Přejít na obsah

Ala pilotky


Doporučené příspěvky

Zase mě honí mlsná a rád bych doplnil kolekci o něco v pilotkovém stylu. Budu vděčný za jakékoliv komentáře, které mi pomohou s finálním rozhodnutím;-)

 

Číslo 1: ORIS AVIATION BIG CROWN ORIGINAL POINTER DATE

https://www.hodinky-koscom.cz/cz/oris-754-7543-40-64-ls

 

Číslo 2: Damasko DA36

https://www.chronoshop.cz/damasko-da36-da37/damasko-da36

 

Číslo 3: Sinn 104 St Sa I

https://www.chronoshop.cz/rada-104/sinn-104-st-sa

 

Cenově to vychází +- autobus stejně, Damasko jsem už měl a je mi po nich docela smutno, Orisky jsou supr retro, plastové sklíčko a mám je v hlavě už víc než rok. No a Sinn je krása a přehlednost sama, s otočnou lunetou, jako bonus.

 

Které a proč byste vybrali, případně napadají vás nějaké zajímavé alternativy??? Pokud by to bylo něco s ručním nátahem, budu jen rád. Napadají mě jen Hamilton khaki officer, ale už je to na hraně s velikostí a zpracování je slabší úměrně nižší ceně.

 

A pro představu přidám ještě fotky půjčené z netu a zde z fóra (snad se jejich tvůrci nebudou moc zlobit).

 

 

post-12491-0-44596500-1478466466_thumb.jpgpost-12491-0-98511500-1478466659_thumb.jpgpost-12491-0-50568000-1478466709_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě 104-ky, i když je řadí do pilotek, mně spíš přijdou jako čistý univerzály. Vzal bych je jen kvůli designu, zcela subjektivně. Vyčíst jim můžu jen průhled, který by mi k univerzálům nevadil až na "pračka styl" a zlacenej rotor. Sám zvažuju, že bych je přikoupil ke 103ST-SA. Nebo je to divný kombo?

 

 

post-17198-0-91831900-1478502243_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už asi rok a půl vlastním ty Orisky (možná zrovna ty, co jsou na fotce) a mám je čím dál tím radši. Nejlepší na nich je, že zatímco na cifru se píše 25 jewels, tak uvnitř už bije 26-kamenná Sellita. :D Aktuální verze nicméně prošla menším faceliftem (jiný font čísel + zmizel údaj o počtu kamenů) a mě se z promo fotek už tolik nelíbí. Ale jinak jsou opravdu poctivě retro.

Ani s jedním z těch tří kousků nešlápneš vedle, všechny tři jsou super svým vlastním způsobem, ale mě by to stejně táhlo nejspíš k Oris. Přes pilotky jsou mistři, a když ne tyhle, tak v kolekci mají spoustu jiných výborných modelů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe muzu Sinn jen doporucit. Vic nez pilotky to jsou skvele univerzaly a WR navic jen potesi. Jsou to hodinky mnoha tvari, zalezi, jestli je hodis na tah, nato nebo kuzi. Podobny chameleon uz me napadaji snad jen Moony. Zalezi, co presne od toho chces. Jestli opravdu ty univerzaly, nebo spise vic pilotky. Diky tvemu portfoliu bych rekl, ze spis to druhe.

Za sebe muzu urcite doporucit Eternu Heritage Military 1939, ovsem s tim, ze bys musel objednat jinde nez v Chronoshopu, aby ses dostal na podobnou cenu. Muzu ti dat tip, posli kdyz tak SZ.

a109c39a61124881a50429da7b79037d.jpg

 

Dalsi tip je podobna reedice od Longines.

 

Jinak pokud nechces vylozene nove a snazil se me vyhecovat, tak bych ti mozna Sinn venoval (vymenou za penize)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe muzu Sinn jen doporucit. Vic nez pilotky to jsou skvele univerzaly a WR navic jen potesi. Jsou to hodinky mnoha tvari, zalezi, jestli je hodis na tah, nato nebo kuzi. Podobny chameleon uz me napadaji snad jen Moony. Zalezi, co presne od toho chces. Jestli opravdu ty univerzaly, nebo spise vic pilotky. Diky tvemu portfoliu bych rekl, ze spis to druhe.

Za sebe muzu urcite doporucit Eternu Heritage Military 1939, ovsem s tim, ze bys musel objednat jinde nez v Chronoshopu, aby ses dostal na podobnou cenu. Muzu ti dat tip, posli kdyz tak SZ.

 

 

Dalsi tip je podobna reedice od Longines.

 

Jinak pokud nechces vylozene nove a snazil se me vyhecovat, tak bych ti mozna Sinn venoval (vymenou za penize)

Andy, díky za úvahy a nabídku kšeftu, či rady. Potřebuju to trošku utřepat v hlavě a když tak se ozvu.

Jinak ty Eterny jsou na fotkách nádherné, ale chtělo by je to prvně zkusit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čím víc na ty Sinny koukám, tím víc mám pocit, že by to nebylo to pravé ořechové, takže je škrtám z výběru. No a na ty Orisky si budu muset udělat výlet do Koscomu.

V prozatímním rozpoložení mysli to ale stejně vypadá na návrat k DA36. Neměl jsem je prodávat:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...