Přejít na obsah

Přesnost quartz


odjinud

Doporučené příspěvky

Moje troška do mlýna, měřeno mezi 24. 6. 2016 a 8. 11. 2016. Žádné vědecké metody nebo starost s výrobci doporučovanými teplotními rozmezími, občas na ruce (hlavně GS), většinou v krabici. Neměly to být jen Seika, chtěl jsem i Rondu v Traserech a strojek z Precidrivů chron, ale oba jsem si omylem vyhacknul, tak zase na jaře. Taky bude A660, sám jsem zvědavý.

 

Rychlé foto soutěžících:

post-38718-0-69254500-1482167696_thumb.png

 

Zleva doprava:

 

SBGV 019 Kalibr 9F82, výrobcem udávaná odchylka +/- 5 spy (LE s větší přesností), naměřeno +3/4s

 

SBGV 007, 9F82, +/- 10 spy (standardní 9F82), naměřeno -1 1/2s

 

SBDN 013, V147, +/- 15 spm, naměřeno +9s  (bacha, tady je to spM)

 

SLT 081, 8F56, +/- 20 spy, naměřeno +35s

 

GSka jsou samosebou TC strojky, a čí srdce by nezaplesalo nad výsledkem, který odpovídá nejen jejich specifikaci, ale přesně reflektuje i lepší parametry SBGV 019 LE.

 

V 147 je solární kalibr se standardní frekvencí. Ačkoli v přesnosti logicky nemůže konkurovat TC strojkům, svoje papírové specifikace výrazně překonává.

 

8F56 není TC, ale vysokofrekvenční kalibr (196,608 Hz). U kalibrů tohoto typu bývá papírová odchylka podmíněna teplotním rozmezím a dobou, po kterou by hodinky měly být nošeny pro její dosažení (zde 12h denně, 5-35 C). Jak jsem psal, nedodržoval jsem to, ale výsledek bych i přesto nečekal takový, jaký je.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 249
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak já se taky pochlubím:

- Moje letos zakoupené digitálky CASIO W-215H udělaly od poloviny dubna -15 vteřin

- CASIO W-780 z roku 1998 jdou od počátku +1 vteřina za den

- stejně tak analogové CITIZEN BM 7020-56L, což pro mě bylo vždy dost velké zklamání. Od té doby, co nosím mechaniky mi to nějak přestalo vadit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O těch Casiích jsem ani nevěděl a jsou za pár kaček. Teď jsem jedny někomu doporučoval (chtěl co nejlevnější) a volba padla solár+rádio na http://www.watchshop.com/mens-casio-g-shock-waveceptor-alarm-chronograph-radio-controlled-solar-powered-watch-awg-m100-1aer-p99945635.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O těch Casiích jsem ani nevěděl a jsou za pár kaček. Teď jsem jedny někomu doporučoval (chtěl co nejlevnější) a volba padla solár+rádio na http://www.watchshop.com/mens-casio-g-shock-waveceptor-alarm-chronograph-radio-controlled-solar-powered-watch-awg-m100-1aer-p99945635.html

diskutujeme tu o nich již cca půl roku, měl jsem je z HKG ještě než přišly do ČR... Jinak ty Casia z tvého doporučení vůbec nejsou špatný a s parádní cenou.

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty GS jsou fakt dobrý. Zajímavý bude srovnání s Precidrivem. Po 8F56 jsem kdysi dost toužil a byl k mání za slušný peníz, nakonec z toho sešlo a jak koukám, mohl jsem být dost zklamán.

 

Precidrive: do hacknutí se by voko držely na hranici +/- 10spy specifikace do plusu.

 

8F56: na základě zkušenosti jen s jedněmi hodinkami bych ho ještě nezatracoval, bylo by docela zajímavý, kdyby se tu našel někdo, kdo nějakou 8F56 opravdu nějakou dobu nosil těch předepsaných 12h denně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Precidrive: do hacknutí se by voko držely na hranici +/- 10spy specifikace do plusu.

 

8F56: na základě zkušenosti jen s jedněmi hodinkami bych ho ještě nezatracoval, bylo by docela zajímavý, kdyby se tu našel někdo, kdo nějakou 8F56 opravdu nějakou dobu nosil těch předepsaných 12h denně.

 

Zajímavá podmínka pro udržení přesnosti quartzu.

Upraveno uživatelem zbuddy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To platí pro Seiko a asi i další strojky bez TC, jejichž krystal osciluje na vyšší frekvenci. Znamená to sice potenciálně větší (až plus mínus 20 spy) přesnost, ale stejně jako obyč quartz bez TC mohou změny teploty přesnost chodu víc rozhodit, proto ta podmínka 12h nošení.

 

Manuál https://www.seikowatches.com/support/ib/pdf/SEIKO_4F56_8F56.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

heh.. mam hodinky rad, vlastnim jak automaty oris, quartz seiko a certina, tak digi suunto a garmin, ale musim rict ze presnost je mi tak nejak plus minus par minutek celkem jedno :-)

v tom případě jsi se zcela úspěšně minul vláknem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Ale taky to není žádný zázrak. Moje obyčejné Rondy 715 dělají +2 sekundy za měsíc. Myslím, že už se tu někde řešilo, že ty RC moduly nejsou s přesností nic moc, protože se spoléhá na každodenní synchronizaci. Mně když doma pípnou celou hodinu Rangemany i Risemany, je tam zřetekně slyšet rozdíl - a to jsou z noci synchronizované, večer je to určitě tak do půl sekundy vzájemné odchylky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale taky to není žádný zázrak. Moje obyčejné Rondy 715 dělají +2 sekundy za měsíc. Myslím, že už se tu někde řešilo, že ty RC moduly nejsou s přesností nic moc, protože se spoléhá na každodenní synchronizaci. Mně když doma pípnou celou hodinu Rangemany i Risemany, je tam zřetekně slyšet rozdíl - a to jsou z noci synchronizované, večer je to určitě tak do půl sekundy vzájemné odchylky.

JJ, tento jev jsem také pozoroval. A mám i perličku. Rádiem synchronizované hodinky, oboje na stejném místě, synchronizační vysílač DCF 77,5 Mainflingen. Junghans na zdi a Casio Lineage se shodovali, citizen radiobudík se lišil o 2 sec, na všech proběhla synchronizace v noci...Jinak rondy nekomentuji a považuji to za náhodu nehodnou pravidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...