky co mas uvedeny jako "fanousek znacky" jsem taky kdysi prosel, vlastnil, prodal, a objevil dalsi jine znacky.....good luck :-)

Upraveno uživatelem Rybiz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele. Suby maju lepsi strojcek prevereny desiatkami rokov. Suby su krajsie, maju krajsiu lunetu a opat rokmi overeny design, z ktoreho cerpaju takmer vsetky ostatne hodinky. Su to stalice, klasika ktora proste funguje.

 

Pelagosy maju technologicky mozno lepsie features, ale to nieje vsetko. Pelagos ma titanove puzdro, ktore je horsie ako 904l ocel.

 

Pelagos si kupis a za 3 roky ich predas za 60% nakupnej ceny. Kupis suby a za 3 roky ich predas za 90% predajnej ceny.

 

Kup si tie, ktore sa ti viac pacia a na ktore mas rozpocet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Rybiz: po delsim noseni nedokazu zodpovedne posoudit. Mel jsem je na ruce jen kratce.

Tohle me zajima, jak jsi u obu zmenil nazor? Co konkretne?

 

@Zmizik: ok. Longinesky - zpracovani pusherů do pouzdra je malinko nepresne, u aligatora se mi po roce utrhlo ocko, nemluve o tom,

ze uz byl cely pomalu na odpis. Ted mam podobne dlouhou dobu Hirsche a je to v pohode. Tlacitka motylove spony jsou trochu moc hranata, obcas me tlaci do zapesti. Nedokonaly cifr - kdyz je sekundovka na 12, tak u nekterych cislic je minutovka presne na carce a nekdy o mikrometr vychylena

 

Frederique Constant: ma plastove oblozeni strojku (je videt pod uhlem skrz dynko), hodinar mi to potvrdil. Nedokonaly cifr - kdyz je sekundovka na 12, tak u nekterych cislic je minutovka presne na carce a nekdy o mikrometr vychylena

 

Louis Erard: ma malinko vychylenou sekundovou rucicku chronografu. Nedokonaly cifr - kdyz je sekundovka na 12, tak u nekterych cislic je minutovka presne na carce a nekdy o mikrometr vychylena

 

@huhu4d: souhlas, je videt, ze jsi necetl celou diskuzi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...