Přejít na obsah

Anketa: Kdo ve vás podnítil zálibu v hodinkách ?


Pepe

Doporučené příspěvky

Mám pocit, že tohle člověk nosí v sobě, a jsem ochoten jít tak daleko, že tvrdím, že si to přinese na tento svět "odněkud", jakkoli o tomto vím velké kulové... mě hodinky (za mého dětství jiné než mechanické nebyly) vždy fascinovaly. Malá tikající věc, kde funguje elementární fyzika a řemeslný um, která ukazuje čas s přesností řádu deset na mínus pátou. Když jsem dostal oprávnění napřát si hodinky, byly už k dispozici jen Prim Sport II. Nosil jsem je sedm let téměř nonstop. Loni v lednu jsem je objevil v krabici jakožto žalostný vrak a poté, co jsem zjistil, že stále existuje Elton a že renovuje, jsem je tam poslal (už dávno jsou v nerezu). Jenže! Dozvěděl jsem se, že je to ňáká druhá generace, a při hledání zmínek o první jsem zjistil, že to je to ono, co jsem vždy chtěl (tikají mi na ruce v nerezu, akorát to trvalo skoro jedenáct měsíců). Při té příležitosti jsem narazil na chronomag. Pak jsem objevil taky třetí (hafo verzí), letecké (taky mám nerez), naučil se odlišovat kalibry, zjistil různé varianty, odrůdy a kultivary, vzestupy a pády.... pak poznal, že je to dávná historie, seznámil se se současností, začal koukat kolem... no, je to nudné čtení, zkrátka, tím musí být člověk postižen. Vliv minulých životů musí být evidentní, protože jak jinak se to dá vysvětlit?

 

Možná by stálo za to založit anketu, proč je populace chudá ;)

 

P.S. V prosinci 1989 jsem v jednom bazaru viděl hnusné stolní digitální hodiny-budík za tehdy (i dnes) nekřesťanskou cenu. Když mi řekli, že jsou rádiem řízené, den jsem žil v adrenalinovém tripu a ty peníze jsem sehnal a tu věc si koupil. Junghans RC alarm 1, dodnes nejspolehlivější hodiny v domácnosti, kam se hrabou všelijaké ty dnešní radiobudíky.

 

edit: a to eště zamlčuju, že mi zkraje devadesátých let o deset minut utekly na inzerát kyvadlové hodiny se sekundovým kyvadlem a oddělenými číselníky pro minutovou a hodinovou ručičku (tzv. regulátor, referenční přesné hodiny používané v hodinářských dílnách). Tehdy jsem to skoro oplakal a za dva roky jsem je viděl prodávat za cenu o dva řády vyšší. Podobné míval vystavené Martin Dušák na Příkopech v Praze, nevím, zda tam ještě jsou.

Upraveno uživatelem chaver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 129
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

mam rad hodinky odjakziva, prej to mam po otci, nicmene ten me k tomu nikdy nevedl... prvne camel quartz darek, pak adidas quartz darek, oriosa titan quartz, nejaky no name quartz, CK quartz, druhej CK quartz, swatch skipas quartz, longines dolce vita quartz, bondovky quartz, omega railmaster xxl - tady zacla mechanika a uz se me drzi, rado, omega seamaster vintage, doxa, mido, sicura, eterna, breitling, steinhart, longines, marina, prim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediná odpověď která mi napadá je věta kterou pronesl Švejk v Királyhidě k saperu Vodičkovi když se ho ptal jak se naučil německy- Sám od sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se hodinářem vyučil,pro firmu vyrábějící přístroje pro geology.Protože jsem hodinařinu nikdy profesionálně nedělal tak tím nejsem zatížený a můžu se tím bavit. A hodinky kdysi jako kluk Prim cal66.Pak samozřejmě digitálky,holt doba byla taková. Pak jsem si na učňáku sehnal pouzdro na Sport II a implantoval do něj ty 66. Pak Poljoty s budíkem,takový hranatý model. Pak Prim sport quartz.Mezi tím střídavě různé trosky ke kterým jsem různě nějak přišel. Teď mám na ruce zas ty přestavěné 66, jsou celé otlučené, mají pořád ten tah od starých digitálek co jsem k nim dal před dvaceti lety a za dva dny se předběhly asi o 3 sekundy. Ty Poljoty a Sport quartz mám pořád,občas je prostřídám, ale ty předělané jsou prostě cosi jiného. Po nějaké extra značce netoužím, dát do toho částku několika platů, tak šílenej ještě nejsem :-) k fakům jsem neupad takže pokud si něco pořídím tak to spíš bude nějaký úlovek z nějakého bazaru,Prim nebo Rusko. Vyčistit,seřídit,vyleštit,udělat si radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zil byl jednou jeden hodny synek, ktery chtel svemu otci sehnat k narozeninam pekne hodinky. Nejsa milionarem, nybrz chudym studentem, jal se starat v internetu po nejakych pre-owned. Coz je mimochodem moc hezky anglicky vyraz, pro ceske "z druhe ruky". Hodinky z druhe ruky, cha cha, tenhle vtip se tu urcite jeste neobjevil! Kde se tu pridava ironicky smajlik?

Nicmene, za devatero vyhledavanimi a sedmero odkazy, objevil synek kouzelnou risi fora Chronomag. Z obrorne terminologie vyskakujici z prizpevku advanced i jinych memberu pochopil, ze nezavital na dalsi S-hodinko-bazos, nybrz do reviru opravdovych fajnsmekru. Jako naprosty laik a nula v teto oblasti zbytecne neplevelil erudovane diskuse nejapne nepoucenym pricmrndavanim, drzel prsty z klavesnice a v klidu se venoval zevlovani na hezke casomerne kousky v sekci Prodam.

A tam na ne narazil! Uprostred boure diskusi o "fejkach" ve vlnach plavaly, jak taky jinak u hodinek takoveho puvodu, repliky modelu Radiomir od Officine Panerai. Rysy lehce rozmazane replikovym cerenim, ale presto mu neco rikalo, ze tohle by mohly byt ony. O peclive procteni prizpevku, navstevu stranky vyrobce originalu uz mel jasno. Tvary pouzdra presne zaklaply do mentalni prohlubne, oko zalibne pohledlo na uslechtile vynalezave, presto genialne jednoduche tvary ciferniku, po brade skanula slina chtice.

Pohledl na hodinky svych snu!

Lec brzy se z ust vydral tlumeny sten. Zjistil cenu originalu kyzeneho kusu umeni mericiho cas. Za kolik se da prodat ledvina na cernem trhu? Nema nekdo cislo Dablova mobilu, potreboval bych domluvit splatkovy kalendar?! Takoveto a podobne myslenky se mu honily hlavou. Ale ovladl se, odvratil neumele priostrenou rybicku od boku a pokracoval dal v zivote, ktery uz nikdy nemel byt jako predtim, v zivote bez Radiomiru...

Ale po case zjistil, ze nedokaze zapomenout, jak by taky mohl, kdyz mu kazdy vecer polstar pripominal slicny "cushion" tvar pouzdra jeho vyvolenych hodinek.

A tak se rozhodl pro zachranu zdraveho rozumu. Musi se pokusit sehnat aspon repliku, kopii, ... fejk.

Uz nekolikrat zahledl nabidku na prodej repliky jinych modelu Panerai. Ale zadny jiny model jeho vysneny Radiomir nenahradi.

Chce si tedy zalozit nove tema v sekci koupim, urcene vyprave za replikou puvodniho modelu Radiomir, bez GMT, rezervovych, datovych a podobnych cinkrlatek.

Proto ale potrebuje 50 prizpevku! To znamena hodne casu. Ale on je musi mit!

Musi je mit za jakoukoliv cenu! V pripade, ze jakakoliv cena neprekroci tak cca. 6 - 7 tisic.

The quest begins now!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zil byl jednou jeden hodny synek, ktery chtel svemu otci sehnat k narozeninam pekne hodinky. Nejsa milionarem, nybrz chudym studentem, jal se starat v internetu po nejakych pre-owned. Coz je mimochodem moc hezky anglicky vyraz, pro ceske "z druhe ruky". Hodinky z druhe ruky, cha cha, tenhle vtip se tu urcite jeste neobjevil! Kde se tu pridava ironicky smajlik?

Nicmene, za devatero vyhledavanimi a sedmero odkazy, objevil synek kouzelnou risi fora Chronomag. Z obrorne terminologie vyskakujici z prizpevku advanced i jinych memberu pochopil, ze nezavital na dalsi S-hodinko-bazos, nybrz do reviru opravdovych fajnsmekru. Jako naprosty laik a nula v teto oblasti zbytecne neplevelil erudovane diskuse nejapne nepoucenym pricmrndavanim, drzel prsty z klavesnice a v klidu se venoval zevlovani na hezke casomerne kousky v sekci Prodam.

A tam na ne narazil! Uprostred boure diskusi o "fejkach" ve vlnach plavaly, jak taky jinak u hodinek takoveho puvodu, repliky modelu Radiomir od Officine Panerai. Rysy lehce rozmazane replikovym cerenim, ale presto mu neco rikalo, ze tohle by mohly byt ony. O peclive procteni prizpevku, navstevu stranky vyrobce originalu uz mel jasno. Tvary pouzdra presne zaklaply do mentalni prohlubne, oko zalibne pohledlo na uslechtile vynalezave, presto genialne jednoduche tvary ciferniku, po brade skanula slina chtice.

Pohledl na hodinky svych snu!

Lec brzy se z ust vydral tlumeny sten. Zjistil cenu originalu kyzeneho kusu umeni mericiho cas. Za kolik se da prodat ledvina na cernem trhu? Nema nekdo cislo Dablova mobilu, potreboval bych domluvit splatkovy kalendar?! Takoveto a podobne myslenky se mu honily hlavou. Ale ovladl se, odvratil neumele priostrenou rybicku od boku a pokracoval dal v zivote, ktery uz nikdy nemel byt jako predtim, v zivote bez Radiomiru...

Ale po case zjistil, ze nedokaze zapomenout, jak by taky mohl, kdyz mu kazdy vecer polstar pripominal slicny "cushion" tvar pouzdra jeho vyvolenych hodinek.

A tak se rozhodl pro zachranu zdraveho rozumu. Musi se pokusit sehnat aspon repliku, kopii, ... fejk.

Uz nekolikrat zahledl nabidku na prodej repliky jinych modelu Panerai. Ale zadny jiny model jeho vysneny Radiomir nenahradi.

Chce si tedy zalozit nove tema v sekci koupim, urcene vyprave za replikou puvodniho modelu Radiomir, bez GMT, rezervovych, datovych a podobnych cinkrlatek.

Proto ale potrebuje 50 prizpevku! To znamena hodne casu. Ale on je musi mit!

Musi je mit za jakoukoliv cenu! V pripade, ze jakakoliv cena neprekroci tak cca. 6 - 7 tisic.

The quest begins now!

 

POdívej se raději na e-bay po remake - bez nápisů panerai. Hodinky s tímto tvarem pouzdra vyrábělo i ve 30. letech více firem, i když Panerai je nejznámější. Remake s čínskou kopií Unitasu jsou k mání za cca 3 tis., s Unitasem kolem 7 tis. Když si dáš do vyhledávače Marina Militare, vyběhne ti jich docela dost.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě za to můžou celníci. Když mi bylo 5 let, tak jsme byli na dovolené ve Špindlu. Součástí pobytu byl i zájezd do Polska. Kdo pamatujete tehdejší celní prohlášení z přelomu 60/70 let, tak tam se muselo uvádět, že vyvážíte mimo jiné i hodinky a výslovně bylo požadováno i jejich číslo. Takže po večeři celý zájezd otvíral hodinky a opisoval čísla. No a tam jsem poprvé viděl hodinky zevnitř. A od té doby mám kladný vztah k hodinkám.

Mé jediné kvarcky byly Prim kal. 210. Když dosloužilo pouzdro, tak jsem je vyměnil za Citizen Eco drive. Ale v tu dobu už mě hryzalo za krkem, že přece jen mechanika je mechanika. Tak jsem experimentoval s kalibry Miyota, ale co se týká přesnosti chodu, mě krajně neuspokojily. V současné době mám 2x ETA, které sladily mé požadavky na přesnost v mechanice.

Závislý nejsem, ale takové IWC F.A.Jones s modrými ručičkami bych snesl. :wub:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POdívej se raději na e-bay po remake - bez nápisů panerai. Hodinky s tímto tvarem pouzdra vyrábělo i ve 30. letech více firem, i když Panerai je nejznámější. Remake s čínskou kopií Unitasu jsou k mání za cca 3 tis., s Unitasem kolem 7 tis. Když si dáš do vyhledávače Marina Militare, vyběhne ti jich docela dost.

 

Diky za tip, na eBay uz staram. Bohuzel jsem tam momentalne na kombinaci odpovidajiciho Radiomir designu a Unitasu nenarazil. Krome toho je mi milejsi replika vyzkousena clenem fora, osobne predana, nez jenom kvalita mooc dopryy, zarucena cestnym slovem pana Linga z Honk Kongu. Ale to uz tady plevelim topic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky se mi líbily od samého dětství. Dobře si pamatuji na tátovy Omegy z poválečné provenience, když potom přešel na Prim, pamatuji se jak jsem to těžce nesl. Nosil jsem taky klasiku Prim 15rubínů s bílým číselníkem.Později jsem si "upravil" kapesní Silvany na náramkové. Pak to byly nejrůznější Primky (už jsou vyčištěné a vyleštěné v kufříku), taky Poljot automatic. V devadesátých mě posedly Seiko a od těch dob je nosím a pátrám po nich.Do práce a na sport používám raději qartz - nějak mi jich není líto, beru je jako spotřební materiál. Tak jsem se dostal až sem na Chronomag (bojoval jsem asi půl roku, jestli se mám zaregistrovat). Hodinky přibývají a jestli někdo tvrdí, že je to TĚŽKÁ ZÁVISLOST tak to teda je. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinou dělám věci přesně proti většinovému názoru. Jednou jsme seděli na pivě, kecali o všem možném, já jim řikám, že na netu jsem viděl primky za 20 litrů, že to je síla a tři kamarádi se po 8 pivech shodli, že primky jsou k ničemu. Samozřejmě jsem zaujal opoziční postoj, chtěl jsem se na příští diskuzi argumentačně vybavit... internet.... no dál to všichni znáte :thumbsup_anim:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jako malýmu parchantovi se mi hrozne líbily hodinky. Vždycky jsem si půjčoval tátovi Omegy a strašně toužil mít taky takový. Ale nikdy to nebylo takový, abych pološílenej seděl doma a vymejšlel co prodám abych měl na hodinky, to ne. To se děje až nyní, po náhodném naleznutí CHRONOMAG FÓRA.... a jsem závislej do konce života:) mimochodem nechcete někdo parádní lyže??? :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to bude znít zvláštně, až pateticky, ale mou zálibu (skoro vášeň) podnítil místní člen NightInGale. Jeho krásné kousky a jeho snad ještě krásnější, bezchybná čeština, nemůže nechat nikoho chladného.. Ovšem nostalgické životní vzpomínky na bývalé členy rodiny a jejich hodinky jistě také mají svou nezpochybnitelnou váhu. Každopádně je to krásný a hodně nákladný koníček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se hodinky líbily už od dětství. Ve 13nácti, bo kolik mi tenkrát mohlo být jsem dostal své první hodinky - po tátovi digitální Casia se stopkama. Ještě teď si pamatuju, jak jsem furt mačkal ty tlačítka při každý příležitosti a měřil časy cesty do školy, ze školy na oběd etc... Pamatuji si jak jsem v 17ti s rodiči navštívil Monaco a oslintával tam výlohy obchodů s hodinkami. K osmnácti jsem dostal první "pěkné" hodinky Citizeny - Quartz - ty jsem nosil nepřetržitě a tak se stalo evyhnutelné - rozsekal jsem se na kole a hodinky to odnesly :-( No a k dvacetinám to byly Ck chronografy Quartz, které jsem nosil ještě nedávno. Před pár lety jsem dělal v Pařížské ulici v Praze (to je ta nejlevnější ulice, kde sou samý vietnamci) v obchodě s nějakou bižuterií (ruskej Jantar) a fashion hodinkami (Burberry, DKNY, Empori Armani etc...). No a tam už stačilo zajít o pár metrů dál a obdivovat výlohy obchodů s pravými hodinářskými skvosty. V tom malém obchodě jsem navíc objevil i časopis Watch magazine, který od té doby kupuji doteď. No a poté, co si můj nejlepší kamarád koupil hodinky Maurice lacroix jsem se nasr** a řekl si, že si taky koupím nějaký pěkný hodinky. A jelikož jsem mohl mít slevu v rámci našeho gešeftu a dalších obchodů, které spadaly pod jednoho majitele jsem začal vybírat. Jelikož nevrazím veškeré úspory jen tak do něčeho, tak jsem si o hodinkách chtěl zjistit co nejvíc a zašel na net. A dál už si myslíte, že to znáte, ale NE. Chronomag mne paralizoval neskutečným množstvím informací, ve kterých jsem se ztratil a nebyl schopen si vybnrat ty pravé, což se mi podařilo až po dvou letech sledování chronomagu - vloni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od malička jsem obdivoval tátovy a dědovy hodinky, obzvlášť dědovy kapesní, kde bylo vidět strojek. Protože jsem byl dítě zvídavé, byly mi pro jistotu svěřovány jenom pod dozorem.

První hodinky Prim jsem dostal k šestým narozeninám a ve škole jsem byl dlouho jediný ve třídě, kdo měl hodinky (polovina 60-tých let). V průběhu let utrpěly řadu šrámů, nemají původní ručičky ani číselník ale mám je dodnes. Poté, co jsem je při vytahování malého kluka z rybníku o prázdninách před devátou třídou utopil, dostal jsem Prim Sport Igen, které mám rovněž dodnes. Někdy v první polovině vysokoškolského studia jsem si koupil Prim Automatic a Sporty zůstaly na sportovní a brigádnické aktivity (podle toho bohužel taky vypadají ale už se chystá jejich ozdravný pobyt v Primu). Éra digitálek mi nic neříkala a mechanickým automatům jsem byl věrný až do prosince roku 1984, kdy jsem si koupil Prim Quartz typ nevím, ale neměly vteřinovou ručičku. V lednu následujícího roku jsem se vrátil ze služební cesty do Moskvy o den později a s hodinkymi Poljot Automatic 23 J na ruce. Nevím dodnes, jak se mi podařilo přesvědčit prodavače v Klenotech, že takový šmejd nechci, ale nakonec jsem dostal peníze za quartzy zpět a dále jsem odolával jak digitální tak quartzové technologii.

Podlehl jsem po roce 1989, kdy jsem si koupil hodinky Atlantic a po nich ještě Continental a Grovana. Všechno Swiss a quartz. Grovany ještě mám a jsou to hodinky na zahrádku nebo na hrubou práci. Po roce 2000 jsem si koupil Certiny DS Automat, které již taky nesou značné stopy nošení.

No a loni, i když jsem ještě neznal forum Chronomag, jsem si pořídil na jaře Omega Speedmaster Automatic Chronometer, na podzim Prim letecké (momentálně na léčebné proceduře v Primu) a před vánocemi Omega De Ville Hour Vision v nerezu na kůži.

Jsem přece jenom patriot a tak mi k úplné spokojenosti schází nové hodinky Prim s kalibrem Prim (96). Bohužel z dosavadní produkce Primu mě nic neoslovilo. Cenu Pavouka považuji za hodně vysokou a nelíbí se mi ten "flek" v číselníku, kde je logo Prim, Linea a Spartak mají z mého pohledu příliš lacině vypadající číselníky a individuální číselník s plastickými indexy je cenově zcela mimo to, co jsem za takové hodinky (i jako patriot) ochoten zaplatit. Momentálně vkládám naděje do ie Diplomat.

Poté co jsem poznal forum Chronomag, jsem zjistil, že budu ještě nutně potřebovat nové sportovní hodinky, nejlépe potápěčské.

Upraveno uživatelem bedan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky se mi vždy líbily, ale když si v 80 letech přivezl můj otec z montáže v Iráku Orienty v automatu, tak to byl zlom. Bral je jen při zvláštních příležitostech a já vůbec nechápal, jak je to možný že je nenatahoval.

Byly (jsou) takový krásný se zeleným ciferníkem a kalendářem.

Dál si pamatuju na svoje první digitálky od vietnamců co dělali v Královopolské, jmenovaly se Kessel uměly 7 melodií a byly s kalkulačkou. To byl vrchol nirvány...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo ve mně podnítil zájem o hodinky, to netuším. Nejspíše já sám :)

Ale vím přesně, kdo ve mně podnítil zájem o Brajtle. Midloch. Už jen zbývá, abych si nějaké koupil :)

Zatím vedou takové černé ?PVD? chronografy. Název nevím. Připomínají mi bitevní pancíř očouzený žárem bitev.

Akorát nejsou nejlevnější, ale to bych i nějak zkousnul.

Vadí mi ale, že jsou jen na kaučuku. Mně by se k nim líbil černý tah, ale na tom prý nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...