Přejít na obsah

Pojdme venovat hodinky nasemu letci RAF


TOMASS

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 600
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

co treba nejak takto?

 

Darovací list

 

Obdarovaný:              Vážený pan generál Emil Boček

Dar:                            Švýcarské hodinky Davosa Military RAF

K připomenutí 75.výročí vzniku čs. Perutí v rámci RAF

S českými RAF symboly na ciferníku a znakem 310. perutě na dýnku hodinek

Limitované edice 54 kusů - symbolika počtu přiletivších Spitfire v rámci poválečného návratu do vlasti

                                                                      

Darují k Vašim 94. narozeninám vděční milovníci hodinek sdružených na internetu na fóru Chronomag.cz s podporou Klubu vojenské historie "Pětačtyřicítka" Brno

 

Léta páně 2017

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-45656-0-54333500-1476251877.jpg
 
platba - kdyz uz se tolik lidi hrne do placeni :)
 
ucet: 670100-2200940100/6210
do popisu platby prosim dejte svuj nick
kdyz uz tedy vybirame tak at se nam to prosim nerozplizne, nezapomenem (nemam rad pripominky mesic predem :)), dejme si cas na zaplaceni do 31. ledna,pak kouknu kolik penez dorazilo.
 
Diky moc.
 
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Thomass se ptal, jestli neexistovalo něco (papír, dekret, diplom), co by se dalo použít jako vzor pro darovací list. Napadlo mne použít napr. průvodní list k britským kampaňovým vyznamenáním, která naši taky dostávali. Mám pocit, že jsem v knížce o zbrojíři Františku Živělovi viděl i jakýsi diplom z perutní střelecké soutěže, který vypadal docela hezky. Bohužel jsem teď mimo republiku a doma budu až 18. února, takže se k vyfocení nebo naskenování nedostanu. Zkusím se zeptat autorů, jestli by nám sken toho diplomu neposkytli.  

post-39877-0-49439500-1485261127_thumb.jpg

post-39877-0-26930700-1485261687.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 
 
platba - kdyz uz se tolik lidi hrne do placeni :)
 
ucet: 670100-2200940100/6210
do popisu platby prosim dejte svuj nick
kdyz uz tedy vybirame tak at se nam to prosim nerozplizne, nezapomenem (nemam rad pripominky mesic predem :)), dejme si cas na zaplaceni do 31. ledna,pak kouknu kolik penez dorazilo.
 
Diky moc.

A protože máš dobrou banku, tak už to tam ode mě máš. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se předání týče, bylo by fajn udělat to v Brně, kde pan generál žije. Jestli chcete stylovku, dá se to spáchat zde http://www.aircafe-brno.com/. Tady je pár fotek z besedy, kterou jsme tam s ním pořádali loni v říjnu. Ještě zjišťuji, zda se nebude konat nějaká veřejná oslava narozenin tak jako před rokem, ale zatím se mi kluci s touto informací neozvali. Pokud ano, byla by to samozřejmě ta nejideálnější příležitost.   

 

post-39877-0-14384000-1485270032_thumb.jpg

post-39877-0-20834500-1485270048_thumb.jpg

post-39877-0-22743700-1485270061_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Thomass se ptal, jestli neexistovalo něco (papír, dekret, diplom), co by se dalo použít jako vzor pro darovací list. Napadlo mne použít napr. průvodní list k britským kampaňovým vyznamenáním, která naši taky dostávali. Mám pocit, že jsem v knížce o zbrojíři Františku Živělovi viděl i jakýsi diplom z perutní střelecké soutěže, který vypadal docela hezky. Bohužel jsem teď mimo republiku a doma budu až 18. února, takže se k vyfocení nebo naskenování nedostanu. Zkusím se zeptat autorů, jestli by nám sken toho diplomu neposkytli.  

Nene,žádný kampaňový vyznamenání,válka dávno skončila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co treba nejak takto?

 

Darovací list

 

Obdarovaný:              Vážený pan generál Emil Boček

Dar:                            Švýcarské hodinky Davosa Military RAF

K připomenutí 75.výročí vzniku čs. Perutí v rámci RAF

S českými RAF symboly na ciferníku a znakem 310. perutě na dýnku hodinek

Limitované edice 54 kusů - symbolika počtu přiletivších Spitfire v rámci poválečného návratu do vlasti

                                                                      

Darují k Vašim 94. narozeninám vděční milovníci hodinek sdružených na internetu na fóru Chronomag.cz s podporou Klubu vojenské historie "Pětačtyřicítka" Brno

 

Léta páně 2017

Tomass:tys z toho vyhodil to nejhezčí z Lenonovýho návrhu !!

Dal bych: Darují svému nebo skutečnému nebo opravdovému nebo váženému hrdinovi,vděční milovníci hodinek atd 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomass:tys z toho vyhodil to nejhezčí z Lenonovýho návrhu !!

Dal bych: Darují svému nebo skutečnému nebo opravdovému nebo váženému hrdinovi,vděční milovníci hodinek atd 

Jak jsem už psal. Rozhodně nejsem pro žádné dlouhé litanie  a seznamy podpisů zanedbatelných dárců. Darovací list je dobrý, ale sám o sobě příliš formální. Pan generál by měl zároveň dostat osobnější vyjádření. Věřím, že ho to potěší. A o to hlavně TOMASSovi a ostatním přece jde. Přimlouvám se za průvodní dopis v přibližném znění, poskládaný z nápadů, které tu padly:

Vážený pane Emile Bočku,

ve víře Vašeho laskavého svolení si dovolujeme věnovat Vám, skutečnému hrdinovi, u příležitosti Vašich 94. narozenin Švýcarské hodinky Davosa Military RAF, které vznikly pro připomenutí 75.výročí založení čs. perutí v rámci Royal Air Force.
Hodinky jsou zdobeny českými RAF symboly na číselníku a znakem 310. perutě na dýnku hodinek. Hodinky byly vyrobeny v limitované edici 54 kusů. Množství vyrobených kusů symbolizuje počet  přiletivších Spitfire v rámci poválečného návratu českých pilotů ve službách RAF do vlasti.
 
S úctou 
vděční milovníci hodinek sdružení na internetovém fóru Chronomag.cz s podporou Klubu vojenské historie "Pětačtyřicítka" Brno

Stylisticky a dost možná i věcně to stále považuji za poněkud kostrbaté a zároveň gramaticky to nebude stopro, takže by stálo za to kdyby to zpracoval profík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...