Přejít na obsah

Christopher Ward aneb anglický hodinky


Doporučené příspěvky

Díval jsem se na výprodej na C65 Supercompressor a zaujalo mě tam pár věcí:

Ceny v EUR, USD, GBP jsou díky aktuálním kurzům dost rozdílné (až 1500 Kč) viz obrázek s výpočtem. (kurzy dnešní z REVOLUTu)

Při platbě v USD mi to připočetlo 21%. V ostatních dvou měnách ne. Nepříjde mi to jako náhoda, je to totiž sazba DPH v ČR.  Dělalo vám to taky tak?CENY.png.92e530e789ef64c64286be8c1266c596.png

Odeslání jsem vždy dal do ČR.

Nakonec jsem nic nekupoval, ale cukalo mi strašně...1541784603_USD1.thumb.png.9eacb03a7374e72030ac204a6b88f40d.png1174551581_USD5.thumb.png.223ad185ec6f7063a6099e556f29fa61.png731875516_USD4.thumb.png.ebabc97565c30e4e666c431a76ffeba5.png271553279_GBP1.thumb.png.81e96d89fe7d1a2c23eb66bcec56d299.png852648750_GBP4.thumb.png.efb2b05743ddfd9c13f267df0413024b.png2145660302_EUR1.thumb.png.26ccb12e2d4a0689209b7919ed00d410.png828429139_EUR4.thumb.png.1a52cd92d402a92b1a8c7f418a89fe19.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 4,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Otazne s kym to budem riesit ked pride kurier. Ten o tom vie vacsinou prd a len robi co ma napisane. Zatial som riesil preclenie len cez postu kde som mysel ukazat doklady, vycisli sumy, zaplatil som a hajde domov. Ale kurier ti moze dat zasielku a platba ti prijde mailom az nasledne. Tak tu niekto minule opisoval proces. A volat na infolinku v dnesnej dobe je na dlhe lakte.
Uvidim zajtra a dam vediet.

Sent via IPoAC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj to jsem tu na fóru zachytil. Já jsem je nebral. I když jak jsem viděl že by vyšly kolem 13K na kůži, tak byl prst na spoušti, nápis nenapis.
Jen jsem chtěl upozornit na ty kurzy.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělal jsem ještě jeden pokus v dolarech a dal adresu příjemce do Polska. Cena se dopočítala na USD 756,45 (756,45÷615=1.23), tzn. že cena se mění podle DPH v zemi příjemce. Polsko má 23%. Tudíž jak jsem psal pár dní zpátky, DPH by za vás měl odvést odesílatel. Vy už byste nic platit neměli. Nezbývá než počkat na prvního příjemce, který nám to potvrdí, nebo vyvrátí.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze zasielka je u nas, bol som vyzvany na colne konanie.

Papierovacky, potvrdzovacky atd...

V maily od DHL sa pise:

Budem niečo platiť?

 Colný dlh nehradíte, bude preúčtovaný odosielateľovi.

 

Co to presne znamena este neviem.

 

Kedy mi bude zásielka doručená?

 Samotné colne konanie trvá aj s vykonaním colnej kontroly zo strany colného úradu približne 5-10 pracovných dní.

Po uvoľnení zásielky colným úradom Vám ju doručíme nasledujúci pracovný deň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kto sa chce pripravit dopredu:

 

Čo je potrebné k colnému prejednaniu zásielky?

 

1.       Splnomocnenie, ktoré slúži na zastupovanie súkromných osôb v colnom konaní - je potrebné vyplniť, vlastnoručne podpísať a zaslať späť na e-mail.

 

2.       Pre zabezpečenie preclenia zásielky, je nutné sa registrovať do centrálneho registra finančnej správy pomocou odkazu https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/clo-obchodny-tovar/EORI/_1#AkoKdeReg. Na uvedenej adrese nájdete presný postup registrácie. Registrácia je zabezpečovaná prostredníctvom aplikácie finančnej správy Live Agent, kde je možnosť si po kliknutí zvolit typ registácie (fyzická osoba, firma). Po obdržaní emailu S POTVRDENIM O REGISTRACII  od FINANČNEJ SPRÁVY, nám ho prosím prepošlite, aby sme Vás mohli evidovať ako registrovaných pre účel preclenia vašej zásielky. POZOR Finančná správa posiela dva typy e-mailov, prvý o potvrdení prijatia podnetu pre registráciu a až druhý o samotnej registrácií, tento druhý je nám potrebné preposlať.

 

3.       Doklad o platbe/úhrade za tovar a dopravu - doklad na základe ktorého je možné preukázať reálnu hodnotu tovaru v zásielke (výpis z účtu, Paypal, snimok obrazovky z internet bankingu a podobne). Na doklade musí byť uvedené meno a priezvisko majiteľa účtu/karty.

 

4.       Objednávka tovaru - objednávka, ktorú ste obdržali pri objednaní tovaru. Mala by obsahovať jednotlivé položky, ktoré su obahom zásielky ako aj ich jednotkovú cenu. Taktiež musí obsahovať viditelnú sumu za tovar, sumu za prepravu a celkovú sumu - TOTAL. Celková suma sa musí zhodovať so sumou na vašej platbe (ak sa nezhoduje bude potrebné vysvetliť vzniknutý rozdiel ).

 

Ak  neviete doložiť objednávku a doklad o platbe, pretože je Vaša zásielka posielaná ako dar, vypíšte a vlastnoručne podpíšte prehlásenie o dare z prílohy.

 

5.       Presná špecifikácia tovaru (obsahu zásielky) - čo najpodrobnejšie prosím špecifikujte daný tovar v slovenskom jazyku. Čo to je, čoho súčasťou je daný tovar na čo slúži a z akého materiálu je vyrobený?

 

Uvedené informácie prosíme zaslať čo najskôr od obdržania tohto avíza. Zásielka musí byť podaná na colné prejednanie do 12 kalendárnych dní od jej príchodu na územie SR, v opačnom prípade sa musí vrátiť do krajiny odoslania.

 

Budem niečo platiť?

 

Colný dlh nehradíte, bude preúčtovaný odosielateľovi.

 

Skladovanie zásielky pred podaním colného vyhlásenia je bezplatné po dobu 3 kalendárnych dní odo dňa príchodu zásielky. Po troch dňoch je uskladnenie spoplatnené podľa aktuálneho cenníka.

Kompletný cenník colných poplatkov a príplatkov nájdete pod záložkou „Príplatky medzinárodných zásielok“ tu: http://www.expresnapreprava.sk/dokumenty v časti Dokumenty na stiahnutie - Príplatky medzinárodných zásielok – Colné poplatky a príplatky

 

Kedy mi bude zásielka doručená?

 

Samotné colne konanie trvá aj s vykonaním colnej kontroly zo strany colného úradu približne 5-10 pracovných dní.

Po uvoľnení zásielky colným úradom Vám ju doručíme nasledujúci pracovný deň.

 

V prípade, že si neželáte využiť služby DHL, máte možnosť si Vašu zásielku colne prejednať osobne na pobočke colného úradu. Ak sa rozhodnete využiť možnosť osobného colného prejednania, vopred nás prosím písomne kontaktujte.

Zároveň Vám oznamujeme, že DHL neposkytuje poradenské služby súvisiace s osobným colným prejednaním zásielky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave prisla odpoved od Wardov.

As we operate a standardised European pricing structure any variation in VAT applicable between member states is allowed for within the price you pay.

The Free Trade arrangement between the UK and EU means no additional duties will be payable by our customers.

Many thanks

Tim XXX

Customer Service Associate

 

Neviem ci uplne chapem tu prvu vetu (...rozdielne VATky jednotlivych statov su zahrnute v cene ??), kazdopadne vyzera to ze ceny su finalne a nic doplacat nebudeme. Co je teda velmi potesitelne!

BTW povodny trackovaci link bol zly, preto mi to neslo.

Upraveno uživatelem shaggy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave prisla odpoved od Wardov.
As we operate a standardised European pricing structure any variation in VAT applicable between member states is allowed for within the price you pay.

The Free Trade arrangement between the UK and EU means no additional duties will be payable by our customers.

Many thanks

Tim XXX

Customer Service Associate

 

Neviem ci uplne chapem tu prvu vetu (...rozdielne VATky jednotlivych statov su zahrnute v cene ??), kazdopadne vyzera to ze ceny su finalne a nic doplacat nebudeme. Co je teda velmi potesitelne!

BTW povodny trackovaci link bol zly, preto mi to neslo.

Jj bude to tak. Evropské VAT jsou zahrnuty do cen v eurech a librách. Tam se nic nemění. V cenách USD se to dopočítává v checkoutu dle země příjemce.
Ovšem ta byrokracie s registrací je dost opruz. Jsem zvědav na výpalné od DHL.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem zvědavý jak se k tomu postaví v ČR. Sice jsem všichni v EU (ČR i SR) ale hromadu věcí státní zpráva řeší rozdílně. Mě zatím z GB došel balík 5.1. v ceně 80 liber a nikdo po mě nic nechtěl (tím myslím vypisování papírů, registrace apod..). Je možné, že 80 liber je pro FÚ malý obnos pod limitem, který řeší. Mám na cestě balík ještě za 150 liber, tak se uvidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to len nezachytili. Zalezi aka hodnota je na zasielke. Vela veci mi chodi z ciny a niektore su obcas nad limit, no Sk posta (zatial) neriesi vsetko. Na to nemaju kapacity. Raz mi zachytili zasielku, kde odosielatel napisal realnu sumu cez 22 eur.

Ine je pri kurierskych spolocnostiach, tie riesia vsetko bez vynimky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Vítek75 napsal:

Jsem zvědavý jak se k tomu postaví v ČR. Sice jsem všichni v EU (ČR i SR) ale hromadu věcí státní zpráva řeší rozdílně. Mě zatím z GB došel balík 5.1. v ceně 80 liber a nikdo po mě nic nechtěl (tím myslím vypisování papírů, registrace apod..). Je možné, že 80 liber je pro FÚ malý obnos pod limitem, který řeší. Mám na cestě balík ještě za 150 liber, tak se uvidí.

Hele to není otázka ČR/SR, celní náklady na sebe vzal Ward (dle info od kolegy), takže to u nás bude probíhat stejně.

K tvé další informaci: nemá to nic společného s FÚ, to řeší celní správa. A navíc, dle dohody UK/EU by do 150 € nemělo zboží podléhat celnímu řízení (opět nemám relevantní zdroj, jen vyjádření nějakého britského úředníka)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, Dokusan napsal:

Hele to není otázka ČR/SR, celní náklady na sebe vzal Ward (dle info od kolegy), takže to u nás bude probíhat stejně.

K tvé další informaci: nemá to nic společného s FÚ, to řeší celní správa. A navíc, dle dohody UK/EU by do 150 € nemělo zboží podléhat celnímu řízení (opět nemám relevantní zdroj, jen vyjádření nějakého britského úředníka)

Je to možné, že do 150€ nic podléhat celnímu rízení nebude. Kupuju teď věci na auto, přijde toho víc, tak uvidím co se bude proclívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...