Přejít na obsah

Christopher Ward aneb anglický hodinky


Doporučené příspěvky

Úplně to sem nepatří, ale nová britská "swiss made" značka, která má jisté vazby na Wardy. Po čtyřech měsících nicneříkající kampaně spustili stránky.

Ceny tedy velmi ambiciózní.

https://tribus-watches.com/collections/frontpage/products/tri-04-power-reserve-gmt-sport-cosc-9

 

 

TRI-01BlackSK_2048x2048.jpg

TRI-01CreamSC_2048x2048.jpg

TRI-02-Black-SB_2048x2048.jpg

TRI-04-Red-B_2048x2048.jpg

TRI-03CreamSC_2048x2048.webp TRI-08-Red-SB_2048x2048.webp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 4,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

CW vydalo nový model C60 Lympstone. Škoda, že je to zase 42mm, ale fandy si určitě najde. Co na ně říkáte?

obrazek.png.6821388aea431f2dd64948c14b5db1fd.png

Technical

  • Watch Model C60
  • Size 42mm
  • Dial Colour Carbon Black
  • Case Material Stainless steel
  • Case Colour Gun metal
  • Bezel Colour Black
  • Height 13.8mm
  • Lug-to-Lug 49.3mm
  • Case Weight 103g
  • Weight inc. Bracelet 128g
  • Water Resistance 60 ATM (600m)
  • Movement Sellita SW200 COSC
  • Power Reserve 38 hours
  • No of Jewels 26
  • Complication Type 3 hands
  • Vibrations 28,800 p/hr (4Hz)
  • Timing Tolerance -4/+6 sec p/day
  • Lume SLN X1 GL C1
  • Strap Size 22mm
  • Strap Material Rubber
  • Strap Colour Black Orange
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až teď jsem zjistil, že jejich průhledný modrý ciferník, je nejen ze safíru (zřejmě bezbarvá horní vrstva), ale taky z plastu (modrá dolní vrstva). Aspoň tak jsem to pochopil z textu na přiloženém obrázku. Musím říct, že mě to docela zklamalo. To ho mohli rovnou udělat z plastu a safír vynechat.

 

cw.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych z toho zklamany nebyl, myslim ze to ma jak funkcni, tak esteticky ucel. Nejen ze polykarbonat cifru dava prave tu barvu, ale hlavne pevnost, dovedu si predstavit, jak tezko se pracuje s 0,6mm safirem (pri vrtani, rezani to mohlo dost praskat). A vylesteny safir je urcite mnohem lepsi na pohled nez plast.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věřím, že vlastnosti polykarbonátu jsou z praktického hlediska výhodné. Ale jak se v posledních dnech probíralo ve vlákně o strojku Powermatic, plast v hodinkách, to nechceš. Tedy aspoň já ne. Tady navíc jde o díl čistě dekorativní, který má přitáhnout zákazníky svým vzhledem. Napřed mě ten průhledný ciferník opravdu docela přitahoval, ale po tomhle zjištění mě naopak silně odpuzuje. Podobně to mám s gumou v některých lunetách. Asi jsem příliš konzervativní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale to je nieco uplne ine. ten polykarbonat je na tam na to, aby to nepraskalo. zafir je sice tvrdy, ale je krehky. rovnako tak sa dava polykarbonat napriklad do granitovych/kompozitnych kuchynskych drezov, aby sa prepojil s kremicitym pieskom.  dava sa to v pomere 75 - 80% piesok a 20 - 25% polykarbonat. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Tento model sice není můj šálek čaje,ale tohle mi naprosto nevadí. Jedná se polykarbonatovou vrstvu aplikovanou na 0, 6 mm tenké safírové sklo. Zde to má smysl a plní účel. Není to plastová součást strojku či jeho uložení.  

Jinak já osobně vyhlížím ten nový C60 Chronograph. Měl by být postavený na inhouse stojku SH21. Na to jsem velice zvědavý (byť bych si asi přál jinou barevnou kombinaci než černo žlutou) 

Čekání na tento model je i důvodem toho, proč jsem zatím nešel do žádné letošní novinky, byť mě tam pár kousků láká 

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...