Přejít na obsah

Citizen Sport BM7290-51E


Arthas

Doporučené příspěvky

Dobrý den. Už jsem tu vznesl jeden dotaz (Seiko 5 nebo Casio WVA m 640-1a). A vážím si vašich odpovědí, trochu váhám, protože jsem byl absolutní nenosič hodinek....Teď to určitě napravím. Ještě se mi výběr rozšířil na tyto hodinky. Jsou dobré?

Papírově vypadá, že ano. Měl jsem je v úmyslu kupovat v obchodě Timestore.cz. Je to solidní obchod? Něco jsem už četl, něco o šedém dovozu, nevím, jak teda záruka, 2 roky nebo jako má Citizen 5 let.... Z těch všech se mi teď nejvíce líbí asi tyto, ale nechci šlápnout vedle.

V tom obchodě je mají za výbornou cenu necelé 3000 Kč, což je přesně moje hranice, Jak je to s těmi 50m? Půjde se s nimi koupat v bazénu? Povrchové plavání, žádné potápění.....Případně děkuji za Vaše i jiné tipy  v této cenové hladině 3000 Kč.

Ještě jednu díky za Vaše rady a čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

(mimochodem dobry nickname), Co se tyce tech Citizenu, tak jsou to pekne spolecenske hodinky, urcite dobra volba. 50m vodotesnosti je spise tak na myti rukou, pripadne destik, s koupanim uz je to na hrane. U kvalitnich a novych hodinek by to mohlo byt v pohode, ale nedoporucoval bych to a asi ani vyrobce s tim primarne nepocita. Na koupani bych se poohledl po WR 100m. U tohoto stylu hodinek se ani moc neceka,ze by s nimi majitel provadel nejake bujare vodni radovanky :-).

Co se tyce Timestore, tak si projdi vlakno s recenzemi obchodu. Obecne pokud koupis hodinky u sedeho dovozce, plati Ti zaruka jen u nej. Nelze ji uplatnit u AD. Takze zalezi na nich, jake Ti daji podminky a jak se k pripadne reklamaci postavi. 

At uz Cssio, Seiko nebo Citizen, u zadne z tech znacek neudelas chybu. Rozmysli, pripadne si dosetri nejakou korunu nebo sleduj prodejni vlakno, casto se tam objevuji pekne hodinky ve stavu novych za dobrou cenu.

Mej se fajn.

For The Horde!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U výše uvedených Citizenů je kromě vodotěsnosti problém ještě s velikostí, protože hodinky jsou celkem malé (šířka tahu 20mm) a kdo má silnější ruku, tak mu prostě nesednou. Nedostatkem je taky absence lumi na ručičkách, kladem naopak safírové sklíčko. V této ceně bych vzal radši s WR100, tahem 22mm tyto, byť "pouze" s minerálním sklem http://www.watchshop.com/mens-citizen-eco-drive-watch-aw1430-86e-p99986671.html (foto z jiného fóra http://forums.watchuseek.com/f21/citizen-aw1430-86e-pics-2501898.html)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče autorizovaných prodejců Citizenu, mrkni na stránky http://www.citizen.cz/cs/obchody/, kde najdeš AD i upozornění na několik neautorizovaných.

Za mě teda rozhodně koupit u AD. Kdo ti dneska dá záruku 5 let? Zboží se málokdy podělá do 2 let, ale mezi 2. a 5. rokem ta šance už roste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji Vám všem za rady a odpovědi. 

Pro Xenomorfus - možná dobrý nápad počkat na nějaké zboží zde na Chronomagu - a GL HF:)

Pro Vladice - děkuji za odkaz na autorizované dovozce (prodejce) - koukal jsem na to:)

Pro JanNovakJan - i Vám (tobě) děkuji za informace. Jak je to teda s tou vodotěsností? 50 m je málo? Mně přijde, že 30m nebo 50 m teda žádný rozdíl....

Jinak k těm Citizen BM 7290-51e: obvod zápěstí mám 18,5 cm. Lumi tam není? Každý web uvádí něco jiného, někde ano - ručičky, někde ne.

Uvádíš(te) odkaz na zahraniční web. Nemám zkušenosti a trochu mám obavy, co to vše obnáší. Clo, DPH.....

Mám taky obavy, aby to z toho Timestore.cz nebyly nějaké falso, když stojí jen 3000 Kč a autorizovaní dovozci to mají za skoro dvojnásobek. Jde to zjistit, myslím z mého laického hlediska, že to není podvrh, falsifikát, než to koupím?

Ještě jednou děkuji Vám všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na základě vlastních zkušeností s několika desetiletími testování ti na bazén, skoky do vody a sprchu bohatě stačí 5 bar. Samozřejmě, 10/20 Bar je lepších, ale není to zcela nezbytně nutné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám několik vlastních zkušeností a poznatků:

WR - viz obrázek

Je to z jiného modelu Citizen, ale v návodu pro zmiňovaný model (kalibr E111) platí to samé (je to v návodu na stranách 14 a 15)

Takže plavání je v pohodě. Nicméně v každém návodu Citizen je zmínka, že se mají hodinky pravidelně každé 2-3 roky kontrolovat, aby byla zajištěna vodotěsnost. To zřejmě nikdo nedělá, já taky ne.

 

Ze zahraničí to většinou vychází dráž než v ČR. Tam si kupuje někdo hodinky, které nejsou sehnatelné v Evropě. Někdo chce třeba zlatou variantu a tu mají například jen v Japonsku.

Pokud netrváš na nových, tak se někdy zadaří koupit něco pěkného třeba na Ebuy v zemích EU (odpadá platba DPH+clo), ale musíš číhat. Mě to trvalo třeba rok než jsem vydražil co jsem chtěl a za sumu, kterou jsem akceptoval. Také bazoš nabízí někdy dost širokou nabídku použitých hodinek.

Zmiňovaných CZ obchodů bych se asi nebál.

 

 

 

 

 

post-26308-0-84876700-1480671893_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WR50 rozhodně není do bazénu a už vůbec ne na skákání. Možná to některý model hodinek přežije, to je samozřejmě plus, ale obecně bych to určitě netvrdil.

 

Arthas: Na ruku 18,5cm se ty "tvoje" hodinky nehodí, poznáš to brzo sám (pokud je teda koupíš). Mnou uvedený odkaz je na eshop v UK, takže žádné clo ani DPH. S obchodem mám osobně zkušenost dobrou, bral jsem tam už několikrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S utopenými hodinkami? To bohužel ano. Kromě toho ona vodotěsnost WR50 je nezřídka na úrovni WR30, prostě tam výrobce něco napíše, protože dobře ví, že to do vody nepatří. Od WR100 výše už garance vodotěsnosti je a dá se to i reklamovat, když se tam voda náhodou dostane neboli je to jistota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S utopenými hodinkami? To bohužel ano. Kromě toho ona vodotěsnost WR50 je nezřídka na úrovni WR30, prostě tam výrobce něco napíše, protože dobře ví, že to do vody nepatří. Od WR100 výše už garance vodotěsnosti je a dá se to i reklamovat, když se tam voda náhodou dostane neboli je to jistota.

Solidní výrobce tam jen tak něco nenapíše, spíš napíše méně, než to skutečně zvládne. Byl jsem v moři se Seiko 5, WR 30, nestalo se opakovaně vůbec nic. A ty tobogány a jiné vylomeniny dají Casio WR50 jak nic, opakovaně a bez následků. Stejně jako sprchu s WR30

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět děkuji všem za vaše názory a osobní zkušenosti. Ještě mám dvě podotázky. Pro JanNovakJan: Koukám, že ten obchod, co jsi doporučoval mění ceny docela dost rychle.,.. Došlo ke zdražení, ale ano, moje chyba, nesmí se váhat. Ten obchod watchshop.com, říkal jsi, že clo, ani dph se neplatí. Jak se tam přesně kupuje? Je to přes Paypal? Nebo převodem na účet? Jde mi o bezpečnost platby, Co jsi využíval Ty? Protože já nikdy ze zahraničí nekupoval. Jenom vím, že se hodně využíva PayPal nebo pomocí kreditky. Nevím, jak je to fakticky bezpečné.

Druhá podotázka se týká tahu: šíře 20 mm je teda málo?  Na obvod 18,5 cm? Hlavně, jak je to s délkou. Protože nějaká Seika 5, jak jsem před tím se díval, mají třeba napsáno délka tahu 180 mm. Jde to nějak přidat, či upravit. Nebo je to o pořízení nového tahu. Také jsem nenašel zrovna u všech hodinek, jaká je délka. Takže asi jenom dotaz na prodejce.

Děkuji za případné odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten obchod asi ani tak nemění ceny, jako se spíš mění kurz libry vůči ? nebo Kč. Platbu jsem provedl platební kartou, kterou běžně platím na zahraničních eshopech a nikdy sebemenší problém. Hodinky s šířkou tahu 20mm vypadají na větší ruce divně (nebo mně to tak připadne) a pokud jde o délku, tak to občas u Japonců bývá problém, že je tah nadoraz. Ale na ruku 18,5cm by to mělo stačit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Solidní výrobce tam jen tak něco nenapíše, spíš napíše méně, než to skutečně zvládne. Byl jsem v moři se Seiko 5, WR 30, nestalo se opakovaně vůbec nic. A ty tobogány a jiné vylomeniny dají Casio WR50 jak nic, opakovaně a bez následků. Stejně jako sprchu s WR30

Pokud ty hodinky utopí, koupíš mu nové? Asi ne, že? :D Kde bych se WR50 nebál jsou modely bez korunky (pouze s tlačítky), ale jak je tam korunka, tak od WR100 výše a člověk může být v klidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ty hodinky utopí, koupíš mu nové? Asi ne, že? :D Kde bych se WR50 nebál jsou modely bez korunky (pouze s tlačítky), ale jak je tam korunka, tak od WR100 výše a člověk může být v klidu.

Plný souhlas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Na závěr ještě jednou všem děkuji. Po delším přemýšlení nakonec koupeny zmiňované Citizen Sport BM 7290-51E. Rozhodlo safírové sklíčko a eco drive. Vlastně bezúdržbové hodinky, které ani nemusím mít na ruce každý den. Srovnal jsem si to v hlavě (že to sakra dlouho trvalo) a víc toho nepotřebuji. Do bazénu s hodinkami jsem nikdy nechodil, sprchu vydrží těch 50 m  water resist a to mi stačí. Myslím, že časem stejně nezůstanu u jedněch hodinek, tak pro začátek snad dobrý. Jednou si stejně koupím nějaké mechaniky. Takže ještě jednou děkuji všem. Největší díky patří uživateli JanNovakJan za velkou dávku trpělivosti, zajímavé podněty k přemýšlení, ale hlavně za jeho popsané zkušenosti s touto značkou. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jeden tip na automaty Citizen se safírem a WR100 http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-nj0070-53e-automatic-sapphire-japan-100m-gents-watch nebo bílé provedení (má je někdo z fóra, nedávno jsem viděl foto) http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-nj0070-53a-automatic-sapphire-japan-100m-gents-watch :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...