Přejít na obsah

Seiko Samurai


brownwld

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...

Ahoj panove, muzete poradit? Mam tuty... Kupoval jsem je za cca 10t na chrono24... natah vydrzi cca den, a dle specifikaci by to mely byt dva dny a korunka se divne zasroubovava... kdyz chci najit pozici po zasroubovani a tocim po smeru tak obcas najdu pozici kam to proste nepasuje... Vim ze to mozna nedava smysl, snad to nekdo pochopi... mate nekdo podobny problem? Existuji fejky samuraju a nebo to jen klascky spatny QC seiko? Diky Vam.

20220605_181832.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existují fejky snad úplně všeho, to ale nemusí znamenat, že zrovna tvoje hodinky jsou fejky. Může opravdu jít "jen" o vadný kus.

Pokud jde o nátah, tak z vlastní zkušenosti se Seika  (4R36) samonatahují velice pomalu, ani po dvou dnech nošení nevydrží déle než 20h, ale při ručním natažení na max. ty mé pětky vydrží 46hod. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych je dal hodináři na servis. U nákupů tohodle typu se musí počítat s nezanedbatelnou pravděpodobností nějakého problému, byť jsou deklarované jako funkční. To je aspoň moje zkušenost.

Pár mých příkladů:
č. 1) hodinky jdou, přesnost slušná, ale po celodenním nošení nevydrží ani 10 hodin. První pohled po otevření od hodináře:
- vymleté ložiško, viklající se rotor, zřejmě i prasklé pero, na vibrografu také žádná sláva

č. 2) hodinky jdou, přesnost však mizerná (víc jak minuta do mínusu) - po otevření hodinář ukazuje viklající se převodové kolo

Přitom navenek to byly hodinky prakticky bez šrámů (na svůj věk)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, filltos napsal:

Jak vlastně poznám, že mám plně ručně nataženo? Kolik to tak dělá otočení korunkou?

Nepoznáš to, ukazatel nátahu to nemá. Jsou to automaty, korunkou je nenatáhneš, nátah korunkou slouží pouze k jejich "rozjezdu", místo "třepání" hodinkami. Co děláš, student, úřadník? Menší pohyb=menší nátah. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, filltos napsal:

Já s tím problém nemám, jen mě napadlo to někdy zkusit natáhnout do plna a nijak to není poznat při natahování ručně. Aby si je člověk pak nepřetáh :)

Znovu: jsou to automaty, pero je opatřeno kluznou spojkou, která zabrání jeho přetažení, tzn. můžeš točit korunkou do zblbnutí a stejně je "nadoraz", jako u klasických mechanických strojků, nenatáhneš. A znovu: ruční natahování korunkou automatům nijak zvlášť neprospívá. 

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, lucid napsal:

Znovu: jsou to automaty, pero je opatřeno kluznou spojkou, která zabrání jeho přetažení, tzn. můžeš točit korunkou do zblbnutí a stejně je "nadoraz", jako u klasických mechanických strojků, nenatáhneš. A znovu: ruční natahování korunkou automatům nijak zvlášť neprospívá. 

S tímhle (částečně) nesouhlasím. Hodinky korunkou samozřejmě do plna natáhneš, spojka začne prokluzovat až po plném natažení péra, mám to odzkoušeno na svých Seikách (jednou), abych si ověřil rezervu nátahu. Ta činí na mých Bottle Capech 46 hodin.

To, že ruční natahování automatům příliš neprospívá je pravda, ale např. pro ověření rezervy nátahu je to jednorázově možné a pokud je strojek v dobrém stavu, nemělo by jim to ublížit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
V 5. 6. 2022 v 18:27, Davisimus napsal:

Ahoj panove, muzete poradit? Mam tuty... Kupoval jsem je za cca 10t na chrono24... natah vydrzi cca den, a dle specifikaci by to mely byt dva dny a korunka se divne zasroubovava... kdyz chci najit pozici po zasroubovani a tocim po smeru tak obcas najdu pozici kam to proste nepasuje... Vim ze to mozna nedava smysl, snad to nekdo pochopi... mate nekdo podobny problem? Existuji fejky samuraju a nebo to jen klascky spatny QC seiko? Diky Vam.

20220605_181832.jpg

Projeď závit u korunky opatrně dentální nití - chod pak bude jak po másle. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám na cestě novou sponu že strapcode, Fedex mi dnes poslal tento email: 

Vazeny zakazniku,

Pro ucely celniho rizeni Vas zadame o poskytnuti informaci, ktere zaslete na emailovou adresuCZavizo_GTS@fedex.com nebo na email uvedeny ve vizitce.

Vzdy pri komunikaci s nami uvedte v predmetu emailu cislo zasilky. 

Popis zbozi:

Poskytnutim informaci k zasilce timto zplnomocnujiFedEx Express Czech Republic s.r.o. k zastupovani v celnim rizeni.

Dovolujeme si Vas upozornit, ze pozadovane informace a dokumentaci je nutne zaslat nejdele do 5 dnu, jinak budeme nuceni zasilku vratit zpet odesilateli.

V příloze je “commercial invoice”, již vyplněný že strany eshopu. A štítek s nějakým QR kódem.

Co jim mám vlastně tedy poslat? Stačí jim to přeposlat zpátky? Popř se jim někde na ten invoice podepsat?

Takhle objednávám prvně díky za odpovědi

Dušan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...