Přejít na obsah

Identifikace náram. hodinek a strojků


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Nevíte někdo prosím, co je tohle? Tváří se to jako "Antehor" - nemám ponětí, co je to za značku, ani strejda Google nepomohl. Dole na ciferníku pod šestkou označení "Swiss". Je to dědictví, takže už se původu normální cestou dopátrat nelze.

 

EDIT: Jsou natahovací, fluorescenční ručičky. Co je uvnitř za strojek netuším.

 

IMG_20160617_165645.jpg

Upraveno uživatelem Cagi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a to je právě ideální - až zjistíš co to je, bude po zvídavosti. To fakt chceš? :)

 

Ed: Si všimni jak to tady na fóru často chodí - nejdřív dlouhé hodiny hledání a vybírání... pak nákup a nervózní radostné očekávání a těšení. Pak jsou na ruce, hmm, pěkný. A co dál? Prodat a nanovo :)

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divný je, že to zdá se (alespoň ve světě jedniček a nul) prostě neexistuje. Nikde ta značka není k nalezení...že jsou to Švýcary jsem pochopil podle toho Swiss...ale že by nějaká značka takhle beze stopy zanikla?

Upraveno uživatelem Cagi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tehdy takových značek a názvů hodinek bylo hodně. A nemusí to být značka, může to být jen momentální prodejní název jiné značky hodinek pro určitý trh a klidně mohlo pod tímto názvem vzniknout jen málo kusů. Kdoví...

Do dnešního světa jedniček a nul pak takovéhle věci dostávají nadšenci jako tady. A když to tam nikdo nedá, tak to tam není, ale to neznamená že by to neexistovalo, nebo zaniklo beze stopy, jen že to tam zatím nikdo nedal.

 

:)

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Sice jsem založil na to vláknu, protože mi tohle uniklo, ale tak dám to sem dodatečně taky.

 

Mám tady dotaz na identifikaci hodinek pro pamětníky z roku cca 1973. Moje máma když byla mladá, tak okolo 20 let nastoupila jako normovačka do železáren Králův Dvůr u Berouna a nafasovala hodinky. Když odcházela ze železáren, tak je samozřejmě musela vrátit. Často mi o nich říká, jak je měla ráda, bohužel informace k nim jsou tak mizivý, že nejdou dohledat.

 

Takže se ví:

automaty

stopky

datum

černý ciferník, černý stopky (2 ciferníčky stopek, možná jeden, ale 3 prej ne)

neměly lunetu (jak otočnou, tak pevnou s číslama)

cca 1973 je nafasovala jako normovačka v železárnách

asi Švýcary

 

jednoduchý design

 

 

Neměl by někdo nějaký tip co by to mohly být za hodinky, kdyby byly nějaký varianty třeba by je poznala. Ono toho je na výběr, spíš jestli s tím někdo nepřišel do styku, že se normovačům rozdávaly konkrétní hodinky...

 

 

Díkes

 

 

něco jako Tissot Seastar chronograph, ale bez lunety

 

 

post-26998-0-79557700-1469211394_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Oboje jsou model Hodinky náramkové pánské. No fakt. Dřív se na nějaké modely nehrálo, ale chápu, každý očekává nějakou vzácnost a raritu.

Stačí se kouknout do google a je hned jasno - hodinek mnoho a všechny na prodej, každý zkouší nějak zpeněžit i bezcennou věc, protože o vintage je zájem.

Oboje tipuju na 60. léta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ahoj, víte někdo něco bližšího o těchto dvou značkách? Nemůžu se nikde dopátrat, díky za cokoli

 

Kluz byl Pražský hodinář za první republiky a možná i chvíli po tom, hodinky mají moc hezké letecké/vojenské ručky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...