Přejít na obsah

Anketa: Kdo ve vás podnítil zálibu v hodinkách ?


Pepe

Doporučené příspěvky

jsem už trochu starší a tak nejdříve bylo marné očumování u hodináře, to se objevili první PRIMky.Mě se strašně líbili Kirovskie pavouky, no a táta mi místo nich koupil usedlé děkovské "zlaté" ruské. Několikrát jsme je donesl k hodináři havarované (na kole). Vše přežili. když umřely tak jsme dostal zase ruské Rakety, mám je dosud uložené funkční. Potom zase dárkem první PRIM. V práci jsme vždy dělal s někým, kdo se uměl v hodinkách pohrabat a uzdravit je a to se mi moc líbilo, ale nikdy mě to nanaučili. No a po převratu už byly quarcky Sharp, hnusně z nich olezl elox. Očumování u hodinářů i u dušáků pokračovalo. No a pak automaty Orient, a Chronomag a už to bylo několik kultovních PRIM, Aviatror II (momentálně čekají u p. Svobody na novou korunku-urazil jsme ji- hanba mi) a na volný čas quarzky Debaufre Ocean1. Kupoval bych, ale musím hlídat peníze na penzi (ach jo) a tak rád sleduji toto forum -kde je slušná a věcná diskuse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 129
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

U mňa to bola značka TISSOT. Niekde v obchode som videl leták o T-Touch-och. Zaujali ma funkcie (kompas, výškomer,...venujem sa turistike), no nemal som toľko peňazí, tak som si na nete z bazáru kúpil hodinky Casio Pro Trek, postupom času to boli Suunto X6HR a začal som si kupovať Watchmagazine. Zistil som, že by som chcel niečo "klasickejšie", ale stále s funkciami, ako je kompas, výškomer, barometer, atď. A tak som sa zase vrátil ku TISSOT T-Touch, konkrétne Expert Titanium a našiel som perfektnú stránku Chronomag.cz... :thumbsup_anim: A od vtedy sú hodinky mojím koníčkom... :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u me to taky bylo jednoduchy, hledal jsem neco jako recenze hodinek. No bohuzel jsem narazil na tohle blby forum a trpim.

 

nikdy jsem nemyslel ze bych do hodinek dal vic jak 2 000 Kc, a kdyz vidim nektere hodinky, tak ted 30 000 bych klidne za ne dal, ale musim se drzet zpet :worried_anim: :worried_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u me to taky bylo jednoduchy, hledal jsem neco jako recenze hodinek. No bohuzel jsem narazil na tohle blby forum a trpim.

 

nikdy jsem nemyslel ze bych do hodinek dal vic jak 2 000 Kc, a kdyz vidim nektere hodinky, tak ted 30 000 bych klidne za ne dal, ale musim se drzet zpet :worried_anim: :worried_anim:

 

Od té doby, co jsem začal navštěvovat toto fórum jsem :

 

1. začal obdivovat mechanické hodinky,

2. začal za ně utrácet,

3. začal hledat svoje staré UMF RUHLA (zatím bez úspěchu),

4. donutil svého stařičkého otce, aby našel a předal mi staré Zenithy (teď hledám někoho na jejich renovaci),

5. změnil se podstatně můj vkus a to, co se mi dřív líbilo se mi teď nelíbí a naopak,

6. už se mi podařilo zbláznit jednoho kolegu v práci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě přivedl k hodinkám internet. Já blázen jsem si řekl, že někde přece musí být stránka, kde by mi poradili s koupí nových hodinek, když moje stará Seika (1986) už za těch 22 let potřebovala vyměnit.

A našel jsem tohle fórum...

Takže už začínám uvažovat o "definitivních hodinkách" :suicide_anim: :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem od přírody zvědavej a podobnou anketu jsem tu nenasel tak by me zajimalo kdo ve vás podnítil zálibu v hodinkách ?

Jako sedmiletý kluk jsem dostal od otce onošený primky. Mockrát jsem je otevíral a zase zavíral. Byl jsem unešený z těch koleček a jak to vůbec všechno funguje. To byl začátek konce. Měl jsem spousty digitálek ale po 30tce jsem se vrátil k mechanickým strojkům. Mají pro mě zvláštní kouzlo i když vůbec neumím vysvětlit jak to přesně všechno funguje a jak se jednotlivé části strojku přesně jmenují. Je to vášeň. Vždycky jsem toužil mít Omegy, nevím proč zrovna tuhle značku, prostě proto. Dnes mám dvoje a jsou pro mě svátost. I Primky jsem si musel pořídit, protože to bylo první seznámení s mechanickým strojkem.

Každý kus je pro mě prostě krok ke splnění klukovského snu. Přítelkyně mi fandí a za to jsem moc rád. Není to zrovna levný koníček. Všechny kousky si totiž schovávám a nikdy asi neprodám. .......... Kdy to skončí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

V prváku na gymplu nevěděli co mi dát k vánocům, tak jsem řekl hodinky, takže jsem dostal kvarcový STORMy, mám je doteď, jenom nefungují. Další rok jsem dostal Festiny, ty mi vydržely až do konce gymplu, i když jsem si hodinky občas do školy nebral. Předtím jsem samozřejmě měl jako první hodinky obligátní Q Q a digitálky co nosí bojovníci talibanu (strašně jsem toužil po digitálkách co hrají melodii co měl tou dobou otec).

 

No a po gymplu když jsem s Hammer Timem cestoval po evropě, jsem si v Mercedes Muzeu pořídil pěkné quartzové chronografy. Lidé si jich docela všímali a já se začal po hodinkách trošku víc pídit a rozhodl jsem se, že přišel čas na mechanické hodinky, protože chlap co nemá mechanické hodinky je u mě jen půl chlapa. Úplnou náhodou jsem pak objevil firmu Steinhart (vždycky jsems e zajímal o letadla, takže pilotky se mi docela líbily) a když jsem viděl ty celkem příznivé ceny, tak jsem se rozhodl, že si koupím hodinky od nich.

 

Pak jsem přečetl (zase náhodou) ten tady tolik omílaný článek v MF Dnes a objevil chronomag a byl jsem ztracen...

 

Hned jak se tady objevil první obrázek Steinhart Chrono II psal jsem Günterovi aby m dal na čekací listinu. Tak jsem si k vánocům nadělil své první mechanické hodinky.

 

Pak přišel první sraz a s ním Dionis Chronographe, které jsout teď v renovaci.

 

No a za 30minut vyrážím do antikvariátů v Olomouci něco pořídit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě zajímaly hodinky od malička.

 

V celé rodině (dědečci i babičky! ad.) byly brány kvalitní hodinky jako relativně nepodceňovaná záležitost, často i jako investice (zlaté švýcarské atp., mj. jako důsledek špatné zkušenosti s penězi - měnové reformy atp.), i dříve "nezbytná" součást výbavy prvorepublikového solidního vyššího bankovního úředníka či architekta. Od útlého věku jsem tak měl kolem sebe různé Omegy, Zenith, Doxa, Suisse ad. To asi zná víc lidí.

 

Jinak moje první nové mechaniky byly v dětství nástupem do školy samozřejmě Primky, o pár let později přenechané, mimo několika těžce sehnaných japonských digitálek, Omegy (jednoduché a parádní, ó ty BYLY :)).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Já jsem si teprva nedávno pořídil quartzky (do té doby jsem používal jako časoměřič mobil). Dnes se díky Chronomagu připravuji na koupi prvních automatů a tak nějak ustaluji vkus :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě se hodinky líbily už od dětství. Začínal jsem s ruskými Slava,pak nějaké Primky, Ruhly chronografy, a dál většinou digitálky nebo ručičkové quartzky Seika, Casia apod. ale nákupní horečce jsem propadl až s objevením chronomagu. Jsem tu od dubna letošního roku a do teď jsem koupil dohromady pro sebe, manželku a dceru jedenáctery hodinky :suicide_anim:

Nikdy jsem neměl období bez hodinek. Pokud jsem je z nějakého důvodu neměl na ruce, tak jsem z toho byl vždycky nervózní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...