Přejít na obsah

Prečo nekupiť Festiny ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 103
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kriste pane :) ale ma to vysokou wr:) jeste nejaky kaminky, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zde na fóru čtu na Festiny jen to špatné. Osobní zkušenost s nimi nemám, ale kamarád je nosí na ruce jako jediné hodinky už hodně dlouho, řekl bych tak minimálně 15 let. Má je na ruce při práci na dovolené, prostě pořád. Dojebané jsou úměrně tomu, kolik toho mají za sebou. Takže dost. Ale jsou stále funkční quartzky jedny nahovno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tiež mám 2 quartz festiny z predošlého života, niekde tu sú aj fotky, prvé som kúpil pred vyše 20 rokmi druhé boli darček ale v dnešnej dobe už je oveľa vetší výber kvalitných značiek ale kto nechce zakotviť na tomto fóre tomu bohato budú stačiť aj Festiny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bylo reagováno na mne tak 

ad 1) pěknej hnus

ad 2) 42 mm je na takový hodinky až příliš

Tak jsem nakonec místo Festin "trochu" připlatil a koupil Christofer Ward C5 Malvern automatic  :lol2:

(foto není moje Wardy jsou na cestě)

post-44633-0-53499900-1483123350_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

K těm festinám. Jestli tomu rozumím. Tak dnešní hodinářský firmy strojky do svejch hodinek nevyrábí ale nakupují jako hotové díly. Proto můžu strojek myiota  GM10  najít ve festinách jako v primkách a to dokonce v primkách v titanovém pouzdře. Hodinky dělá hlavně strojek. A pokud GM10 nevadí v primkách proč má vadit ve festinách?       

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v čínskejch primkách (Prim MPM) Miyota samozřejmě ničemu nevadí, osobně mi teda vůbec nevadí ani v těch Festinách.. na těch mi vadí spíš to, že jsou celkem hnusný a drahý (na to, co nabízej), proti japonskejm plastovejm quartzům celkem nic. Akorát by nemusely bejt v hodinkách za desítku, no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyve už je to tu zas. Dovolím si zkopírovat závěr ze staršího vlákna:

 

Dvacátého deváteho dne měsíce února, dva tisíce šestnácte oběhů planety Země okolo jejího slunce po smrti mesiáše zvaného Kristus, se rada starších fóra Chronomagor, znalců nad znalce, expertů nad experty, usnesla jednomyslně, neodovolatelně a nezpochybnitelně nad nasledujícím výrokem, kterýž budiš tesán do kamene tak, aniž by mohl být rozleštěn:

 

Festina jsou hodinky s výsokým MI (machr index) do hospod, na dikotéky, fotbal, hokej, do Kolbenky a pod.

Design je tedy vysoce zajímavý, čímž ovšem dělí populaci na jeho zaryté odpůrce a zastánce. Většina odpůrců se rekrutuje z lidí, co hodinkám rozumějí.

Kvalita Festin je srovnatelná, případně horší než Casio či Timex. Řada lidí reportovala v průběhu doby s nimi nějaký problém. Také se má za to, že jejich kvalita v posledních letech klesá. Kvalitativně jsou ovšem pořád dál než tzv. fashion hodinky (různé oděvní značky apod.) nebo šmejd z tržnice.

Festina byla sice původně švýcarská, ovšem již před cca 20 lety byla koupena španělskou podnikatelskou skupinou.

Festina nevyrábí, natož nevyvíjí vlastní strojky, narozdíl třeba právě od Casia. Dává do nich levné bateriové strojky, většinou japonské.

Kde se vyrábí pouzdra a ostatní, není jasné, patrně se většinou vyrábí a kompletují v Číně. Festina group má sice továrny jak ve Švýcarsku, tak Španělsku, ovšem patrně pro lepší brandy dané skupiny.

Co má firma velmi kvalitní, je marketing.

Závěr: průměrně kvalitní low-end hodinky se specifickým designem za (lehce) naprůměrnou cenu. Mezi neznalci hodinek zaujmou designem, mezi znalci většinou způsobí lehké ušklíbnutí. Největším prohřeškem je asi to, že si hrají na kvalitní hodinky (v rámci cenově přijatelných) jako tissot, certina, seiko, citizen apod. s kterými se srovnávat nemohou, což je ovšem sen každého výrobce a svědčí to o relativní neznalosti masy kupujících.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když mi bylo asi 15let, vyškemral jsem od táty Festiny který on sám předtím bez přestávky asi 5 let nosil. Takový poměrně malý přehledný a pohodlný chrona  na tahu. Nosil jsem je určitě dalších 8 let, prakticky je nesundával, nikdy do nich nenateklo prostě pohoda. Když se do nich teď dá nová baterka tak jdou měsíc a konec, v bezkamenovém strojku to asi už moc dře. Proto jsem začal hledat nové hodinky, dostal se sem a od tý doby to se mnou jde z kopce. Za mě teda dobrá zkušenost, za ty peníze asi bezproblémový hodinky na pár let...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože mám rád kvalitní věci. Tak se poohlížím po jiných hodinkách. Rozhoduji se mezi Wenger off road 79308W  se strojkem Ronda 515-1. Nebo Wenger  field 01.0441.138 se strojkem ETA 805.112. Vyděl jsem fotky obou strojků a všiml jsem si podstatné věci oba dva strojky mají převodová soukolí plastová. Takže asi nic. Jen by mě zajímalo kolik bych měl za hodinky zaplatit aby měli strojek kovový.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože mám rád kvalitní věci. Tak se poohlížím po jiných hodinkách. Rozhoduji se mezi Wenger off road 79308W  se strojkem Ronda 515-1. Nebo Wenger  field 01.0441.138 se strojkem ETA 805.112. Vyděl jsem fotky obou strojků a všiml jsem si podstatné věci oba dva strojky mají převodová soukolí plastová. Takže asi nic. Jen by mě zajímalo kolik bych měl za hodinky zaplatit aby měli strojek kovový.    

Ta ETA je trochu lepší, Rondu nebrat zásadně, je neopravitelná, takže při potížích (dost častých) je jediné řešení opakovaný zásah do hodinek a kompletní výměna kalibru....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Než jsem koupil asi před rokem festiny tak jsem se informoval nezávisle na prodejci v servisu Janeba Time na opravitelnost strojku konkretně na strojky 6P98  a GM10. A dostal jsem odpověd že oba strojky jsou opravitelné. Podle vady je možné strojek opravit nebo vyměnit. Stejně se ale zkusím podívat po jiných. Mechaniky kupovat nechci. Podívám se po nějakých japonských. Strojek musí být opravitelný,kovový a qartz . Pouzdro ocel. Cena tak do 5000 Kč.              

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Než jsem koupil asi před rokem festiny tak jsem se informoval nezávisle na prodejci v servisu Janeba Time na opravitelnost strojku konkretně na strojky 6P98  a GM10. A dostal jsem odpověd že oba strojky jsou opravitelné. 

To mně tvrdil pan Novotný taky a když jsem mu tam poslal hodinky s Miyotou 1M12, tak volal zpět a ptal se, jestli ji má začít shánět a může vyměnit, že je neopravitelná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel tohle musim potvrdit ( par festin jsem mel, skoro vsechny tdf ). Tvrzeni z opravny Janeba time- opravime to. Po prevzeti opravy byla vzdy oprava provedena - kompletni vymena celeho strojku. Osobne to tolik neva, ale napr.u tdf z roku 2006 to po ctvrte oprave trochu zarazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...