Přejít na obsah

Identifikace náram. hodinek a strojků


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

Věštěním na dálku se zabývají jiné weby :)

 

Můžeš pls nahodit odkazy? Vypadá to, že se vyznáš - rád se přiučím...

Někde jsem četl, že 17 kamenů používali někteří výrobci dlouho po přechodu na 25 kamenů (tuším Oris?). Bohužel jak jsem psal - neznám ani přibližně rok výroby, i když jsem taky podle toho divného designu tipoval devadesátky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Byla to skutečná poloha. O 180 by to bylo blbě. O 90 na výšku zase blbej formát pro PC. Nebo ty máš monitor na výšku? Analogie s telefoníma videama na výšku. Nemám rád...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Chápu to jako DVOJE hodinky - jedny (horní dva obrázky) z "bílého kovu" s mech. pohonem a druhé (spodní dva) ze "žlutého kovu" s označením quartz na ciferníčku. A oboje na mě působí jako šmuk. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kostra: Nějaký starý spínací hodiny?

Našel jsem jen tohle: https://www.worthpoint.com/worthopedia/antique-sauter-electrical-time-switch-203126484

 

https://www.ebay.com/itm/Antique-1920s-Sauter-Basle-Time-Switch-Clock-Electrical-Apparatus-Switzerland-/392145414628

 

Takhle samotný vymontovaný stroj je asi na nic.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AdamW: no já nevím , ale na  ciferníku je ještě nápis Quartz...ale strojek vypadá na mechaniku. Tedy z toho, co je vidět na fotkách. Tak to by ovšem vysvětlovalo ledacos :)

 

 

Chápu to jako DVOJE hodinky - jedny (horní dva obrázky) z "bílého kovu" s mech. pohonem a druhé (spodní dva) ze "žlutého kovu" s označením quartz na ciferníčku. A oboje na mě působí jako šmuk. 

 

 

Jsou to troje hodinky, stříbrné vroubkované s malým strojkem, stříbrné "průhledné" s velkým strojkem a ty zlaté quartz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to troje hodinky, stříbrné vroubkované s malým strojkem, stříbrné "průhledné" s velkým strojkem a ty zlaté quartz.

Jo, obrázků je šest a tedy troje hodinky, při rolování stránky jsem nedojel až nahoru a ty vroubkované jsem zasklil, mea culpa...  :blush02:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj, jsem tu nový, hodinkám rozumím jako koza petrželi a při úklidu pozůstalosti jsem nalezl tyto hodinky, údajně po pradědečkovi. Poradili byste prosím, zda si zaslouží si renovaci a ponechání, nebo to není nic extra? A poznal by prosím někdo rok výroby, aby se potvrdila či vyvrátila rodinná pověst o jejich původu?

post-69212-0-63781100-1579949252_thumb.jpg

post-69212-0-71765200-1579949262_thumb.jpg

post-69212-0-06967800-1579949270_thumb.jpg

post-69212-0-39169100-1579949277_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...