Přejít na obsah

Pojdme venovat hodinky nasemu letci RAF


TOMASS

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 600
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

ja zamerne volil jednoduchou strohou formu, nejsem nejaky literat:)  diky Ave za navrh, ktery vystihuje vetsinu komentujicich, jen trosku si to dovolim zkorigovat, prijde mi to zas z druheho konce spektra, takovej Hollywood :) a pridal jsem zatim nastrel ohedne remenu, ktery chysta Beeman:

 

Vážený pane generále Emile Bočku,

 

ve víře Vašeho laskavého svolení si Vám dovolujeme, u příležitosti Vašich 94. narozenin, věnovat švýcarské hodinky ?Davosa Military RAF?, které vznikly pro připomenutí 75.výročí založení čs. perutí v rámci Royal Air Force.

 

Hodinky jsou zdobeny českými RAF symboly na číselníku a znakem 310. perutě na dýnku hodinek. Hodinky byly vyrobeny v limitované edici 54 kusů. Množství vyrobených kusů symbolizuje počet  přiletivších Spitfire v rámci poválečného návratu českých pilotů ve službách RAF do vlasti. Součástí hodinek je i kožený řemen, ručně vyrobený pro Vás.

 

S úctou 

milovníci hodinek sdružení na internetovém fóru Chronomag.cz s podporou Klubu vojenské historie "Pětačtyřicítka" Brno
 

Léta páně 2017

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nevim co vy na to, ja bych se Staline mozna radsi prilipnul k nejakemu vasemu ci nejakemu ne-narozeninovemu setkani  s panem generalem - pokud mate nejake planovane  (+ - v obdobi kolem jeho narozek),

ty ofic. narozky to mozna bude masova akce, plna nejakych pohlavaru, co budou mit potrebu se ukazat na verejnosti... mozna se mylim...

 

 

Co se předání týče, bylo by fajn udělat to v Brně, kde pan generál žije. Jestli chcete stylovku, dá se to spáchat zde http://www.aircafe-brno.com/. Tady je pár fotek z besedy, kterou jsme tam s ním pořádali loni v říjnu. Ještě zjišťuji, zda se nebude konat nějaká veřejná oslava narozenin tak jako před rokem, ale zatím se mi kluci s touto informací neozvali. Pokud ano, byla by to samozřejmě ta nejideálnější příležitost.   

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic mi po tom není, ale co znamená "ve víře Vašeho laskavého svolení si Vám dovolujeme....." ?!?! To je příšerně servilni a zbytečný. Navíc jsem tenhle obrat nikdy neslyšel. Proste mu poděkujte a dejte mu je. Jen názor, diky.

Servilnost je mi zásadně cizí . Nicméně v případě tohoto pána mě to do jakéhosi nadstandardního respektu prostě nutí. Jen jsem se chtěl prostě porvat s tím, že máme tu drzost očekávat, že taková osobnost "očekává" jakési dary od nás. Po pravdě se, ale  divím, že jsi první kdo to napadl  :smile_anim: "S Vašim laskavým svolením ...." asi stačí 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

je to cely divny.... od prvniho prispevku ... ..... az po vyse zminenou koncovku .....

 

z vlastni zkusenosti vim ze starec (veteran) bude mit vetsi radost z litrovyho ferneta nez z nejaky picoviny kterou vrazi do supliku a za dva dny vo ni nevi.....ale nechci vam kazit radost jenom sem se tu chtel trochu uprdnout

 

doufam ze mi zase ten vocas neda ban za nazor .... a kdyz jo tak jo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to cely divny.... od prvniho prispevku ... ..... az po vyse zminenou koncovku .....

 

z vlastni zkusenosti vim ze starec (veteran) bude mit vetsi radost z litrovyho ferneta nez z nejaky picoviny kterou vrazi do supliku a za dva dny vo ni nevi.....ale nechci vam kazit radost jenom sem se tu chtel trochu uprdnout

 

doufam ze mi zase ten vocas neda ban za nazor .... a kdyz jo tak jo :)

Ale vůbec ne. Má to především symbolický význam. Radost mít samozřejmě bude. Když Ti dá někdo hodinky v tomto věku, znamená to, že s tebou dál počítá. To se mi na tom moc líbí. Navíc je to úžasná tečka za celým příběhem těch hodinek, který nakonec skončej v rukou člověka, kterej je v podstatě sám o sobě historickým důvodem jejich vzniku.  

Upraveno uživatelem 969
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...