Přejít na obsah

spolecenske hodinky - cca 50 000 CZK


Doporučené příspěvky

to je ovšem při nákupu second-handových hodinek mezi námi zde na fóru jev ojedinělý,

OK, tak kdyz se oprostim od toho, tak potom jeste mame nejake opotrebeni, pripadne poskozeni, a kdyz budou mimo zaruku, tak vyplaznu balik za opravu.

 

Zkusím pohled z trochu opačné strany - pokud jsi teď hodinky 15 let nenosil a máš pocit, že se u tebe pomalu rodí chronozávislost, nejsem si úplně jistý, zda 50k na první výstřel je úplně dobrá volba. Mohou se totiž stát dvě věci, buď zjistíš, že hodinky už prostě nosit neumíš a za chvíli bude tvůj nákup v prodejní sekci a nebo (což je pravděpodobnější asi tak v poměru 10:1) zjistíš, že jedny hodinky nestačí. Samozřejmě, pokud je 50k nepatrným zlomkem úspor, není co řešit a další kousek bude snadno atakovat hranici minimálně dvakrát vyšší, pokud ale 50k není částka úplně zanedbatelná a budeš chtít další, tak to může být problém.

 

Long story short: začal bych na úvod něčím levnějším, na ověření toho, zda ano nebo ne, klidně i v quartzu - najdeš i tady na fóru dost lidí, kteří se od automatů vrátili k baterce. Jednodušší údržba bez pravidelných kontrol a seřizování, relativně vyšší přesnost, odpadá nutnost je po víkendu (kdy automatům dojde rezerva nátahu) v pondělí ráno ve spěchu seřizovat...

 

Měsíční fáze je skvělá volba a moje oblíbená komplikace: V quartzu bych navrhoval třeba toto: Certina C033.450.16.081.00 s termokompenzovaným strojkem, na německém Amazonu za velmi příjemných 450? a ještě zbude spousta peněz na další nákupy. Klidně i nějaké ty automaty, třeba Christopher Ward C9 Moonphase Automatic, 40 mm, 1300 GBP

Dekuji za nazor a podnety k zamysleni!

 

Pocit, ze se ve mne rodi chronozavislost nemam :-) Proste se mi nektere hodinky libi, pripadaji jako vhodny a prakticky doplnek a tak si chci nejake vybrat. Rozhodne v tom nespatruji sve potencialni hobby. Beru to jako beznou vec, stejne jako se mi treba libi pekne boty nebo bryle.

 

Ze zjistim, ze je nosit neumim, je samozrejme mozne a prave pro ten pripad bych si zde take nechal rad doporucit, ktera ze znacek a modelu je nejlikvidnejsi a nejmene ztraci hodnotu oproti fungl novym :-)

Ta druha moznost, tj. ze jedny nebudou stacit, to se taky stat muze (osobne ji ale vidim jako mene pravdepodobnejsi nez tu prvni) a pokud by k tomu doslo, tak mi aktualne pripadaji v uvahu tak maximalne druhe na stridani a to je cele. Tyden ma omezeny pocet dni :-)

Pokud jde o ten budget, tak to neni ani moc, ale ani malo...proste stred a taky proto jsem jej zvolil.

 

Ta Certina je moc hezka (az na to krkolomne umistene datum)...i kdyz nema modry cifernik ;-) ale na moje zapesti jsou prilis velke. Z toho, co jsem vypozoroval, je maximum tak 40 mm a tyhle maji 42 nebo 43 mm. Vtipna je ta cena - uvadis, ze na nemeckem Amazonu jsou za 450 EUR a cesti prodejci za ne chteji pres 22 000 CZK, tj. 814 EUR...to je uz slusnej vejvar!

 

Ty Christopher Ward jsou taky pekne, velikost 40 mm, takze OK, ale maji rimske cislice a jsou celkem tluste - 13 mm, coz je jako ty Junghans vyse. Dale ten vyrobce, to neni prave tradice...vznikl v roce 2004...jak je to s jejich pripadnou likviditou?

 

Ahoj,

čo tak nejaké Union Glashutte? Majú modely okolo 50 čo vyzerajů celkom pekne, kalibre predpokladám ETA, keďže sú vo Swatch groupe.

https://www.hodinky-koscom.cz/cz/hodinky-union-glashutte

 

Alebo ešte http://www.nomos-store.com/en/Watches/Model-series/Tangente/

 

Narýchlo som niečo pokukal, ak ma niečo napadne, pridám ešte :)

 

Inak tie Junghansy čo si našiel sú veľmi pekné.

Ahoj,

 

u tech Glasshutte se mi libi nejake, ale uz je to mimo muj budget.

 

Ten Nomos, to neni muj salek kavy vubec - prilis nudne a strohe.

 

Kdyz Te cokoliv dalsiho napadne, nahod, budu jenom rad :-)

Upraveno uživatelem VitoCorleone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 108
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ztrojnásob rozpočet na 150k a kup si Rolex Datejust 36 mm. Pokud s nima nebudeš spokojený (o čemž pochybuju), tak je obratem ruky prodáš za stejné peníze někomu jinému. Pokud s nima spokojený budeš, tak máš hodinky na zbytek života a už to nebudeš muset nikdy řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych to viděl jednoznačně na speedmaster :) Pokud se chces vejit do 50k tak speedmaster reduced, ale radsi priplat a kup moonwatch s mechanickym natahem a bakelitem. Na remenu vypadaji skvele a 42mm je zrovna u tehle hodinek akorat (jinak bych taky radil max 40). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ztrojnásob rozpočet na 150k a kup si Rolex Datejust 36 mm.

Super rada :-D Ale kdyz uz jsme u znacky Rolex - mozna budu pro mistni znalce barbarem a rouhacem, ale nelibi se mi ani jediny model a valna vetsina mi pripada doslova oskliva. Ale ma to i svoje vyhody - aspon po nich nikdy nebudu marne touzit :-)

 

já bych to viděl jednoznačně na speedmaster :) Pokud se chces vejit do 50k tak speedmaster reduced, ale radsi priplat a kup moonwatch s mechanickym natahem a bakelitem. Na remenu vypadaji skvele a 42mm je zrovna u tehle hodinek akorat (jinak bych taky radil max 40). 

Ja vim, ze kdo se moc pta, malo googli, ale asi neumim hledat - mohl bych poprosit o link s prikladem, kde se daji poridit nove, s kozenym reminkem za 50 000 CZK :-)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Super rada :-D Ale kdyz uz jsme u znacky Rolex - mozna budu pro mistni znalce barbarem a rouhacem, ale nelibi se mi ani jediny model a valna vetsina mi pripada doslova oskliva. Ale ma to i svoje vyhody - aspon po nich nikdy nebudu marne touzit :-)

Pokud by se ti Rolex nelíbily (ano, nováčci to tak mají, i já jsem si to prodělal, ale to časem přejde), tak to zkusím vzít víc obecně: 50000 na hodinky je dobrý rozpočet. Příliš velký na to, aby sis měl nechat doporučit/vybrat hodinky někým jiným. Za ty peníze si dej tu práci a čas - ne dva večery, ale klidně dva roky a do té doby si kup provizorní hodinky za 5000. Během té doby zjistíš, jestli chceš hodinky fakt jen jedny, což bych ti přál, nebo zblbneš jako my ostatní. No a pokud bys chtěl hodinky fakt jen jedny a nezačal mezitím toužit po Rolexkách (pochybuju), tak už budeš vědět, které chceš a že nestojí 50000, ale 150000 :-) Jenže mezitím ty prachy v pohodě vyděláš, takže žádný stres. Takže good luck. Pokud tady na fóru strávíš ještě nějaký čas a budeš one-watch-guy, tak tě vzhledem k tvé ruce a rozpočtu tipuju za dva roky na Rolex Datejust nebo Explorer :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by se ti Rolex nelíbily (ano, nováčci to tak mají, i já jsem si to prodělal, ale to časem přejde), tak to zkusím vzít víc obecně: 50000 na hodinky je dobrý rozpočet. Příliš velký na to, aby sis měl nechat doporučit/vybrat hodinky někým jiným. Za ty peníze si dej tu práci a čas - ne dva večery, ale klidně dva roky a do té doby si kup provizorní hodinky za 5000. Během té doby zjistíš, jestli chceš hodinky fakt jen jedny, což bych ti přál, nebo zblbneš jako my ostatní. No a pokud bys chtěl hodinky fakt jen jedny a nezačal mezitím toužit po Rolexkách (pochybuju), tak už budeš vědět, které chceš a že nestojí 50000, ale 150000 :-) Jenže mezitím ty prachy v pohodě vyděláš, takže žádný stres. Takže good luck. Pokud tady na fóru strávíš ještě nějaký čas a budeš one-watch-guy, tak tě vzhledem k tvé ruce a rozpočtu tipuju za dva roky na Rolex Datejust nebo Explorer :-)

Dobra reakce :-)

No uprimne, prave proto, ze pro mne hodinky nejsou zadna vasen a nerozumim jim, tak jsem prisel na tohle forum. A z tohoto duvodu taky vyberem fakt nechci travit prilis casu (coz samozrejme neznamena, ze nemuzu nejaky cas pockat, ale nebudu kazdy den viset na netu, pripadne obchazet hodinarstvi), protoze jej vyuziji uzitecneji (pro mne).

K tem Rolexkam - jedna vec je pro mne brand (a vse s nim spojene) a druha jejich vizualni stranka (hlavne jak se mi libi). Ja chci hodinky, co tohle budou mit vyvazene. A to Rolex nesplnuje a splnovat nebude - proste se mi nelibi a pripadaji mi humpolacke ci az mistama kolotocarske, a to jak na obrazku, tak v realite (par jsem jich uz videl). Krom toho, ocelove reminky mi pripadaji smesne a nehodi se ani k memu stylu, ani na moji ruku.

 

Ale jestli tu jsi pro jednu radu, koupíš hodinky a smažeš účet, tak je to v pohodě:-) 

Pocitam, ze to takhle bude :-)

 

A co něco od Stowy ?

Diky za tip, podivam se na nabidku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak může někdo jedním dechem odsoudit MeisterSinger za Sellitu a druhým doporučit Tag Heuer, to mi hlava nebere. :)
 
Podle mě by Pangaea byla výborná volba. Jsou originální, mají ideální rozměry a podle mě, navzdory neprofláklý značce, i slušnej machrindex. Ocení je jak sběratel, tak slečna z vedlejšího kanclu.

 

Junghans doporučuju vyzkoušet, výška skoro 14 mm je už docela hodně. Může sedět i nemusí. (Asi žádnej mechanickej chronograf v týhle cenový hladině na tom nebude líp.)
 
Union Glashutte nějak nemůžu přijít na chuť, i když jsou to kvalitní kousky za ne úplně nesmyslný ceny. Podle mě ale moc křičí "jsme Glashutte Original a Lange pro chudý."
 
Na tvým místě bych určitě důkladně projel nabídku značky Nomos, v dnešní době velmi populární a z mnoha dobrých důvodů. Mají svůj design, krásný zpracování a hlavně ve všech jejich hodinkách bije tzv. inhouse strojek. Navíc je kdykoliv, kdekoliv zase dobře prodáš. Pokud by k tomu někdy snad mělo dojít.

 

Ještě bych to doporučil podívat se na tyhle nový semi-oblekovky od Christopher Ward. Velmi povedenej model, hezky zdobenej inhouse strojek, ukazatel rezervy nátahu... A půjdou prakticky k jakýmukoliv outfitu.

 

Pokud bys chtěl lovit ve vodách mainstreamu, Longines, Oris, Alpina nejsou špatný značky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Wardy jsou famózní, hlavně s tím bílým cifrem a modrýma ručkama. Pecka!

 


 

Ještě bych to doporučil podívat se na tyhle nový semi-oblekovky od Christopher Ward. Velmi povedenej model, hezky zdobenej inhouse strojek, ukazatel rezervy nátahu... A půjdou prakticky k jakýmukoliv outfitu.

 

Pokud bys chtěl lovit ve vodách mainstreamu, Longines, Oris, Alpina nejsou špatný značky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě by Pangaea byla výborná volba. Jsou originální, mají ideální rozměry a podle mě, navzdory neprofláklý značce, i slušnej machrindex. Ocení je jak sběratel, tak slečna z vedlejšího kanclu.

 

Junghans doporučuju vyzkoušet, výška skoro 14 mm je už docela hodně. Může sedět i nemusí. (Asi žádnej mechanickej chronograf v týhle cenový hladině na tom nebude líp.)

Presne tak, Pangaea ma pro mne dobre rozmery, i kdyz teda vypadaji na vic nez na tech katalogovych 40,5mm. Ta vyska10,5mm je taky fajn. Ovsem nevim, zda je mozne se na ne podivat v nejake prodejne v Praze.

 

Ano, u Junghansu mne odrazuje ta vyska a taky jak v realu vypada to sklicko, ktere mi na fotkach prijde prilis vypoukle.

 

 

 Na tvým místě bych určitě důkladně projel nabídku značky Nomos, v dnešní době velmi populární a z mnoha dobrých důvodů. Mají svůj design, krásný zpracování a hlavně ve všech jejich hodinkách bije tzv. inhouse strojek. Navíc je kdykoliv, kdekoliv zase dobře prodáš. Pokud by k tomu někdy snad mělo dojít.

 

Ještě bych to doporučil podívat se na tyhle nový semi-oblekovky od Christopher Ward. Velmi povedenej model, hezky zdobenej inhouse strojek, ukazatel rezervy nátahu... A půjdou prakticky k jakýmukoliv outfitu.

 

Pokud bys chtěl lovit ve vodách mainstreamu, Longines, Oris, Alpina nejsou špatný značky.

Nomos web jsem prosel a vubec mne neoslovily. Z meho laickeho pohledu je to malo muziky za moc penez. Prijdou mi prilis nudne, fadni, nezajimave atd.

 

Ty Christopher Ward jsou fakt pekne (stejne jako ten jejich mesicni model) a dokonce maji i s modrym cifernikem :-)

Ovsem jak uz jsem psal vyse, znacka vnikla v roce 2004, takze tradice nic moc (stejne jako likvidita nejspis) a to jejich logo/nazev ve mne spise nez vyrobce hodinek evokuje vyrobce obleceni, coz je samozrejme muj osobni problem :-)

Co mne ale sokuje, je jejich vyska - 12,8mm, coz je jenom o 1,1mm mene nez u tech Junghans, ale to je chronoskop, takze slozitejsi strojek. Proc jsou tyhle tak vysoke, kdyz nemaji ani datumovku, to je mi zahadou!

 

Co se toho lovu ve vodach mainstreamu tyka, tomu bych se prave rad vyhnul a nosil na ruce neco, co neni tak uplne bezna masovka :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Koscomu by měli mít skladem tyhle, což je snad stejnej model, jenom v jiný barvě. Ale pro představu o velikosti by mělo stačit.

 

No vidíš, a přitom Nomos obecně platí za značku, kde dostaneš za málo peněz hodně muziky. A to především díky onomu kouzelnýmu slůvku "inhouse." :) Je jasný, že design nemusí být pro každýho, ale zkus se na ně někde mrknout naživo, třeba tě překvapí.

 

Co se týče Wardů, poslední dobou se tady na fóru množí jako houby po dešti - sám jedny vlastním - a ještě jsem neslyšel nikoho říct o nich křivýho slova. Tahle značka vyniká velmi příznivou cenovou politikou a kvalitou zpracování. Navíc když si je objednáš, tak je můžeš vrátit do 60 dnů a zpátečný poštovný ti proplatí. Pokud jde o výšku, není to samozřejmě málo, ale myslím, že tvar pouzdra a příhodně prohnutý nožky je budou opticky snižovat. Výška bude daná zřejmě větším strojkem, kterej má ale zase na druhou stranu pětidenní rezervu chodu (běžný hodinky mají okolo 38-42 hodin).

 

Ale jak ti radili kolegové nade mnou, hlavně to neuspěchat. Dej si načas, a pokud se ti za půl roku budou líbit stejný hodinky jako teď, pak to možná budou ty pravý. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Junghans mají extrémně vypouklé sklíčko a to je na nich právě to krásné.

No jedna vec je fotka a druha realita...uz si je videl na zivo?

 

No vidíš, a přitom Nomos obecně platí za značku, kde dostaneš za málo peněz hodně muziky. A to především díky onomu kouzelnýmu slůvku "inhouse." :) Je jasný, že design nemusí být pro každýho, ale zkus se na ně někde mrknout naživo, třeba tě překvapí.

 

Co se týče Wardů, poslední dobou se tady na fóru množí jako houby po dešti - sám jedny vlastním - a ještě jsem neslyšel nikoho říct o nich křivýho slova. Tahle značka vyniká velmi příznivou cenovou politikou a kvalitou zpracování. Navíc když si je objednáš, tak je můžeš vrátit do 60 dnů a zpátečný poštovný ti proplatí. Pokud jde o výšku, není to samozřejmě málo, ale myslím, že tvar pouzdra a příhodně prohnutý nožky je budou opticky snižovat. Výška bude daná zřejmě větším strojkem, kterej má ale zase na druhou stranu pětidenní rezervu chodu (běžný hodinky mají okolo 38-42 hodin).

 

Ale jak ti radili kolegové nade mnou, hlavně to neuspěchat. Dej si načas, a pokud se ti za půl roku budou líbit stejný hodinky jako teď, pak to možná budou ty pravý. :)

Jak jsem rikal, jsem barbar a neznalec. Je i uplne jedno, ze to ma "inhouse" kdyz to vypada tak, jako vypadaji Nomos...to muzou mit inhousy treba tri a pro mne to nic neznamena. Kdyz se mi nelibi, tak je proste nechci :-)

To radsi koupim nejaky, co inhouse nemaji, ale budou se mi libit. Myslim, ze z tech uvazovanych snad neni nejaky sunt strojek ani v jednech.

 

K tem Wardum - to, ze se tady mnozi jak houby po desti jde proti tomu, ze bych rad mel neco, co kazdy nema ;-)

Ne ale vazne, pomer vykon/cena asi dobry...ostatne jak jinak by se jako nova firma na trhu prosadili nez nizkou cenou a kvalitou. 

Je v Praze nejaky dealer, u ktereho by se na ne dalo podivat? Po internetu bych si fakt hodinky za 1500 GBP neobjednal :-)

 

Jojo, na cas si dam, to se neboj...doufam, ze tady jeste pribudou nejake dalsi tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jedna vec je fotka a druha realita...uz si je videl na zivo?

Jo, tady tyto jsem zkoušel na jednom srazu:

http://www.hodinky-junghans.cz/spolecenske-hodinky-junghans/3030003-junghans-0274003-max-bill-chronoscope-4000897387266.html

Naživo jsou to naprosto okouzlující elegantní hodinky s nádechem retra, právě kvůli kulatému sklu. Na čelních fotkách, kde to zakulacení není vidět, na mě působí docela chladně. V podstatě se dají použít i jako oblekovky. S tvým zápěstím bych ale šel i do menšího průměru. Třeba tyto:

http://www.hodinarstvibechyne.cz/cs/tudor-heritage-black-bay-36-79500k/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VitoCorleone: Junghans Meister Chronoscope mají opravdu hodně vypouklé sklíčko, je to dáno z části konstrukcí hodinek, kdy pouzdro končí těsně nad číselníkem a prostor pro ručky je vytvořen právě výškou skla. Vypadá to velmi dobře, hodinky mají díky tomu hodně retro styl. Naštěstí tím, že je sklo tak vypouklé hodinky krásně koužou po rukávu košile a nikde nezachytávají. Ono celkově jsou tyto Junghansy fikaně konstruované, spodní část pouzdra je směrem k zápěstí zešikmená takže když je máš na ruce lehce do zápěsí zapadnou a tolik netrčí na výšku. Přikládám pár svých fotek pro ilustraci, sice se jedná o variantu s bílým číselníkem, ale myslím, že to nevadí, rozměry i tvar hodinek jsou totožné s modrou variantou. Obvod zápěstí mám 17,5 cm.

 

MeisterSinger Pangaea jsem měl možnost také několikrát mít na ruce, moc pěkné hodinky, byť jsou nižší než Junghansy, tak mají dost vysoké pouzdro, na spodní straně klasicky rovné, které se do ruky tolik nezaboří, takže na ruce mají přibližně stejnou výšku jako Junghansy.

post-727-0-55001300-1479165586_thumb.jpg

post-727-0-24684700-1479165591_thumb.jpg

post-727-0-46143500-1479165594_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Soudě podle zadání bych být tebou volil něco v max velikosti 40mm, s datumovkou a na koženém pásku. Nomos tě nezaujal, škoda jelikož by se mi jevil jako dobrá volba. Chápu, že ani Junhans není uplně tvůj šálek kávy.

Doporučil bych ti skočit se podívat k Bechyněmu či Dušákovi, zkusit si pár hodinek a možná budeš moudřejší. Být tebou bych šel do značek jako Longines, Heuer, Tudor, Omega, Oris atp... Méně "profláknuté" značky bych na začátek asi nedoporučil, člověk se k nim musí prokousat časem...

 

Pak napiš jak jsi zvolil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oris Divers 65 jsou pekne, ale nesplnuji ten pozadavek spolecenskych hodinek.

Ja se primlouvam za Junghansy. Bud v chronu, nebo klidne bez chrona. To vypoukle sklicko je famozni. Zde par fotek na 16,5cm ruce:

11ac9eff14dd9be4b944a1a280640bb1.jpg

 

7fb714b46b4a1c0a184a70de376f812c.jpg

 

1d79588d2bc4cbdb92b73ac66d687f06.jpg

 

A s modrym cifrem se da vyhrat

302a39de557f16ff3bb51a95ed7a73f8.jpg

 

Jinak ta rada, co tu davalo nekolik lidi, tj ze mas vzit neco levnejsiho a v klidu pak vybirat taky neni uplne od veci. V tom pripade mrkni na Seiko SARB033 nebo SARB035. Sice nejsou s modrym cifrem, ale jsou to dokonale univerzaly vhodne na vsechno. (Modre SARB045 uz asi nesezenes).

A nebo dalsi tip: minuly tyden jsem zkousel nove Longines a jsou genialni. Stribrny cifr, zlate rucky, 2 tis USD

9f1ab8e3b6877bc5707fc600771a653a.jpg

 

Mas krasnej budget a milion moznosti, tak si to uzij!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...