Přejít na obsah

Certina DS-1 Powermatic 80 Himalaya S.E.


Snow

Doporučené příspěvky

Certina DS-1 Powermatic 80 & Certina DS-1 Powermatic 80 ? Himalaya Special Edition ? top Swiss Made quality and excellent value for money

 

The Certina DS-1 history goes back in the late 1950s. At that time the mountaineers that first climbed on the Dhaulagiri in the Himalaya had a Certina DS-1 on their wrists. Today you may discover a replica and two new DS-1 watches.

 

The new Certina DS-1 Powermatic 80 is powered ? nomen eat omens ? by the ETA Calibre Powermatic 80. The latter offers a power reserve of 80 hours. The Powermatic 80 calibre is reliable and that what I today would call ?state of the art? in the entry price level.

 

The 316L-steel case has a diameter of 40 mm, is waterproof to 100 meters and features a curved sapphire glas that is treated to be antireflective.

 

You may choose in-between a version with a silver and a black dial. Additional there is the Certina DS-1 Powermatic 80 ? Himalaya Special Edition dedicated to the conquest of the 8167 meter high Dhaulagiri summit in 1960.

 

Now look at this? These prices are very attractive!

 

For the Certina DS-1 Powermatic 80 with the silver or black dial you only spend 650 Euro including 20 % VAT. For the version with the metal strap you spend 685 Euro including 20 % VAT.

 

For the Certina DS-1 Powermatic 80 ? Himalaya Special Edition you spend 695 Euro including 20 % VAT and 725 Euro including 20 % VAT for the version with a metal strap.

 

Not bad at all! For a good looking, 100 percent Swiss Made wristwatch really not bad at all, especially when considering the quality of the watch and its ?state of the art? ETA-calibre.

 

 

 

Certina_DS-1-Powermatic-80_C029.807.16.0

Certina DS-1 Powermatic 80

 

Certina_DS-1-Powermatic-80_C029.807.16.0

Certina DS-1 Powermatic 80

 

Certina_DS-1-Powermatic-80_C029.807.16.0

Certina DS-1 Powermatic 80

 

Certina_DS-1-Powermatic-80_C029.807.16.0

 

Certina DS-1 Powermatic 80

 

Certina_DS-1-Powermatic-80_C029.807.11.0

Certina DS-1 Powermatic 80

 

Certina_DS-1-Powermatic-80_C029.807.11.0

Certina DS-1 Powermatic 80

 

 

Certina DS-1 Powermatic 80 ? Himalaya Special Edition

 

Certina_DS-1-Powermatic-80_C029.807.16.0

Certina DS-1 Powermatic 80 ? Himalaya Special Edition

 

 

?Dhaulagiri, 8167 m, 1960? and ?CERTINA Mechanical Watches since 1888?, this is what you read on the glas and the winding rotor of the DS-1 ?

 

Certina_DS-1-Powermatic-80_C029.807.16.0

Certina DS-1 Powermatic 80 ? Himalaya Special Edition

 

Certina_DS-1-Powermatic-80_Himalaya-SE_C

Certina DS-1 Powermatic 80 ? Himalaya Special Edition

 

 

 

This is how the 19060s Certina DS-1 looked like:

 

Certina-DS-1_1960.jpg

 

 

 

Model Himalaya Special Edition mě oslovil. Certina se vytáhla a hodinky nekopírovala, tak jako mnohé jiné značky, které se dnes vezou na vlně nostalgie, která proniká všude (parádní je v USA, kde vzpomínají na éru muscle car). Hodinky zpracovala v líbívém designu, nikoli však podbízivém, let sedmdesátých. Implantovala strojek s pořádnou vydrží. Co více si přát.

 

 

zdroj - http://www.watch-insider.com/news/certina-ds-1-powermatic-80-certina-ds-1-powermatic-80-himalaya-special-edition-top-swiss-made-quality-and-excellent-value-for-money/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...
  • po měsících...

Těmito hodinkami jsem tak uchvácen, že mě předčasně opadala líska u plotu. Čím jsem starší, tím se mě více líbí retro design. A čím jsem starší tak přestávám řešit strojky, protože jsem se osobně přesvědčil, že ETA základní formy stačí pro běžnost a já jsem běžný člověk. Popravdě raději několikero hodinek s ETOU než jedny s in-house kalibrem. Asi hloupé. Někdo má doma sedmičkové bávo ve dvanáctiválci, někdo golfa pro ženu, letitou kachnu a dva peugeoty, protože na francouzské vozy této značky měl vždy slabost. No nic, to jsem se zase rozkecal. Půjdu raději naštípat polínka do kamen.   

Upraveno uživatelem Půlka Šumavy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Wow, ty Himalay Special Edition mám a jsou na ně pozitovní reakce i od lidí co hodinky nenosí :-) . Jsou nádherné a elegantní :-) Kupoval jsem je kdysi od místního člena z LBC (škoda že už nevím kdo to byl - ještě jsem tu nebyl registrován).

 

Jenom ten kroko-pásek není to právé ořechové a slušel by tomu nějaký Hirsch z hladké prošité kůže. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli to byla schůzka v libereckém mekáči, tak asi ode mě :-D

 

Anoo, rád jsem tě poznal, tenkrát mi dával echo kamarád a dneska už jsem členem chronomagu, vidíš to :-) a už pokukuju po dalších Certinách :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Tak jsem se taky stal šťastným vlastníkem této edice. Jsou to moc pěkné hodinky a zatím jako funglofky jdou dost přesně.  Cca - 1,4 vteřiny za den. Až se trochu zaběhnou, mohlo by se to posunout ještě trochu do plusu. A dají se teď koupit za super cenu v  https://www.inhodinky.sk/certina-hodinky/panske-hodinky-certina-c029.807.16.031.60-ds-1-gent-powermatic-8/   

Upraveno uživatelem rychnoka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak jsem se taky stal šťastným vlastníkem této edice. Jsou to moc pěkné hodinky a zatím jako funglofky jdou dost přesně. Cca - 1,4 vteřiny za den. Až se trochu zaběhnou, mohlo by se to posunout ještě trochu do plusu. A dají se teď koupit za super cenu v https://www.inhodinky.sk/certina-hodinky/panske-hodinky-certina-c029.807.16.031.60-ds-1-gent-powermatic-8/

Gratuluju :) Sehnal jsi ten puvodni model?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Gratuluju :) Sehnal jsi ten puvodni model?

Ha, asi nejsem dostatečně znalý ,,hodinář,, :-)  On je ještě jiný model než ten v mém odkazu nebo v příspěvcích výše ?

Jinak zatím mají skvělou přesnost:

11.2.2020 CERTINA nastaveno na atomový čas ( T ) + 0,5 sekundy

15.2.2020 CERTINA kontrola času  T ? 5 sekund  nepřesnost ? 1,5 sec/den

23.2.2020 CERTINA kontrola času  T ? 10 sekund  nepřesnost ? 0,9 sec/den

29.2.2020 CERTINA kontrola času  T ? 0 sekund  nepřesnost ? 0,0 sec/den

8.3.2020 CERTINA kontrola času  T +2 sekundy  nepřesnost +0,25 sec/den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...