Přejít na obsah

Casio WVA M640D-1A nebo SEIKO 5


Doporučené příspěvky

Dobrý den všem fanouškům. Měl bych na Vás velkou prosbu. Vybírám hodinky v cenové relaci kolem 3000 Kč a můj konečný výběr se zúžil na dva kandidáty. Rád bych pohodové skoro bezúdržbové hodinky, univerzální. Do společnosti i dejme tomu do lehčích sportovně fyzických aktivit, či do lesa. Ne do extrémních podmínek či extrémních činností.  U těch Casio je to spotřebka, jasně, ale zase asi bezproblémovost a vysoká funkčnost tam je. Solar a rádiově řízené, co životnost?... Zase SEIKO - automaty s duší, kus poctivé hodinařiny. Který kousek v těch pětkách je nejlepší? Nebo je to jedno? Vše je v podstatě stejné, jen design tam rozhoduje? Nebo máte tip na některý konkrétní typ?

Všem moc dopředu děkuji za Vaše názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejprve chci poděkovat všem za Vaše odpovědi. Hodinky si plánuji jako vánoční dárek, ale chci to rozseknout brzo, ať je čas na objednání. Ta značka Citizen je srovnatelná kvalitou? Lepší či horší, než ty uvažované dvě? I když po pročítání tohoto skvělého fóra je tu bráno Casio většinou jako spotřebka, a SEIKO jako kvalita. CITIZEN je na tom jak? Děkuji za Vaše případné odpovědi. Ale vypadají ty CITIZEN také moc pěkně.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom soláru bych to v případě Casia napsal jenom tehdy, pokud je ten strojek od Citizenu, tj. Casio Oceanus, že? :D

Co to meleš? Oceanus je kompletní vývoj a výroba Casio. V čem spatřuješ kvalitativní rozdíly mezi moduly Citizen a Casio v případě soláru a RC? Já to vidím jako zcela rovnocenné, ve všech kategoriích, i cenových.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Solár od Casia zdaleka není na úrovni soláru od Citizenu a už se to tady rozebíralo (zřejmě jsi tu diskuzi zaspal, ale dohledat jistě půjde). A řešilo se tam mimo jiné i to, že některé modely od Casia mají strojek Citizen (resp. Miyota, aby to bylo přesně), takže než zase vypotíš nějaká moudra, tak si aspoň zjisti fakta, aby ses nemusel veřejně ztrapňovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Solár od Casia zdaleka není na úrovni soláru od Citizenu a už se to tady rozebíralo (zřejmě jsi tu diskuzi zaspal, ale dohledat jistě půjde). A řešilo se tam mimo jiné i to, že některé modely od Casia mají strojek Citizen (resp. Miyota, aby to bylo přesně), takže než zase vypotíš nějaká moudra, tak si aspoň zjisti fakta, aby ses nemusel veřejně ztrapňovat.

Tak podívej se, byl jsem jedním z těch, který zrovna to, co postuješ výše, napsal. Některé modely od Casia skutečně kalibr od Citizenu/Miyoty mají, i ty solární (sám mám jeden z nich), ale zdaleka ne všechny, a už vůbec ne Oceanus. Takže nejsem nucen, na rozdíl od tebe, nic potit a ztrapňovat se. Jinak samozřejmě solár/rc od Casia je plně funkčně srovnatelný s tím od Citizenu a není jediný důvod si myslet něco jiného. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Solární Casia s RC a vedle nich na stole solární Citizen s RC, oboje nabíjené umělým světlem v místnosti. Solární Casia zhasly podstatně dřív díky vybitému článku, Citizeny nezhasly vůbec. Osobně zkušenost a co si kdo myslí jiného je mně úplně jedno. Jenom pro úplnost dodávám, že obdobnou zkušenost slýchávám i od jiných majitelů Casií, a to i při použití power saving.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...