Přejít na obsah

Přesnost quartz


odjinud

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

změna času bývá pro nás quartzaře dobrý impuls naše baterkové miláčky seřídit, neb alespoň u mě jsou doby, kdy jsem quartzky řídil v podstatě co tři dny, dávno pryč.

Dnes, co mám doma haldu primek, je pro mě odchylka do 1 min. denně plně akceptovatelný výsledek :-)

 

Nicméně dnes jsem provedl seřízení všech mých 9 kvarcek, co u mě aktuálně přebývají a řekl jsem si, že by nebylo od věci změřit jejich přesnost a stanovit tak jedny (ty nejpřesnější) jako "referenční" pro moje vintage mechaniky. Zajímá mě, jaká je výrobní tolerance v podstatě stejných hodinek.

 

Soutěže se účastní 5 casio g-schock, jedny skoro g-schocky, jedny vintage casio ana-digi (cca 16 let u mě), 1x certina chrono a 1x festina fake chrono.

Všechy seřízeny na +/-1s přesně oproti teletextu na ČT1.

Zhodnocení udělám za měsíc, tedy 30. 11. 2016.

 

Budu rád, pokud se testu se svými baterkáči taky zúčastníte.

 

post-22024-0-37125400-1477856750_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 249
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak já už v tom mám několik let jasno, s konstantními opakujícími se výsledky:

 

MRP 701 utíkají + 10 sec/měsíc (10-letá baterie). Dobře se ale seřizují, jednou za měsíc dorovnávám.

 

F91W +5 sec/měsíc (7-letá lithiová baterie)

 

MRW 310 S  + 4 sec/měsíc (soláry bez rc)

 

AW 80 ty zlobí, chodí dopředu 15 sec/měsíc. Dobře se ale seřizují, jednou za měsíc dorovnávám.

 

Pulsar kinetic 159 - vzhledem k technologii Seiko a 6 kamenům velmi přesně, mezi změnami času max 17-20 sec do plusu celkově, což jsou necelé +3 sec/měsíc léto-zima

 

RC modely samozřejmě nemají sebemenší nárok se tohoto testu účastnit, z pochopitelných důvodů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je na digi docela mizerie ty odchylky, nebylo by lepší je seřídit?

Které digi máš na mysli? F91W? Ty jsou ale v pohodě, navíc mají výrobní toleranci +-30 sec/měsíc, takže mi těch jejich +5 každý měsíc příjde ok. Ostatní nejsou digi, ale ana-digi nebo analog s datumovkou. Jinak ty já seřizuji, také to tam píši. Ještě pro pořádek doplním výrobní tolerance u ostatních modelů, v souladu s katalogem/návodem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MRP 701 utíkají + 10 sec/měsíc (10-letá baterie). Modul 3796, tolerance chodu +- 30 sec/měsíc.


 


F91W +5 sec/měsíc (7-letá lithiová baterie). Modul 0593, tolerance chodu +- 30 sec/měsíc.


 


MRW 310 S  + 4 sec/měsíc (soláry bez rc). Modul 5330, tolerance chodu +- 20 sec/měsíc.


 


AW 80 ty zlobí, chodí + 15 sec/měsíc. (10-letá baterie). Modul 2790, tolerance chodu +- 30 sec/měsíc.


 


Pulsar kinetic 159 - modul YT 57, tolerance chodu +- 15 sec/měsíc. Myslím, že podobné hodnoty se udávají i pro seiko tuna, teoreticky. Jak píše petr_cha, tak realita je pak o mnoho příznivější.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Které digi máš na mysli? F91W? Ty jsou ale v pohodě, navíc mají výrobní toleranci +-30 sec/měsíc, takže mi těch jejich +5 každý měsíc příjde ok. Ostatní nejsou digi, ale ana-digi nebo analog s datumovkou. Jinak ty já seřizuji, také to tam píši. Ještě pro pořádek doplním výrobní tolerance u ostatních modelů, v souladu s katalogem/návodem.

 

Myslím ty hodinky co dělají víc jak 5s/měsíc. Když už mám digi analog, tak se snažím o co největší přesnost v řádu sekund za měsíc, nejlépe za rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím ty hodinky co dělají víc jak 5s/měsíc. Když už mám digi analog, tak se snažím o co největší přesnost v řádu sekund za měsíc, nejlépe za rok.

V tom případě je nutno se zaměřit na termokompenzovaný superquartz, např. Breitling. Ty garantují max +- 10 sec/rok. Jinak všechna ostatní produkce, pokud to tedy nebude RC, si o tom může leda nechat zdát a je zcela jedno, od jaké to bude značky. Měl jsem i ana/digi Seiko/Pulsar, ty chodily cca + 4 sec/měsíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky záleží, jestli hodinky nosíte. Měl jsem nějaké géčka bez rádia. Teď už nevím kde, jestli ve stolku nebo na ruce udělaly tak 2s/měsíc, ale v tom druhém módu to mohlo být do 15s/měsíc.

většinou mám zkušenost, že při nošení na ruce je to lepší, než odloženo bez pohybu v hodinkovnici

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch ultrapřesných kalibrů je spousta, např. v hodinkách Seiko, Citizen, Longines, Omega, Breitling, Rolex. Asi nejpřesnější mám Omega Marine Chronometer z poloviny 70-tých let s přesností kolem 4s/rok.

Si říkám jestli to není nuda mít to takhle přesný.

Anebo,  mechanikou inteligentního odkládání jsem taky poladil přesnost, kdy stačí přenastavit až se změnou času.

Jenže to jsou mechaniky a o těch se tu nebavíme.

Nej hodiny u nás doma jsou ty na stěně,  nějaký mrdky za pár kaček.  Ovšem za půl roku dělají tak deset vt.  do plusu. Superquartz ze Shou Chou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem, že u quartz to laborování s polohou resp.nošením/nenošením nemá vliv na přesnost...

Kupodivu má, i když ne takový jako u mechaniky. Nějaké odkládání na 6, 9 12 nebo dýnko nehraje celkem roli, ale spíše má vliv nošení-nenošení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám něco podobnýho, budík 30 let starý a dělá 7s/měsíc s novou baterií a s poklesem napětí baterie to jde až na 1s/měsíc :) Tak si říkám, proč by hodinky za pár tisíc neměly jít přesněji.

záviděníhodný kousek, ovšem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo tohle je dobrý vlákno, mám taky nějaká Casia a Seika v Q provedení, s přesností si už hlavu tolik nelámu. Quartzky musí vždy vyplnit díru v chronomagorském rozvrhu, když se nemůžu včas rozhodnout nebo případně ráno stihnout obřad nasazování automatek. Takže s quartzem to frčí raz dva, casia si beru bez nějakých dalších výběrů seika aby to ladilo s oděvem. Teda myslím si to, zkoumám to pak dle výrazu některých kolegyň v pracovním procesu. :photo:

 

Co mě ale napadá je, že se zde většinou probírají quartzky japonské, z čehož převažují Casia. V jakékoliv verzi a podobě. A přitom by se to hodilo pod samostatný oddíl Casio, ten ovšem v japonských hodinkách na Chronomagu ještě chybí - nestálo by za to se k tomu vyjádřit - já bych byl všemi pro - aby se ten profil CASIO v japonských hodinkách vytvořil. Co na to příznivci Casio?

Občas mám totiž takový podivný dojem, že tuhle značku výrobce z Japonska berou admini zde spíše než G-shocky jako G-socky. A to mi fakt mrzí, dnes mám zrovna Casio Beside se safírem, to jsou takové úplně analogové obyčky, v době jejich první baterky s přesností až udivující, drželo se v rámci 1 měsíce do 1 sec. Dál sledovat mě to nebavilo, bo jsem musel střídat, ale věřim  tomu, že jde o docela povedený model.

***

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...