Přejít na obsah

Seiko quartz - KINETIC nebo SOLAR?


jaho

Doporučené příspěvky

V krabičce a šuplíku se nezaručí nabíjení ani kineticu, takže to je se solárem shodné. To jen tak na okraj :)

ano, ale tento případ nebyl Jane uvažován. Buď vystavím světlu solár nebo nosím kinetic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsak ano, potvrzuji tu odolnost... Nema za ukol natahnout jemnou mechaniku, ale dobit poradne elektrinu... Jak dynamo kdysi na mem starem favoritu.. to byval hukot :-))

 

This phenomenon is probably due to the fact the oscillating weight has a high torque load to drive those  step-up multiplier gears, which in turn rotate the tiny dynamo at a mind boggling rate of 100,000rpm to generate electricity...

 

Staricky clanek z kdysi pekneho webu..

 

http://quartzimodo.com/the-seiko-kinetic-boon-or-bane/

jo jo, díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš buď nosím solár nebo nosím kinetic. A jelikož nonstop asi nikdo v bundě nechodí a zima taky netrvá přes půl roku, tak bych u soláru neviděl problém :) Vyjma některých dámských Seiko, kde je rezerva chodu 2 měsíce, u těch je to občas problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Kineticy a po namáčknutí tlačítka vteřinovka ukáže rezervu chodu. Po cca 3 denním nošení se hodinky "nabily" na více než 20 dní. Teda snad teď neplácám a pamatuji si to správně, že co vteřina, to den.

 

Co se týče solárů, tak nevím jak intezivní světlo potřebují. Kinetiky se mi natahují ve winderu.

Tak ja mám kineticy tiež a tam je to po stlačení tlačítka 5 sekúnd deň 10 sekúnd týždeň 20 mesiac až 4 a 30 sekúnd 4 mesiace až pol roka

 

 

Odoslané z Titans2_DG700 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš buď nosím solár nebo nosím kinetic. A jelikož nonstop asi nikdo v bundě nechodí a zima taky netrvá přes půl roku, tak bych u soláru neviděl problém :) Vyjma některých dámských Seiko, kde je rezerva chodu 2 měsíce, u těch je to občas problém.

Já ho tam vidím, na základě praktických zkušeností, kdy se hodinky v zimě zastavily. Rezerva kalibru byla 10 měsíců. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím, ale přišlo mi, že je odolnější. Hlučné to bylo první dva dny, pak se to zaběhlo a slyšet není nic. Odlišné zaměření? To mi moc nepříjde. Jestli rotor natahuje pero nebo roztáčí generátor, který dobíjí baterii, se mi zdá funkčně podobné.

Tak tie moje hlučné sú počujem ten rotor , ale neruší ma to

 

Odoslané z Titans2_DG700 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Já ho tam vidím, na základě praktických zkušeností, kdy se hodinky v zimě zastavily. Rezerva kalibru byla 10 měsíců. 

Pak to byl důvod k reklamaci. Osobně jsem u solárů zaznamenal problém pouze u Casií s RC a již zmiňovaných dámských Seiko. U Citizenu nikdy, vyjma jednoho modelu hned po koupi, který došel "předvybitý", protože prodejce byl hňup, co to neuměl dát na půl dne za okno a poslal to asi přímo ze skladu, kde se mu to válelo kdoví jak dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mám Kineticy a po namáčknutí tlačítka vteřinovka ukáže rezervu chodu. Po cca 3 denním nošení se hodinky "nabily" na více než 20 dní. Teda snad teď neplácám a pamatuji si to správně, že co vteřina, to den.

 

Co se týče solárů, tak nevím jak intezivní světlo potřebují. Kinetiky se mi natahují ve winderu.

O tom naťahovaní vo winderi sa mi to moc nezdá, ja som ich tam vopchal tiež a kapacita nabitia klesala, nikdy ich tam nenatiahlo ako automaty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V čem je nevýhoda spojení quartzu a automatu moc nechápu, nicméně je to taková oblíbená "urban story" zdejšího fóra, která začíná a končí tímto konstatováním. To se mohlo možná vztahovat na první AGS (Automatic Generating System) modely, od té doby je ale kinetic vychytaná technologie. Dříve jsem měl rovněž pochybnosti, ale dnes smekám, přesnost je neuvěřitelná a při pohledu na strojek oko neznalého neodhalí, že se nejedná o mechaniky. Da bych jim rozhodně přednost před soláry. A když k nim pořídíš nějakou indukční nabíječku, nemusíš mít ani obavu, že se Ti v dohledné době vybijí.

Mne to tiež príde presne takto, lebo všade, kde sa na tomto fóre pozrieš, tak tí čo tie kineticy nemajú, píšu presne tieto žvásty , že kinetic spája nevýhody quartzu a automatov, ako presne naučenú poučku, ja mám g-soláre, citizeny soláre, kineticy, automaty a spokojný som so všetkými, tie kineticy len prehadzujem čas na letný a zimný a viac sa nemám o čo starať

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

a když u kineticu či soláru umře baterka, lze ji jednoduše vyměnit jako u běžných Quartzek?

Relativně ano, pokud ten nabíjecí článek máš, nevyžaduješ tlakovou zkoušku a hodinky lze uživatelsky otevřít (což některé Citizen nelze, je na zadním víčku přímo uvedeno "DO NOT OPEN! SERVICE CENTER REPAIR ONLY").

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to tiež príde presne takto, lebo všade, kde sa na tomto fóre pozrieš, tak tí čo tie kineticy nemajú, píšu presne tieto žvásty , že kinetic spája nevýhody quartzu a automatov, ako presne naučenú poučku, ja mám g-soláre, citizeny soláre, kineticy, automaty a spokojný som so všetkými, tie kineticy len prehadzujem čas na letný a zimný a viac sa nemám o čo starať

 

Aké žvásty? Na rozdiel od Tvojho príspevku sú to názory podložené argumentami. Dva máš na predchádzajúcej strane. Podotýkam, že proti kineticu nič nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aké žvásty? Na rozdiel od Tvojho príspevku sú to názory podložené argumentami. Dva máš na predchádzajúcej strane. Podotýkam, že proti kineticu nič nemám.

Ja tie kineticy používam pri hocijakej činnosti a nemajú žiadne problémy, takže argumenty mám z prvej ruky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Relativně ano, pokud ten nabíjecí článek máš, nevyžaduješ tlakovou zkoušku a hodinky lze uživatelsky otevřít (což některé Citizen nelze, je na zadním víčku přímo uvedeno "DO NOT OPEN! SERVICE CENTER REPAIR ONLY").

Hodně relativně, rozhodně tedy u kineticů. Výměna akumulátoru u soláru problém nebyl, výměna kapacitoru u kineticu byl opruz u kterého jsem se pořádně orosil a podruhé bych to nezkoušel. Je třeba demontovat několika součástek a pak si s kapacitorem pohrát tak, aby dosedl jak má a pak zase všechno složit dohromady. Za výměnu kapacitoru si proto vyšší částku účtuje i hodinář. Moderní kapacitory se hodně pomalu nabíjí, ale do své výměny by měly vydržet minimálně 15 let, takže kineticy chce buď nosit pravidelně nebo je nabíjet, nechat je vymlácené v šuplíku jim nesvědčí.

Jinak - mám pár chrono kineticů, ale přes další množství hodinek se na ruku dostanou jen občas, a to tak na 1-2 dny. Mám je v nabíječce na led svíčky, kterou občas zapnu, hodinky běží pořád a čas drží příkladně, při nošení rotor nijak neřehtá, ale pokud ho švihem roztočím, vydává příjemný kovový zvuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Relativně ano, pokud ten nabíjecí článek máš, nevyžaduješ tlakovou zkoušku a hodinky lze uživatelsky otevřít (což některé Citizen nelze, je na zadním víčku přímo uvedeno "DO NOT OPEN! SERVICE CENTER REPAIR ONLY").

Asi by mi bylo líto při výměně ať už baterky nebo kapacitoru přijít o vodotěsnoust, se kterou hodinky pořizuji. To znamená spíš si to někde, kde jsou na zařízeni, nechám udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi by mi bylo líto při výměně ať už baterky nebo kapacitoru přijít o vodotěsnoust, se kterou hodinky pořizuji. To znamená spíš si to někde, kde jsou na zařízeni, nechám udělat.

 

Když budeš mít tu "baterku" a budeš to umět doma otevřít...tj bude dýnko pouze zacvakávací, tak se o vodotěsnosti moc mluvit nedá. Každopádně pokud nebudeš ultranešika, tak to zacvakneš tak jak to bylo a vodotěsnost bude v zásadě stejná jako před tím...tedy nijaká. Bude-li dýnko šroubovací a budeš mít patřičný otvírák, tak platí v zásadě totéž. Když to zavřeš jako člověk, zachová se i vodotěsnost. Akorát si ji doma neověříš tlakovou zkouškou... Každopádně po těch letech bude asi dobré vyměnit i těsnění (aspoň to na dýnku)...ale to se taky dá koupit. Takže, když už budeš kupovat tu "baterku", otvírák, těsnění, lze předpokládat, že máš dost odvahy si to vyměnit sám a máš slušnou šanci, že se ti to povede. A nebo jsi přecenil své schopnosti a budeš po zásluze potrestán ;)

Možná bude nakonec lepší skočit k hodináři a nechat si to, za pár stovek, udělat tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidám jednu praktickou výhodu užití kinetic pohonu oproti solárům. V oborech, kde se na světlo moc nedostaneš, jnapř. speleologové, atd. Nebo praktičtěji při častém "povinném" nošení pod rukávem z různých důvodů - ať už je to u doktora, který nosí celý den lékařský plášť, nebo v provozech, kde máš něco na způsob kombinézy... Prostě když nelze mít holé ruce (vyhrnutý rukáv), je kinetic pohon vhodnější než solár při zachování většiny "digifunkcí".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...