Přejít na obsah

Pomoc s výběrem hodinek s cenou 5000Kč


jaho

Doporučené příspěvky

Dobrý den přátelé, prosím o radu ohledně výběru hodinek s cenou kolem 5000Kč. Hodinky jsou určené na denní nošení a neměly by dělat ostudu ani jako příležitostně společenské. Přišel jsem před měsícem mimo jiné i o dvoje hodinky při noční návštěvě zloděje, takže potřebuji nejdříve nějaké trochu univerzální, časem pak i společenské. Sportovní plastové s hrudním pásem mi naštěstí zůstaly...  

Velmi se mi líbí retro styl, např.

Zeppelin nebo Junkers,

dále mám ve výběru Jacques Lemans (připadnou mi takové univerzální) nebo úplně klasické Jacques Lemans a Seiko.

Co si o tom myslíte, co by jste mi doporučili, případně nedoporučili. Nebo něco úplně jiného?

Děkuji za názory.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. S Tebou uvedenými hodinkami nemám žádnou zkušenost, takže nebudu hodnotit. Měl bych jeden tip. 

Zkus se taky mrknout na Bulova Military - dělá se i verze s chronem ( stopkami ).  Mám je doma a jsem s nimi spokojen. Bral jsem je z e-bay a vyšly mě i s poštou kolem 4k ( verze s chronem vychází dráž ). Největší výhodou je plynulá vteřinovka, pak šroubovací korunka a 100m vodotěsnost. Další výhoda je, že jim sekne jak kožený řemen, tak i NATO pásek. Podle mě by s vhodným řemenem dočasně úlohu společenských mohly klidně plnit. Navíc mi teď při přechodu na zimní čas udělaly odchylku cca 2 sekundy od minulé změny času. 

Pak mě ještě napadl Timex, řady Expedition a Waterbury. U Timexu je dobrý poměr cena/výkon.

Obrázky/videa si asi najdeš sám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem úplně ten stejný pocit - že na běžné nošení potřebuju něco super odolného, takže jsem koupil Citizen s Eco Drive, safírem a v titanu. Super hodinky. Ale stejně mi to nedalo a zkusil jsem i Seiko 5. A můj dojem je takový, že pokud zrovna nepracuješ se sbíječkou, tak ty pětky nemají problém. Naopak, když s nimi běhám po městě, tak jsou velice přesné, víc, než když je nechám odpočívat doma :-)

Upraveno uživatelem Allo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem skoro zase na začátku, ale již mám základní představu o vzhledu hodinek (vždy ale matná-broušená-kartáčovaná ocel, titan, nebo černé). Téměř jsem se rozhodl pro automat, konkrétně Seiko 5 Sport SNZG15. Bohužel již nejsou nikde k dispozici a dle informace prodejce ani nebudou. 

Seiko-SNZG15-5-Sport-Automatic-Military-

 

Jako variantu jsem tedy vybral Jacques Lemans 1-1723A (strojek Miyota 8215):

1885_0.jpg

Proti tomu ještě alternativa quartz, konkrétně Wenger Attitude Chrono:

01.0343.102.jpg518x922_5JH30N.jpg

a Jacquex Lemans Pilot:

 

1-1914A.jpg   jacques-lemans-pilot-watches-1-1914b_143

 

Prosím o vaše názory a doporučení. Vše je v cenové relaci 5-8tis.Kč. Díky.

                                      

Upraveno uživatelem jaho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud uvažuješ o automatech s Miyotou, tak vezmi rovnu Citizen se safírem a WR100 http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-nj0070-53e-automatic-sapphire-japan-100m-gents-watch A pokud quartz, tak se vybodni na ty swiss Rondy s baterkou a běž do japan soláru (Citizen, Seiko), např. s WR200 a šroubovací korunkou http://www.watchshop.com/mens-citizen-sports-eco-drive-watch-aw1410-16x-p99976375.html nebo http://www.watchshop.com/mens-citizen-sports-eco-drive-watch-aw1410-08e-p99976374.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za informaci...tak tam je zatím mají. Jak prosím Tě probíhá dodání a celní řízení?

Úplně normálně, platba kartou nebo přes PayPal, poštovné zdarma. Dodání 1-2 týdny českou poštou a při troše štestí cena bude konečná ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ve středu večer objednal a dnes obdržel tyto Bulovy...

.post-49169-0-12159900-1480077472.jpg

 

Musím ale říci, že jsem tady chytil jakýsi bacil "chronomag" a určitě budu pořizovat další kousky. Už s ohledem na to, že nás před měsícem doma vykradli a já přišel o dvoje hodinky...

Na řadě teď bude asi nějaký automat, možná jako oblekovky...a dále se uvidí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ve středu večer objednal a dnes obdržel tyto Bulovy...

.

 

Musím ale říci, že jsem tady chytil jakýsi bacil "chronomag" a určitě budu pořizovat další kousky. Už s ohledem na to, že nás před měsícem doma vykradli a já přišel o dvoje hodinky...

Na řadě teď bude asi nějaký automat, možná jako oblekovky...a dále se uvidí...

gratulujem krásnym hodinkám, užívaj si ich a držím palce k ďalšiemu výberu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...