Přejít na obsah

Identifikace náram. hodinek a strojků


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

Karlos jako vždy přesný! :) 

 

LDH s Omegou strojkem jsou fajn, nechal bych si je už jen pro tu ukázku naší zručnosti a invence. :) 

 

K těm Doxám gratulace!!!! Opravdu parádní, vše vypadá celkem původní, chybí jen vnitřní luneta se trojúhelníčkem. 

Signované dýnko, signovaná vnitřní prachovla. Opravdu sběratelský a cenný kousek! Navíc díky velikosti i dnes prudce nositelný. 

 

Pro porovnání:

http://vintage-portfolio.com/Genuine-Doxa-2-WK-Military-World-war-1936-ww2-wk2-40mm-Oversize

 

hoď více fotek do příslušného vlákna

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/84926-vintage-pilotky/page-4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Karlos jako vždy přesný! :)

 

LDH s Omegou strojkem jsou fajn, nechal bych si je už jen pro tu ukázku naší zručnosti a invence. :)

 

K těm Doxám gratulace!!!! Opravdu parádní, vše vypadá celkem původní, chybí jen vnitřní luneta se trojúhelníčkem. 

Signované dýnko, signovaná vnitřní prachovla. Opravdu sběratelský a cenný kousek! Navíc díky velikosti i dnes prudce nositelný. 

 

Pro porovnání:

http://vintage-portfolio.com/Genuine-Doxa-2-WK-Military-World-war-1936-ww2-wk2-40mm-Oversize

 

hoď více fotek do příslušného vlákna

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/84926-vintage-pilotky/page-4

Díky za reakci!

Přiznávám, že informace potěšila, ale jak už jsem psal, jejich hodnotu mám někde jinde. Ta myšlenka, že bych je začal nosit je - s ohledem na povahu mé práce také nerealizovatelná, ale asi bych si dokázal představit jejich "instalaci" někde v baráku - abych je měl více na očích. Jen nějakou správnou inspiraci..

Nevím, zda mám do vlákna přidávat jen fotky - jak je zřejmé, nejsem znalec, tak nevím, zda pouhá fotografie bez dalších údajů má nějakou hodnotu. Pokud ano, rád přidám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

 

Zdravím zdejší odborníky. Kamarád, který zde není registrovaný, mě požádal o pomoc s identifikací několika starších hodinek z rodinné pozůstalosti. U některých kousků začíná uvažovat o prodeji, takže se snaží zjistit, co vlastně má a jaká je přibližná cena. Já rozhodně nedisponuji takovými znalostmi, takže jsem mu slíbil, že se zeptám zdejších odborníků. Přikládám fotografie, které mi poslal. Myslím, že v případě potřeby nebude problém dodat kvalitnější fotky. Předem děkuji za rady.

post-9209-0-79949900-1485903622_thumb.jpg

post-9209-0-40162800-1485903631_thumb.jpg

post-9209-0-45894300-1485903643_thumb.jpg

post-9209-0-31632000-1485903652_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Detailnější fotka každého kousku zvlášť by pomohla. Jinak na většině z nich je čitelné logo výrobce, tedy stačí zadat to jméno na ebay, chrono24 a podobně, za to dát vintage. Pak už stačí najít co nejpodobnější kousek a podívat se na cenu. Hodnotu / cenu ti tady nikdo neřekne - hodinky nejsou akciové tituly abys mohl zjistit aktuální nabídku / poptávku.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Zdravím, prosim Vás o pomoc pri identifikaci kamaradovych hodinek. Našel je na půdě po dědovi. Značka hodinek je Kienzle ale strojek Omega.Na strojku je někde napsano FA SR.

Zajímá ho proč je tam strojek jiné značky? Hodinky nejdou ale rád by je nechal opravit ale neví kde a ja také ne

.protoze se starymi hodinkami nemám zadne zkusenosti.? A samozřejmě jakou mohou mít hodnotu?

post-21331-0-87755300-1489941924_thumb.jpg

post-21331-0-18808200-1489941937_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Prostřední mám taky a traktory to nejsou. Přesnější určení jejich kalibru 50 nechám povolanějším (včetně druhých Primek), knihy nemaje též ještě plavu... :lol2:

Upraveno uživatelem colommbo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Dobrý den,


 


našel jsem po dědovi dvoje hodinky. 


 


Věděl by někdo o těchto hodinkách více a poradil s jejich renovací?


 


Jedny jsou Glashütte spetzimatic 26 rub, automaty, bez problémů jsem je rozběhal - zajímalo by mě, zda by šel někde sehnat lepší ciferník, případně zda je nějaká možnost je renovovat. Nějaký šikovný hodinář v ústeckém kraji nebo jinde? Je to památka a chtěl bych je dostat do lepší kondice.


 


Druhé jsou Arta - o těch jsem nikde nenašel nic, jen jsem pochopil že jsou antimagnetické, funkční. Snad nějaké mechanické švýcary ze 30. let. Věděl by někdo z Vás znalců oboru něco více? 


 


Díky moc za informace o těchto hodinách a za radu, kde by se daly ty Glashutte renovovat. Fotky hodinek jsou v přiloženém souboru.


Hodinky.docx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Dobrý den,

 

našel jsem po dědovi dvoje hodinky. 

 

Věděl by někdo o těchto hodinkách více a poradil s jejich renovací?

 

Jedny jsou Glashütte spetzimatic 26 rub, automaty, bez problémů jsem je rozběhal - zajímalo by mě, zda by šel někde sehnat lepší ciferník, případně zda je nějaká možnost je renovovat. Nějaký šikovný hodinář v ústeckém kraji nebo jinde? Je to památka a chtěl bych je dostat do lepší kondice.

 

Druhé jsou Arta - o těch jsem nikde nenašel nic, jen jsem pochopil že jsou antimagnetické, funkční. Snad nějaké mechanické švýcary ze 30. let. Věděl by někdo z Vás znalců oboru něco více? 

 

Díky moc za informace o těchto hodinách a za radu, kde by se daly ty Glashutte renovovat. Fotky hodinek jsou v přiloženém souboru.

 

Obojí mají krásnou patinu, rozhodně bych do těch ciferníků nezasahoval a už vůbec je neměnil. Jestli jsou funkční, tak bude stačit ozdravovna u nějakého dobrého hodináře (vyčištění, seřízení). Ty Arta možná nové pochromování pouzdra. Rozhodně jsou krásné víceméně tak, jak jsou :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...