Přejít na obsah

Etiketa - co je ještě společenské?


pepek

Doporučené příspěvky

Zdravím místní osazenstvo

 

Short story: Měním "decentní" kombinované analog/digital za čistě digital, takže potřebuji něco do společnosti - převážně pracovní jednání (technického rázu - max jednatel/technický ředitel), občas společenská akce - žádné vyšňořené plesy, fraky apod... Osobně mi to je ukradené, ale etiketa velí ne digitálky, takže potřebuji druhé, čistě na tyto příležitosti. Co je ještě rozumné/akceptovatelné? Styl Diver, ideálně kolem 2-3k, max 5k

 

Long story: Asi šestým rokem mám Casio Wave Ceptor WVA-105HDE-2AVER http://www.casio-europe.com/euro/products/watches/radio-controlled/wva-105hde-2aver/ - jasně, pro místní asi žádná sláva, ale na hodinky jsem proste zvyklý od dětství a automatická synchronizace času je podle mě největší luxus co u hodinek může být - žádné starosti, vždy správný čas.

Už jsem se ale přehoupnul přes 30 přemýšlím co dál... Čistě z praktického hlediska a dle zkušeností se stávajícími bych chtěl jen digitálky (asi jsem ostuda, ale ručičkové se mi špatně poznávají, ručičky překáží, když přecházejí display...), rozhodně rádiem řízené, solár (po výměně baterky se orosily zevnitř - naštěstí uznaná reklamace) a hodnotnější/bytelnější zpracování, kovový pásek. Nejsem drobné postavy (185cm/85kg), ale mám "skinny hands", ne lopaty jak medvědobijec, takže žádné velké obludy. Digitálky dělá jen Casio, tak mi z toho vypadly Protrek 3100T... Měření tlaku a kompas seber čert, ale jsou to prostě jediné kovové solární rádiové digitálky (a nejmenší)...

 

Ty si ale nemůžu vzít k obleku na pracovní jednání s technickým ředitelem... (ne, že by ty současné byly výhra, ale jednak jsem to vůbec neřešil a jsou o něco decentnější...) Takže řeším zároveň výběr druhých hodinek - čistě jen na tyto příležitosti - ať nejsem za burana.

Prošel jsem spousty článků s radami co se sluší a patří, ale mám s tím docela problém: zlaté se mi příčí, kožený pásek taky nemusím... Co je tedy ještě společensky přijatelné/decentní? Docela se mi líbí tento styl (čistý ciferník, strohé, jasně čitelné):

LCW-M500TD-2AER.jpgorig-k5a31146.jpg

 

 

Takže zadání je takové složitější: co nosit k obleku, aby se mi to nepříčilo a zároveň vyhovovalo etiketě (hlavně obrázek níže - Business formal)?

Nechat si na to stávající? Jsou OK?

Co hledat v ceně max 5k, aby si nezaujatý řekl "má hodinky..." a znalý "není to ruční práce za půl mega, ale ví co se patří a nedělá ostudu, není to čína za 10$"?

Než něco do 5k, tak radši nenosit nic?

 

Když už bych koupil tyto "jednoúčelové", tak abych je za dva-tři roky po případném povýšení/změně práce nezahazoval, ale dál mohl používat na tyto účely...

 

Matching-Your-Watch-2.jpg

 

Díky všem za případné reakce (a ochotu to celé přečíst...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jeremy: no jedna věc je běžný den v kanceláři (tam budu mít vždy digitálky), něco jiného je obchodní/obchodnětechnické jednání u zákazníka... Ráno nechám Protreky doma a vezmu společenský (nebo prohodím v autě).

 

Teď asi dost laický dotaz - jak je to s funkčností automatů, když delší dobu (dny) leží na stole? Dají se ručně natáhnout? Nebo s nima musím po dvou týdnech nepoužívání pár minut třepat, aby se natáhly a vydržely den v chodu? Vím že to není optimální, ale s nastaveném času před občasným použitím jsem smířený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle hodinek bys na sobě měl mít chinos a mikinu od teplákovky :-D

 

Já bych tu tabulku nějak nehrotil, protože mi to přijde hodvadina. Jakože Suby se hodí k obleku víc jak IWC chrono pilotky?

 

Osobně bych se vzhledem k budgetu koukal po řadě 5 od Seiko, nebo Orientu pokud bys chtěl mechanickej strojek, tam už záleží na vkusu, stačí projít třeba creationwatches nebo místní prodejní vlákno (stejně bych asi vybíral tam, vzhledem k tomu, že to je na příležitostné nošení..)

 

V quarzu se asi otevře víc možností, myslím, že vláken s dotazem přesně stejným směrem (společenské hodinky do 5k) tu najdeš mraky, takže bych je zkusil projít, ty odpovědi se více méně stále opakují. Klidně jde začít u hned prvního vlákna...

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/91631-jak-naj%C3%ADt-ty-spr%C3%A1vn%C3%A9-prvn%C3%AD-hodinky/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeremy: no jedna věc je běžný den v kanceláři (tam budu mít vždy digitálky), něco jiného je obchodní/obchodnětechnické jednání u zákazníka... Ráno nechám Protreky doma a vezmu společenský (nebo prohodím v autě).

 

Teď asi dost laický dotaz - jak je to s funkčností automatů, když delší dobu (dny) leží na stole? Dají se ručně natáhnout? Nebo s nima musím po dvou týdnech nepoužívání pár minut třepat, aby se natáhly a vydržely den v chodu? Vím že to není optimální, ale s nastaveném času před občasným použitím jsem smířený.

 

Stačí s nima vyloženě chvíli zatočit v ruce a rozběhnou se, pokud budou mít ruční nátah (některé levnější nemusí mít), tak ideálně dotáhnout ručně. Jak je budeš nosit, tak se dotáhnout pak na ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Frantík - moc bych to neprožíval. Jestli seš "protrek mensch", "golden tourbillon skeleton hi tech hippie" nebo "tactical luminox urban warrior" je věc osobnosti a hodinky to jen dokreslujou. Takže nos ty, co Ti seděj a ukazuj lidem, co seš zač. Radši než aby ses maskoval do něčeho, co nejsi..

(Chápu, zní to možná drobet pateticky a třeba i ironicky, ale tak to není myšleno - zkus od toho odhlédnout).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamoš, majiteľ strojárskej firmy s vyše 50 zamestnancami nosí titanove Casio Oceanus cca 40mm a neprežíva to. 

Ak chceš niečo slušné RC s LCD, kúp niečo z Casio Lineage, napríklad LCW-M170D-1AER.

EDIT: no, možno iný model, tieto sú trochu veľké (46mm). 

Upraveno uživatelem P11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ještěže nepřicházím do kontaktu s "ředitelem", který na jednání řeší, jaký mám hodinky na ruce. Jak to tu řekl už Jeremy - nos hodinky, co se ti líbí, dobře ti sedí a tak nějak padnou ke tvé osobnosti. Jinak řečeno, z burana společenské hodinky lva salónů neudělají a inteligentní, kultivovaný člověk jím zůstane, i kdyby si vzal na ruku třeba plastový digitálky.

 

Ty Casia Lineage nemůžou nikoho urážet. To ti jako ředitel zkontroluje zápěstí a běda, jak nemáš automaty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamoš, majiteľ strojárskej firmy s vyše 50 zamestnancami nosí titanove Casio Oceanus cca 40mm a neprežíva to. 

Ak chceš niečo slušné RC s LCD, kúp niečo z Casio Lineage, napríklad LCW-M170D-1AER.

EDIT: no, možno iný model, tieto sú trochu veľké (46mm). 

ty jsou ovšem s bídou čtyřicítky, viz

 

http://www.casio-europe.com/de/produkte/uhren/funkuhren/lcw-m170d-1aer/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ještěže nepřicházím do kontaktu s "ředitelem", který na jednání řeší, jaký mám hodinky na ruce.

Tak tohle jsem uz taky zazil - kdyz si kolega prinesl nove hodinky, jeden nejmenovany reditel to resil dokonce dve jednani po sobe :-D

A nepreju vam videt a slyset, co delal, kdyz ten kolega prijel v BMW (z druhe ruky)...nekteri lide jsou zkratka zvlastni :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle toho pana reditele moc nobl. Nemohl pochopit, jak si mohl obycejnej projektak dovolit koupit a nosit takove hodinky :-D

Jako kdyby nebylo kazdeho vec, za co utrati svoje vydelane penize.

Ale neptej se, co to bylo za hodinky, protoze nemam paru. Jak pisu ve svem vlaknu, jsem v tomto oboru naprostej amater. Jen jsem si na tuhle historku vzpomnel, kdyz tady byla ta poznamka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mi v té tabulce chybí digitálky :) Viděl jsem tu kdysi na fotce na někom géčka k obleku v divadle a jestli si to správně pamatuju, tak možná byly i žlutý... nevím jestli to nebyl náhodou jirka luděra :D kde je mu vůbec konec?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...